Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Klub Szachowy "LASKER" w Przelewicach

I Międzyszkolny Turniej Szachowy Przelewice 2015

7 marca 2015 r. odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „Gramy w szachy”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego oraz zawodnicy klubów sportowych: Gimnazjum im. OZP w Przelewicach, Publiczne Gimnazjum w Choszcznie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłodzinie, Szkoła Podstawowa nr 3 z Choszczna, Szkoła Podstawowa nr 53 ze Szczecina, Szkoła Podstawowa ze Stargardu Szczecińskiego oraz kluby sportowe: Lasker Barlinek i Skoczek Choszczno. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry P-15.

W kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się:
1. Kowalik Bartosz        9,0 pkt        Skoczek Choszczno
2. Berliński Grzegorz        8,0 pkt        Lasker Barlinek
3. Kowalski Mateusz        6,5 pkt        Skoczek Choszczno

W kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się:
1. Żukowski Michał        6,0 pkt        Skoczek Choszczno    
2. Streflik Robert         5,5 pkt        Gimnazjum im. OZP w Przelewicach
3. Skrobek Damian        5,0 pkt        Gimnazjum im. OZP w Przelewicach

Trzech najlepszych zawodników turnieju otrzymało okolicznościowe medale, najlepsi w swoich kategoriach wiekowych dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy - na zakończenie imprezy – „coś słodkiego”.

Realizowany projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, a rozgrywane turnieje mają coraz silniejszą obsadę i większą frekwencję. Zajęcia szachowe dla uczniów Gminy Przelewice odbywają się w każdą czwartek od godz. 1500 w  Gimnazjum w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2015 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

                                Koordynator i realizator  projektu
                                         Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Zapraszamy na I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY


Otwarte Mistrzostwa Barlinka Juniorów w Szachach Szybkich

6 grudnia 2014 r na szachownicach w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku rywalizowali juniorzy na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. Dla naszych zawodników był to ostatni z czterech zaplanowanych zewnętrznych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

 

 

Wyniki rzgrywek:

 1. Grzegorz Berliński                           8 pkt    Lasker Barlinek
 2. Maksymilian Wójtowicz                    8 pkt    Lasker Barlinek
 3. Konrad Bussa                                7 pkt   Lasker Przelewice
 4. Damian Skrobek                            7 pkt   Lasker Przelewice

Trzech najlepszych zawodników otrzymało okolicznościowe puchary i dyplomy a każdy z uczestników turnieju nagrody rzeczowe. Realizowany  projekt cieszył się  dużym zainteresowaniem. Wszystkim zaangażowanym w jego realizację składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem w przyszłym roku zapraszam ponownie na zajęcia szachowe do Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

Koordynator i realizator  projektu

           Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych

05 grudnia br. uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach wzięli udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany w sali Gimnazjum nr 16 w Szczecinie.

W turnieju udział wzięli uczniowie 15 szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Dorota Dolina, Robert Streflik oraz uczniowie klas drugich:  Damian Skrobek i Szymon Kupisz.

 

Więcej szczegółów >> tutaj


IV Międzyszkolny Turniej Szachowy i "Mistrzostwa Ziemi Przelewickiej w Szachach Szybkich" o Puchar Wójta Gminy Przelewice

15 listopada 2014 r. odbył się czwarty, ostatni z zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

 

Równolegle odbyły się „Mistrzostwa Ziemi Przelewickiej w Szachach Szybkich” o Puchar Wójta Gminy Przelewice (młodzież ponadgimnazjalna i starsi).

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Przelewice, Choszczna (opiekun: Grzegorz Winiarski), Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach (opiekunka: Żaneta Musiała-Gronowicz) oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry P-15.

 

Wyniki zwycięzców:

•    w kategorii juniorów młodszych:

 1. Kowalik Bartosz           8,5 pkt        SP 3 Choszczno
 2. Kowalski Mateusz        7,0 pkt        SP 3 Choszczno
 3. Berliński Grzegorz        7,0 pkt        Lasker Barlinek

•    w kategorii juniorów starszych:

 1. Jankowski Maciej        7,0 pkt        SG Pyrzyce
 2. Łodygowski Paweł     6,0 pkt        Lasker Barlinek
 3. Skrobek Damian        6,0 pkt        Lasker Przelewice

•    w kategorii Grand Prix 2014 najlepsi zawodnicy w czterech MTS-ach:

 1. Berliński Grzegorz    26,5 pkt    Lasker Barlinek
 2. Kowalik Bartosz        20,5 pkt    SP 3 Choszczno
 3. Skrobek Damian        18,0 pkt    Lasker Przelewice

Trzech najlepszych zawodników otrzymało okolicznościowe puchary, najlepsi w swoich kategoriach medale i dyplomy a każdy z uczestników turnieju nagrody rzeczowe.

W „Mistrzostwach Ziemi Przelewickiej w Szachach Szybkich” o Puchar Wójta Gminy Przelewice zwyciężyli:

 1. Wolski Krzysztof
 2. Dolina Paweł
 3.  Musiała-Gronowicz Żaneta

Dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Realizowany  projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godz. 15.00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Mecz szachowy Lasker Barlinek - Lasker Przelewice

21 października, odbył się w Barlinku trzeci z czterech zaplanowanych wyjazdowych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Dzięki współpracy zaprzyjaźnionych klubów szachowych, kluby: LASKER Barlinek i LASKER Przelewice wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Barlinka Juniorów do lat 16 w szachach szybkich. W tym miejscu należy zaznaczyć, że był to drugi taki mecz szachowy w tym roku – pierwszy odbył się 4 kwietnia br.

Wspólnie z prezesem Klubu Lasker Barlinek Krzysztofem Wolskim ustalono, że mecz drużynowy odbędzie się na dystansie 2 rund, tempo gry P-60. Drużyna składała się z 15 zawodników, którzy mogli grać wymiennie. Mecz zakończył się podziałem punktów, a bardzo dobrze zaprezentował się w meczu debiutant - Robert Streflik, uczeń Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Po meczu w Kawiarni Artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie „Emanuel Lasker – Szachowy Mistrz Świata”. Wieczór ten przeniósł wszystkich przybyłych gości w świat szachowej historii i klimatu tamtych lat.

Podczas trwania wieczoru mieliśmy również możliwość obejrzenia interesującej prezentacji multimedialnej meczów szachowych Laskera, oraz filmu archiwalnego z przełomu XIX i XX wieku obrazującego epokę mistrzów szachowych.
 

Koordynator projektu
  Bogusław Pecuch

>>fotogaleria

 

 


III Międzyszkolny Turniej Szachowy 2014

4 października 2014 r. odbył się trzeci z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: Pan Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15.

Oto wyniki:

 • w kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się: zawodnicy klubu Lasker Barlinek:
 1. Berliński Grzegorz         6,0 pkt  Lasker Barlinek
 2. Wójtowicz Maksymilian  3,0 pkt  Lasker Barlinek
 3. Wysocki Sebastian        2,0 pkt  Lasker Barlinek
 • w kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się:
 1. Streflik Robert          6,0 pkt   Lasker Przelewice
 2. Knapiński Iwo           4,0 pkt   Lasker Przelewice
 3. Łodygowski Paweł     3,0 pkt  Lasker Barlinek

Realizowany projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdą czwartek od godz. 15.00 w Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2014 r. Ostatni z zaplanowanych turniejów, tj. IV Międzyszkolny Turniej Szachowy odbędzie się 15 listopada 2014 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia!

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria

 


III Międzyszkolny Turniej Szachowy


Mecz szachowy SV Motor - Lasker

31 maja 2014 r w Eberswalde w ramach współpracy polsko-niemieckiej kluby szachowe LASKER Barlinek i LASKER Przelewice wzięły udział w meczu drużynowym z SV Motor Eberswalde. W tym miejscu należy zaznaczyć, że był to drugi taki mecz szachowy – pierwszy odbył się 23 marca 2013 r.

Wspólnie z prezesem klubu SV Motor Eberswalde Christianem Matzkow ustalono, że mecz drużynowy odbędzie się na dystansie 2 rund, tempo gry P-60. Drużyna składała się z 8 zawodników tj. 4 seniorów i 4 juniorów. Do rywalizacji polska drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Wolski (kierownik drużyny), Joachim Weisigk, Paweł Stadnik, Grzegorz Berliński – Lasker Barlinek, Bogusław Pecuch, Paweł Dolina, Kacper Kołodziejczak, Gabor Łukjaniuk – Lasker Przelewice.

Po serdecznym przywitaniu i wypiciu filiżanki gorącej kawy równo o godz. 10.00 przystąpiono do losowania stron oraz omówienia spraw związanych z zawodami drużynowymi i rozpoczęto zawody szachowe.

Bardzo dobrze wypadł w meczu debiutant Gabor Łukjaniuk, który jako jedyny z juniorów zdobył dla drużyny punkty.

Bogusław Pecuch

>>fotogaleria

 


2014-03-26 09:52:03

 


I Międzyszkolny Turniej Szachowy za nami

19 lutego 2014 r. odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie (opiekun: p. Grzegorz Winiarski) oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: p. Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15.

Wyniki:

•    w kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się zawodnicy klubu Lasker Barlinek:

 1. Berliński Grzegorz        7,0 pkt        Lasker Barlinek
 2. Kowalik Bartosz        6,0 pkt        SP 3 Choszczno
 3. Kowalski Mateusz        4,0 pkt        SP 3 Choszczno


•    w kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach, reprezentujący Lasker Przelewice:

 1. Dolina Paweł        5 pkt      
 2. Gapiński Błażej         4 pkt      
 3. Skrobek Damian        4 pkt      


Realizowany projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdą czwartek od godz. 15.00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2014 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria

 


Zapraszamy na I Międzyszkolny Turniej Szachowy

 

 


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców w Koszalinie

05 grudnia 2013 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach wzięli udział w czwartym, ostatnim z zaplanowanych zewnętrznych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie 14 szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15. Drużynę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Maria Jałoszyńska, Damian Skrobek i Szymon Kupisz oraz doświadczony zawodnik klas trzecich – Paweł Dolina.

Wyniki:

Miejsce

Drużyna

Ranking

Punkty

1

G 16 Szczecin

1541

20,5

2

G 2 Gryfice

1375

17,5

3

SG Dźwirzyno

1575

17,0

4

G3 Stargard Szczeciński

1450

16,5

5

G 1 Gryfino

1550

16,5

6

G 11 Koszalin

1350

16,0

7

G Sławsko

1000

14,0

8

ZSG Łobez

1000

14,0

9

PG Redło

1100

13,5

10

G Polanów

1150

13,5

11

PG Przelewice

1000

13,0

12

G 9 Koszalin

1200

12,0

13

G Chwiram

1000

  7,0

14

G 1 Szczecinek

1000

  5,0

Jeszcze przed ostatnią 7 rundą zajmowaliśmy siódmą lokatę. Niestety, nie udało się nam jej utrzymać. Mamy jednakże nadzieję, że za dwa lata uda nam się zająć jedno z trzech czołowych miejsc.

Koordynator i realizator  projektu

Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Szachy w Schneverdingen

W dniach 29.11-01.12.2013 r., dwóch najlepszych szachistów Publicznego Gimnazjum w Przelewicach: Paweł Dolina i Damian Skrobek wraz z opiekunem – Bogusławem Pecuchem oraz zawodnicy „Lasker” Barlinek wraz z Prezesem klubu Krzysztofem Wolskim, brali udział w zawodach szachowych w Schneverdingen.


Były to: 17 Heide Open (Otwarte Mistrzostwa Juniorów Schneverdingen), 22 Offene Stadtjugendmeisterschaft (Otwarte Mistrzostwa Schneverdingen w kategorii OPEN) oraz 14 Blitzturnier (szachy błyskawiczne).

Niemieccy przyjaciele przywitali nas bardzo serdecznie, stworzyli bardzo dobre warunki pobytu i organizacyjnie spisali się na medal. Miejscowość Schneverdingen położona jest między Hamburgiem, a Hanowerem, co skutkowało przybyciem na turnieje wielu bardzo dobrych zawodników z tych miast i jednocześnie wysokim poziomem turniejów. Pierwszego dnia odbyło się trójstronne spotkanie przedstawicieli klubów Barlinek – Schneverdingen – Eksjo (miasta partnerskie), gdzie zostały omówione formy współpracy na następny rok, a w kolejnych dniach – rozgrywki szachowe.

W kategorii do lat 10 turniej wygrał Grzesiu Berliński, zawodnik „Laskera” Barlinek, który od gospodarzy dostał przydomek „Dominator”. W kategorii do lat 14 – Paweł Dolina zajął wysokie, bo X, a Damian Skrobek – XII miejsce.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Przelewice Marka Kibały, Burmistrza Miasta Barlinek Zygmunta Siarkiewicza i Prezesa Klubu „Lasker” Barlinek Krzysztofa Wolskiego.

Dzięki temu wyjazdowi zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy ciekawych ludzi i mile spędziliśmy czas, za co serdecznie dziękujemy.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria

 

 


Gmina Przelewice szachami stoi

W dniu 21 listopada w Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców.

Podwójny sukces odnieśli uczniowie PG Przelewice (drużyna w składzie: Dolina Paweł, Skrobek Damian, Kołodziejczak Kacper i Jałoszyńska Maria – opiekun P. Bogusław Pecuch) i Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie (drużyna w składzie: Jałoszyński Borys, Knapiński Iwo, Dolina Dorota i Balcerak Wiktoria – opiekun P. Stanisław Warejko), zajmując w swoich kategoriach pierwsze miejsca. Oto wyniki.

 

Szkoły podstawowe:
1.    SP Kłodzino        14,0 pkt
1.    SP Brzesko        14,0 pkt
2.    SPIO Pyrzyce        13,5 pkt
3.    SP Mielęcin        10,5 pkt
4.    ZS Kozielice          8,5 pkt
5.    SP Żuków          5,0 pkt

Szkoły gimnazjalne:
1.    PG Przelewice        15 pkt
2.    PG Pyrzyce        14 pkt
3.    ZS Kozielice        13 pkt
4.    ZS Bielice        10 pkt
5.    GMS Pyrzyce          3 pkt

Uczniowie naszego gimnazjum będą reprezentować Gminę Przelewice w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców, który odbędzie się 5 grudnia w Koszalinie.

Należy nadmienić, że większość zawodników zwycięskich drużyn szkół naszej gminy, to uczestnicy projektu pn.„W szachy mi graj”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


W szachy mi graj - IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

16 listopada 2013 r. odbył się czwarty, ostatni z zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice, Choszczna (opiekun: p. Grzegorz Winiarski) oraz zawodnicy Klubu Szachowego „Lasker” Barlinek (opiekun: p. Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry P-15.

Wyniki w kategorii juniorów:

 • młodszych najlepsi okazali się:

1. Berliński Grzegorz        9,0 pkt        Lasker Barlinek
2. Kowalik Bartosz        7,5 pkt        SP 3 Choszczno
3. Kowalski Mateusz        7,0 pkt        SP 3 Choszczno

 • starszych najlepszymi okazali się zawodnicy Laskera Przelewice:

1. Dolina Paweł        5,0 pkt        
2. Gapiński Błażej         5,0 pkt        
3. Skrobek Damian        4,0 pkt        

Trzech najlepszych zawodników trzymało okolicznościowe puchary, najlepsi w swoich kategoriach medale i dyplomy a każdy z uczestników turnieju nagrody rzeczowe.

Dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Realizowany  projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godz. 15:00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

                              

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Zapraszamy na IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

 


Zapraszamy na III Międzyszkolny Turniej Szachowy


Otwarte Mistrzostwa Choszczna Juniorów w Szachach

11 maja br. na szachownicach w Choszczeńskim Domu Kultury rywalizowali juniorzy na dystansie 9 rund (po 15 minut dla zawodnika). Dla naszych zawodników był to drugi z czterech zaplanowanych zewnętrznych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

 

 

Zawodnicy grali w 3 grupach wiekowych:

 1. juniorzy i juniorki do lat 10 (rocznik 2003 i młodsi),
 2. juniorzy i juniorki do lat 14 (rocznik 1999),
 3. juniorzy i juniorki do lat 18 (rocznik 1995).


LASKER Przelewice wystartował w dwóch grupach. Do do lat 14 reprezentowany był przez Konrada Bussę i Kacpra Juzyszyna – uczniów PSP Żuków, dla których był to pierwszy turniej tak wysokiej rangi na którym zdobyli swoje pierwsze punkty turniejowe. Do lat 18 reprezentowany był przez 8 zawodników PG Przelewice. Monika Bussa okazała się najlepszą juniorką w swojej kategorii a Jowita Wawrowska zajęła II miejsce. Wymienione dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród chłopców IV miejsce zajął Paweł Dolnia, który okazał się najlepszym zawodnikiem Laskera Przelewice i zajął w klasyfikacji łącznej bardzo wysokie (18 miejsce na 52 startujących). V miejsce zajął w swojej kategorii Błażej Gapiński, który był 23 w kategorii łącznej. Należy dodać, że w turnieju startowali zawodnicy z takich klubów jak: UKS Skoczek Choszczno, Hetman Myślibórz, AZS Poznań, LKS Chrobry Gniezno, AKS Hetman Politechnika Koszalin, UKS Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg, Lasker Barlinek i KS Mechanik Stargard Szczeciński.

Warto podkreślić, że przy tak wysokim poziomie zawodów, juniorzy z Laskera Przelewice wykonali swoje zadanie bardzo dobrze. Podsumowując chciałbym pogratulować postawy i zajętych miejsc naszym zawodnikom w mocno obsadzonym i wyczerpującym turnieju rozgrywanym w Choszcznie.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

<>


I Międzyszkolny Turniej Szachowy
 

27 kwietnia 2013 r. odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: Pan Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15.

Wyniki:

W kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się zawodnicy klubu Lasker Barlinek:
1. Szefler Krzysztof        6,5 pkt        
2. Berliński Grzegorz     6,5 pkt        
3. Borowski Kajetan      3,5 pkt        

W kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach, reprezentujący Lasker Przelewice:
1. Dolina Paweł        5 pkt        
2. Gapiński Błażej      4 pkt        
3. Kostrzębski Damian  4 pkt        

Dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Realizowany  projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godz. 15.00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2013r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

<>


LASKER Barlinek i drużyna z Niemiec SV Motor Eberswalde

23 marca 2013 r. w Europejskim Centrum Spotkań w ramach współpracy polsko-niemieckiej Klub Szachowy LASKER Barlinek zorganizował mecz szachowy o puchar Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Pani Brygidy Liśkiewicz.

Do rywalizacji przystąpił miejscowy LASKER Barlinek wspierany juniorami LASKERA Przelewice oraz drużyna z Niemiec SV Motor Eberswalde. Wspólnie z prezesem klubu Panem Christianem Matzkow ustalono, że mecz drużynowy odbędzie na dystansie 2 rund, tempo gry P-60. Drużyna będzie składała się z 8 zawodników tj. 4 seniorów i 4 juniorów. Sędzią zawodów został p. Krzysztof Wolski – prezes LASKERA Barlinek. Natomiast sędzią rundowym kol. Christian Matzkow z Eberswalde.

Od samego początku zaczęły się ogromne emocje. Po 120 minutach gry poznaliśmy wyniki I rundy zawodów. Wynik był niekorzystny dla LASKERA 2,5 pkt. do 5,5 pkt. dla Eberswalde. Po zakończeniu I rundy wszystkich zawodników poczęstowano ciepłym obiadem. Podczas tego posiłku zawodnicy z LASKERA i Eberswalde prowadzili rozmowy i nawzajem analizowali swoje partie czy też złe posunięcia na szachownicy. Około godziny13.00 rozpoczęła się II rudna, która okazała się  dla LASKERA katastrofalna – przegrana 7:1. Wynik ten może świadczyć o dużej sile gry niemieckich kolegów.
Należy zaznaczyć, iż drużyna z Eberswalde przyjechała do Barlinka w najsilniejszym składzie. Junior Max Matzkow jest obecnie wicemistrzem Niemiec. Wszyscy zawodnicy z Eberswalde posiadali wyższe rankingi szachowe niż zawodnicy LASKERA. Po zakończeniu rundy wszyscy szachiści zostali zaproszeni na kawę i ciasto.

W tym miejscu Klub Szachowy LASKER Przelewice chciałby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania meczu szachowego, a w szczególności prezesowi Klubu Szachowego Lasker Barlinek p. Krzysztofowi Wolskiemu, który umożliwił naszym juniorom udział w tym meczu szachowym.

Wyjazd na powyższe zawody mógł być zrealizowany dzięki projektowi pn. „W szachy mi graj”, w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

<>

 


"W szachy mi graj" - zapraszamy do udziału w projekcie

 

 

 

 


Zapraszamy na "IV Międzyszkolny Turniej Szachowy"

 

 


Ogromny sukces szachowy przelewickich gimnazjalistów

14 grudnia 2011 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach wzięli udział w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców w Gryfinie.

Drużyna w składzie: Wojciech Konieczny, Mariusz Prajzendanc, Krzysztof Prymus i Monika Bussa zajęła wysokie trzecie miejsce. W turnieju startowało 17 drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Lepsze okazały się drużyny z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu i Gimnazjum nr 16 w Szczecinie, które niestety były poza zasięgiem naszych szachistów. Natomiast walka o trzecie miejsce była niezwykle zacięta i dopiero ostatnia runda przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie finałów.

Wyniki pierwszej piątki finału:

 1. Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu - 26 pkt
 2.  Gimnazjum nr 16 w Szczecinie  - 24 pkt
 3.  Publiczne Gimnazjum w Przelewicach -  16 pkt
 4. Gimnazjum nr 14 w Szczecinie  -  15,5 pkt
 5. Gimnazjum nr 1 w Gryfinie - 14,5 pkt

Autor: Bogusław Pecuch

Serdecznie gratulujemy młodym szachistom i życzymy kolejnych sukcesów!

>>galeria<<

 


IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

19 listopada 2011 r. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbył się „IV Międzyszkolny Turniej Szachowy – Zima” w ramach realizacji zadania publicznego w 2011 r. ze środków budżetu Gminy Przelewice w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Turniej zorganizował, poprowadził i sędziował wiceprezes Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse” p. Bogusław Pecuch.

Organizatorzy przygotowali piękne puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. W turnieju wystartowali zawodnicy z klubów: „LASKER” Przelewice, „LASKER” Barlinek i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przelewice. Rywalizacja przebiegała na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. System kojarzenia par szwajcarski.

Po rozegraniu 9 rund poznaliśmy zwycięzców:

 1. Szefler Michał – "Lasker" Barlinek, 7,5 pkt
 2. Górecki Jakub – "Lasker" Barlinek, 7 pkt
 3. Szefler Krzysztof – "Lasker" Barlinek, 6,5 pkt
 4. Berliński Grzegorz – "Lasker" Barlinek, 6 pkt
 5. Prymus Krzysztof  - "Lasker" Przelewice, 5,5 pkt
 6. Prajzendanc Mariusz – "Lasker" Przelewice, 5 pkt

Po podsumowaniu wszystkich punktów, które zdobyli zawodnicy w czterech turniejach z cyklu – „Wiosna, Lato, Jesień i Zima” najlepsi okazali się:

 1. Szefler Michał – „Lasker” Barlinek, 20 pkt
 2.  Prymus Krzysztof „Lasker” Przelewice, 19 pkt
 3. Górecki Jakub – „Lasker” Barlinek, 18,5
 4. Prajzendanc Mariusz – „Lasker” Przelewice, 14 pkt


W roku 2011 najlepszymi szachistami klubu „Lasker” Przelewice zostali:

 1. Prajzendanc Mariusz – 42 pkt
 2. Prymus Krzysztof – 38 pkt
 3. Konieczny Wojciech – 35,5 pkt
 4. Dolina Paweł – 32,5 pkt
 5. Kostrzębski Damian 32,5 pkt


Wszyscy wymienieni wyżej uczniowie otrzymali piękne dyplomy, natomiast trzech pierwszych zawodników Turnieju puchary, a osoby które brały udział w rozgrywkach szachowych nagrody rzeczowe.

Autor:
Bogusław Pecuch

>>galeria<<

 

 


Podpisanie umowy partnerskiej z zaprzyjaźnionym Klubem

W  2011 r.  Klub szachowy "LASKER" Barlinek podpisał umowę o połączeniu z Klubem Szachowym z Przelewic. Klub w Przelewicach posiada 27 członków (juniorzy z gimnazjum i szkoły podstawowej). Opiekunem Klubu Szachowego "LASKER" Przelewice  jest Pan Bogdan Pecuch.

 


Wiosenny turniej szachowy

27 marca 2010 r. odbył się pierwszy z zaplanowanych do realizacji w ramach zadań publicznych Gminy Przelewice turniejów szachowych, a realizowany był przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Przelewice oraz zaproszeni zawodnicy Klubu Szachowego „Lasker” Barlinek (opiekun: Krzysztof Borowski) i uczniowie pyrzyckich szkół podstawowych i gimnazjum (opiekun: Renata Bohan-Bohanowicz). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim (7 rund).

W kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazali się zawodnicy Klubu „Laser” Barlinek:

1. Kucz Mieszko  6,0 pkt   Lasker Barlinek
2. Borowski Damian  6,0 pkt   Lasker Barlinek
3. Patrzałek Igor  5,0 pkt   Lasker Barlinek

Natomiast wśród uczniów naszych szkół najlepszymi byli:

• na miejscu 9. Kopecki Maciej 4,0 pkt   SP Kłodzino
• na miejscu 10. Cegłowski Mikołaj 3,5 pkt SP Kłodzino
• na miejscu 11. Dolina Paweł 3,5 pkt   SP Kłodzino


W kategorii gimnazjum najlepsi zawodnicy to:
1. Piska Piotr    5,0 pkt   PG Pyrzyce
2. Pluta Dominik   5,0 pkt   PG Pyrzyce
3. Rak Dominik  5,0 pkt   PG Pyrzyce
4. Prymus Krzysztof  4,5 pkt   PG Przelewice

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a co ważne był okazją do nawiązania  współpracy szkół powiatu pyrzyckiego i myśliborskiego w celu popularyzacji  królewskiej gry i podnoszenia umiejętności szachowych dzieci i młodzieży.

Gościnne Przelewice (co widać po zajętych miejscach przez młodych szachistów) już dziś zapraszają na turniej jesienny.

 

>>Galeria

 

 Koordynator i realizator  projektu
         Bogusław Pecuch


Jesienne spotkania szachowe

spotkanie szachowespotkanie szachowe

Od września do listopada 2009 r. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach realizowany jest projekt pt. „Jesienne spotkania szachowe”. Uczestnikami projektu są uczniowie szkół z terenu gminy Przelewice.

Na zajęciach poznają zasady gry w szachy, w tym podstawy taktyki i strategii gry szachowej, a w turniejach szachowych mogą sprawdzić nabyte podczas zajęć umiejętności i rywalizować o tytuł najlepszych szachistów w kategorii gimnazjum i szkół podstawowych. Udział w zajęciach i turniejach jest bezpłatny, zapewniony jest również transport dla uczestników projektu. 

Dnia 26 września odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim.

Oto wyniki najlepszych szachistów I Jesiennego Turnieju Szachowego:
 
1.      w kategorii gimnazjum:
I miejsce - Mariusz Prajzendanc - 10,5 pkt.,
II miejsce - Mateusz Katana - 10 pkt. 
III miejsce Krzysztof Prymus - 8,5 pkt.                
 
2.      w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Martyna Leszczyk (PSP Żuków), Paweł Dolina i Damian Kostrzębski (SP Kłodzino) - po 6 pkt., 
II miejsce - Monika Bussa (PSP Żuków) - 5,5 pkt. 
III miejsce Kinga Myśliborska (PSP Żuków) – 5 pkt.
 
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, a 3 najlepszych szachistów medale i szachowe programy komputerowe. 

Kolejne turnieje odbędą się w dniach: 24.10. i 28.11.2009 r. (rozpoczęcie godz. 10:00 w sali korekcyjnej PG w Przelewicach).  Serdecznie zapraszam do udziału w zajęciach szachowych. Projekt realizowany jest w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy szanse”.
 
Koordynator projektu
Bogusław Pecuch

 

http://www.ppwow.wzp.pl/rops1/ppwow/p-r-m-a-4870/aktualnosci.htm


 II Jesienny Turniej Szachowy

 

W dniu 31.10.2009 r. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach już po raz  drugi odbył się  Jesienny Turniej Szachowy, realizowany przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW. Udział w Turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Przelewice. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim (11 rund), a oto wyniki:

Kategoria gimnazjum:
Miejsce       Zawodnik   Pkt
1 Prymus Krzysztof  10,5
2 Katana Mateusz    9
3 Prajzendanc Mariusz   8,5

Kategoria szkół podstawowych:
Miejsce       Zawodnik   Pkt

1 Dolina Paweł    6,5  SP Kłodzino
2 Gawryluk Tomasz   6,5  PSP Żuków
3 Kostrzębski Damian   6  SP Kłodzino

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody, a trzech najlepszych szachistów medale i szachowe programy komputerowe. Kolejny, a zarazem ostatni w ramach w/w Projektu Turniej, który odbędzie się dnia 28.11.2009 r., wyłoni najlepszego szachistę wśród szkół podstawowych i gimnazjum.

Serdecznie zapraszam do udziału w rozgrywkach szachowych!
         
Koordynator Projektu
Bogusław Pecuch

 

 

 


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona