Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Powitanie Wójta

Witam Państwa w Gminie Przelewice,

      Gmina Przelewice – to gmina wiejska, enklawa czystego środowiska naturalnego, położona w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego na obszarze 162,20 km wokół Jeziora Płoń w Dolinie rzeki Płoni. Rozciąga się na terenie dwóch krain geograficznych: Równiny Pyrzycko-Stargardzkiej i Pojezierza Myśliborskiego. Gmina jest objęta dyrektywą jako Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków PLB 320005 „Jezioro Miedwie i okolice” oraz obszar chronionej przyrody Europejskiej Sieci Natura 2000.

      Jezioro Płoń, piękny ogród, urozmaicony świat roślinny oraz czyste i nieskażone środowisko stanowią powszechnie znane bogactwo naszego regionu. Na atrakcyjność naszej gminy wpływa również bliska odległość od Szczecina i portu lotniczego w Goleniowie. Dobra komunikacja w połączeniu ze stosunkowo niskimi cenami nieruchomości  stwarza dogodne warunki   dla   inwestycji   biznesowych,   osiedlania   się  i wypoczynku, do czego gorąco zachęcam. Odwiedzając naszą gminę mają Państwo możliwość lepszego poznania  historii regionu, folkloru, tradycji wiejskiej, kultury i dziedzictwa kulturowego. Na terenie gminy znajdziecie  Państwo urokliwe miejsca, które stanowią atrakcję dla osób spragnionych kontaktu z naturą.

      Każdy, kto zechce tutaj przyjechać będzie mógł podziwiać krajobraz i piękno gminy, korzystając z różnorodnych dóbr natury. Wielu turystów i gości na nasze tereny przyciąga Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, który jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych obiektów przyrodniczych województwa zachodniopomorskiego. To miejsce zachwyci szczególnie miłośników obcowania z naturą, a także miejskich turystów szukających ciszy i odpoczynku. Poza Ogrodem na terenie gminy można tez obejrzeć i zwiedzić zabytkowe kościoły,  dwory  i dworki  z  parkami przypałacowymi  wraz  ze  starymi  okazami  drzew i krzewów.

      W pobliżu Ogrodu znajduje się zabudowa folwarku i zabytkowy dwór. Koncepcja zagospodarowania przewiduje utworzenie tu:  hoteli, schroniska młodzieżowego, punktów gastronomicznych i terenów rekreacyjno-sportowych. Niezagospodarowane obiekty zabytkowe mogą być ofertą dla potencjalnych inwestorów.

      Dużą atrakcją dla turystów jest także oranżeria z roślinnością śródziemnomorską. Oprócz bogactwa otaczającej przyrody i cennych zabytków kultury oferujemy atrakcje kulturalne. Pałac jest doskonałym miejscem do organizacji kameralnych spotkań, konferencji, sympozjów, szkoleń, warsztatów, koncertów i spotkań autorskich. To wyjątkowe miejsce do odbywania imprez o charakterze kulturalnym, prezentacji rożnych gatunków muzyki i sztuki. Kolejnym miejscem do organizowania wydarzeń kulturalnych jest także Gminne Centrum Kultury w Przelewicach.  

      Gmina Przelewice to również miejsce na rozwój przedsiębiorczości. Realizujemy skuteczną wizję rozwoju społeczno-gospodarczego, mającego na celu zapewnienie podniesienia poziomu i jakości życia mieszkańców. Staramy się być gminą przyjazną inwestorom i podejmować działania w kierunku wspierania rozwoju przedsiębiorczości.

      Serdecznie    zapraszam    Państwa    do    odwiedzania   Przelewickiej   Ziemi  i nawiązania współpracy, ufając, że pobyt wśród nas przyniesie wymierne wzajemne korzyści i dostarczy przyjemnych wrażeń. Wyrażam nadzieję, że wędrówki po naszej „Małej Ojczyźnie” przysporzą wiele satysfakcji i emocji podczas odkrywania jej tajemnic oraz piękna.

                                                                                               Wójt Gminy

                                                                                        Mieczysław Mularczyk


 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona