Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Kultura dostępna

 


 

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek

Zapraszamy wszystkich na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Collegium Maiorum ze Szczecina. Koncert odbędzie się w niedzielę 20 grudnia o godz. 16:00 w sali koncertowej Pałacu w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.

003 40lecieCM

To ostatni już koncert z cyklu "Przelewickie spotkania z kulturą", realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna i sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy.

 

 


Zapraszamy na koncert Dominki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Już w niedzielę zapraszamy na koncert duetu Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, który odbędzie się w niedzielę 29 listopada o godz. 16:00 w Pałacu Ogrodu Dendrologicznego.

Magiczna atmosfera znanych i lubianych ballad rosyjskich Bułata Okudżawy i Włodzimierza   Wysockiego oraz pieśni morskich zapewniona. Wstęp wolny.

Koncert jest kolejną częścią projektu „Przelewickie spotkania z kulturą” realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna i jest sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy Przelewice.


 

 


Przedszkolaki w Pleciudze

20 października wszystkie przedszkolaki z naszej gminy wzięły udział w przedstawieniu teatralnym "Tymoteusz i Psiuńcio" w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. To kolejny wyjazd dzieci z Gminy Przelewice do Pleciugi organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przelewicach, realizowany w ramach projektu "Przelewickie spotkania z kulturą", który jest realizowany w ramach programu Kultura Dostępna i sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Gminy Przelewice. Więcej zdjęć zobacz TUTAJ

Dla naszych maluchów już sama podróż była wielkim przeżyciem, a udział w spektaklu dostarczył wielu emocji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy realizować kolejną edycję projektu w ramach Kultury Dostępnej.

Magdalena Soska

 


Wyjazd do "Pleciugi"

We wtorek 13.10.2015r. uczniowie klas młodszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie uczestniczyli w nietypowych zajęciach edukacyjnych, które odbyły się nie w szkole, a w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

Dzieci brały udział w warsztatach teatralnych, na których poszerzały swoją wiedzę o teatrze. Zapoznały się z pracą ludzi związanych z teatrem, poznały różne rodzaje lalek, a także projektowały własne marionetki, jawajki, kukiełki i pacynki. Miały wspaniałą okazję poznać teatr od kulis. Były w pracowni lalkarskiej, w której tworzy się lalki biorące udział w spektaklach oraz w magazynach, gdzie przechowuje się rekwizyty, kostiumy i dekoracje z dawnych przedstawień. Niektóre lalki były naprawdę wiekowe. Na koniec zasiadły w pierwszych rzędach na widowni, by z bliska obejrzeć spektakl „Przygody Sindbada Żeglarza”.

To było niesamowite przeżycie i ciekawa lekcja. A wszystko odbyło się dzięki projektowi „Przelewickie Spotkania z Kulturą” realizowanemu w ramach programu Kultura Dostępna finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy Przelewice. Serdecznie dziękujemy.

Marta Kaniewska

>>fotogaleria


Koncert Grupy Artystycznej ARFIK w GCK-u w Przelewicach

W sobotę 10 października odbył się koncert Grupy Artystycznej ARFIK z programem Kraina Rodzina. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wysłuchać tego ciekawego występu!

Kompozytorem wszystkich utworów arfikowych jest Ryszard Leoszewski - założyciel zespołu o 28 letniej historii. Autorką tekstów piosenek i inscenizacji jest poetka i pisarka Barbara Stenka. Wszystkie utwory, włącznie z tytułowym - Kraina Rodzina, mają bardzo mądre treści o codziennym życiu dzieci w polskich rodzinach, jakże różne w stosunku do tych, którymi próbuje się na co dzień karmić nasze dzieci w mediach.

Koncert był także świetną okazją do spotkania członków naszego zespołu Mali Giganci z członkami Grupy ARFIK. Kto wie, może uda się w przyszłości nawiązać współpracę miedzy oboma zespołami?

Koncert był kolejną częścią projektu "Przelewickie spotkania z kulturą", który jest realizowany w ramach programu Kultura Dostępna i sfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy Przelewice.

Magdalena Soska

>>fotogaleria

 


Zapraszamy na koncert Grupy Artystycznej ARFIK

Zapraszamy na koncert Grupy Artystycznej ARFIK, który odbędzie sięw sobotę 10 października 2015 r. o godz. 17:00 w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach. Wstęp Wolny!

Do programu pt. „KRAINA RODZINA” muzykę napisał Ryszard Leoszewski, a słowa Barbara Stenka.

Jak wygląda przeciętny dzień dziecka? Rano pobudka, biegiem do szkoły, potem na zajęcia pozalekcyjne, powrót do domu i odrabianie lekcji do późnego wieczora. Czasami obiad w szkole lub kanapka w samochodzie. Arfikowi artyści protestują przeciwko takiemu systemowi. Śpiewem i tańcem walczą o prawo dzieci do odpoczynku, zabawy, spokoju i nierobienia niczego od czasu do czasu. Czy im się uda? Zobaczcie!

ARFIK– dziecięcagrupa artystyczna założona w roku 1987 przezkompozytora, piosenkarza i pedagoga– RyszardaW Arfiku śpiewają, tańczą, uczestniczą w spektaklach, widowiskach i warsztatach - dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Zespół występował w różnych miastach Polski, a także w Niemczech, Norwegii, Danii, Szwecji, Francji i na Łotwie. Jest laureatem wielu festiwali estradowych, teatralnych i chóralnych. Grupa nagrała ponad 150 piosenek, które zostały wydane na płytach CD. Tworzyła też własną audycję radiową oraz cykliczny program telewizyjny. Przez ponad ćwierć wieku działalności ponad 1000 dzieci z całego Szczecina i okolic miało możliwość wszechstronnego rozwoju. Wiele z nich kontynuuje swoją edukację w szkołach muzycznych lub studiach wokalno-aktorskich, zakłada własne zespoły lub śpiewa w chórach.

 


Koncert Orkiestry Sinfonia Juventus

W piątek, 2 października grupa 50 mieszkańców Gminy Przelewice uczestniczyła w koncercie Orkiestry Sinfonia Juventus z Warszawy, składającej się z najbardziej utalentowanych absolwentów szkół artystycznych w Polsce.

Dla większości była to pierwsza okazja do odwiedzenia Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i obejrzenia tego cudu światowej architektury od środka na własne oczy. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem cudownych wnętrz. Koncert był prawdziwą ucztą i świetnym pokazem kunsztu muzycznego solisty grającego na wiolonczeli Rafała Kwiatkowskiego, wspaniałej gry młodych muzyków, a także pełnego emocji popisu mistrzowskiego dyrygenta Sebastiana Perłowskiego.

W przerwie koncertu mieliśmy okazję do obejrzenia wystawy malarstwa wybitnego Edwarda Dwurnika w pięknych wnętrzach ekspozycyjnych filharmonii.
Po koncercie, dzięki uprzejmości pani wicedyrektor Ewy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych szczegółów dotyczących sal koncertowych Złotej i Księżycowej, mogliśmy się przekonać, że po zakończeniu występów praca w Filharmonii wcale nie ustaje - trzeba przygotować sale na kolejne wydarzenia. Bo w Filharmonii dzieje się duuużo.

Na zakończenie naszej wyprawy każdy z uczestników otrzymał sympatyczną pamiątkę, za którą dziękujemy Dyrekcji Filharmonii. Udział w koncercie Sinfonii Juventus był częścią projektu "Przelewickie spotkania z kulturą", realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna sfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Gminy Przelewice.

Magdalena Soska

 


Kultura dostępna w Przelewicach!

Za nami już pierwszy koncert z cyklu "Przelewickie spotkania z kulturą". 27 września  w Pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, przy pełnej sali odbył się koncert Kwintetu dętego HIGH FIVE BRASS.

 

Dzięki gościnności Dyrekcji Ogrodu Dendrologicznego, w pięknych wnętrzach i cudowną przyrodą za oknami, mieliśmy okazję spędzić bardzo miło niedzielne popołudnie słuchając ciekawego koncertu, na który składały się utwory różnych kompozytorów z całego świata. Całość wzbogaciły ciekawe komentarze jednego z muzyków zespołu, który pokrótce przedstawił nam fragmenty z historii muzyki filmowej i nie tylko. Publiczność reagowała spontanicznie prosząc o bisy. Zobacz więcej zdjęć tutaj ==>

Koncert mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Gminy Przelewice. Przed nami następne koncerty z tego cyklu - szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

>>fotogaleria

Magdalena Soska

 


Zapraszamy na koncert Orkiestry Sinfonia Juventus

Z przyjemnością zapraszamy na koncert Orkiestry Sinfonia Juventus, który odbędzie się w piątek 2 października br. o godz. 19:00 w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Wyjazd na koncert odbędzie się o godz. 17:00 z Przelewic – zbiórka na parkingu przed Urzędem Gminy.

Udział w koncercie jest częścią projektu „Przelewickie spotkania z kulturą”, realizowanym w ramach projektu Kultura Dostępna i jest sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Gminy Przelewice. Wstęp na koncert i dojazd jest bezpłatny.

Chętni proszeni są o zapisanie się na listę, która znajduje się u p. Ani Roman w GCK i Magdy Soska w Urzędzie Gminy. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat programu koncertu i wykonawców na stronie http://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/201-Sinfonia_Iuventus

 


Projekt „Przelewickie spotkania z kulturą” jest skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Przelewice i polega na stworzeniu kompleksowej oferty kulturalnej obejmującej dwa moduły:

  1. Zorganizowanie wydarzeń kulturalnych na terenie Gminy Przelewice – koncerty odbędą się w Pałacu Ogrodu Dendrologicznego  i w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach (dokładne informacje na plakacie);
  2. Zorganizowanie wyjazdów wszystkich uczniów Gminy Przelewice – od przedszkola, klasy „O” i 1-6 kl. szkoły podstawowej i gimnazjum, a także grupy dorosłych mieszkańców do miejsc kultury w Szczecinie (Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie i Teatru Lalek Pleciuga ).

Projekt „Przelewickie spotkania z kulturą”, realizowany w ramach programu Kultura Dostępna, jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 31 000 zł, co stanowi 89,97% wartości budżetu projektu (Całkowity koszt projektu to 34 455 zł).

Projekt będzie realizowany w miesiącach od września do grudnia 2015 r.

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona