Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Organizacje pozarządowe

Mieszkańcy Gminy Przelewice wykazują dużą aktywność społeczną. W gminie działa ponad 10 różnorodnych organizacji pozarządowych. Świadczy to o świadomości lokalnej wśród mieszkańców i ich zaangażowaniu w sprawy naszej „Małej Ojczyzny”.

Władze Gminy, dostrzegając potencjał i możliwości organizacji pozarządowych, dążą do wypracowania coraz lepszych narzędzi i metod współpracy. W ramach konsultacji społecznych opracowywane są programy współpracy z organizacjami pozarządowymi, które wprowadzają zasady partnerskiej współpracy pomiędzy Gminą Przelewice, a Organizacjami Pozarządowymi. Programy określają również priorytetowe obszary tej współpracy. Rokrocznie gmina powierza wykonywanie wielu zadań publicznych organizacjom pozarządowym w drodze otwartych konkursów ofert i w formie bezkonkursowej.

Od 8 marca 2005 r. na mocy Zarządzenia Wójta Gminy Przelewice Nr 8/2005 - koordynatorem ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi jest p. Anna Garzyńska, Urząd Gminy w Przelewicach, telefon kontaktowy: 91/3913832.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona