Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Produkty Bożeny Fiszer

Konkurs "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" rozstrzygnięty

Tegoroczny  Regionalny Finał Wojewódzkiego  Konkursu pt. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” odbył się w dniu 28.08.2008 r. w Pyrzyckim Domu Kultury.  Na  Konkurs wystawiono 6 produktów pochodzenia roślinnego, 5 pochodzenia zwierzęcego, 9 nalewek regionalnych i 4 produkty mieszane.

Odrębną grupę produktów stanowiły wyroby ubiegające się  o nagrodę główną -  „Perłę 2008”. Były to m.in. pierniki szczecińskie z Łobza, konfitury z zielonych pomidorów z Przewłok, miód drahimski z Czaplinka oraz nalewka żurawinowa ze Szczecinka.

Nasze lokalne produkty reprezentowały Panie z Przelewic: Krystyna Dembowska, która  wystawiła chleb staropolski, a   Bożena Fiszer smalec przelewicki i roladę z dzikiej kaczki.  Na 16 laureatów 5 najlepszych produktów jest z Ziemi Pyrzyckiej.

Pani Bożena Fiszer  zdobyła dwa trzecie miejsca, jedno w kategorii produkt mieszany za roladę z dzikiej kaczki, a drugie  w kategorii produkty i przetwory zwierzęce za  przysmak  przelewicki (smalec).  Dodatkowo nasza laureatka  otrzymała wyróżnienia za  prezentację swoich produktów od:  Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i od Burmistrza Pyrzyc.

W tym roku nominacja do „Perły 2008” przypadła  Bożenie i Ryszardowi Jaszczowskim z Przewłok za produkty z róży, Barbarze Modrzejewskiej z Chociwla za pierniki dojrzewające oraz Małgorzacie i Piotrowi Kozłowskim z Lubieszewa za pstrąga po rybacku.

Serdecznie gratulujemy naszej laureatce Bożenie Fiszer i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie kulinarnej!

Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona