Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Historia i zakres współpracy

Kolejną partnerską gminą jest Amendolara (Włochy). Przedstawiciele gminy - Wójt Gminy Amendolara Mario Melfi wraz z Przewodniczącym Rady Antonio Ruina oraz z przedstawicielem ds. młodzieży Cosimo Melfi odwiedzili Gminę Przelewice. Podczas pobytu ma terenie naszej gminy zwiedzili Ogród Dendrologiczny i inne oraz  wzięli udział w Gminnych Dożynkach w Klukach, które przypadły 21 września 2008 r.  Natomiast w dniu 04.11.2008 r.  Rada Gminy w Przelewicach przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na podpisanie umowy o partnerskiej współpracy pomiędzy Gminą Amendolara i Gminą Przelewice.

Z inicjatywą  nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Przelewice, a Gminą Amendolara wystąpiły władze samorządowe Gminy Amendolara. W dniu 13 grudnia 2008 r. podpisano porozumienia o współpracy oby gmin. Obszary obu gmin są typowo rolnicze, ale głównie w turystyce szukają nowych możliwości rozwoju i współpracy. Dotychczasowa współpraca Gminy Przelewice i Gminy Amendolara była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. W grudniu 2008 r. w ramach programu "Europe for Citizens" 20-osobowa delegacja z Gminy Przelewice miała możliwość odwiedzenia naszych partnerów włoskich w regionie Calabria oraz zapoznania się z ich kulturą, historią  i tradycją ludową. Włosi natomiast mogli poznać nasze obyczaje, wyroby rękodzielnicze i doświadczenia samorządowe w trakcie odbywających się tam warsztatów. W 2009 r. w ramach finansowego wsparcia z programu "Europe for Citizens" planowano rewizytę. Pani Maria Grazia – koordynator projektu przygotowała projekt pn. „Europa Dla Mieszkańców” do Komisji Europejskiej dot. rewizyty delegacji włoskiej w naszym kraju. Jednak ze względu na ilość wniosków przewyższającą środki na dotacje projekt ten nie otrzymał dofinansowania ze strony UE.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona