Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-06-24 08:10:26

ZAPROSZENIE

2021-06-29 15:10:08

Zarządzenie Wójta Gminy w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających Sołtysa i Rady Sołeckiej w Sołectwie Przelewice

Zarządzenie Nr 37/2021 Wójta Gminy Przelewice z dnia 29 czerwca 2021 r. w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających Sołtysa i Rady Sołeckiej w Sołectwie Przelewice >> TUTAJ

2021-06-29 15:10:02

UWAGA! - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB)

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany do złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.
Deklarację będzie można złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej (wypełniony dokument można będzie wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Przelewice), wniosek do pobrania pod adresem: zone.gunb.gov.pl.
Na wysłanie deklaracji obywatele będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.
Odpowiedzialnym za to zadanie jest Główny Urząd Nadzoru Budownictwa (GUNB).

Szczegółowe informacje można uzyskać  na stronie GUNB: www.gunb.gov.pl

2021-06-28 14:37:49

Szczepimy się...

Trwa proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19.Szczepienia są realizowane tylko w punktach, które zgłosiły się do akcji Narodowego Programu Szczepień. W związku z tym, iż nie ma rejonizacji, można rejestrować się w dowolnej placówce na terenie całej Polski – sprawdź mapę punktów szczepień.

Poziom zaszczepienia mieszkańców Gminy Przelewice

Na rządowej stronie internetowej gov.pl na bieżąco publikowane są dane o poziomie zaszczepienia mieszkańców - link

Można tam sprawdzić m.in. ile osób zaszczepiło się w Gminie Przelewice przynajmniej jedną dawką, a ilu z nich jest w pełni zaszczepionych z podziałem na kategorie wiekowe. Po zastosowaniu odpowiednich filtrów (województwo, powiat) można porównać poziom zaszczepienia w różnych gminach.

Szczepienia 12-latków

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Wg informacji przekazanej przez Ministra Przemysława Czarnka  na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzona zostanie akcja szczepień w szkołach.

Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach.

Osoba w wieku 12-15 lat zgłasza się na szczepienie wyłącznie w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego, który na miejscu obowiązkowo okazuje dokument tożsamości. Na miejscu będzie trzeba podać nr pesel dziecka.

Nastolatka na szczepienia można będzie zarejestrować przez:

 1. bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
 2. kontaktując się z wybranym punktem szczepień,
 3. wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,
 4. e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

 

Unijny certyfikat Covid

Od 1 czerwca w Polsce wydawane będą certyfikaty Covid, które zapewnią swobodę podróży w krajach UE. Certyfikat to dowód na to, że:

 • przeszedłeś Covid-19,
 • posiadasz negatywny wynik testu PCR na Covid-19,
 • zostałeś zaszczepiony przeciw Covid-19.

Od 1 lipca certyfikat będzie wydawany i stosowany we wszystkich państwach członkowskich UE, ale w Polsce dostępny do pobrania jest już od 1 czerwca.

Kto może uzyskać certyfikat?

 • Dokument jest wystawiany dla osób od 12. roku życia, które przyjęły szczepionkę lub przeszły chorobę albo mają negatywny wynik testu na Covid-19.
 • W przypadku zaszczepionych certyfikat będzie można pobrać po 14 dniach od daty zakończenia procesu szczepienia.
 • Dla ozdrowieńców certyfikat będzie ważny przez 180 dni od daty otrzymania pozytywnego testu PCR.
 • Osoby, które zdecydowały się na test i mają negatywny wynik, mogą pobrać certyfikat w ciągu 48 godzin od daty wykonania badania.

Certyfikat można pobrać w formie cyfrowej przez:

 • Internetowe Konto Pacjenta (IKP),
 • aplikację mojeIKP (po 25 czerwca),
 • aplikację mObywatel (po 25 czerwca).

Certyfikat można pobrać także w formie papierowej w punktach szczepień (osoby zaszczepione) lub u lekarza/pielęgniarki w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

 

Punkt Szczepień w Przelewicach (SPZOZ Przelewice) - informacja z trwających w Punkcie szczepień

 • - całkowita ilość wykonanych strzałów – zastrzyków od początku szczepień – 1.458,
  w tym - ilość osób zaszczepionych podwójnie - 697.

Wykaz planowanych szczepień  w w /w Punkcie:

 • 28 czerwca –  02 lipca – 35 (drugie dawki)
 • 12-16 lipca br. – 35 (drugie dawki).

W związku z brakiem nowych zgłoszeń osób chętnych do szczepień z dniem 16 lipca br. w/w Punkt kończy akcję szczepień.

Koordynator ds. szczepień Anna Garzyńska

2021-06-28 14:02:31

Krajowa Odznaka Jakości dla PSP w Jesionowie

Uczniowie klas 0 – VIII z ośmiu krajów min. Polska, Francja, Chorwacja, Turcja, Niemicy, Macedonia Północna, Grecja i Belgia, współpracowali w realizacji projektu „Biodiversity Today for Tomorrow” dotyczącego zagrożeń jakie niesie ze sobą degradacja środowiska i roli jaką oni mogą odegrać dla zachowania bioróżnorodności. Uczniowie tworzyli prace plastyczne nad logo projektu i plakatami, tworzyli slogany - hasła, manifest, e-kalendarz, historię story jumper, wypełniali ankiety, tworzyli prezentacje multimedialne. Młodsze dzieci przygotowywały plakaty pracując grupowo, sadziły rośliny w doniczkach. Wszyscy uczniowie wykonywali różnorodne prace plastyczne z materiałów recyclingowych. Wszystkie zadania były prezentowane na stronach na blogu projektu.

https://biodiversitytodayfortomorrow.blogspot.com/

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 1189   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona