Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-06-07 12:29:45

Prośba o pomoc dla pogorzelców z Gminy Myślibórz

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej gminy o pomoc dla pogorzelców z  Gminy Myślibórz, którzy w pożarze stracili cały swój dobytek. W związku z dramatyczną sytuacją pogorzelców apelujemy o wszelką możliwą pomoc.

Urząd Miejski w Myśliborzu na swojej stronie internetowej podał kanały pomocy dla pogorzelców Golczewa:

  • do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu przy ul. 1 Maja 19 można przynosić czystą odzież, pościele, koce, środki sanitarne –  w dniach pracy Ośrodka od godz.7:00 do 15:00.
  • na numer konta: 34 8355 0009 0070 0708 2000 0003 Urzędu Miejskiego w Myśliborzu można wpłacać środki pieniężne tytułem: „Dla pogorzelców z Golczewa”.

Wszystkim ludziom dobrej woli za okazane wsparcie rodzinom, które ucierpiały w pożarze, bardzo dziękujemy!

Do pobrania prośba Burmistrza Myśliborza o wsparcie pogorzelców z Golczewa >> TUTAJ

2021-06-07 10:15:02

Fotorelacja z obchodów Dnia Dziecka na terenie gminy Przelewice

Przedstawiamy krótką fotorelację z obchodów Dnia Dziecka na terenie naszej gminy, w tym z Przelewic, Ślazowa, Przywodzia, Rosin i Żukowa. Organizatorami imprez w poszczególnych miejscowościach  byli: Biblioteka - Gminne Centrum Kultury przy wsparciu Wójta Gminy, Stowarzyszenie „Bo Jak Nie My To Kto”, OSP Przelewice, Sołectwa: Przelewice, Przywodzie, Ślazowo,  Rosiny i Żuków,  a także nasze szkoły i przedszkola,  animator sportu August Kimbar, Koło Gospodyń Wiejskich ISKRA i Stowarzyszenie Wspólnie Łatwiej.

Było wesoło i radośnie, zabawy animacyjne,  pokazy strażackie, dmuchańce, malowanie twarzy, pokazy sztuki walki Karate i wiele innych atrakcji.

 

Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk dziękuje wszystkim Organizatorom, którzy zaangażowali się w organizację i uatrakcyjnili  ten dzień dzieciom z terenu naszej gminy oraz zachęca do dalszych tego typu inicjatyw.

>>fotogaleria

2021-06-06 18:02:59

Szczepienia mobilne - sprawdź jak (łatwo) dostać szczepionkę przeciw Covid-19!

Chcemy możliwie najbardziej ułatwić Wam dostęp do szczepionek. W całym kraju funkcjonują powszechne i populacyjne punkty szczepień, szczepimy w zakładach pracy, ale też proponujemy mobilne formy szczepień. Sprawdźcie jakie! To opcje dostępne nie tylko dla pacjentów, którzy z uwagi na zły stan zdrowia nie są w stanie dotrzeć na miejsce szczepienia, ale też dla innych chętnych.

Wyjazdowe zespoły szczepień, mobilne jednostki szczepień oraz mobilne punkty – dzięki tym formom po remedium przeciw Covid-19 mogą sięgnąć osoby chore, ale też mieszkańcy tych miejscowości, które mają utrudniony dostęp do szczepień. Poniżej wyjaśnimy czym te opcje się różnią, a przede wszystkim jak z nich skorzystać. Zdecydowanie warto!

Mobilne punkty szczepień

Z pewnością większość z Was już się z nimi zetknęła. Jeśli nie bezpośrednio, to w przekazach medialnych np. z relacji rządowej akcji „Zaszczep się w majówkę”, która cieszyła się wielką popularnością wśród Polaków. Mobilne punkty sczepień to profesjonalnie wyposażone kontenery, które przyjeżdżają do miejsc uczęszczanych przez wielu mieszkańców (podczas majówki), lub – przeciwnie – do tych miejscowości, w których dostępność szczepionek przeciw Covid-19 jest ograniczona. Podczas majówkowej akcji w 16 takich punktach wykonano ponad 41 tys. zastrzyków! Ale na tym działalność punktów się nie skończyła. Także w czerwcu mobilne punkty będą sukcesywnie docierać do regionów, w których brakuje szczepionek i oferować zainteresowanym jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Harmonogram wyjazdów dla poszczególnych punktów szczepień ustalają poszczególni wojewodowie. Informacje o datach wyjazdów przekazywane są mieszkańcom na bieżąco. Warto je śledzić i… skorzystać przy najbliższej okazji!

2021-06-04 09:46:24

Restrukturyzacja małych gospodarstw - wydłużony nabór

 

Uwaga rolnicy! Termin naboru wniosków dot. działania Restrukturyzacja małych gospodarstw w ramach PROW 2014-2020 został wydłużony do 30 czerwca 2021 r.

Wnioski o  pomoc wraz z towarzyszącymi dokumentami należy przekazywać do oddziałów regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), w następujący sposób:

  • poprzez skorzystanie z udostępnionych wrzutni/urn, w których możliwe będzie pozostawienie dokumentów, lub składanie ich osobiście lub przez upoważnioną osobę, bezpośrednio we właściwym oddziale regionalnym/biurze powiatowym ARiMR zostało ograniczone, lub
  • w formie dokumentu elektronicznego wysłanego na elektroniczną skrzynkę podawczą za pośrednictwem platformy ePUAP, lub
  • przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Więcej szczegółów na ten temat >> TUTAJ

2021-06-01 10:33:59

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 1189   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona