Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przelewicach

 


Warsztaty rękodzielnicze - Jesienne wianki i stroiki

09.10 2014. To już drugie spotkanie grupy emerytek z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Przelewicach  w ramach projektu działań aktywizujących w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza”.

Tym razem panie wykonywały 2 stroiki. Jeden z żywych kwiatów na mokrej gąbce, a drugi z zasuszonych kwiatów i ziół na suchej gąbce. Piękne kompozycje umieszczone zostały w wiklinowych koszyczkach i kolorowych doniczkach. Radość i satysfakcja z wykonanych prac były wielkie. Panie uwierzyły w swoje zdolności artystyczne.

Lucyna Surma

>>fotogaleria


Jesienne wianki i stroiki

25 września 2014 roku w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach grupa emerytek z tutejszego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów rozpoczęła realizację projektu, w ramach którego będzie się uczyć wykonywać wianki i stroiki na różne okazje.

Na pierwszym spotkaniu panie wykonały po 2 wianki na różnych podkładach (z gałązek wierzby i brzozy oraz ze słomy). Wianki były bogato zdobione materiałami z ogródków i pól. Wśród ozdób znalazły się kasztany, żołędzie, buczyna, kolorowe liście, mech, zasuszone kwiaty oraz gałązki jedliny. Zajęcia prowadziła pani Magdalena Soska, która pokazała różne techniki wykonywania wianków oraz służyła radą i pomocą. Niektóre panie początkowo obawiały się, że nie sprostają postawionym im zadaniom. Nie wierzyły w swoje możliwości. Szybko okazało się, że dawały sobie doskonale radę. Były  z siebie bardzo dumne i cieszyły się ze swoich wianków. Uczestniczki warsztatów bowiem zabierały swoje prace do domu, aby pochwalić się swoim bliskim, jakie są zdolne.

Projekt realizowany jest w ramach działań aktywizujących w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza”. W zajęciach uczestniczyła też pani Sylwia Kotkowska –Rzeppa ze Stowarzyszenia, która przekazała informację na temat działalności LGD oraz wykonała ładny jesienny wianek.

 Lucyna Surma

>>fotogaleria

 


Zaproszenie na warsztaty rękodzieła artystycznego


Spotkanie z rękodziełem o tematyce wielkanocnej

10 kwietnia 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach można było zobaczyć ciekawe prace artystyczne i wyroby cukiernicze wykonane przez aktywnych oraz utalentowanych mieszkańców z terenu naszej gminy. Prezentowane były m.in. świąteczne ciasta, pisanki wykonane różnymi technikami, palmy i stroiki świąteczne, wyroby rękodzielnicze, w tym ceramika ozdobna, wyroby z drewna, ręcznie wykonana biżuteria, ozdoby szydełkowe i krzyżykowe, decoupage oraz niespotykane kartki świąteczne i inne „cudeńka”. Nasz Zespół „Jutrzenka” zaprezentował się ze swoim repertuarem.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt p. Marek Kibała i przewodniczący Rady p. Marian Świderski, a inicjatorem pomysłu było Koło Emerytów w Przelewicach przy wsparciu organizacyjnym p. Anny Roman z GCK-u. Z kolei p. Bożena Fiszer i p. Krystyna Dembowska przygotowały pyszny żurek dla uczestników spotkania. Oprócz tego można było spróbować bardzo smacznych wypieków, przygotowanych przez Koło Emerytów.

Zauważyć można było, że wszystkie prace wykonane były z niezwykłą starannością i budziły zachwyt wśród zwiedzających. Taka prezentacja utwierdziła nas i włodarzy naszej gminy w przekonaniu, że mamy tu utalentowanych artystów, których warto wspierać i promować.

Lucyna Surma i Anna Garzyńska

>>fotogaleria


Dzień Babci i Dziadka w Przelewicach

Dzieci z klas zerowych przy SP Kłodzino pamiętały o swoich babciach i dziadkach, dlatego w dniu ich święta przygotowały dla tak licznie przybyłych gości do GCK w Przelewicach uroczystą akademię. Wśród zaproszonych gości był również wójt Marek Kibała.

Dzieci miały okazję publicznie wystąpić w przedstawieniu pt. „Kocham Cię Babciu, Dziadku” pod kierunkiem pań: Justyny Osipowicz i Katarzyny Ptak. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które z wielkim przejęciem recytowały wiersze o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Swym wesołym śpiewem wprowadziły wszystkich w radosny nastój. Były też życzenia od dzieci i laurki dla swoich babć i dziadków. W dalszej części uroczystości Wójt Gminy serdecznie podziękował dzieciom i opiekunom za pięknie przygotowane przedstawienie.

Następnie mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców naszych małych aktorów. Wszyscy mieli okazję przekonać się, że takie chwile to niezapomniane wspomnienia, które warto powielać.

>>fotogaleria

 


Spotkanie Wigilijne Seniorów

15 grudnia 2011 r. w uroczystym nastroju liczna grupa seniorów z terenu gminy Przelewice spotkała się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przelewicach przy odświętnie przybranym stole, wigilijnym opłatku i wspólnie śpiewanych kolędach.

W spotkaniu udział wzięli również: p. Zdzisława Dzioba Przewodnicząca Zarządu Emerytów i Rencistów w Pyrzycach, p. Stanisława Lipiec Wiceprzewodnicząca ZEiR oraz p. Janusz Wójtowicz Sekretarz UG Przelewice  i ks. Ryszard Krauze Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Rosinach.

W świąteczną atmosferę uczestników spotkania wprowadziła p. Maria Mroczkowska Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Przelewicach, składając wszystkim obecnym Bożonarodzeniowe i Noworoczne życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności. Do życzeń dołączyli się również Przewodnicząca i Wiceprzewodnicząca ZEiR w Pyrzycach oraz w imieniu Pana Wójta Gminy Pan Sekretarz.

Wigilijny nastrój spotkania podkreślił dodatkowo występ artystyczny młodzieży z PG Przelewice pod kierownictwem  p. Doroty Zielińskiej.  Przedstawione  przez młodzież „Jasełka Bożonarodzeniowe” i śpiew kolęd nagrodzono gromkimi brawami. Była też wspólna modlitwa, której przewodniczył  ks. Ryszarda Krauze i dzielenie się opłatkiem.
W miłej, świątecznej atmosferze degustowano bardzo dobrze przygotowane potrawy wigilijne, wspominano wspólnie spędzone chwile oraz rozważano propozycje  przedsięwzięć na przyszły rok.

Spotkanie wigilijne, pełne przyjacielskich rozmów i wzruszeń, przy bogatym w potrawy wigilijne stole mogło się odbyć dzięki osobistemu zaangażowaniu p. Marii Mroczkowskiej i wielu członkiń Koła, które przygotowały smaczne potrawy wigilijne, za co serdecznie dziękujmy.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<

 


DZIEŃ SENIORA

19 października 2011 r. w Domu Weselnym „Gracja” w Żukowie członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Pyrzycach uroczyście obchodzili Dzień Seniora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Szczecinie p. Jerzy Mędrek, Starosta Pyrzycki p. Wiktor Tołoczko, Sekretarz Powiatu Pyrzyckiego p. Mirosław Gryczka, Wójt Gminy Przelewice p. Marek Kibała,  a także  licznie przybyli na tę uroczystość członkowie związku , na czele z Przewodniczącą p. Zdzisławą Dzioba.

Podczas uroczystości wręczono  dla: p. Krystyny Kaczorowskiej, p. Henryki Domszy, p. Jadwigi Zawłockiej,  p. Józefy Sadłoń i p. Henryka Schulz  złote honorowe odznaki za zasługi na rzecz związku, które przyznał Zarząd Główny PZERiI w Warszawie (na wniosek Zarządu Rejonowego w Pyrzycach). Ponadto Przewodnicząca p. Zdzisława Dzioba zasłużonym członkom związku wręczyła podziękowania za długoletnią przynależność do związku i upominki, które ufundował  Starosta Pyrzycki.

W tym szczególnym dniu pod adresem uczestników spotkania skierowanych zostało mnóstwo ciepłych i życzliwych słów, pośród których dominowały życzenia dobrego zdrowia i pogody ducha na co dzień.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<

 


Święto Kobiet w Przelewicach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w dniu 08.03.2011 r. Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało w Przelewicach spotkanie dla Pań z terenu gminy. Podczas spotkania były również prezentowane prace rękodzielnicze Pani Czesławy Grabowskiej, osoby wcześniej bardzo zaangażowanej w życie kulturalne i artystyczne naszej Gminy. Ponadto dnia 13 marca br. w Żukowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, zorganizowane przez Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”. Spotkanie miało na celu umożliwienie Paniom atrakcyjne spędzenie czasu, a także choć na chwilę oderwanie się od szarej codzienności oraz od domowych obowiązków.


Seniorzy potrafią...

Usługi dla osób starszych realizowane w ramach Programu Integracji Społecznej w okresie od sierpnia 2008 r. do 10 września 2010 r. ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zaktywizowały dużą grupę osób starszych na terenie gminy Przelewice. Realizatorem usług było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”, a koordynatorem p. Maria Mroczkowska tj. osoba, która okazała się wspaniałym organizatorem i liderem w zakresie działań na rzecz osób starszych. Warto dodać, że w drugiej połowie 2008 r. Pani Maria rozpoczęła realizację w/w usług, przy wsparciu merytorycznym ze strony Gminy.

W ramach usług integracji społecznej organizowano: zajęcia tematyczne np. z psychologiem, pielęgniarką środowiskową i innymi specjalistami w dziedzinie promowania zdrowego i higienicznego trybu życia, wyjazdy na basen, do kina i teatru, wycieczki nad morze i w inne atrakcyjne miejsca, a także inicjowano powstawanie grup wsparcia i pomocy sąsiedzkiej dla osób samotnych i przewlekle chorych. Było też zorganizowanych szereg różnego typu spotkań integracyjnych i okolicznościowych. Łączna wartość usług wyniosła 88.836,93 PLN.

Spotkanie podsumowujące realizację usług dla osób starszych w ramach Programu Integracji Społecznej pn. „Seniorzy potrafią…”, odbyło się w dniu 09.09.2010 r. , w którym uczestniczyli także zaproszeni goście, w tym dr Maria Ziarkowska Wiceprzewodnicząca RG w Przelewicach, Marek Kibała Wójt Gminy i p. Mieczysław Mularczyk Radny Rady Powiatu w Pyrzycach. Spotkanie otworzyła i przywitała gości p. Maria Mroczkowska. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować różnych domowych przysmaków i wymienić się własnymi doświadczeniami w tym zakresie. W trakcie spotkania Pan Wójt dokonał podsumowania usług ze strony Gminy, a p. Jadwiga Pukalska ze strony uczestników.  Po wręczeniu kwiatów i podziękowań Pan Wójt wyraził swe zadowolenie z tak aktywnego uczestnictwa osób starszych w usługach integracji społecznej. Skierował również gorące słowa podziękowania za dobrą koordynację projektu do p. Marii Mroczkowskiej. Ponadto ze swej strony poinformował, że czynione są starania, aby znaleźć nowe możliwości kontynuacji, choć w podstawowym zakresie, tego typu usług. W trakcie spotkania dyskutowano także nad tym, co się udało, a co wymaga jeszcze lepszego dopracowania.

Ponadto w dyskusji podsumowującej stwierdzono, że w efekcie kompleksowych działań skierowanych do osób starszych, w dużym stopniu poprawiła się ich kondycja i sprawność fizyczna oraz wzrosła własna samoocena. Widoczny jest również wzrost wzajemnej życzliwości i aktywności społecznej, a także otwartość na pomoc sąsiedzką i uwrażliwienie na problemy innych osób.

>>Galeria
 
Autor: Anna Garzyńska

 


Spotkanie Integracyjne dla Osób Starszych

Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” już po raz drugi zorganizowało Spotkanie Integracyjne dla Osób Starszych, które tym razem odbyło się 18 maja 2010 r. w Domu Weselnym w Żukowie. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Programu Integracji Społecznej (PIS).

Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczyły osoby starsze, w tym emeryci  i renciści z terenu gminy oraz zaproszeni goście:  przedstawiciele Rejonowego Zarządu Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz  Uniwersytetu III Wieku w Pyrzycach, a także Pan Wójt Gminy Przelewice.  Atmosfera podczas imprezy była życzliwa i pełna wzajemnego szacunku. Wójt Gminy Pan Marek Kibała w swym wystąpieniu podziękował uczestnikom spotkania za aktywne uczestnictwo w organizowanych dla osób starszych przedsięwzięciach, a szczególne słowa uznania skierował do  Pani Marii Mroczkowskiej za  zaangażowanie w działania na rzecz osób starszych. Pani Maria w imieniu osób starszych wyraziła również swe zadowolenie ze współpracy z Panem Wójtem i pracownikami Urzędu Gminy, w tym z Koordynatorem PIS, gdyż ma to wpływ na dobra współpracę i jakość realizowanych usług. W dalszej części spotkania Pani Zdzisława Dzioba Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Pyrzycach ciepłe słowa skierowała do organizatorów imprezy, stwierdzając że w Gminie Przelewice Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów  jest jednym z najbardziej licznych i aktywnych w naszym powiecie, co jest godne do naśladowania.

Idea organizowania tego typu spotkań zrodziła się z potrzeby integracji środowiska lokalnego z osobami starszymi i ich wyjścia na zewnątrz, a pokazanie tego co wspólnie robią od początku towarzyszy spotkaniom. Zaangażowanie we wspólne  przedsięwzięcia osób starszych,  wpływa na ich dowartościowanie, poprawienie kondycji psychicznej, a co najważniejsze ukazuje tą grupę osób szerszemu środowisku lokalnemu.

>> Galeria

 

Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Aktywni Seniorzy z terenu gminy Przelewice

W lipcu 2010 r. dla osób starszych z terenu naszej gminy zorganizowano wyjazdy integracyjne, m.in. do Szczecina i Kołobrzegu oraz na basen do Gryfina. Uczestnicy wyjazdu do Szczecina mogli poznać historię miasta i zaobserwować jakie zmiany nastąpiły w jego rozwoju. Duże ich zainteresowanie, oprócz ciekawych eksponatów w  muzeum, wzbudziły szczecińskie podziemia i zwiedzanie Katedry pw. św. Jakuba Apostoła. Była też możliwość uczestnictwa w Jarmarku Jakubowym i zwiedzania Jasnych Błoni. Dodatkową atrakcją był przejazd statkiem po porcie. Z kolei nad morzem też było ciekawie, gdyż oprócz relaksującego spaceru po plaży zwiedzili inne atrakcyjne miejsca w  Kołobrzegu np. latarnię morską, Muzeum Oręża Polskiego i stare miasto. Warto dodać, że niektórzy z uczestników wycieczki, nad morzem byli po raz pierwszy.

Usługi dla osób starszych na terenie gminy realizowane są  od 2008 r. do chwili obecnej.  Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” podjęło się realizacji  tych usług, a ich koordynatorem jest Pani Maria Mroczkowska tj. osoba, która okazała się wspaniałym organizatorem tego rodzaju działań. Obejmują one  m.in. spotkania integracyjne i tematyczne np. z psychologiem, pielęgniarką środowiskową, wyjazdy na basen, do kina, wycieczki nad morze, a także  w inne ciekawe miejsca. Działania te były i nadal są możliwe do realizacji dzięki środkom finansowym pozyskanym z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich oraz wsparciu ze strony Wójta Gminy Przelewice.

Głównym celem naszych działań jest m.in. to, aby osoby starsze aktywnie uczestniczyły w życiu społecznym, a przez to nie czuły się samotnie. Osoby starsze z uwagi na problemy wieku starczego, związane np. z ich stanem zdrowia, samotnością,  potrzebują wsparcia w codziennych kłopotach i bycia wśród ludzi.  Życie ich nabiera wówczas innych barw, a przede wszystkim większego sensu, gdyż są przy nich inne życzliwe osoby.

Z wypowiedzi osób starszych wynika, że dzięki realizowanym usługą w dużym stopniu poprawili oni swoją kondycję fizyczną i psychiczną m.in. poprzez zwiększenie własnej samooceny i świadomości w zakresie radzenia sobie z różnymi trudnościami życia codziennego, w tym ze stresem i cierpieniem.  Ponadto efektem tych działań jest wzrost ich aktywności. Bardzo chętnie włączają się do współpracy w organizowaniu spotkań i imprez integracyjnych na terenie gminy, co nas bardzo cieszy.

W bieżącym roku dla mieszkańców z terenu naszej gminy  organizowane są nadal bezpłatne spotkania i wyjazdy na basen z częstotliwością do 3 razy w miesiącu, w których uczestniczy ponad 40-osobowa grupa osób starszych. Obok typowych atrakcji wodnych mogą korzystać z szeregu atrakcji i usług prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Dużym powodzeniem cieszą się również wyjazdy nad morze i do kina, a także w inne ciekawe miejsca. Z kolei różnego typu spotkania integracyjnego i  prelekcje zachęcająca  seniorów do pozytywnego myślenia i dostrzegania radości w codziennym życiu. To też dobra okazja do integracji i promocji zdrowego stylu życia oraz do podsumowania działań realizowanych w ramach projektu, a także przygotowywania nowych planów na przyszłość.

Wszyscy uczestnicy projektu zgodnie stwierdzili, że są to doskonałe formy usług, zapewniające utrzymanie lepszej sprawności i  kondycji fizycznej i psychicznej oraz dobrego samopoczucia. Dzięki temu główny cel związany z organizacją aktywnych i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego na terenie naszej gminy, naszym zdaniem  został osiągnięty. Warto zauważyć również, że osoby, które uczestniczą w niniejszym projekcie są bardziej wrażliwi na problemy innych osób i darzą się wzajemną życzliwością.

 

>> Galeria


Autor: Anna Garzyńska

 


 Spotkanie opłatkowe

 

 

W dniu 16 grudnia 2009 r. w Domu Weselnym „Gracja” w Żukowie w miłej, świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe dla emerytów i rencistów z terenu gminy Przelewice. W spotkaniu wzięli również udział: Zdzisława Dzioba – Przewodnicząca Regionalnego Zarządu Emerytów i Rencistów w Pyrzycach wraz z przedstawicielami Uniwersytetu III Wieku, Pani Antonina Drabczyk- Palusińska Przewodnicząca Koła ZERiI w Warnicy oraz Pan Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice.
Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie „Jasełek Bożonarodzeniowych”,  przygotowanych pod kierunkiem: Elżbiety Dudy, Małgorzaty Błaszczyk i Iwony Krajewskiej.  Po części artystycznej Pani Maria Mroczkowska i Pana Marek Kibała serdecznie podziękowali dzieciom za piękną i ciekawą inscenizację artystyczną, przypominającą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Pan Wójt podkreślił, że pobudzają  nas one do refleksji nad minionym czasem i planami na nadchodzący Nowy Rok. W swej wypowiedzi nawiązał także do tradycyjnego stołu wigilijnego, gdzie gasną spory, a pojawia się pełna rodzinnego ciepła i miłości atmosfera. Z okazji Świąt złożył najserdeczniejsza życzenia dla wszystkich uczestników spotkania. Aby ten czas był radosny, wyjątkowy  i szczęśliwy, a pod pachnąca choinka znalazły się dla każdego prezenty.
W tej pełnej świątecznej magii atmosferze, przy dźwięku kolęd, dzielono się opłatkiem i składano sobie nawzajem życzenia. Później nastąpiła degustacja wspaniałych potraw wigilijnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję.
Spotkanie opłatkowe realizowane było w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW, a organizatorem  było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” wraz z Kołem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przelewicach.


Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Dzień Seniora

 9 października br. w Przelewicach uroczyście obchodzono Dzień Seniora. Emeryci, renciści i zaproszeni goście spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej, by  wspólnie spędzić ze sobą mile czas. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób. Wszystkich zebranych powitała Maria Mroczkowska  - Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przelewicach. 

 Spotkanie realizowane było ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, a główną organizatorką była Pani Maria Mroczkowska.
Zaproszeni goście: Pani Zdzisława Dzioba - Przewodnicząca Zarządu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Terenowego w Pyrzycach i Pan Marek Kibała - Wójt Gminy Przelewice   złożyli Seniorom najserdeczniejsze życzenia pomyślności i szczęścia w gronie najbliższych oraz długich lat w zdrowiu. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Regionalnego Zarządu Związku Emerytów (…)  Oddziału Terenowego Pyrzycach.
Organizatorzy  uroczystości przygotowali dla Seniorów występy okolicznościowe. Z ciekawym programem artystycznym wystąpiła grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach pod kierunkiem  Waldemara Klemenskiego. Występy młodzieży przyjęte były entuzjastycznie przez uczestników spotkania i nagrodzone gromkimi brawami.
Na przyjęciu można było również skosztować różne potrawy. Wszystko było pięknie udekorowane i bardzo smaczne. Nastrój podczas uroczystości był  serdeczny, wszyscy  deklarowali chęć dalszej współpracy i uczestnictwo w kolejnych wspólnych przedsięwzięciach.
 
Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<


Spotkanie integracyjne w Ogrodzie

Dnia 20 maja  2009 r. odbyło się  spotkanie integracyjne  przy ognisku w  Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach.  Uczestniczyli w nim osoby starsze, w tym emeryci  i renciści z terenu Gminy Przelewice oraz zaproszeni goście:  przedstawiciele z Pomorskiej Akademii Kształcenia Zawodowego w Szczecinie, przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku w Pyrzycach,  Marek  Kibała Wójt Gminy Przelewice, Anna Garzyńska koordynator PIS.  Spotkanie realizowane było w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW.  
Pan Marek Kibała Wójt Gminy witając uczestników spotkania podziękował za aktywny  udział  w organizowanych w ramach PIS przedsięwzięciach, a szczególne słowa podziękowania skierował do  pani Marii Mroczkowskiej Przewodniczącej Koła Emerytów i Rencistów w Przelewicach za zaangażowanie w sprawnym koordynowaniu  usług dla osób starszych  oraz w zorganizowaniu spotkania.
W dalszej części spotkania  pani Małgorzata Lichtańska z PAKZ w Szczecinie przedstawiła informacje o rozpoczęciu warsztatów kreatywnego myślenia pn. „Moja wieś – moje miejsce” i zachęcała   osoby starsze do uczestnictwa w nich. Następnie pani Aleksandra Białek terapeuta przeprowadziła w trakcie spotkania  ciekawe formy wspólnych zabaw integracyjnych, a do tańca przygrywał  Zespół „Jutrzenka” z Przelewic.
Atmosfera podczas imprezy była ciepła i przyjazna, a co najważniejsze wszyscy bawili się znakomicie.

Autor:
Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona