Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Stowarzyszenie 'Przyjaciół Gminy Przelewice"

Biesiada Rodzinna w Przelewicach

9 czerwca 2012 r. w GCK w Przelewicach odbyła się Biesiada Rodzinna i II Spotkanie z Folklorem.  Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie „Przyjaciół Gminy Przelewice”, LGD Ziemia Pyrzycka pod kierownictwem p. Agnieszki Odachowskiej.

Zachowanie regionalnych tradycji ludowych i ich prezentacja szerokiej publiczności to główny cel imprezy, która realizowana była w ramach zadań publicznych ze środków budżetu gminy. Wójt Gminy Przelewice dokonał oficjalnego otwarcia Biesiady i przywitał zaproszonych gości, a w tym p. Grzegorza Brochockiego Wójta Gminy Dolice. Miłośnicy folkloru mieli okazję wysłuchać zespoły folklorystyczne z gmin: Pyrzyce, Dolice, Warnice, Kozielice i Przelewice. Łącznie 140 artystów zaprezentowało różne gatunki muzycznej sztuki ludowej. Po prezentacji wszystkie zespoły otrzymały specjalne podziękowania i pamiątkowe statuetki, które wręczał Wójt Gminy Przelewice. Konferansjerem imprezy był p. Artur Marcinkiewicz. Na zakończenie biesiady odbyła się zabawa taneczna, którą prowadził p. Piotr Marcinkiewicz wraz z zespołem.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsorów: Restauracji „Magnolia”, Masarni Ireneusz Jung, „Delicjusz” Kłodzino, p. Eugeniusza Kowalczyka,  p. Mieczysława Pietrzyka oraz wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób dopomogli w przygotowaniu i organizacji imprezy.

Autor: Marian Sopiński

>>galeria<<

 

 


I Spotkanie z Folklorem w Przelewicach

11 czerwca 2011 r. w Przelewicach odbyła się Biesiada Rodzinna i Pierwsze Spotkanie z Folklorem. Główny cel, jaki postawili sobie organizatorzy imprezy to zachowanie regionalnych tradycji ludowych i ich prezentacja szerokiej publiczności, a organizatorami byli: Stowarzyszenie „Przyjaciół Gminy Przelewice”, LGD Ziemia Pyrzycka i Wójt Gminy Przelewice.

Wójt Gminy Przelewice p. Marek Kibała i Wójt Gminy Dolice p. Grzegorz Brochocki dokonali oficjalnego otwarcia Pierwszego Spotkania z Folklorem. Konferansjerami imprezy byli: p. Agnieszka Odachowska i p. Artur Marcinkiewicz. Miłośnicy folkloru mieli okazję do wysłuchania różnorodnego repertuaru, a także wspólnej zabawy przy muzyce ludowej. Prezentowały się następujące zespoły: „Sami Swoi” z Kobylanki, „Jarzębina” z  Kozielic, „Złota Jesień” z Dolic, „Seniorita” i „Pyrzyczanka” z Pyrzyc, „Biesiada” z Warnic, „Wrzos” z Krzemlina i „Jutrzenka” z Przelewic. Podczas imprezy wystąpiła też p. Marianna Jerzy, mieszkanka Przywodzia, która rozbawiła publiczność zabawną piosenką i tańcem. Po prezentacji wszystkie zespoły otrzymały specjalne podziękowania, które wręczali Wójt Gminy Dolice i Wójt Gminy Przelewice. Zespół „Jutrzenka’ otrzymał specjalne wyróżnienie, gdyż była to  uroczystość jubileuszowa z okazji 27-rocznicy istnienia Zespołu. Kierownik p. Marian Sopiński przedstawił historię jego powstania i zaprosił na scenę wszystkich, którzy byli i są nadal z Zespołem związani. Wspólnie zaprezentowali jedną ze swych ulubionych piosenek, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

W trakcie imprezy zachęcano również wszystkich uczestników do współpracy z LGD Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza” i uczestnictwa w Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych „TILIA”, które odbędą się w dniach  16-17 lipca b.r. w Myśliborzu.

Na zakończenie imprezy odbyła się wspaniała zabawa, której przygrywał zespół AXEL z Przelewic. Atrakcjami towarzyszącymi były wystawy prac rękodzielniczych i degustacja potraw regionalnych, pierogi ukiernickie, nalewki i pyszne ciasta. Była też darmowa grochówka, sponsorowana przez Radę Sołecką w Przelewicach i kiełbaski na gorąco sponsorowane przez Restauracje „Magnolia” w Przelewicach.

W prace przygotowawcze imprezy aktywnie włączyli się mieszkańcy Sołectwa Przelewice i organizacje pozarządowe oraz koła gospodyń wiejskich z terenu gminy. Efektem współdziałania była niepowtarzalna atmosfera imprezy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie dla wcześniej wymienionych sponsorów oraz wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób dopomogli w przygotowaniu i organizacji imprezy.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona