Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

UKS "Olimpijczyk" Przelewice (dane archiwalne)

Turniej Piłki Siatkowej w Przelewicach


W dniu 27-11-2015 w Gimnazjum w Przelewicach odbył się Turniej Piłki Siatkowej w którym udział wzięły zespoły chłopców i dziewcząt: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, Pełczycach i Przelewicach.

 

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w ramach dotacji z budżetu Gminy Przelewice.


Był to turniej towarzyski więc i system rozgrywek przewidywał grę każdy z każdym z podziałem na kategorie chłopców i dziewcząt. Wśród dziewcząt wygrały zawodniczki GMS Pyrzyce przed Gimnazjum Przelewice i  Pełczyce. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęli reprezentanci GMS Pyrzyce.


GIMNAZJALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk działający przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach był organizatorem Biegów Przełajowych dla uczniów gimnazjum, które odbyły się dnia 13 października 2014 r.

Uczniowie rywalizowali między sobą w trzech kategoriach wiekowych. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Przelewice poprzez realizacje zadania publicznego „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” możliwy był zakup nagród dla najlepszych.

Wyniki:

 • Klasy pierwsze chłopcy:
 1. Marcin Piotrowski
 2. Gabriel Romanowski
 3. Damian Adamczyk
 • Klasy pierwsze dziewczęta:
 1. Julia Kupisz
 2. Wiktoria Hus Kuś
 3. Oliwia Golasz
 • Klasy drugie chłopcy:
 1. Kamil Benka
 2. Marcel Błaszczyk
 3. Eryk Chudzikowski
 • Klasy drugie dziewczęta
 1. Iga Jakubczyk
 2. Malwina Zielińska
 3. Jagoda Augustynowicz
 • Klasy trzecie chłopcy:
 1. Szymon Demczuk
 2. Mateusz Stańczak
 3. Jakub Knapiński
 • Klasy trzecie dziewczęta:
 1. Kalina Nawój
 2. Oliwia Waniak
 3. Aleksandra Kołodziejczak

Łukasz Mularczyk

>>fotogaleria


Halowy Turniej Piłki Nożnej w Przelewickim Gimnazjum

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w ramach realizowanego zadania publicznego „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stwarzanie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” zorganizował dla chłopców z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach 17. czerwca 2014 r. Halowy Turniej Piłki Nożnej. Projekt współfinansowny ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Do turnieju zgłosiły się wszystkie klasy gimnazjum. Osiem klas podzielonych zostało na dwie grupy. Do II etapu rozgrywek zakwalifikowały się po 3 klasy z każdej grupy. Sześć klas grało systemem pucharowym. Zwycięzcy wchodzili do finału przegrani odpadali z turnieju. Do finału awansowała klasa III b, II b oraz II a. Najlepszym zespołem okazała się klasa III b, drugie miejsce zajęła klasa II b, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się klasa II a.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jan Karpiniec, najlepszym  bramkarzem Filip Diakowski, a nagrodę dla Króla Strzelców odebrał Paweł Musiał.

Łukasz Mularczyk

>>fotogaleria


Trening czyni mistrza

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach dzięki wsparciu finansowemu z Gminy w Przelewicach w bieżącym roku realizował projekt pod nazwą „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”. W ramach projektu  w okresie od 1 marca do 30 czerwca 2013 r. prowadzone były zajęcia sportowe dla uczniów gimnazjum z piłki siatkowej i piłki ręcznej. Treningi odbywały się w sali Publicznego Gimnazjum. W zajęciach z piłki siatkowej brało udział 15 uczniów, natomiast z piłki ręcznej 12 uczniów.

Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego Krzysztofa Kędziorę i Łukasza Mularczyka. Treningi z piłki siatkowej i piłki ręcznej odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny. Młodzież pod okiem nauczycieli doskonaliła swoje umiejętności techniczne i taktyczne w tych że grach zespołowych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono także sprzęt sportowy (piłki ręczne, piłki siatkowe i nakolanniki) oraz zapewniony był odjazd z zajęć do miejsca zamieszkania uczniów. Zajęcia pozalekcyjne podniosły poziom umiejętności uczniów grających w grach zespołowych, czego przykładem jest zajęcie II miejsca dziewcząt w powiatowej gimnazjadzie organizowanej przez PMOS w Pyrzycach w piłce siatkowej i w piłce ręcznej. Ponadto 27. czerwca br. odbył się Ogólnopolski Dzień Biegu Olimpijskiego w Przelewicach. W tym dniu zawodniczki UKS „ Olimpijczyk” rozegrały pokazowy mecz piłki siatkowej z UKS „ Piast” Pyrzyce. Mecz ten obserwowali zaproszeni olimpijczycy. Główną postacią wśród olimpijczyków była olimpijka Maria Liktoras, która zagrała w składzie UKS „Olimpijczyk” Przelewice.

Autor: Łukasz Mularczyk

 


Organizacja zajęć sportowych dla mieszkańców z terenu gminy

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach dzięki wsparciu Gminy Przelewice zorganizował dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Przelewice różnego typu zajęcia sportowe. Projekt realizowany był ze środków budżetu Gminy.

Pierwszą imprezą sportową były wiosenne biegi przełajowe w lasku  kłodzińskim. Następnie odbył się turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się mityng lekkoatletyczny i turniej tenisa stołowego. Zakończyliśmy nasze zmagania sportowe grami i zabawami w sali sportowej Publicznego Gimnazjum. W sumie w zajęciach sportowych uczestniczyło 520. Uczniowie w trakcje trwania zawodów otrzymywali słodki poczęstunek, a za dobre wyniki sportowe medale i puchary. Organizacją zawodów sportowych zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego z: PG Przelewice p. Krzysztof Kędziora i p. Łukasz Mularczyk,  SP Kłodzino p. Stanisław Warejko  i PSP Jesionowo p. Michał Diakow.

Podsumowując uczniowie chętnie brali udział w organizowanych zawodach sportowych, gdyż mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi i rywalizować w gronie swych rówieśników. Wskazuje to na fakt, iż warto kontynuować tego typu przedsięwzięcia, by umożliwić dzieciom i młodzieży aktywny  i zdrowy wypoczynek.

Autor: Łukasz Mularczk

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona