Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Stowarzyszenie "Razem możemy więcej" - dane archiwalne

Mikołaj w Przywodziu

06 grudnia 2011 r. Sołectwo Przywodzie wspólnie ze Stowarzyszeniem „Razem Możemy Więcej” zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla małych i dużych mieszkańców naszej wsi.

Dzieci dostały upominki od przybyłego z Laponii Mikołaja, a  dla dorosłych był słodki poczęstunek. Atrakcją spotkania  mikołajkowego był Magik z Barlinka , który zabawiał dzieci swoimi sztuczkami. Atmosfera podczas spotkania była wspaniała, a dla mieszkańców naszej wsi to okazja do wspaniałej integracji.

Autor: Żaneta Mrówczyńska

>>galeria<<

 

 


Powstało kolejne nowe stowarzyszenie

W naszej gminie powstało kolejne nowe stowarzyszenie. Spotkanie założycielskie odbyło się w niedzielne popołudnie 10 kwietnia 2011 r. w Przywodziu. Nowo powstała organizacja nosi nazwę Stowarzyszenie „Razem możemy więcej” i aktualnie liczy 19 członków. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Żaneta Mrówczyńska, Justyna Musiałowska, Wioletta Augustynowicz, Anna Nowak i Tomasz Jałkiewicz.

W ramach działalności Stowarzyszenia będą  podejmowane  inicjatywy integrujące lokalną społeczność m.in. poprzez organizowanie warsztatów z zakresu: rękodzielnictwa, wytwarzania  i promocji produktów lokalnych, podnoszenia kwalifikacji zawodowych  i umiejętności społecznych w zależności od zgłaszanych potrzeb, a także organizowanie imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych dla lokalnej społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli oprócz członków nowo powstałego Stowarzyszenia Anna Garzyńska – pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych i Zawisza Wyszogota-Zakrzewski – prawnik, który czuwał nad poprawnym przygotowaniem dokumentów do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Skorzystanie z bezpłatnych porad prawnika było możliwe dzięki uczestnictwu w projekcie pn. „Rozwój Społeczeństwa Obywatelskiego” w ramach priorytetu V, Działanie 5.4., Podziałanie 5.4.2 POKL.

>>Galeria<<

Autor: Anna Garzyńska


Przywodzie - powstało nowe Stowarzyszenie

10 kwietnia 2011 r. w Przywodziu odbyło się spotkanie założycielskie nowo powstałej organizacji, która nosi nazwę Stowarzyszenie „Nasza Wspólna Sprawa”. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Żaneta Mrówczyńska, Justyna Musiałowska, Wioletta Augustynowicz, Anna Nowak i Tomasz Jałkiewicz. W ramach działalności Stowarzyszenia będą  podejmowane  inicjatywy integrujące lokalną społeczność m.in. poprzez organizowanie warsztatów z zakresu: rękodzielnictwa, wytwarzania  i promocji produktów lokalnych, podnoszenia kwalifikacji zawodowych  i umiejętności społecznych w zależności od zgłaszanych potrzeb, a także organizowanie imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych dla lokalnej społecznej. W spotkaniu uczestniczyli oprócz członków nowo powstałego Stowarzyszenia Anna Garzyńska - pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych i Zawisza Wyszogota-Zakrzewski - prawnik, który czuwał nad poprawnym przygotowaniem dokumentów do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Skorzystanie z bezpłatnych porad prawnika było możliwe dzięki uczestnictwu w projekcie pn. „Rozwój Społeczeństwa Obywatelskiego” w ramach priorytetu V, Działanie 5.4., Podziałanie 5.4.2 POKL.

Autor: Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona