Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Trasy Nordic Walking

Nowo utworzone trasy NW na terenie gminy Przelewice

Projekt pn. ,,Budowa trzech tras Nordic Walking w Gminie Przelewice" dofinansowany z Unii Europejskiej za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lider Pojezierza”  w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla Małych projektów - Osi 4 LEADER, objętego  Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Projekt powstał w związku ze zgłaszanymi potrzebami społeczności lokalnej gminy.  Wniosek o dofinansowanie do Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” złożono 03.11.2011 a po pozytywniej ocenie przez Radę Stowarzyszenia dn. 13.12.2011 r.  przekazano do Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. W dn. 19 czerwca 2012 r. zawarto umowę na wykonanie w/w zadania  o łącznej wartości 18.445 zł, w tym koszt kwalifikowany 11.544 zł.

Dzięki realizacji Projektu Gmina Przelewice ma szanse na poszerzenie istniejącej oferty turystycznej, zarówno w kontekście lokalnym, jak i bycia częścią większego jednolitego regionu.  To również szansa dla mieszkańców gminy na rozpoczęcie aktywnego i zdrowego stylu życia a co ważne na zbliżenie relacji międzyludzkich na obszarze gminy oraz na zintegrowanie społeczności z innymi gminami i obszarami wiejskimi.

Realizacja planowanego przedsięwzięcia polega m.in. na  wytyczeniu, wykonaniu pomiarów i oznakowaniu trzech specjalistycznych tras NW wraz z 2 miejscami przystankowymi na terenie gminy Przelewice:
•    1 trasa  (pętlowa)- w Ogrodzie Dendrologicznym – o długości 3,7 km,
•    2 trasa (wahadłowa) - Przelewice (start przy parkingu Ogrodu Dendrologicznego) - Kłodzino – o długości 2,6 km,
•    3 trasa (wahadłowa) - Przelewice (start przy parkingu Ogrodu Dendrologicznego) - Kluki – o długości  4,7 km.
Łącznie długość w/w tras wynosi 11,0 km (nie licząc powrotów na trasach wahadłowych).

W ramach Projektu wykonane zostały również ławeczki na terenie Ogrodu oraz materiały informacyjne w formie elektronicznej, umożliwiającej zamieszczenie na stronie internetowej informacji o trasach, Ogrodzie i innych atrakcjach turystycznych. Powstały także  tablice promujące trasy oraz ulotki informacyjne. Podsumowaniem Projektu była impreza w plenerze wraz z  otwarciem tras i pokazem NW, która odbyła się w dniu 19 października 2012 r. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.


 

 

 


Zapraszamy na uroczyste otwarcie 3 tras Nordic Walking na terenie gminy Przelewice

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

19 października 2012 godz. 12.00

W szczególności zapraszamy mieszkańców i pasjonatów chodzenia z kijami NW z terenu gminy Przelewice. Każdy będzie miał okazję poznać prawidłową technikę NW pod okiem profesjonalnych trenerów i  przejść się po  nowo utworzonych trasach. Wśród uczestników imprezy rozlosowanych zostanie 12 cennych nagród (kijki z włókna węglowego, plecaki do marszu, bidony z pasem, profesjonalne rękawiczki, książki o NW.

Co właściwie daje chodzenie z kijkami ?

Chodzenie z kijkami daje nam wiele korzyści. To rekreacja dla każdego, od najmłodszych do najstarszych osób. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń i przeciwwskazań. To nie tylko ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, ale poprawa swojej kondycji i zdrowia oraz satysfakcja z atrakcyjnego zagospodarowania czasu wolnego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 PROW 2007-2013

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona