Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Wydarzenia sportowe i rekreacyjne- dane archiwalne

Nowe władze LKS "WICHER" i ich zamierzenia

W LKS „Wicher” podczas ostatniego Zebrania Walnego wybrano nowe władze na kolejną kadencję. Nowy zarząd Stowarzyszenia ukonstytuował się następująco: Jarosław Kraśniański – prezes, Leszek Piekarski - z-ca prezesa, Daniel Bil – skarbnik Zarządu, Jerzy Ostrówka – kierownik zespołu i Andrzej Kwiatkowski – członek Zarządu. Natomiast w skład Komisji Rewizyjnej weszli: Aleksandra Jabłońska – przewodnicząca oraz członkowie Sławomir Wójtowicz i Grzegorz Starzyński.

PREZES ZARZĄDU LKS "WICHER" JAROSŁAW  KRAŚNIAŃSKI


"Priorytetem nowego Zarządu jest tworzenie silnej drużyny seniorów oraz drużyny juniorów. LKS "WICHER" Przelewice w swojej 67-letniej historii przeżywał wzloty i upadki. Musimy dzięki swojej pasji, woli walki, poświęceniu i ciężkiej pracy – mówi prezes Jarosław Kraśniański -  odbudować wiarę w zespół i odzyskać serca fanów. Zależy nam przede wszystkim na rozwoju piłki nożnej w naszym Klubie i zapewnieniu odpowiednich warunków do uprawiania sportu.”

Pan Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk dziękuje ustępującemu Zarządowi wraz z prezesem p. Ryszardem Niewiadomskim za dotychczasową współpracę i działania dotyczące LKS „WICHER”, a wszystkim nowo wybranym gratuluje i życzy owocnej pracy na rzecz członków Klubu.

 


 


III Turniej IX Edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów 2016

W bieżącym roku kolejna eliminacja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozegrana została 05 lutego b.r.  na sali sportowej przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach. Organizatorami turnieju byli: Gmina Przelewice, Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, Polski Związek Motorowy O/T w Szczecinie, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Przelewickie Stowarzyszenie  Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”  i Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Patronat honorowy nad turniejem objął członek Zarządu WZ Robert Grzywacz, a medialny TVP 3 Szczecin. Warto dodać, że turniej, choć organizowany po raz pierwszy na terenie naszej gminy, jak i województwa, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

 

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk w asyście: prezesa Polskiego Związku Motorowego O/T Szczecin Józefa Liszczaka,  Starosty Pyrzyckiego Kazimierza Lipińskiego i dyrektor Gimnazjum im. OZP Renaty Kozickiej.

 

 

 

 

Turniej składał się z trzech odrębnych konkurencji. Pierwsza to test wiedzy składający się z 25 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego i test dotyczący zasad pokonywania skrzyżowań. Druga obejmowała sprawdzian  umiejętności praktycznych jazdy na rowerowym torze przeszkód, a trzecia, to udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej podczas określonej sytuacji drogowej. Konkurencję dotycząca zasad udzielania pierwszej pomocy prowadzili: ratownik medyczny Waldemar Wiśniewski, a  testy z wiedzy o ruchu drogowym: młodszy aspirant  Daniel Świercz i aspirant Gabriel  Gapiński, a nad całością czuwał p. Waldemar Klemenski. nauczyciel Gimnazjum im. OZP i opiekun drużyn BRD na terenie naszej gminy. Natomiast podczas sprawdzianu jazdy rowerowej na torze przeszkód sędziowali opiekunowie drużyn: p. Jacek Pawłowski, p. Marek Kamiński, p. Jerzy Ostręga i p. Tomasz Gębala.

 

Do rywalizacji przystąpiły 23 drużyny (10 ze  szkół podstawowych i 13 z gimnazjalnych), które reprezentowały 9 województw: łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie, warmińsko-mazurskie i  zachodniopomorskie.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: p. Józef Liszczak, p. Kazimierz Lipiński, p. Mieczysław Mularczyk,  p. Renata Kozicka oraz  p. Andrzej Sikora  Komendant  Powiatowy Policji w Pyrzycach  i p. Beata Jałkiewicz przedstawiciel firmy „Karsko” Sp. z o.o. w Karsku.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom  i wszystkim, którzy wsparli turniej oraz dopomogli w sprawnej jego organizacji. Miło było słyszeć ze strony uczestników ciepłe i serdeczne słowa kierowane pod adresem organizatorów o dobrym przygotowaniu i profesjonalnej organizacji turnieju.

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

>>fotogaleria

Anna Garzyńska

 

Wyniki III Turnieju IX Edycji Ogólnopolskiej  Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2016 r. >>TUTAJ

Wykaz sponsorów >> TUTAJ

 

Turniej Piłki Siatkowej w Przelewicach


W dniu 27-11-2015 w Gimnazjum w Przelewicach odbył się Turniej Piłki Siatkowej w którym udział wzięły zespoły chłopców i dziewcząt: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, Pełczycach i Przelewicach.

 

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w ramach dotacji z budżetu Gminy Przelewice.


Był to turniej towarzyski więc i system rozgrywek przewidywał grę każdy z każdym z podziałem na kategorie chłopców i dziewcząt. Wśród dziewcząt wygrały zawodniczki GMS Pyrzyce przed Gimnazjum Przelewice i  Pełczyce. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęli reprezentanci GMS Pyrzyce.

 


Biliśmy Rekord Guinnessa na Orliku w Żukowie

11 października o godz. 16.00 na  Orliku w Żukowie podjęliśmy próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w kategorii największego treningu piłki ręcznej. Próba trwała 45 minut, a odbywała się jednocześnie na ok. 200 Orlikach w całej Polsce.

Próbę ustanowienie rekordu organizowaliśmy we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej na 100 dni do EURO 2016. Podstawowym warunkiem, aby rekord został uznany było rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie, na wszystkich Orlikach biorących w nim udział. W każdym miejscu trening musiał  przebiegać według tego samego schematu przygotowanego przez FRKF we współpracy z animatorami.

Trening odbył się przy wsparciu Wójta Gminy Przelewice we współpracy z PSP Żuków, a pomysłem zainspirowała nas animatorka Orlika p. Anna Duk, która zaangażowana była w jego sprawną organizację. Do współpracy włączyli się również aktywni mieszkańcy Żukowa.

W treningu uczestniczyło 40. dzieci ze szkół podstawowych w: Kłodzinie, Jesionowie i Żukowie, a trenerem był nauczyciel wf z SP Kłodzino p. Stanisław Warejko. Zgodnie z ustalonymi procedurami na naszym Orliku próbę obserwowało dwóch świadków i jeden wolontariusz.  Osoby wchodzące na Orlik przed rozpoczęciem treningu i wychodzące po jego zakończeniu musiały się przedstawić i były też nagrane kamerą i sfotografowane.

W imprezie udział wzięli również nasi goście i mieszkańcy z terenu gminy Przelewice, w tym w szczególności: wójt gminy Mieczysław Mularczyk, dyrektor PSP Żuków Marlena Żelaskowska, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz wraz z małżonką i radne RG: Anna Nowak,  Marcelina Górna i  Ewa Połczyńska.

Dodatkową atrakcją były pokazy ratownictwa drogowego i medycznego oraz tor przeszkód dla dzieci. Dla wszystkich uczestników był też poczęstunek.  

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy dopomogli w sprawnej organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia, a w szczególności Panu Wójtowi Gminy i pracownikom Urzędu Gminy, Pani Dyrektor PSP Żuków,  p. Stanisławowi Warejko,p. Waldemarowi Klemenskiemu, p. Teresie Kaczmarek i Edycie Kozdraś, radnym  RG Ewie Połczyńskiej i Marcelinie Górnej, p. Emilii Grygorcewicz, p. Annie Hetman, p. Dariuszowi Sztanderze oraz sponsorom: radnemu RG Ryszardowi Kaczmarkowi, p. Zbigniewowi Lewnadowskiemu i  p. Joannie Chałupce, a także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta z Żukowa i Lubiatowa. Dziękujemy także OSP Przelewice wraz z prezesem Henrykiem Nawojem i redakcji TVP Szczecin.

Mamy nadzieję, że nasz  Orlik wraz z pozostałymi z całej Polski, biorącymi udział w treningu, trafi do Księgi Rekordu Guinnessa.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Relacje z wydarzenia w TVP Szczecin >> TUTAJ


Nasi uczniowie na I Nocnych Mistrzostwach Polski BRD

W dniach 2 – 4 października w Nidzicy (warmińsko – mazurskie) odbyły się I Nocne Mistrzostwa Polski BRD. W imprezie udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych i 14 drużyn ze szkół gimnazjalnych zaproszonych przez organizatora. Reprezentowały one 9 województw (południowe, łódzkie, mazowieckie, zachodniopomorskie i warmińsko – mazurskie).

Z naszego wojewódzka udział wzięły szkoły z gmin: Banie i Przelewice. Uczestnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, jeździli po torze przeszkód i w miasteczku ruchu drogowego. Jazda odbywała się po zmierzchu. W miasteczku każdego uczestnika oświetlano z jupitera umieszczonego na wysięgniku. Podczas jazdy po torze przeszkód oświetlana była przeszkoda, którą miał pokonać zawodnik. Gospodarze nie byli „gościnni” i wygrali w obu kategoriach. Rowery przeznaczone dla zwycięzców indywidualnych powędrowały do województwa łódzkiego i małopolskiego.  Uczestnicy turnieju mieli okazję zwiedzić zamek i obejrzeć walki rycerzy, a straż pożarna dała pokaz ratowania osób z pojazdu, w którym nie można otworzyć drzwi. Bardzo sprawnie usunęli szyby z tyłu i z przodu, odcięli drzwi i dach. Odbył się też pokaz gaszenia płonącego samochodu.

Naszą Gminę reprezentowali uczniowie: Gimnazjum OZP w Przelewicach: Jakub Skawiński, Paweł Bochan Bochanowicz, Błażej Mrówczyński,  z PSP Jesionowo: Kacper Paliwoda i Żaklina Włodarczyk oraz z PSP Żuków: Oskar Duk i Wiktoria Duk. W ogólnej klasyfikacji nasze drużyny zajęły ósme miejsce.

Uczniowie i opiekun dziękują p. Janowi Jaworskiemu za sponsoring dzięki któremu mogliśmy uatrakcyjnić nasz wyjazd.

Waldemar Klemenski

>>fotogaleria


Nasz Orlik  bije rekord Guinnessa!

W niedzielę 11 października o godzinie 16.00 na 200 orlikach w całej Polsce odbędzie się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w największym treningu piłki ręcznej.

 

 

 

 

 

Próba potrwa 45 minut, a uczestnicy będą ćwiczyli według ściśle określonych procedur. Podstawowym warunkiem, aby rekord został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jest rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie na wszystkich orlikach biorących udział w próbie.

Każdy uczestnik przystępujący do próby musi posiadać strój oraz obuwie sportowe

Dodatkowe atrakcje: pokazy ratownictwa drogowego i medycznego oraz tor przeszkód dla dzieci

W trakcie imprezy  dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!


Wójt Gminy Przelewice informuje, że dla chętnych uczestników imprezy uruchomiony zostanie  do Żukowa kurs gimbusa na trasie Kosin - Lubiatowo - Żuków.

Harmonogram godzin odjazdu:

 • Jesionowo - godz. 12.40 (przy szkole)
 • Lucin - godz. 12.45 (przystanek autobusowy)
 • Kosin  -  godz. 13:00 (przystanek autobusowy)
 • Przelewice – godz. 13.05 (przystanek autobusowy)
 • Kłodzino - godz. 13:10 (przystanek autobusowy).
 • Rosiny - godz.13:15 (przystanek autobusowy)
 • Płońsko – godz. 13:20 (przystanek autobusowy)  
 • Przywodzie - godz. 13:30 (przystanek szkolny)
 • Lubiatowo - godz.13:50 (przystanek autobusowy „w centrum”)

 


Orlik w Żukowie i jego piękne okolice

 

Miło nam poinformować że nasz materiał pt. „Orlik w Żukowie i jego piękne okolice: Groby olbrzymów i tajemnicze kamienie” zwyciężył w ogólnopolskim konkursie pn. „Pokaż nam swoje okolice”.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tym materiałem i  do odwiedzenia tych pięknych i ciekawych miejsc.

Anna Garzyńska

Zwycięski materiał nadesłany na konkurs Pokaż nam swoją okolicę >> TUTAJ

 


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy rozstrzygnięty

05 września br.  na boisku ORLIK w Żukowie odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przelewice. Turniej zorganizowany został z inicjatywy animatorki „Moje Boisko ORLIK 2012”  p. Anny Duk przy wsparciu wójta gminy Mieczysława Mularczyka.

Do udziału w Turnieju zgłosiły się cztery drużyny, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Otwarcia Turnieju dokonał Pan Wójt Gminy, który życzył zawodnikom przede wszystkim wspaniałej sportowej rywalizacji i aby w rozgrywkach zwyciężyli najlepsi. Rolę sędziego pełnił p. Waldemar Benka. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i pełna sportowych spięć.  Najlepszą okazała się drużyna ISKRA z Żukowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Kluk, trzecie z Lubiatowa, a czwarte ORŁY z Żukowa. Najlepszym zawodnikiem został Krystian Radzymiński,  strzelcem Patryk Benka, a  bramkarzem Patryk Laps.

Wręczenia pucharu i statuetek oraz dyplomów zwycięzcom dokonał Pan Wójt Gminy. W trakcie trwania Turnieju na drugim boisku ORLIKA odbywały się równocześnie gry i zabawy dla dzieci, które prowadziła Anna Garzyńska.

Dla wszystkich uczestników Turnieju był  grill, przy którym czuwała p. Monika Szymkowska i było też pyszne ciasto upieczone przez radną RG Przelewice Ewę Połczyńską i p. Danutę Leszczyk z Żukowa oraz słodycze, napoje  i nagrody dla dzieci, ufundowane przez Pana Wójta Gminy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Turnieju i dziękujemy za pomoc w organizacji Panu Wójtowi Gminy oraz tym, którzy zaangażowali się w jego sprawny przebieg, a wszystkim uczestnikom  za aktywny udział i mile spędzony czas.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 


 


Wakacje na sportowo na naszym ORLIKU

Z początkiem lipca br. kompleks boisk sportowych Orlik w Żukowie wznowił swoją działalność. Stało się tak dzięki staraniom wójta gminy Mieczysława Mularczyka, który  przy wsparciu finansowym Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej zatrudnił animatora Orlika tj. p. Annę Duk. W ramach zajęć przygotowano na okres wakacji cykl zabaw i konkurencji sprawnościowych. Poprzez tego typu działania staramy się zachęcić dzieci i młodzież do sportowego i aktywnego stylu życia, bez względu na ich predyspozycje i umiejętności sportowe, a w szczególności  do ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu, które są tak ważne dla zdrowia. Jest to dobra alternatywa  na oderwanie się od wszechobecnej technologii i siedzącego trybu życia.

Dotychczas na Orliku odbyły się rozgrywki piłkarskie, marsz Nordic Walking i taniec ZUMBA.  Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło też różnego rodzaju konkurencji, gier i zabaw sportowych dla dzieci i młodzieży. Mogli tu rozładować nadmiar energii i przede wszystkim świetnie się bawić na świeżym powietrzu.

Ponadto w ramach  zajęć, dzięki uprzejmości p. Marii Cabaj z firmy Karsko sp. z o.o., mogliśmy zorganizować wyprawę z kijkami Nordic Walking do parku przypałacowego w Karsku i podziwiać piękny park i zabytkowy pałac oraz otaczającą całość  naturę. W planach mamy jeszcze inne ciekawe wyprawy. Pani Marii serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i okazywaną życzliwość. Dziękujemy również Paniom z grupy tanecznej ZUMBA, na czele z p. Pauliną Kołosowską, które ostatnio odwiedziły nas, by pokazać jak profesjonalnie taniec ten wykonywać.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno najmłodsze dzieci, jak i trochę starsze wraz z rodzicami, dziadkami, czy też opiekunami do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu na Orliku w Żukowie!

Anna Garzyńska

Szczegółowy harmonogram zajęć w ogłoszeniach na boisku ORLIK w Żukowie i do pobrania >>TUTAJ

 


WAKACJE NA ORLIKU 2015 - serdecznie zapraszamy!


Eliminacje wojewódzkie w BRD za nami

Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję wykazania się wiedzą i umiejętnościami z bezpiecznej jazdy na rowerze. Dnia 18 maja 2015 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie odbyły się eliminacje wojewódzkie w kategorii szkół podstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach udział wzięły 22 drużyny, które walczyły o jak najlepsze wyniki. Powiat pyrzycki reprezentowali nasi uczniowie z: PSP Jesionowo (zajęli II) i  PSP Żuków (zajęli III miejsce). Jak widać stanęli na wysokości zadania zajmując tak wysoką  pozycję.

W kategorii indywidualnej najlepszym naszym zawodnikiem  okazał się Jakub Sitkowski z PSP Żuków, który zajął IV miejsce, na 88 zawodników.

Serdecznie gratulujemy naszej reprezentacji i opiekunowi Waldemarowi Klemenskiemu, życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Smolak-Benka

>>fotogaleria


VII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH - zapraszamy do uczestnictwa!

Szanowni Państwo,

zapraszamy do aktywnego uczestnctwa w wydarzeniach sportowych odbywających się w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Tegoroczna edycja potrwa od 26 maja do 1 czerwca 2015r. 

 

 

 

 

 

Naszym celem jest zaktywizowanie jak największej liczby osób z terenu naszej gminy. Uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy, w tym  m.in. osoby dorosłe, studenci, uczniowie szkół, przedszkolaki itp.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania:

    Formularz zgłoszeniowy


Kolejny sukces naszych uczniów w BRD

Po udanej rywalizacji szkół podstawowych z bezpiecznej jazdy na rowerze nadszedł czas na gimnazjalistów, którzy w poniedziałek 25 maja br. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie zmagali się w eliminacjach wojewódzkich.

Na 22. startujące drużyny, przelewickie gimnazjum, które reprezentowało równocześnie powiat pyrzycki, wywalczyło zaszczytne drugie miejsce. W kategorii indywidualnej naszym najlepszym zawodnikiem był Jakub Skawiński (5. miejsce), pozostali Błażej Mrówczyński (7. miejsce) i Maciej Biskup (9. miejsce) na 65 zawodników. Serdecznie gratulujemy!

Wywalczone wicemistrzostwo województwa zachodniopomorskiego przez uczniów Gimnazjum im. OZP w Przelewicach oraz PSP Jesionowo (PSP Żuków - 3. miejsce) to dla nas WIELKI SUKCES! Był on możliwy do osiągnięcia dzięki ogromnemu zaangażowaniu opiekuna Pana Waldemara Klemesnkiego, któremu również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Smolak-Benka

>>fotogaleria


II Gminny Turniej Wiedzy i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU

o d b ę d ą   s i ę

dnia 01.05.2015 r.  godz. 10.00
Miasteczko Ruchu Drogowego przy Gimnazjum im. OZP     w Przelewicach

 

 

 

CEL TURNIEJU
 
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

 • Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
 • Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
 • Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
 • Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

UWAGA!

Zwycięska drużyna otrzyma dla swojej szkoły podstawowej nagrodę w postaci roweru ufundowanego przez Przewodniczącego Rady Gminy i Wójta Gminy Przelewice

 

Serdecznie zapraszamy!


I Przelewicki Rajd Nordic Walking już za nami

W sobotę 25 kwietnia br. odbył się I Przelewicki Rajd Nordic Walking organizowany przez Gminę Przelewice i Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” przy współpracy: Europejskiej Stolicy Nordic Walking w Barlinku i Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Patronatem sportowym imprezę objęła Polska Federacja Nordic Walking a medialnym www.chodzezkijami.pl

Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

W Ogrodzie Dendrologicznym zebrała się liczna grupa miłośników chodzenia z kijami. Pani Katarzyna Mielcarek – instruktor przeprowadziła rozgrzewkę i krótki instruktaż profesjonalnego chodzenia z kijkami. Pani Kasia pełniła również rolę sędziego, a pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów Łukasz Mularczyk i Stanisław Warejko oraz wolontariusze z Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Konferansjerem imprezy był Dariusz Jałoszyński.

Po rozgrzewce rywalizację rozpoczęła pierwsza grupa z obszaru LGD: osobno Panie na trasie „Tysiąca barw” w Ogrodzie (3,7 km) oraz osobno Panowie na trasie „Strzała” z Przelewic do Kłodzina i powrót (5,2 km). Przy sprzyjającej pogodzie zarówno Panie, jak i Panowie obie trasy pokonali w dość szybkim czasie rywalizując pomiędzy sobą.

Wyniki Rajdu z podziałem na kategorie:

 • Kobiety:

1 miejsce – Sylwia Telatyńska, Choszczno (z czasem 24 minuty)
2 miejsce – Teresa Oleszczuk, Barlinek
3 miejsce – Ewa Burakowska, Barlinek
4 miejsce – Urszula Burakowska, Barlinek
5 miejsce – Elwira Borkowska, Jagów 

 • Mężczyźni:

1 miejsce – Filip Płaczek, Barlinek (z czasem 34 minuty)
2 miejsce – Mirosław Handke Dębno
3 miejsce – Ireneusz Byliński
4 miejsce – Krzysztof Margiel, Przelewice
5 miejsce – Ryszard Lejman
Ekstra z drugim czasem(36,5 minut) poza obszarem LGD zajął Marian Wiśniewski ze Szczecina.

Kolejna grupa miłośników Nordic Walking to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego z poza z obszaru LGD. Brała ona udział w Rajdzie rekreacyjnym pn. „Włóczykij po trasie „Tysiąca Barw” w ogrodach przelewickich”. W tym marszu nie było podziału na kategorie, wszyscy chętni wyruszyli na trasę przemarszu jednocześnie.

Wyniki Rajdu bez podziału na kategorie:
1 miejsce – Marek Dołęgowski Golczewo ( z czasem 21,30 minut)
2 miejsce – Bogdan Wierchanowski Kołczewo
3 miejsce – Zenon Nagórski Kołczewo.

Uroczysta dekoracja nagrodzonych odbyła się na scenie głównej w trakcie VIII Przelewickich Dni Folwarku. Nagrody wręczyli: Prezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Adam Andraszkiewicz i Wiceprezes Ireneusz Kostka oraz Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk.

Dodatkowo dla uatrakcyjnienia imprezy zorganizowano losowanie nagród głównych ufundowanych przez Starostę Pyrzyckiego Kazimierza Lipińskiego, Prezesa Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” i Wójta Gminy Przelewice.

Anna Garzyńska
Koordynator Projektu

>>fotogaleria


Zaproszenie na I Przelewicki Rajd Nordic Walking

Gmina Przelewice  serdecznie zaprasza Mieszkańców z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”,

a przede wszystkim sympatyków marszu Nordic Walking na

I PRZELEWICKI RAJD NORDIC WALKING

 

pod patronatem sportowym:

Polskiej  Federacji Nordic Walking

 

i patronatem medialnym:

www.chodzezkijami.pl   

 

Impreza rekreacyjno-sportowa odbędzie się w sobotę

25 kwietnia 2015 r. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

 

Współorganizatorami imprezy są: LGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” w Barlinku, Europejska Stolica Nordic Walking w Barlinku  i Ogród Dendrologiczny w Przelewicach.

Celem Rajdu jest popularyzacja Nordic Walking w regionie  jako prozdrowotnej aktywności fizycznej i sportu dla wszystkich, wśród ludzi w różnym wieku oraz pokazanie, jak w prosty i przyjemny sposób można spędzić wolny czas. Zawody są okazją do zademonstrowania prawidłowej techniki chodzenia z kijkami oraz sprawdzianem własnej kondycji oraz wspólnej zabawy i integracji społeczności Nordic Walking.

Warunkiem uczestnictwa w Rajdzie jest wypełnienie formularza, który znajdą Państwo >>tutaj. Uprzejmie prosimy o przesłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną, e-mailową lub faksem do dnia 22 kwietnia 2015 r. do godz. 12.00 do koordynatora LGD Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” w siedzibie Gminy na terenie, której zawodnik chcący wziąć udział w Rajdzie mieszka.

Gmina Przelewice pokrywa koszty dojazdu, wyżywienia oraz pakietu startowego wraz z wypożyczeniem kijków. O udziale w Rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w Przelewickim Rajdzie Nordic Walking zawarto w Regulaminie >>tutaj.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Serdecznie zapraszamy!

 

Przelewice, dnia 16.03.2015 r.                                            Wójt Gminy

                                                                                Mieczysław Mularczyk


I Międzyszkolny Turniej Szachowy Przelewice 2015

7 marca 2015 r. odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „Gramy w szachy”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego oraz zawodnicy klubów sportowych: Gimnazjum im. OZP w Przelewicach, Publiczne Gimnazjum w Choszcznie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłodzinie, Szkoła Podstawowa nr 3 z Choszczna, Szkoła Podstawowa nr 53 ze Szczecina, Szkoła Podstawowa ze Stargardu Szczecińskiego oraz kluby sportowe: Lasker Barlinek i Skoczek Choszczno. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry P-15.

W kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się:
1. Kowalik Bartosz        9,0 pkt        Skoczek Choszczno
2. Berliński Grzegorz        8,0 pkt        Lasker Barlinek
3. Kowalski Mateusz        6,5 pkt        Skoczek Choszczno

W kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się:
1. Żukowski Michał        6,0 pkt        Skoczek Choszczno    
2. Streflik Robert         5,5 pkt        Gimnazjum im. OZP w Przelewicach
3. Skrobek Damian        5,0 pkt        Gimnazjum im. OZP w Przelewicach

Trzech najlepszych zawodników turnieju otrzymało okolicznościowe medale, najlepsi w swoich kategoriach wiekowych dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy - na zakończenie imprezy – „coś słodkiego”.

Realizowany projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, a rozgrywane turnieje mają coraz silniejszą obsadę i większą frekwencję. Zajęcia szachowe dla uczniów Gminy Przelewice odbywają się w każdą czwartek od godz. 1500 w  Gimnazjum w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2015 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

                                Koordynator i realizator  projektu
                                         Bogusław Pecuch

>>fotogaleria

 


Zapraszamy na I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

 


Rowerem Bezpieczniie Poznaję Gminę Przelewice - zapraszamy na zajęcia


Otwarte Mistrzostwa Barlinka Juniorów w Szachach Szybkich

6 grudnia 2014 r na szachownicach w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku rywalizowali juniorzy na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. Dla naszych zawodników był to ostatni z czterech zaplanowanych zewnętrznych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

 

Wyniki rzgrywek:

 1. Grzegorz Berliński                           8 pkt    Lasker Barlinek
 2. Maksymilian Wójtowicz                    8 pkt    Lasker Barlinek
 3. Konrad Bussa                                7 pkt   Lasker Przelewice
 4. Damian Skrobek                            7 pkt   Lasker Przelewice

Trzech najlepszych zawodników otrzymało okolicznościowe puchary i dyplomy a każdy z uczestników turnieju nagrody rzeczowe. Realizowany  projekt cieszył się  dużym zainteresowaniem. Wszystkim zaangażowanym w jego realizację składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem w przyszłym roku zapraszam ponownie na zajęcia szachowe do Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

Koordynator i realizator  projektu

           Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych

05 grudnia br. uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach wzięli udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany w sali Gimnazjum nr 16 w Szczecinie.

W turnieju udział wzięli uczniowie 15 szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Dorota Dolina, Robert Streflik oraz uczniowie klas drugich:  Damian Skrobek i Szymon Kupisz.

 

Więcej szczegółów >> tutaj


MISTRZOSTWA GMINY PRZELEWICE w TENISIE STOŁOWYM

06 grudnia 2014 r. odbył się  coroczny  cykl   turniejów  o MISTRZOSTWA GMINY PRZELEWICE  w TENISIE STOŁOWYM organizowany przez Sekcję tenisa   LKS „Wicher” Przelewice. Tego też dnia na sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Przelewicach  im. OZP do rywalizacji przystąpiło łącznie  67 zawodników i zawodniczek  z Pławna, Krześnicy, Barlinka, Lipian, Stargardu Szczecińskiego, Świnoujścia, Dolic, Pełczyc,  Chojny, Choszczna,  Pyrzyc, Żórawek, Dębna oraz Nowogródka Pomorskiego. Nie mogło w tym gronie zabraknąć reprezentantów Gminy Przelewice, którzy tworzyli liczną grupę na czele z kierownikiem Sekcji tenisa LKS „Wicher” Markiem Kibałą.

Od wczesnych godzin rannych rozgrywane były mecze w kategoriach wiekowych  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH. Natomiast  w godzinach popołudniowych odbył się drugi turniej  o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE  w TENISIE STOŁOWYM  w kategoriach starszych tj. MĘŻCZYŹNI do 50 lat, MĘŻCZYŹNI + 50 lat. Dzięki sprawnej organizacji zawody przeprowadzone zostały w miłej sportowej atmosferze, a co najważniejsze dostarczyły uczestnikom i kibicom wielu emocji. Szczególnie nerwowe i pełne wzruszeń były pojedynki  najmłodszych kategorii wiekowych. W starszych kategoriach doszło natomiast do  emocjonujących i wyrównanych pojedynków, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy zajmujący czołowe miejsca nagrodzeni zostali  pamiątkowymi  statuetkami oraz nagrodami  rzeczowymi.

Wyniki końcowe:

SZKOŁY  PODSTAWOWE:
dziewczęta:
1 miejsce -   MARTYNA MALICKA – SP PEŁCZYCE  
2 miejsce -     MARLENA MAĆKAŁA - SP PEŁCZYCE
3 miejsce -     KINGA MAŁECKA - SP PEŁCZYCE
4-5 miejsce -  Paulina Buczyńska – PSP Jesionowo, Joanna Ziobrowska- PSP Jesionowo


chłopcy:
1 miejsce - HUBERT WAJDA - PŁAWNO
2 miejsce - KACPER GIL - CHOJNA
3 miejsce - MATEUSZ KOWALSKI - CHOSZCZNO
 

GIMNAZJUM I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

dziewczęta:
1 miejsce - WIKTORIA MAJEWSKA – PEŁCZYCE

2 miejsce –MAGDALENA ZŁOTA - PEŁCZYCE
3 miejsce - AMANDA  MAJEWSKA - PEŁCZYCE
 

GIMNAZJUM:

 chłopcy:
1 miejsce -  MICHAŁ IWANYKCHOSZCZNO
2 miejsce -   WOJCIECH KIEŁBASA - PEŁCZYCE
3 miejsce - KAROL KLONOWSKI - CHOJNA
 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

chłopcy:

1 miejsce -  MATEUSZ KATANA – JESIONOWO

2 miejsce - PAWEŁ STAWNIAK - PYRZYCE

3 miejsce – ADRIAN WELBEL - LASKOWO

 

Wyniki końcowe drugiego  turnieju  o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE 

w TENISIE STOŁOWYM  

w kategoriach starszych tj. mężczyźni do 50 lat oraz  mężczyźni +50:

MĘŻCZYŹNI do 50 lat:

1 miejsce - DAWID WAJDA - PŁAWNO
2 miejsce - JACEK BARABAS - DĘBNO
3 miejsce - PRZEMYSŁAW ANDRZEJEWSKI -STARGARD
 

    MĘŻCZYŹNI +50:

 1 miejsce - SYLWESTER GRZĘDA - KRZEŚNICA
 2 miejsce - MAREK KIBAŁA - LASKOWO
 3 miejsce - KRZYSZTOF RAJEWSKI – STARGARD
 

 Turniej współfinansowany  jest ze środków Gminy Przelewice

>>fotogaleria

 


TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE - zapraszamy

Sekcja Tenisa Stołowego LKS „WICHER” PRZELEWICE zaprasza na
OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE
6 GRUDNIA 2014 r.
(rozpoczęcie godz. 9.15)
GIMNAZJUM im. OZP w PRZELEWICACH

Imienne zgłoszenia udziału w zawodach przyjmuje się do 05 grudnia 2014 r.  pod nr tel. 91/3910471 (w godz. 12.00-18.00) lub mailowo na adres: gck.przelewice@wp.pl

Szczgóły dotyczące zasad udziału w turnieju w regulaminie >> tutaj

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Turniej współfinansowany  jest ze środków Gminy Przelewice


IV Międzyszkolny Turniej Szachowy i "Mistrzostwa Ziemi Przelewickiej w Szachach Szybkich"

15 listopada 2014 r. odbył się czwarty, ostatni z zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Równolegle odbyły się „Mistrzostwa Ziemi Przelewickiej w Szachach Szybkich” o Puchar Wójta Gminy Przelewice (młodzież ponadgimnazjalna i starsi).

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Przelewice, Choszczna (opiekun: Grzegorz Winiarski), Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach (opiekunka: Żaneta Musiała-Gronowicz) oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry P-15.

 

Wyniki zwycięzców:

•    w kategorii juniorów młodszych:

 1. Kowalik Bartosz           8,5 pkt        SP 3 Choszczno
 2. Kowalski Mateusz        7,0 pkt        SP 3 Choszczno
 3. Berliński Grzegorz        7,0 pkt        Lasker Barlinek

•    w kategorii juniorów starszych:

 1. Jankowski Maciej        7,0 pkt        SG Pyrzyce
 2. Łodygowski Paweł     6,0 pkt        Lasker Barlinek
 3. Skrobek Damian        6,0 pkt        Lasker Przelewice

•    w kategorii Grand Prix 2014 najlepsi zawodnicy w czterech MTS-ach:

 1. Berliński Grzegorz    26,5 pkt    Lasker Barlinek
 2. Kowalik Bartosz        20,5 pkt    SP 3 Choszczno
 3. Skrobek Damian        18,0 pkt    Lasker Przelewice

Trzech najlepszych zawodników otrzymało okolicznościowe puchary, najlepsi w swoich kategoriach medale i dyplomy a każdy z uczestników turnieju nagrody rzeczowe.

W „Mistrzostwach Ziemi Przelewickiej w Szachach Szybkich” o Puchar Wójta Gminy Przelewice zwyciężyli:

 1. Wolski Krzysztof
 2. Dolina Paweł
 3.  Musiała-Gronowicz Żaneta

Dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Realizowany  projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godz. 15.00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Brawo Soccerki!

26 października br. młode Soccerki po raz kolejny udział wzięli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Stargardzie Szczecińskim. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn, które rozegrały 10 minutowe mecze "każdy z każdym". Chłopcy oczywiście stanęli na wysokości zadania wygrywając 6 meczy, a tylko dwa zremisowali, co dało im drugie miejsce.

 

Między rozgrywkami mogli zregenerować siły podczas smacznego obiadu. Na zakończenie każda drużyna za udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, a zawodnicy medale. Bardzo zmęczeni, ale też i bogatsi o nowe doświadczenia, z uśmiechem wrócili do domu. Koszty uczestnictwa naszej drużyny współfinansowane były ze środków budżetu Gminy Przelewice.
 
Koordynator
Karolina Woźnicka

>>fotogaleria


Mecz szachowy Lasker Barlinek - Lasker Przelewice

21 października, odbył się w Barlinku trzeci z czterech zaplanowanych wyjazdowych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Dzięki współpracy zaprzyjaźnionych klubów szachowych, kluby: LASKER Barlinek i LASKER Przelewice wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Barlinka Juniorów do lat 16 w szachach szybkich. W tym miejscu należy zaznaczyć, że był to drugi taki mecz szachowy w tym roku – pierwszy odbył się 4 kwietnia br.

Wspólnie z prezesem Klubu Lasker Barlinek Krzysztofem Wolskim ustalono, że mecz drużynowy odbędzie się na dystansie 2 rund, tempo gry P-60. Drużyna składała się z 15 zawodników, którzy mogli grać wymiennie. Mecz zakończył się podziałem punktów, a bardzo dobrze zaprezentował się w meczu debiutant - Robert Streflik, uczeń Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Po meczu w Kawiarni Artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie „Emanuel Lasker – Szachowy Mistrz Świata”. Wieczór ten przeniósł wszystkich przybyłych gości w świat szachowej historii i klimatu tamtych lat.

Podczas trwania wieczoru mieliśmy również możliwość obejrzenia interesującej prezentacji multimedialnej meczów szachowych Laskera, oraz filmu archiwalnego z przełomu XIX i XX wieku obrazującego epokę mistrzów szachowych.
 

Koordynator projektu
  Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Drużyna z przelewickiego gimnazjum, w dniach 5 i 6 lutego br. uczestniczyła w dwóch Turniejach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Czarnej oraz w Hucie Krzeszowskiej w województwie podkarpackim.

Zawodnicy w składzie: Maciej Biskup, Jakub Skawiński, Paweł Bochan-Bochanowicz oraz koledzy z zaprzyjaźnionej szkoły w Baniach rywalizowali z aktualnie najlepszymi drużynami BRD w kraju, wśród których byli zdobywcy najlepszych miejsc w ubiegłorocznym Finale Krajowym Turnieju BRD.

Podczas turniejów nasi uczniowie, oprócz rywalizacji z najlepszymi zawodnikami, mogli zobaczyć także  jakie umiejętności i wiedzę posiadają najlepsi zawodnicy oraz ile wysiłku muszą jeszcze włożyć aby uzyskać podobne wyniki. Uczestnictwo w zawodach było dla gimnazjalistów niesamowitym doświadczeniem i wyzwaniem do uzyskiwania jak najlepszych wyników.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki realizacji projektu „Rowerem Bezpiecznie Poznaję Gminę Przelewice” przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szansę” w ramach realizacji zadania publicznego z budżetu Gminy Przelewice.

Opiekun: Waldemar Klemenski

>>fotogaleria


POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW O PUCHAR STAROSTY PYRZYCKIEGO

Hala pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była w sobotę 14.02.2015 r. areną sportowych zmagań w ramach I Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Starosty Pyrzyckiego. Z inicjatywy Starosty Kazimierza Lipińskiego w walentynkowe przedpołudnie, po 2 najlepsze sołectwa z 4 gmin powiatu pyrzyckiego, wyłonione we wcześniejszych gminnych eliminacjach, walczyły o prymat najlepszej piłkarskiej drużyny.

Zabrakło przedstawicieli gminy Lipiany i Warnice, dlatego w turnieju wzięły udział reprezentacje 8 sołectw, podzielone na 2 grupy eliminacyjne. W fazie grupowej grano systemem „każdy z każdym” po 12 minut. Do półfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny, które rywalizowały o wejście do finału. Przegrani zagrali w „finale pocieszenia” o 3 miejsce, zwycięzcy wywalczyli sobie grę o puchar Starosty.

Wyniki rozgrywek wraz z galerią zdjęć >> tutaj


Rowerem Bezpiecznie Poznaję Gminę Przelewice - zapraszamy na zajęcia


Zapraszamy na Sztafetowe Biegi Przełajowe do Ogrodu


GIMNAZJALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk działający przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach był organizatorem Biegów Przełajowych dla uczniów gimnazjum, które odbyły się dnia 13 października 2014 r.

Uczniowie rywalizowali między sobą w trzech kategoriach wiekowych. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Przelewice poprzez realizacje zadania publicznego „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” możliwy był zakup nagród dla najlepszych.

Wyniki:

 • Klasy pierwsze chłopcy:
 1. Marcin Piotrowski
 2. Gabriel Romanowski
 3. Damian Adamczyk
 • Klasy pierwsze dziewczęta:
 1. Julia Kupisz
 2. Wiktoria Hus Kuś
 3. Oliwia Golasz
 • Klasy drugie chłopcy:
 1. Kamil Benka
 2. Marcel Błaszczyk
 3. Eryk Chudzikowski
 • Klasy drugie dziewczęta
 1. Iga Jakubczyk
 2. Malwina Zielińska
 3. Jagoda Augustynowicz
 • Klasy trzecie chłopcy:
 1. Szymon Demczuk
 2. Mateusz Stańczak
 3. Jakub Knapiński
 • Klasy trzecie dziewczęta:
 1. Kalina Nawój
 2. Oliwia Waniak
 3. Aleksandra Kołodziejczak

Łukasz Mularczyk

>>fotogaleria


III Międzyszkolny Turniej Szachowy 2014

4 października 2014 r. odbył się trzeci z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: Pan Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15.

Oto wyniki:

 • w kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się: zawodnicy klubu Lasker Barlinek:
 1. Berliński Grzegorz         6,0 pkt  Lasker Barlinek
 2. Wójtowicz Maksymilian  3,0 pkt  Lasker Barlinek
 3. Wysocki Sebastian        2,0 pkt  Lasker Barlinek
 • w kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się:
 1. Streflik Robert          6,0 pkt   Lasker Przelewice
 2. Knapiński Iwo           4,0 pkt   Lasker Przelewice
 3. Łodygowski Paweł     3,0 pkt  Lasker Barlinek

Realizowany projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdą czwartek od godz. 15.00 w Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2014 r. Ostatni z zaplanowanych turniejów, tj. IV Międzyszkolny Turniej Szachowy odbędzie się 15 listopada 2014 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia!

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Igrzyska Świetlic Środowiskowych za nami

Gminne Igrzyska Świetlic Środowiskowych na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych dla dzieci i młodzież z terenu gminy. Czwarta edycja odbyła się 5 lipca 2014 r. na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 120 uczestników, którzy reprezentowali świetlice z następujących miejscowości: Jesionowo, Topolinek, Ślazowo, Kłodzino, Płońsko, Laskowo, Przywodzie, Żuków, Lubiatowo,  Kosin i Przelewice. Igrzyska otworzył ks. Proboszcz Ryszard Krauze, który przywitał zebranych w imieniu organizatorów i wójta Marka Kibały życząc wszystkim pasjonującej rywalizacji i dobrej zabawy.

Zawody sportowe przygotowane zostały przez Krzysztofa Kędziorę i Agnieszkę Bil. W tym roku, jak i w latach poprzednich dzieci i ich opiekunki musiały wykazać się sprawnością fizyczną i brały czynny udział w rywalizacji sportowej, zdobywając punkty dla swojej drużyny. Ale tego dnia zdobyte punkty i osiągnięty wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa i pozytywne emocje towarzyszące wszystkim uczestnikom.
Igrzyska miały na celu promowanie aktywności fizycznej oraz integrację dzieci i młodzieży z terenu gminy Przelewice. W tym dniu nie było przegranych, dzieci biorące udział w turnieju czuły się wszystkie zwycięzcami i wychodziły z imprezy uśmiechnięte, zadowolone, niosąc w pamięci miłe wspomnienia i oczywiście nagrody.

Dziękujemy Krzysztofowi Kędziorze i Agnieszce Bil  za profesjonalne przeprowadzenie gier sportowych,  Państwu Teresie i Leszkowi Małasom za pyszne kiełbaski z grilla i naszym paparazzi: Damianowi Kowalewskiemu i Daminikowi Szalaty.
Organizatorem imprezy była Parafia Rzymskokatolicka w Rosinach oraz dzielni wolontariusze Beata Kowalewska, Alicja Nowak, Dorota Margiel i Joanna Smolak-Benka.

Igrzyska odbyły się w ramach projektu Wspieranie działań w zakresie kształtowania aktywności społecznej i umiejętności spędzania czasu wolnego pn. „Będzie się działo – Będzie zabawa” finansowanego z budżetu Gminy Przelewice.

Joanna Smolak-Benka

fotogaleria


Udział soccerków w kolejnym turnieju

28 czerwca br. na kompleksie boisk przy Zespole Szkół w Pełczycach odbył się pierwszy turniej piłkarski im. Krzysztofa Mazura organizowany przez Szkółkę Piłkarską „All Sport" w Pełczycach. W turnieju udział wzięło pond 100 zawodników, w tym  dzieci z UKS „Soccer” Przelewice.

Drużyny podzielone były na 3 kategorie wiekowe i rozgrywały mecze „każdy z każdym". Miedzy rozgrywkami można było wziąć udział różnych dodatkowych konkurencjach piłkarskich. Na zakończenie turnieju każda z drużyn za udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom a zawodnicy medale. Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy bogatsi o kolejne doświadczenia piłkarskie.

Koszty uczestnictwa naszej drużyny współfinansowane były ze środków budżetu Gminy Przelewice w ramach projektu w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu we współzawodnictwie sportowym dzieci zamieszkałych na terenie gminy.

Warto dodać, że w ramach w/w projektu nasi dzielni chłopcy wzięli również udział w turnieju w Żabowie, który odbył się 07 czerwcu. W turnieju walczyli dzielnie, choć zajęli szóste miejsca hart ducha ich nie opuszczał.

Koordynator Karolina Woźnicka

>>fotogaleria


Halowy Turniej Piłki Nożnej w przelewickim Gimnazjum

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w ramach realizowanego zadania publicznego „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stwarzanie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” zorganizował dla chłopców z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach 17. czerwca br. Halowy Turniej Piłki Nożnej. Projekt współfinansowny ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Do turnieju zgłosiły się wszystkie klasy gimnazjum. Osiem klas podzielonych zostało na dwie grupy. Do II etapu rozgrywek zakwalifikowały się po 3 klasy z każdej grupy. Sześć klas grało systemem pucharowym. Zwycięzcy wchodzili do finału przegrani odpadali z turnieju. Do finału awansowała klasa III b, II b oraz II a. Najlepszym zespołem okazała się klasa III b, drugie miejsce zajęła klasa II b, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się klasa II a.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jan Karpiniec, najlepszym  bramkarzem Filip Diakowski, a nagrodę dla Króla Strzelców odebrał Paweł Musiał.

Łukasz Mularczyk

>>fotogaleria


Mecz szachowy SV Motor - Lasker

31 maja 2014 r w Eberswalde w ramach współpracy polsko-niemieckiej kluby szachowe LASKER Barlinek i LASKER Przelewice wzięły udział w meczu drużynowym z SV Motor Eberswalde. W tym miejscu należy zaznaczyć, że był to drugi taki mecz szachowy – pierwszy odbył się 23 marca 2013 r.

Wspólnie z prezesem klubu SV Motor Eberswalde Christianem Matzkow ustalono, że mecz drużynowy odbędzie się na dystansie 2 rund, tempo gry P-60. Drużyna składała się z 8 zawodników tj. 4 seniorów i 4 juniorów. Do rywalizacji polska drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Wolski (kierownik drużyny), Joachim Weisigk, Paweł Stadnik, Grzegorz Berliński – Lasker Barlinek, Bogusław Pecuch, Paweł Dolina, Kacper Kołodziejczak, Gabor Łukjaniuk – Lasker Przelewice.

Po serdecznym przywitaniu i wypiciu filiżanki gorącej kawy równo o godz. 10.00 przystąpiono do losowania stron oraz omówienia spraw związanych z zawodami drużynowymi i rozpoczęto zawody szachowe.

Bardzo dobrze wypadł w meczu debiutant Gabor Łukjaniuk, który jako jedyny z juniorów zdobył dla drużyny punkty.

Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Rowerem Bezpiecznie Poznaję Gminę Przelewice

W okresie od lutego do końca maja  2014 roku Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy szanse" realizowało projekt „Rowerem Bezpiecznie Poznaję Gminę Przelewice”, współfinansowany ze środków budżetu Gminy Przelewice w zakresie wspierania działań kształtujących bezpieczne zachowanie się w ruchu drogowym oraz rozwijające umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W projekcie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Przelewice. Na zajęciach uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy oraz szlifowali swoje umiejętności w praktycznej jeździe rowerem po „Rowerowym torze przeszkód” oraz „Miasteczku Ruchu Drogowego”.

Uczniowie brali również udział w czterech turniejach rowerowych, rozgrywanych zgodnie z regulaminem Ogólnopolskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Przelewicach, Zieleniewie, Baniach oraz w Pyrzycach.

Uwieńczeniem pracy uczestników projektu był świetny start w Eliminacjach Powiatowych, gdzie   drużyna z PSP Żuków zajęła I miejsce drużynowo, PSP Jesionowo drugie, a SP Kłodzino czwarte na dziesięć drużyn rywalizujących w turnieju. Również  w rozgrywkach indywidualnych uczniowie osiągnęli wysokie lokaty.  W rywalizacji szkół gimnazjalnych uczniowie PG w Przelewicach uplasowali się drużynowo na I miejscu oraz zdobyli I, II i VII indywidualnie.
Jako zwycięscy turniejów powiatowych brali udział w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 16 maja br. w WORD w Szczecinie. Uczniowie PG w Przelewicach zakończyli zawody na VIII miejscu drużynowo na dwadzieścia jeden szkół gimnazjalnych z terenu województw zachodniopomorskiego, natomiast drużyna PSP Żuków wygrała turniej i jako zwycięzcy będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Czarnej (woj. podkarpackie) w dniach 1-3 czerwca 214 roku.

Ponadto dzięki projektowi  uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną (testy BRD) i umiejętności praktyczne. Zakupione zostały także pomoce dydaktyczne tj.: fantom do nauki pierwszej pomoc i specjalistyczne apteczki do udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził Waldemar Klemenski.

Waldemar Klemenski

>>fotogaleria


Nasi szachiści w Barlinku z tarczą

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu szachiści z Klubu LASKER Przelewice wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Choszczna Juniorów do lat 16 w szachach szybkich, które odbyły się 17 maja br.

Turniej był rozgrywany na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Dwóch naszych zawodników zajęło wysokie miejsca w Turnieju. Damian Skrobek uplasował się na drugim miejscu, a Szymon Kupisz na trzecim.

Zajęcia szachowe na terenie naszej gminy realizowane są w ramach projektupn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Bogusław Pecuch


Zajęcia sportowo-rekreacyjne w Przelewicach

VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu  w dniach 17-23 maja br. w Przelewicach zorganizowano turnieje sportowe i zajęcia rekreacyjne oraz inne atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Przykładowo Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach w okresie od 19 do 23 maja br. zorganizował rozgrywki międzyklasowe chłopców gry w piłkę nożną.

Natomiast Gminne Centrum Kultury i Świetlica środowiskowa w Przelewicach, wspólnie zorganizowali Rajd Rowerowy pn. „Poznajemy okolicę”, który odbył się 21 maja br. Uczestnicy wyruszyli z Przelewic do Kłodzina i dalej w kierunku  jeziora Płoń. Nad jeziorem była okazja do odpoczynku, regeneracji sił i posiłku oraz do podziwiania piękna natury.  Następnym punktem były urokliwe Kluki, a stamtąd  powrót do Przelewic i Kłodzina.  Choć wyprawa była bardzo trudna, ale wszyscy wrócili cali i zdrowi, a co najważniejsze zadowoleni. Niedługo ruszymy w kolejną podróż rowerową!

Anna Roman


Rozgrywki gimnazjalistów w piłkę nożną

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach w okresie od 19 do 23 maja br. zorganizował rozgrywki międzyklasowe chłopców gry w piłkę nożną.

VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

W turnieju uczestniczyło osiem drużyn chłopców, a eliminacje odbywały się na boisku sportowym przy Publicznego Gimnazjum. W trakcie rozgrywek uczestnicy mogli zweryfikować zdobyte wcześniej umiejętności. Nad wszystkim czuwali trenerzy: Krzysztof Kędziora i Łukasz Mularczyk.

Rozgrywki sportowe dla uczniów gimnazjum prowadzone były dzięki wsparciu finansowemu  Gminy Przelewice w ramach projektu pn. „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”.

Anna Garzyńska


Sukces drużyny z PSP Żuków

16 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. Głównym celem Turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz zapoznawanie ich z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

W zawodach udział wzięło 21 drużyn (2 chłopców, 2 dziewczynki) ze szkół podstawowych, które reprezentowały wszystkie powiaty województwa zachodniopomorskiego. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami odbywała się w czterech konkurencjach: wiedza teoretyczna (test z przepisów ruchu drogowego), pomoc przedmedyczna (zadanie praktyczne),  jazda po miasteczku ruchu drogowego i  jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód.

W klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej w Żukowie, która zakwalifikowała się do eliminacji ogólnopolskich, drugie SP Zieliniewo, a trzecie SP Świdwin. W skład naszej drużyny wchodzą: Paweł Bochan-Bochanowicz (kapitan), Maria Kontroniewicz, Julia Kupisz i Błażej Mrówczyński, a jej opiekunem jest Waldemar Klemenski. W klasyfikacji indywidualnej największą ilość punktów wśród uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy uzyskał Paweł Bochan-Bochanowicz z PSP Żuków, uplasował się na  5 miejscu.

  

Zwycięzcy od organizatorów otrzymali: puchary, medale, dyplomy i nagrody. Gratulacje na ręce Pani Marleny Żelaskowskiej Dyrektor PSP Żuków złożyli: Wójt Gminy Marek Kibała oraz w imieniu Radnych Rady Gminy Przelewice Przewodniczący Marian Świderski.

  

Jest to ogromy sukces  ambitnych i pracowitych uczniów, ich opiekuna oraz dużego wsparcia ze strony rodziców tych uczniów. Nasi zwycięzcy w dniach 01 - 03 czerwca br. będą reprezentować województwo zachodniopomorskie na finale ogólnopolskim w Zespole Szkół w Czarnej, powiat Dębicki (woj. podkarpackie).

Naszej drużynie życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


KOMUNIKAT Z POWIATOWYCH ELIMINACJI  TURNIEJU BRD

W rywalizacji o zakwalifikowanie się do Eliminacji wojewódzkich wzmaganiach brało udział 10 szkół podstawowych oraz 5 gimnazjów z Powiatu Pyrzyckiego.

Szkoły były reprezentowane przez 4 osobowe drużyny ze szkół podstawowych (dwie dziewczyny i 2 chłopców) oraz 3 osobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych, wyłonione w eliminacjach szkolnych i gminnych. Komisja sędziowska, oceniała zmagania w konkurencjach: testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, jazdy rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazdy rowerem po torze przeszkód i pomocy przedmedycznej.

Turniej przebiegał w sposób niezwykle sprawny dzięki ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. Wszyscy uczniowie wykonywali również zadania sprawnościowe po torze przeszkód pod fachowym okiem Pana Jana Utnika.
 

W klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych:

I miejsce zajęła drużyna ze  Szkoły Podstawowej w Żukowie, która zakwalifikowała się do Eliminacji Wojewódzkich,

II miejsce Szkoła Podstawowa w Jesionowie

III miejsce Szkoła Podstawowa w Okunicy

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Kłodzinie

V miejsce Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach

VI miejsce Szkoła Podstawowa w Bielicach

VII miejsce Szkoła Podstawowa w Brzesku

VIII miejsce Szkoła Podstawowa w Żabowie

IX miejsce Szkoła Podstawowa w Kozielicach

X miejsce Szkoła Podstawowa w Warnicach
 

W klasyfikacji indywidualnej największą ilość punktów wśród uczniów szkół podstawowych oraz najwyższe lokaty uzyskali:

I miejsce i nagrodę - rower otrzymał Paweł Bochan-Bochanowicz z PSP Żuków

II miejsce i nagrodę – plecak otrzymała Sandra Paliwoda z PSP Jesionowo

III miejsce i nagrodę – komplet rakietek otrzymał Błażej Mrówczyński z PSP Żuków
 

W klasyfikacji zespołowej gimnazjów:

I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z PRZELEWIC która zakwalifikowała się do Eliminacji Wojewódzkich,

II miejsce - Społeczne Gimnazjum w Pyrzycach

III miejsce Gimnazjum w Kozielicach

IV miejsce Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach

V miejsce Gimnazjum w Bielicach

W klasyfikacji indywidualnej największą ilość punktów wśród uczniów gimnazjum oraz najwyższe lokaty uzyskali:

I miejsce i nagrodę - rower otrzymał Jakub Skawiński z PG w Przelewicach

II miejsce i nagrodę – plecak otrzymał Maciej Biskup z PG w Przelewicach

III miejsce i nagrodę – komplet rakietek otrzymała Marek Bartczak ze SG w Pyrzycach

Pozostali zawodnicy otrzymali również atrakcyjne nagrody, ciepły posiłek i wielką niespodzianką były lody. Nagrody wręczali Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko, organizatorzy oraz sponsorzy nagród.

Turniej przygotowany został przez Komitet Organizacyjny w składzie:Przewodniczący Wiktor Tołoczko – Starosta Pyrzycki, Wiceprzewodniczący: Marek Kibała Wójt Przelewic; mł. insp. Leszek Ciarkowski Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach; bryg. inż. Mirosław Rabiega – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach; Jarosław Stankiewicz – Dyrektor Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji Starostwa Powiatowego, Andrzej Jakieła – Dyrektor WOKSTiP Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, kom. Artur Grenda – Naczelnik Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, mł. bryg. Artur Winarski - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach; oraz członkowie: mł. asp. Gabriel Gapiński, - mł. asp. Daniel Świercz, mł. asp. Kamil Węgielnik; sierż. Mariusz Muskała, sierż. Rafał Ragin i Daria Chrzanowska z KPP w Pyrzycach, Beata Kwiecień główny specjalista Wydziału OKSTiP Starostwa Powiatowego, Paweł Leśniewski – główny specjalista WOKSTiP Starostwa Powiatowego; Katarzyna Kalinowska i Tomasz Ksel z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Małgorzata Korgól– WITK Starostwa Powiatowego, Andrzej Drabczyk – Dyrektor RDP, Diana Kwiecień, Maciej Domański.

Funkcję Sędziego Głównego pełnił kom. Artur Grenda – Naczelnik z KPP w Pyrzycach

NAGRODY UFUNDOWALI oraz udzielili wsparcia finansowego i organizacyjnego podczas Turnieju:

 1.     MAREK KIBAŁA Wójt Przelewic
 2.     ANNA HACKIEWICZ-GĘBSKA Wójt Warnic
 3.     CEZARY TKACZYK Dyrektor WORD Szczecin
 4.     Elżbieta Kowalczuk Apteka w Przelewicach
 5.     Rada Gimny Przelewice
 6.     Beata Woźniak Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Promyk” w Przelewicach
 7.     Stanisław Wilczak Sklep Mięsny w Przelewicach
 8.     Łukasz Mularczyk Dom Weselny „Gracja” w Żukowie
 9.     mł. insp. LESZEK CIARKOWSKI Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach
 10.      bryg. inż. MIROSŁAW RABIEGA Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach
 11.     Sklep Integropol w Przelewicach
 12.      WIKTOR TOŁOCZKO Starosta Pyrzycki


Szczególne podziękowania dla Pani Renaty Kozickiej dyrektora Publicznego Gimnazjum w Przelewicach, za pomoc w organizacji i udzielenie gościny oraz dla pracowników Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Pana Jana Utnika zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju.

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych odbędą się dnia 16 maja 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B Szczecin.

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum odbędą się dnia 23 maja 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B Szczecin.

Przelewice, 6 maja 2014 r.

Życzymy drużynom z SP w Żukowie oraz z Gimnazjum w Przelewicach reprezentujących powiat pyrzycki, osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Wiktor Tołoczko

Przewodniczący

Komitetu Organizacyjnego PEOTBwRD

 
Galeria >>Paweł Leśniewski

I Gminny Turniej Wiedzy i BRD

2 maja odbył się I Gminny Turniej Wiedzy i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Przelewice, którzy rywalizowali ze sobą zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W części teoretycznej mieli oni do rozwiązania test z wiedzy o ruchu drogowym oraz test ze skrzyżowań. Następnie musieli zaprezentować swoje umiejętności praktyczne tj. jazdę po  miasteczku rowerowym i jazdę po rowerowym torze przeszkód.

Rywalizację indywidualną wśród szkól podstawowych wygrała Patrycja Lewandowska z PSP Jesionowo, II miejsce zajął Błażej Mrówczyński z PSP Żuków, a na III miejscu uplasował się Kacper Skrobisz z SP Kłodzino. Rywalizację drużynową wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie, drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Jesionowie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kłodzinie.

Najlepsza drużyna otrzymała rower ufundowany przez Wójta Gminy Przelewice. Rywalizację indywidualną wśród naszych gimnazjalistów wygrał Maciej Biskup z kl. IIc  przed Jakubem Skawińskim, z kl. Ib oraz Kacprem Skawińskim z kl. Ib. W turnieju uczestniczyli również uczniowie z  zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół z Bań. Sędziami turnieju byli: Joanna Smolak–Benka  Inspektor z UG Przelewice, Marian Karbownik - opiekun drużyny z Bań, Waldemar Klemenski - nauczyciel wychowania komunikacyjnego.

Zawody gminne były ostatnim sprawdzianem dla drużyn przed Eliminacjami Powiatowymi Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Waldemar Klemenski

fotogaleria


XI Igrzyska LZS Gmin Powiatu Pyrzyckiego

XI Igrzyska Rekreacyjno- Sportowe LZS Gmin Powiatu Pyrzyckiego  zostały rozegrane w dniach 15-16 marca 2014r. na obiektach sportowych gminy Pyrzyce. W sobotę 15 marca drużyna piłki nożnej prowadzona przez p. Tomka Ziarkowskiego wywalczyła drugie miejsce.

W niedzielę , niestety w niepełnym składzie, pozostali zawodnicy stanęli w szranki. W tym roku, ponieważ nie było chętnych do przeciągania liny i rozgrywek koszykarskich, zajęliśmy drużynowo III miejsce. Nasze siatkarki jednak nie miały sobie równych , co zaowocowało I miejscem, Pan Wójt Marek Kibała także nie zawiódł i tradycyjnie już wywalczył złoty medal. Miło zaskoczył Pan Przewodniczący Rady Gminy Marian Świderski pokonując wszystkich VIP-ów.

Tym, którzy przyczynili się do sukcesu, dziękujemy oraz gratulujemy!

Anna Roman

>>fotogaleria,

Paweł Leśniewki

Do pobrania: Komunikat


I Międzyszkolny Turniej Szachowy

19 lutego 2014 r. odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie (opiekun: p. Grzegorz Winiarski) oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: p. Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15.

Wyniki:

•    w kategorii juniorów młodszych najlepszymi okazali się zawodnicy klubu Lasker Barlinek:

 1. Berliński Grzegorz        7,0 pkt        Lasker Barlinek
 2. Kowalik Bartosz        6,0 pkt        SP 3 Choszczno
 3. Kowalski Mateusz        4,0 pkt        SP 3 Choszczno

•    w kategorii juniorów starszych najlepszymi okazali się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach, reprezentujący Lasker Przelewice:

 1. Dolina Paweł        5 pkt 
 2. Gapiński Błażej         4 pkt 
 3. Skrobek Damian        4 pkt 

Realizowany projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdą czwartek od godz. 15.00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach. Projekt potrwa do końca grudnia 2014 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Zapraszamy na I Międzyszkolny Turniej Szachowy


"W szachy mi graj" - zapraszamy chętnych do udziału w projekcie


Bieg Dnia Olimpijskiego - wydarzeniem Roku 2013

23 grudnia 2013 r. podczas Sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego starosta Wiktor Tołoczko nagrodził osoby, które w bieżącym roku wniosły znaczący wkład w rozwój i promocję Powiatu Pyrzyckiego. Wyróżnienie w kategorii sportowej „Wydarzenie Roku 2013” odebrali Stanisław Kopeć i Marek Kibała za organizację „Biegu Dnia Olimpijskiego – Przelewice 2013”.

Statuetkę za „Projekt Roku 2013” wręczono Grzegorzowi Rogalewiczowi za budowę infrastruktury wędkarskiej na zbiornikach wodnych Sicina. Starosta Pyrzycki wyróżnił także Wojciecha Szmacha, któremu przekazał statuetkę „Nadzieja Roku 2013”. Nagrodę otrzymała również Sofia Ennaoui za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy Juniorów w biegu przełajowym na 4000 m, które odbyły się w Belgradzie.

Podczas Sesji Pan Wójt podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego zorganizowania dużego, dwudniowego wydarzenia w skali ogólnopolskie, jaką był  „Biegu Dnia Olimpijskiego - Przelewice 2013, co w dużym stopniu przyczyniło się do promocji naszej gminy i regionu.

Cieszymy się z tego zaszczytnego wyróżnienia! Jednocześnie wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych ciekawych inicjatyw promujących nasz region.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


Mistrzynie i wicemistrzowie powiatu!

W sobotę 7 grudnia w Kozielicach, odbyły się mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn dziewcząt i 6 chłopców.

Wśród dziewcząt „zaskakująco”, ale zdecydowanie wygrały uczennice PSP Jesionowo w finale pokonując gospodarzy 3:0. W kategorii chłopców swoją grupę wygrali uczniowie z Jesionowa, przegrywając jedynie finał z Kłodzinem. Skład reprezentacji szkoły: dziewczęta: Joanna Mudiuk, Patrycja Lewandowska; Chłopcy: Adrian Pikulski, Bartosz Stańczak. Serdeczne gratulacje dla medalistów .

>>fotogaleria


Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców w Koszalinie

05 grudnia 2013 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach wzięli udział w czwartym, ostatnim z zaplanowanych zewnętrznych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie 14 szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15. Drużynę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Maria Jałoszyńska, Damian Skrobek i Szymon Kupisz oraz doświadczony zawodnik klas trzecich – Paweł Dolina.

Jeszcze przed ostatnią 7 rundą zajmowaliśmy siódmą lokatę. Niestety, nie udało się nam jej utrzymać. Mamy jednakże nadzieję, że za dwa lata uda nam się zająć jedno z trzech czołowych miejsc.

Koordynator i realizator  projektu

Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Szachy w Schneverdingen

W dniach 29.11-01.12.2013 r., dwóch najlepszych szachistów Publicznego Gimnazjum w Przelewicach: Paweł Dolina i Damian Skrobek wraz z opiekunem – Bogusławem Pecuchem oraz zawodnicy „Lasker” Barlinek wraz z prezesem Klubu Krzysztofem Wolskim, brali udział w zawodach szachowych w Schneverdingen.


Były to: 17 Heide Open (Otwarte Mistrzostwa Juniorów Schneverdingen), 22 Offene Stadtjugendmeisterschaft (Otwarte Mistrzostwa Schneverdingen w kategorii OPEN) oraz 14 Blitzturnier (szachy błyskawiczne).

Niemieccy przyjaciele przywitali nas bardzo serdecznie, stworzyli bardzo dobre warunki pobytu i organizacyjnie spisali się na medal. Miejscowość Schneverdingen położona jest między Hamburgiem, a Hanowerem, co skutkowało przybyciem na turnieje wielu bardzo dobrych zawodników z tych miast i jednocześnie wysokim poziomem turniejów. Pierwszego dnia odbyło się trójstronne spotkanie przedstawicieli klubów Barlinek – Schneverdingen – Eksjo (miasta partnerskie), gdzie zostały omówione formy współpracy na następny rok, a w kolejnych dniach – rozgrywki szachowe.

W kategorii do lat 10 turniej wygrał Grzesiu Berliński, zawodnik „Laskera” Barlinek, który od gospodarzy dostał przydomek „Dominator”. W kategorii do lat 14 – Paweł Dolina zajął wysokie, bo X, a Damian Skrobek – XII miejsce.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu wójta  Marka Kibały, burmistrza Miasta Barlinek Zygmunta Siarkiewicza i prezesa Klubu „Lasker” Barlinek Krzysztofa Wolskiego.

Dzięki temu wyjazdowi zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy ciekawych ludzi i mile spędziliśmy czas, za co serdecznie dziękujemy.

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE

23 listopada 2013 r. odbył się tradycyjny coroczny  już cykl  turniejów o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE w TENISIE STOŁOWYM organizowany przez Sekcję Tenisa Stołowego klubu  LKS „Wicher” Przelewice.

Tego też dnia na sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach do rywalizacji przystąpiło łącznie  107 zawodników i zawodniczek  z całego województwa, w tym 46 osób z gminy Przelewice. Od wczesnych godzin rannych rozgrywane były mecze w kategoriach wiekowych SZKÓŁ PODSTAWOWYCH , GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH, natomiast w godzinach popołudniowych odbył się drugi turniej o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE  w TENISIE STOŁOWYM  w kategoriach starszych tj. MĘŻCZYŹNI do 45 lat, MĘŻCZYŹNI + 45 lat .

Przy stołach można było podziwiać reprezentantów takich miejscowości jak: CYCHRY, BARLINEK, LIPIANY, DOLICE, PŁAWNO, BIERZWNIK, DOBRA, PEŁCZYCE, CHOSZCZNO, KRZEŚNICA, STARGARD, GRYFINO, DRAWNO, SZCZECIN, a nawet z odległego ŚWINOUJŚCIA! Nie mogło w tym gronie zabraknąć reprezentantów Gminy Przelewice, którzy tworzyli liczną grupę na czele z wójtem gminy Markiem Kibałą.

Dzięki sprawnej organizacji zawody przeprowadzone zostały w miłej sportowej atmosferze, a co najważniejsze dostarczyły uczestnikom i kibicom wielu emocji. Szczególnie nerwowe i pełne wzruszeń były pojedynki najmłodszych kategorii wiekowych. W starszych kategoriach doszło natomiast do  emocjonujących i wyrównanych pojedynków, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy zajmujący czołowe miejsca nagrodzeni zostali  pamiątkowymi  statuetkami oraz nagrodami  rzeczowymi.

 

Wyniki końcowe:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

dziewczęta:
1 miejsce - ZUZANNA GLIŃSKA – SP CHOSZCZNO,
2 miejsce - MARTYNA MALICKA – SP PEŁCZYCE,
3 miejsce - JUSTYNA MICHALSKA –PSP JESIONOWO,
4-6 miejsce - Wiktoria Kula-SP Kłodzino, Joanna Mudiuk- PSP Jesionowo, Patrycja Lewandowska- PSP Jesionowo.

W turnieju wystartowało 11 dziewczynek (8 zawodniczek SP Kłodzino, PSP Jesionowo)

chłopcy:
1 miejsce - WOJCIECH KIEŁBASA –PEŁCZYCE,
2 miejsce - HUBERT WAJDA – PŁAWNO,
3 miejsce - KACPER GROMNICKI-PŁAWNO,
4 miejsce  - Iwo Knapiński SP Kłodzino,
startowało 36 chłopców (26 zawodników SP Kłodzino, PSP Jesionowo, PSP Żuków).
 

GIMNAZJUM:

dziewczęta:
1 miejsce - EDYTA  MISIAK –PŁAWNO,
2 miejsce - AMANDA  MAJEWSKA –PEŁCZYCE,
startowały 2 dziewczynki.
 chłopcy:
1 miejsce -  KAMIL DŁUŻNIEWSKI –PEŁCZYCE,
2 miejsce - MICHAŁ IWANYK –CHOSZCZNO,
3 miejsce - MICHAŁ GLIŃSKI –CHOSZCZNO,
startowało 22 chłopców (8 zawodników Gimnazjum Przelewice).

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

chłopcy:
1 miejsce - AMADEUSZ MISIAK- PŁAWNO
2 miejsce - MATEUSZ KATANA – JESIONOWO,
3 miejsce -MARIUSZ MISIAK –PŁAWNO,
4 miejsce - MIŁOSZ GAPIŃSKI – KŁODZINO,

W sumie w/w kategoriach wystartowało 71 uczestników. Wyniki końcowe drugiego  turnieju  o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE  w TENISIE STOŁOWYM w kategoriach starszych tj. mężczyźni do 45 lat startowało 16 zawodników oraz mężczyźni + 45 lat  startowało także 16 zawodników.

MĘŻCZYŹNI do 45 lat:
1 miejsce - BRONISŁAW  RYBARCZYK -ŚWINOUJŚCIE,
2 miejsce - PAWEŁ KACZKA-DRAWNO,
3 miejsce - PRZEMYSŁAW ANDRZEJEWSKI -STARGARD,

MĘŻCZYŹNI +45:
1 miejsce - ROMAN SALAMON -STARGARD,
2 miejsce - SYLWESTER SZCZUROWSKI -STARGARD,
3 miejsce - SYLWESTER GRZĘDA –KRZEŚNICA,
4-6 miejsce - Ludwik Szczepański- Dolice, Marek Kibała- Laskowo, Zbigniew Awsiukiewicz- Barlinek.

>>fotogaleria


Gmina Przelewice szachami stoi

W dniu 21 listopada w Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców.

Podwójny sukces odnieśli uczniowie PG Przelewice (drużyna w składzie: Dolina Paweł, Skrobek Damian, Kołodziejczak Kacper i Jałoszyńska Maria – opiekun P. Bogusław Pecuch) i Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie (drużyna w składzie: Jałoszyński Borys, Knapiński Iwo, Dolina Dorota i Balcerak Wiktoria – opiekun P. Stanisław Warejko), zajmując w swoich kategoriach pierwsze miejsca.

 

Oto wyniki:

Szkoły podstawowe:
1.    SP Kłodzino        14,0 pkt
1.    SP Brzesko        14,0 pkt
2.    SPIO Pyrzyce        13,5 pkt
3.    SP Mielęcin        10,5 pkt
4.    ZS Kozielice          8,5 pkt
5.    SP Żuków          5,0 pkt

Szkoły gimnazjalne:
1.    PG Przelewice        15 pkt
2.    PG Pyrzyce        14 pkt
3.    ZS Kozielice        13 pkt
4.    ZS Bielice        10 pkt
5.    GMS Pyrzyce          3 pkt

Uczniowie naszego gimnazjum będą reprezentować Gminę Przelewice w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców, który odbędzie się 5 grudnia w Koszalinie.

Należy nadmienić, że większość zawodników zwycięskich drużyn szkół naszej gminy, to uczestnicy projektu pn.„W szachy mi graj”, który realizowany jest w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


W szachy mi graj - IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

16 listopada 2013 r. odbył się czwarty, ostatni z zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum gminy Przelewice, Choszczna (opiekun:. Grzegorz Winiarski) oraz zawodnicy Klubu Szachowego Lasker Barlinek (opiekun: Krzysztof Wolski). Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry P-15.

Wyniki w kategorii juniorów:

 • młodszych najlepsi okazali się:

1. Berliński Grzegorz        9,0 pkt        Lasker Barlinek
2. Kowalik Bartosz        7,5 pkt        SP 3 Choszczno
3. Kowalski Mateusz        7,0 pkt        SP 3 Choszczno

 • starszych najlepszymi okazali się zawodnicy Laskera Przelewice:

1. Dolina Paweł        5,0 pkt        
2. Gapiński Błażej         5,0 pkt        
3. Skrobek Damian        4,0 pkt        

Trzech najlepszych zawodników trzymało okolicznościowe puchary, najlepsi w swoich kategoriach medale i dyplomy a każdy z uczestników turnieju nagrody rzeczowe.

Dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Realizowany  projekt cieszy się  dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godz. 15:00 w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania, a zainteresowanych udziałem zapraszam na zajęcia.
                        

Koordynator i realizator  projektu
Bogusław Pecuch

>>fotogaleria


Zapraszamy na IV Międzyszkolny Turniej Szachowy


REGULAMIN OTWARTEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO O MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE

I CEL

 1. Upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
 2. Aktywizacja wszystkich środowisk w uprawianiu sportu.
 3. Popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu możliwej do uprawiania w każdych warunkach i w każdym wieku.
 4. Propagowanie zdrowego trybu życia i przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej.

II UCZESTNICTWO

 1. W turnieju mogą brać udział wszyscy chętni (dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe)
 2. Zawodników obowiązuje posiadanie aktualnego zaświadczenia lekarskiego uprawniającego do startu w zawodach oraz ubezpieczenie NW.
 3. Osoby, które nie ukończyły 16-go roku życia mogą uczestniczyć w zawodach będąc pod opieką rodziców lub osób dorosłych.

 

III ORGANIZATOR

Kierownik sekcji tenisa stołowego LKS „Wicher” Przelewice.

 

IV TERMIN, MIEJSCE, KATEGORIE WIEKOWE

1. Zawody odbędą się 23.11.2012 r. (sobota) w sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

 • 9:15 – 9:45 – przyjazd zawodników, przyjmowanie zgłoszeń, losowanie,
 • 10:00 – otwarcie zawodów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
 • 13:30 – 13:45 – przyjazd zawodników, przyjmowanie zgłoszeń, losowanie dla grup wiekowych 1997 – 1969 (do 45 lat) oraz 1968 i starszych.

2.  Zawody rozgrywane będą w grupach wiekowych:

Dziewczęta / chłopcy:
- szkoła podstawowa,
- gimnazjum,
- szkoła ponadgimnazjalna (od 16 do 20 lat).

Dziewczęta (kobiety):
- kategoria OPEN (urodzone w roku 1997 i starsze),

Chłopcy / mężczyźni:
- kategoria rocznik 1997 – 1969 do 45 lat,
- kategoria rocznik 1968 i starsi.

3. Imienne zgłoszenia udziału w zawodach przyjmuje się do 21 listopada 2013 r. pod nr telefonu 91/3910471 lub mailowo na adres: gck.przelewice@wp.pl


V SYSTEM WSPÓŁZAWODNICTWA

1. Zawody przeprowadzone będą wyłącznie w grach indywidualnych zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
2. System rozgrywek podany zostanie w dniu zawodów i będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zawodniczek i zawodników. Decyzję dotyczącą wyboru systemu podejmuje organizator.

 

VI NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary i nagrody „niespodzianki”.

 

VII SPRAWY FINANSOWE

1.  Koszty organizacyjne pokrywa organizator, a koszty uczestnictwa jednostki delegujące.
2.  Wpisowe do turnieju nie pobiera się.

 

VIII SPRAWY RÓŻNE

1.  Wszystkich uczestników turnieju obowiązuje posiadanie zmiennego obuwia, stroju sportowego oraz własnej rakietki.
2.  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe podczas zawodów oraz w drodze dojazdowej i powrotnej.
3.  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni.

                                                                Kierownik sekcji tenisa stołowego
                                                                LKS „WICHER”  Przelewice
                                                               mgr Marek Kibała


Zapraszamy na III Międzyszkolny Turniej Szachowy


Uroczyste wręczenie statuetek dla organizatorów "Biegu Dnia Olimpijskiego Przelewice 2013"

Podczas obrad XXIX Sesji Rady Gminy Przelewice, która odbyła się 28 września 2013 r., dokonano podsumowania „Biegu Dnia Olimpijskiego Przelewice 2013”. Następnie przystąpiono do uroczystego wręczenia podziękowań i statuetek osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do sprawnego przebiegu tak ważnego dla nas przedsięwzięcia.

Wręczenia podziękowań i statuetek dokonali prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć i wójt Marek Kibała wraz z przewodniczącym Rady Gminy Marianem Świderskim oraz Januszem Olszewskim olimpijczykiem z 1984 r. Wyróżnieni zostali:  Jerzy Serdyński, Wiktor Tołoczko, Jerzy Goclik, Maria Ziarkowska, Janusz Wojtowicz, Maria Syczewska, Krzysztof Kędziora. Pozostałym osobom, które nie mogły przybyć, a zaproszone były na uroczystość tj. Piotr Olech, Józef Czaboćko, Dariusz Bednarczyk, Anna Roman, Renata Kozicka, Mariusz Guc, Kamila Migdał, Edyta Kobus, Teofila Guc, Henryk Nawój, Łukasz Mularczyk, podziękowania i statuetki wręczone zostaną w odrębnym terminie.

W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego podziękowanie i słowa uznania do wszystkich osób, które aktywnie włączyły się w organizację Biegu Dnia Olimpijskiego skierował dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Jerzy Serdyński. Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko również wyraził gorące podziękowanie za dobrą współpracę przy organizacji tak ważnego, z punktu widzenia propagowania sportu i zdrowego stylu życia w naszym powiecie, przedsięwzięcia.

Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej podziękował także jednemu z głównych sponsorów Biegu Prezesowi Przedsiębiorstwa Rolniczo-Handlowego Sp. z o.o. „Rolmix”  Mieczysławowi Pietrzykowi. Szczególne słowa podziękowania za zaangażowanie i sprawną organizację Biegu skierował do gospodarza Gminy Marka Kibały wręczając mu jednocześnie podziękowanie i symboliczny upominek. Z kolei Pan Wójt podziękował wszystkim za wzorowe zorganizowanie dwudniowej imprezy, a szczególnie Stanisławowi Kopciowi za determinacje i dążenie do tego, aby tak prestiżowa ogólnopolska impreza odbyła się w Przelewicach, co w dużym stopniu przyczyniło się do promocji naszej gminy, a tym samym zwiększenia atrakcyjności miejscowości Przelewice.

>>fotogaleria

 


Trening czyni mistrza

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach dzięki wsparciu finansowemu z Gminy w Przelewicach w bieżącym roku realizował projekt pod nazwą „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”. W ramach projektu  w okresie od 1 marca do 30 czerwca 2013 r. prowadzone były zajęcia sportowe dla uczniów gimnazjum z piłki siatkowej i piłki ręcznej. Treningi odbywały się w sali Publicznego Gimnazjum. W zajęciach z piłki siatkowej brało udział 15 uczniów, natomiast z piłki ręcznej 12 uczniów.

Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego Krzysztofa Kędziorę i Łukasza Mularczyka. Treningi z piłki siatkowej i piłki ręcznej odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny. Młodzież pod okiem nauczycieli doskonaliła swoje umiejętności techniczne i taktyczne w tych że grach zespołowych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono także sprzęt sportowy (piłki ręczne, piłki siatkowe i nakolanniki) oraz zapewniony był odjazd z zajęć do miejsca zamieszkania uczniów. Zajęcia pozalekcyjne podniosły poziom umiejętności uczniów grających w grach zespołowych, czego przykładem jest zajęcie II miejsca dziewcząt w powiatowej gimnazjadzie organizowanej przez PMOS w Pyrzycach w piłce siatkowej i w piłce ręcznej. Ponadto 27. czerwca br. odbył się Ogólnopolski Dzień Biegu Olimpijskiego w Przelewicach. W tym dniu zawodniczki UKS „ Olimpijczyk” rozegrały pokazowy mecz piłki siatkowej z UKS „ Piast” Pyrzyce. Mecz ten obserwowali zaproszeni olimpijczycy. Główną postacią wśród olimpijczyków była olimpijka Maria Liktoras, która zagrała w składzie UKS „Olimpijczyk” Przelewice.

Autor: Łukasz Mularczyk

 


Podziękowanie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

 


Powstało rowerowe miasteczko ruchu drogowego

W  czerwcu br. przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach powstało, głównie z  myślą o promowaniu bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży,  rowerowe miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko składa się ze zminiaturyzowanej jezdni z rondem i skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych, tak by możliwie najwierniej odwzorować rzeczywiste warunki drogowe.

Wyposażone jest w 32 znaki drogowe, które pozyskano z Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szczecinie.  Znaki pionowe są na podstawkach, więc za każdym razem nauczyciel będzie mógł ustawić inny ich  układ, tak aby dzieci nie uczyły się krzyżówek na pamięć.  Prace inwestycyjne obejmowały  m.in. wykonanie  utwardzenia nawierzchni jezdni z kostki brukowej z rondem i skrzyżowaniami. Łączny koszt prac wyniósł 42.975 zł, co zostało sfinansowane z budżetu Gminy Przelewice.

Miasteczko powstało z inicjatywy wójta Marka Kibały i dyrektor PG Przelewice Renaty Kozickiej, którzy dostrzegli osiągnięcia uczniów w turniejach rowerowych na szczeblach: powiatowym i wojewódzkim oraz potrzebę prawidłowego i bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym przyszłych kierowców. W projektowanie i powstanie miasteczka aktywnie włączył się również Waldemar Klemenski – nauczyciel wychowania komunikacyjnego w szkołach.

W dniu 26. czerwca br. uroczystego otwarcia miasteczka i przecięcia wstęgi dokonali: Wiktor Tołoczko – przewodniczący Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Pyrzycach, Marian Świderski – przewodniczący Rady Gminy, Janusz Wójtowicz – sekretarz Gminy i Renata Kozica – dyrektor PG Przelewice. W przecięciu wstęgi uczestniczyli również gimnazjaliści, w tym Michał Kotarski - tegoroczny mistrz w eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym.  Ponadto w spotkaniu uczestniczyli: Jarosław Stankiewicz – członek PRBRD Pyrzyce, Gabriel Gapiński - kierownik sekcji Ruchu Drogowego wraz z pozostałymi policjantami  z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, Marian Karbownik – trener BRD ZS Banie, a także Krzysztof Jessa – dyrektor PSP Jesionowo oraz nauczyciele i uczniowie PG Przelewice.
 

W trakcie imprezy odbył się pokaz jazdy reprezentacji gimnazjalistów po uliczkach miasteczka i szkolny turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W klasyfikacji drużynowej wygrała kl. IIIc, drugie miejsce zajęła kl. IIIb, a trzecie – kl. Ic.  Natomiast w klasyfikacji indywidualnej: I miejsce zajął - Michał Kotarski kl. IIIc, drugie Maciej Biskup kl. Ic, a trzecie – Jakub Kwiatkowski kl. IIIb.

W miasteczku ruchu drogowego młodzi mieszkańcy naszej gminy mogą nie tylko uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, ale także zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom życzliwym i zaangażowanym w powstanie miasteczka,  które będzie służyło przez wiele lat dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy. Dzięki temu przedsięwzięciu możliwe będzie także dla nich prowadzenie profesjonalnych zajęć z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

Autorzy: Anna Garzyńska i Waldemar Klemenski

 


BIEG DNIA OLIMPIJSKIEGO - PRZELEWICE'2013

21 czerwca 2013 r. w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) dzieci i młodzież, sportowcy, olimpijczycy, działacze samorządowi, mieszkańcy gminy, uczestnicy indywidualni i grupy zorganizowane stanęli na starcie „Biegu Dnia Olimpijskiego – Przelewice’2013”.

Z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego począwszy od 1987 r. „Biegi Dnia Olimpijskiego” poszczególne komitety narodowe przeprowadzają na swoim terytorium. W każdym kraju odbywa się tylko jeden taki bieg. W bieżącym roku Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego podjęło decyzję o przyznaniu Gminie Przelewice organizacji „Biegu Dnia Olimpijskiego”. Tradycyjnie już bieg rozgrywany jest przy dużym wsparciu ze strony firmy McDonalds Polska.

Jak widać organizatorzy tego niezwykłego wydarzenia stanęli na wysokości zadania, a byli nimi: Gmina Przelewice i Pyrzycki Klub Olimpijczyka przy współudziale Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka, Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Ponadto partnerami imprezy byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego OSP RP i Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach.

Impreza odbyła się na terenie Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Gospodarze - wójt Gminy Marek Kibała i Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko przywitali gości, a z kolei czuwający nad całością prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej i przewodniczący Komitetu organizacyjnego Stanisław Kopeć przywitał oraz przedstawił ponad 20. olimpijczyków i paraolimpijczyków, którzy zaszczycili  uroczystość swoją obecnością, a byli to: kolarz Wojciech Matusiak, wioślarze Marek Kolbowicz i Tomasz Kucharski, sztangista Ryszard Fornalczyk, kajakarz Maciej Freimunt, wioślarka Róża Data-Ptak, szczypiornista Janusz Brzozowski, pływak Władysław Wojtakajtis, kolarz Rajmund Zieliński, judoka Marian Tałaj, pływaczka Dorota Brzozowska, bokser Krzysztof Pierwieniecki, wioślarze Roman Kowalewski i Ryszard Giło, kajakarka Jolanta Łukaszewicz-Stańczak, żeglarz Janusz Olszewski, kolarz Marian Turowski, siatkarka Maria Liktoras, kajakarz Paweł Baraszkiewicz, szermierz Marian Sypniewski i Tomasz Bartosik – trener kadry narodowej i olimpijskiej „Złotych Wózkarzy ręcznych”.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście wśród których można wymienić: przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w tym: Mariana Sypniewskiego – trzykrotnego olimpijczyka, red. Henryka Urbasia – rzecznika prasowego i dr Stanisława Krawca. Władze Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego reprezentowali: Tomasz Bartosik i reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata – Zbigniew Wandachowicz i Mariusz Gryglas. Był z nami również Senator RP Sławomir Preiss. W imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego obecna była Anna Mieczkowska – członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego dokonując uroczystego otwarcia zawodów i Stefan Pawlak – koordynator Wieloosobowego Stanowiska ds. Sportu WEiS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Był także dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp. Tomasz Kucharski. Z władz Rady Wojewódzkiej LZS obecni byli wiceprzewodniczący Ryszard Litwińczuk i Tomasz Paciejewski. Na uroczystości byli też przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych, w tym przewodniczącym RG Przelewice Marian Świderski. Ponadto obecni byli: członkowie Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Olszyński i Teresa Tałaj, dyrektorzy szkół im. Polskich Olimpijczyków naszego województwa. Byli także: dyrektorzy i nauczyciele szkół z regionu oraz mieszkańcy z terenu gminy Przelewice i sympatycy Biegu, którzy przybyli na uroczystość, a także przedstawiciele patronatów medialnych: TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Kurier Szczeciński, Głos Szczeciński, Plus Radio Lipiany, Gazeta Ziemi Pyrzyckiej i Magazyn Olimpijski.

W dalszej części uroczystości odbył się ceremoniał olimpijski – wciągnięcie flagi, hymn olimpijski, odczytanie apelu i zapalenie znicza olimpijskiego. Imprezie towarzyszyła piękna scenografia i uroczysta oprawa całości przy wspaniałej sportowej atmosferze tego niezwykłego wydarzenia.

Warto dodać, że już w czwartek rozpoczęły się wydarzenia promujące Bieg Dnia Olimpijskiego, m.in. odbył się regionalny konkurs wiedzy olimpijskiej (uczestniczyło 42. finalistów – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z rejonu Pyrzyc i Myśliborza), pokazowy mecz siatkówki dziewcząt (uczestniczyło ponad 300 osób) i sesja popularno-naukowa w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach (uczestniczyło 60 osób, w tym 6 olimpijczyków), a w pałacu Ogrodu wieczór olimpijski z muzyką i poezją. Zaproszeni goście podczas spotkania mieli możliwość wysłuchania m.in.: wierszy Tadeusza Kubiaka i Krzysztofa Zuchora, które recytowała Magdalena Wincenciak, koncertu na skrzypcach w wykonaniu Agnieszki Urbańskiej oraz ciekawego montażu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez  uczniów przelewickiego gimnazjum. Pod koniec spotkania nasza lokalna poetka  Krystyna Nawój zarecytowała wiersz własnego autorstwa (uczestniczyło 65 osób). Moderatorami spotkań byli: dr Maria Ziarkowska – z Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka, Jerzy Goclik – redaktor Gazety Ziemi Pyrzyckiej i działacz sportowy oraz prezes ZRO – Stanisław Kopeć.

Natomiast w piątek już od rana w Przelewicach wiele się działo m.in. odbyło się spotkanie z olimpijczykami na sali sportowej przy PG Przelewice. Było ponad 300 uczestników tego spotkania i 13. olimpijczyków. Jednocześnie w tym samym czasie do Przelewic zaczęła zjeżdżać się młodzież, przybywająca nie tylko z okolicznych miejscowości, ale również z takich jak: Kalisz Pomorski, Kliniska Wielkie, Rzeplin, Krzywin, Myślibórz, Suchań, czy Ińsko. Do Biegu zgłosiło się 1008 osób, w tym: dzieci, młodzieży i osób dorosłych, którzy przeżyli małą namiastkę prawdziwych igrzysk olimpijskich. Ogólna liczba uczestników imprezy to 1206 osób. Najpierw odbył się bieg na 600 m dla uczniów kl. I-III szkól podstawowych, potem nieco dłuższe dla starszych oraz dla dorosłych i VIP-ów. Nie obyło się również bez rywalizacji niepełnosprawnych, którzy bardzo dzielnie walczyli, aby dotrzeć do mety. Dobrym przykładem wytrwałej walki był Hubert Błahut z Wołdowa. Ponadto w ramach imprez odbył się również  marsz NORDIC WALKING na dystansie 3700 m. Wśród 80. pasjonatów NW były grupy m.in.: z Kalisza Pomorskiego, Przelewic,  „BRATEK” z Barlinka i przedstawiciele Klubu Barlineckiego „Barlinek – to mnie rusza”, na czele z Katarzyną Mielcarek – Pełnomocnik Burmistrza Barlinka ds. NW i Piotrem Rosenkiewiczem – v-ce Mistrzem Polski NW.

Wszyscy uczestnicy imprezy walczyli bardzo ambitnie i wytrwale, a na mecie witali ich kibice. Najlepsi otrzymali puchary i medale, a wszyscy koszulki olimpijskie i dyplomy uczestnictwa; czekała też na nich smakowita grochówka, przygotowana przez 3 batalion logistyczny 1 Brygady Logistycznej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Stargardzie Szczecińskim.

Byli w tej rywalizacji sportowej bardziej i mniej utalentowani sportowo, ale przesłanie jakie od lat towarzyszy temu przedsięwzięciu jest– „jeśli wystartowałeś i dotarłeś do mety – masz prawo czuć się zwycięzcą” -  i o to właśnie w tym chodzi!  Wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody rzeczowe,  m.in. sprzęt sportowy, turystyczny i 2 rowery.

Warto dodać, iż w trakcie imprezy  miłym gestem ze strony olimpijczyków było to, iż pracowicie rozdawali swoje autografy i fotografowali się z uczestnikami Biegu, co sprawiło wszystkim wiele radości. Podczas imprezy była też okazja do bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego - zorganizowanego przez Lokalny Punkt  Informacyjny Funduszy Europejskich przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach. Imprezę prowadzili dziennikarze sportowi:  Jarosław Marendziak  z TVP Szczecin i Artur Dyczewski z Polskiego Radia Szczecin.

Komitet organizacyjny składa serdeczne podziękowania wszystkim naszym sponsorom, którzy udzielili ze swej strony wsparcia, a w szczególności: Międzynarodowy Komitet Olimpijski, firma McDonalds Polska, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorska Rada Olimpijska, P.R.H. „Rolmix” Sp. z o.o. Przelewice, Zarząd PKOL-u, Senator RP Sławomir Preiss, Szczeciński Klub Olimpijczyka, Zachodniopomorska Federacja Sportu w Szczecinie, Wojewódzki Szkolny Związek Sportu w Szczecinie, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Starosta Pyrzycki i Burmistrz Barlinka, Grut Transport Samochodowy Grzegorz Rogalewicz Pyrzyce, Jacek Matyjasik  Firma Handlowo-Usługowa  Załęże 56, a także  Buddha Thai & Fusion Restaurant w Szczecinie, Stowarzyszenie "Rosiny - to my", Kwiaciarnia „Słoneczko” w Pyrzycach, Edyta Gajewska ze Ślazowa, Danuta Migdalska z Pyrzyc i Krystynie Nawój z Kosina.

Dziękujemy także wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację i promocję tego niezwykłego przedsięwzięcia, w tym: pracownikom Urzędu Gminy i Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach oraz pracownikom obsługi, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Przelewicach, Straży Gminnej w Lipianach i Sekcji Dozoru Służby Celnej w Myśliborzu oraz służbom medycznym. Dziękujemy również Publicznemu Gimnazjum w Przelewicach oraz osobom życzliwym i wspierającym nasze przedsięwzięcie, a także wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy.

Autor: Anna Garzyńska

galeria:

foto: Cezary Wójtowicz

foto: Paweł Leśniewski

foto: Anna Garzyńska i Darusz Łyczek

WYNIKI BIEGÓW I KLASYFIKACJE NA POSZCZEGÓLNYCH DYSTANSACH - do pobrania


III Gminne Igrzyska Świetlic Środowiskowych za nami

Dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych już po raz trzeci miały okazję rywalizować ze sobą podczas Gminnych Igrzysk Świetlic Środowiskowych. Zawody odbyły się 22 czerwca 2013 r. na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.
 

W tym roku we wspólnej zabawie udział wzięły drużyny z miejscowości: Jesionowo, Topolinek, Ślazowo, Kłodzino, Płońsko, Laskowo, Przywodzie, Żuków, Lubiatowo i Kosin.

Igrzyska otworzył ks. Proboszcz Ryszard Krauze, który przywitał zebranych w imieniu organizatorów i wójta gminy Przelewice p. Marka Kibały życząc wszystkim pasjonującej rywalizacji i dobrej zabawy.

Konkurencje  sportowe przygotowane przez Pana Krzysztofa Kędziorę były dla uczestników nie lada wyzwaniem. W tym roku Panie opiekunki musiały wykazać się sprawnością fizyczną  i w zawodach zdobywały punkty. Ale tego dnia nie liczył się czas, tylko dobra zabawa w sympatycznej atmosferze. Wszystkim zmaganiom towarzyszyło mnóstwo emocji.

Igrzyska miały na celu promowanie aktywności fizycznej i integrację dzieci i młodzieży z terenu gminy Przelewice.
W tym dniu nie było przegranych, dzieci biorące udział w turnieju czuły się wszystkie zwycięzcami i wychodziły z imprezy uśmiechnięte, zadowolone, niosąc w pamięci miłe wspomnienia i oczywiście nagrody.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kędziorze za profesjonalne przeprowadzenie gier sportowych, Pani Dionizie Ogłoza za opiekę medyczną, a Państwu Teresie i Leszkowi Małasom za pyszne kiełbaski z grilla.

Organizatorem imprezy była Parafia Rzymskokatolicka w Rosinach z ks. Proboszczem Ryszardem Krazue przy pomocy pracowników OPS i UG w Przelewicach:  p. Beaty Kowalewskiej, p. Alicji Nowak, p. Doroty Margiel i p. Joanny Smolak-Benki.

Igrzyska odbyły się w ramach projektu Wspieranie integracji i reintegracji zawodowej oraz społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym pn. „Uciekamy przed nudą i smutkiem” dofinansowanego z budżetu gminy.
 


BIEG DNIA OLIMPIJSKIEGO - PRZELEWICE '2013

Dla uczczenia 150. rocznicy urodzin Pierre de Coubertine, twórcy nowożytnego ruchu olimpijskiego, 119. rocznicy powstania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się  w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach 21 czerwca br. o godz. 11.00  BIEG DNIA OLIMPIJSKIEGO.


        

KOMITET HONOROWY:
 

 1. Irena Szewińska        - członek MKOl
 2. Andrzej Kraśnicki        - prezes PKOl
 3. Ryszard Stadniuk        - wiceprezes PKOl
 4. Adam Krzesiński         -sekretarz generalny PKOl
 5. Olgierd Geblewicz        - marszałek woj. zachodniopomorskiego
 6. Marcin Zydorowicz        -wojewoda zachodniopomorski
 7. Marek Tałasiewicz         -przewodniczący Sejmiku Województwa
 8. Stanisław Kopeć         - prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej
 9. Andrzej Stec            -prezes Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka
 10. Władysław Kosiniak-Kamysz- prezes Krajowy Zrzeszenia LZS
 11. Wojciech Ziemniak        - prezes ZG SZS
 12. Jarosław Rzepa         - prezes ZZ LZS  w Szczecinie
 13. Zbigniew Szyroki         - prezes WSZS w Szczecinie
 14. Wiktor Tołoczko         - starosta pyrzycki
 15.  Jerzy Eider            - dziekan Wydziału KF i PZ US
 16. Stanisław Dycha         - prezes ZOW OSP RP
 17. Wojciech Zabłocki         - olimpijczyk
 18. Bogusław Mamiński        - olimpijczyk
 19. Wojciech Matusiak         - olimpijczyk
 20. Paweł Januszewski        - olimpijczyk
 21. Danuta Bartoszek         - olimpijka

 

Organizatorzy:

Gmina Przelewice, Powiat Pyrzycki  i Pyrzycki Klub Olimpijczyka

przy współudziale: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka i Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

partnerzy: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego OSP RP, Gmina Barlinek  i  Gmina Pyrzyce.


Komitet Organizacyjny:

 1. Marek Kibała             - wójt gminy Przelewice
 2. Marian Sypniewski    - Polski Komitet Olimpijski
 3. Janusz Wójtowicz       - sekretarz gminy Przelewice
 4. Piotr Olech                 - dyrektor PMOS
 5. Jerzy Goclik            - prezes Pyrzyckiego Klubu Olimpijczyka
 6. Jerzy Serdyński         - dyrektor Wydziału Sportu UM
 7. Marcin Kuduk             - dyrektor biura WSZS Szczecin
 8. Tomasz Paciejewski        - wiceprzewodniczący ZZ LZS
 9. Tadeusz Szczepkowski   - dyrektor biura ZOW OSP RP
 10. Henryk Nawój             - prezes ZG OSP RP Pyrzyce
 11. Robert  Betyna             - przewodniczący PZ LZS Pyrzyce
 12. Renata Kozicka             - dyrektor Publicznego Gimnazjum Przelewice
 13. Maria Jolanta Syczewska    - dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Przelewice
 14. Józef Czaboćko             - Pyrzycki Klub Olimpijczyka
 15. Maria Ziarkowska        - Pyrzycki Klub Olimpijczyka
 16. Janusz Michalski         - Pyrzycki Klub Olimpijczyka
 17. Kamila Migdał           - PMOS
 18. Anna Roman            - Gminne Centrum Kultury Przelewice
 19. Anna Garzyńska         - Urząd Gminy Przelewice

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Do pobrania:

1. Regulamin

2. Imprezy towarzyszące

3. Karta startowa


X Jubileuszowe Igrzyska Sportowo - Rekreacyjne LZS Gmin Powiatu Pyrzyckiego

Tego dnia zima wróciła i zaatakowała ze zdwojoną siłą. Pełni obaw, ale też pokrzepieni zajęciem drugiego miejsca przez drużynę piłkarską poprowadzoną przez p. Tomka Ziarkowskiego, wyruszyliśmy w drogę do Pyrzyc.

Trochę spóźnieni, bo śnieg sypał na całego i drogi były prawie nieprzejezdne, dotarliśmy na miejsce. Ten dzień był decydujący, ponieważ w niedzielę 10 marca 2013 r. rozgrywaliśmy większość konkurencji (poza piłką nożną). Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dali z siebie wszystko pomimo wzlotów i upadków. Jednakże chyba nikt  nie spodziewał się takiego zakończenia dla naszej drużyny Igrzysk. Podano nieoficjalne wyniki końcowe i niedowierzanie: czy my naprawdę wygraliśmy?  W wielkim napięciu czekamy na oficjalne potwierdzenie. Jeszcze chwila i tak to My, nasza reprezentacja pokonała wszystkich swoich rywali i zajęła pierwsze miejsce!!!

Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz sportową walkę, która doprowadziła nas na najwyższe podium. DZIĘKUJEMY i liczymy na Was w przyszłym roku!

 


Karnawałowy Rajd Nordic Walking w Przelewicach

9 lutego „Wesoły autokar” ubarwionych karnawałowo przez amatorów nordic walking zajechał na parking przed Ogrodem Dendrologicznym. Tam nastąpiło powitanie uczestników rajdu, zrobiono pamiątkowe zdjęcia i następnie wszyscy przeszli na taras pałacu, gdzie odbyła się rozgrzewka w rytmach latino prowadzona przez organizatorkę p. Kasię Mielcarek.

Głównym celem rajdu było promowanie zdrowego stylu życia. Pomimo mrozu po rozgrzewce grupa podzieliła się na tych, którzy wybrali dłuższą trasę rajdu i tych, którzy wybrali trasę krótszą i żwawym krokiem ruszyli przed siebie. Pierwsza trasa o długości 5,20 km o nazwie „STRZAŁA” prowadziła z Przelewic do Kłodzina i z powrotem, a druga o długości 3,70 km zwaną trasą „TYSIĄCA BARW” była wyznaczona w Ogrodzie.

Po zakończeniu rajdu uczestnicy zwiedzili pałac i zabytkowy kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski. Finałem po gorącej gulaszowej była zabawa karnawałowa z konkursami i poczęstunkiem w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach oraz wyłonienie najlepszego kostiumu karnawałowego. Wszyscy doskonale się bawili i zapowiedzieli powrót w maju. Uczestnikami rajdu byli mieszkańcy Barlinka i okolic, Stargardu Szczecińskiego, Brzeska i Przelewic.

Autor: Anna Roman


Plebiscyt  na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej w 2012 r.


Po raz 16. na terenie powiatu pyrzyckiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 16. Plebiscytu GZP na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej. Tytuł Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej w 2012 r. przyznano Oskarowi Wiśniewskiemu trenującemu w Klubie Karate Kamikaze, a kolejne w plebiscycie zajęli: 2. miejsce Sofia Ennaoui – lekkoatletyka Klub LKS Lubusz Słubice, 3. miejsce Olga Ślusarczyk – sumo LKS Spartakus Pyrzyce, 4. miejsce Roksana Cieślak – zapasy LKS Spartakus Pyrzyce, 5. miejsce Paulina Starzyńska – lekkoatletyka LKS Pomorze Stargard, 6. miejsce Filip Starzyński – piłka nożna RUCH Chorzów, 7. miejsce Wojciech Piwowarczyk – lekkoatletyka LKS Pomorze Stargard, 8. miejsce Adam Tołoczko – piłka siatkowa Morze Bałtyk Szczecin 9. miejsce Maciej Krzak – piłka siatkowa LO MS Świnoujście i 10. miejsce Piotr Soroka – zapasy LKS Spartakus Pyrzyce.

Najlepszymi sportowcami 2012 r. poszczególnych gmin Ziemi Pyrzyckiej zostali: Tomasz Arkadiusz Wojcieszek – Bielice, Karolina Jasiejko – Kozielice, Sofia Ennaoui – Lipiany, Ryszard Kostrzewski – Przelewice, Patryk Galoch – Pyrzyce, Kornelia Okoniewska – Warnice.

Wyróżnienia specjalne:
Trenerem Roku został Marcin Fidelus – Klub Karate Kamikaze, Nagrodę Specjalną przyznano Krzysztofowi Andrzejakowi. Za Odkrycie Roku uznano Wojciecha Wojtalę. Drużyną Roku została Drużyna Siatkówki Andrzeja Kępki.

Wyróżnienie Impreza Roku zostało przyznane Hall of Fame.
Po raz kolejny plebiscytowi towarzyszył e-Plebiscyt zorganizowany przez Artura Kucę właściciela portalu pyrzyce.info. Lekkoatleta Wojciech Piwowarczyk trenujący obecnie w LKS Pomorze Stargard Szczeciński został zwycięzcą e-Plebiscytu na Sportowca Ziemi Pyrzyckiej 2012 r., otrzymując najwięcej głosów od internautów. Najpopularniejszy sportowiec otrzymał aż 504 głosy. Drugie miejsce zajął zapaśnik LKS Spartakus Pyrzyce Jakub Czaja z 248 głosami, a trzecie biegaczka Dominika Wiśniewska, również LZS Spartakus, 221 głosów.  Uroczystość uświetniła występem młodzież z zespołu „Lepiej nie będzie”, pod kierunkiem Tomasza Lewandowskiego.
 

Serdecznie gratulujemy laureatom, a w szczególności tym sportowcom, którzy promują Gminę Przelewice poprzez sport!

 


"Biegi Dnia Olimpijskiego" w Przelewicach

Międzynarodowy Komitet Olimpijski powołano do życia na paryskiej Sorbonie 23 czerwca 1894 roku. Dla uczczenia rocznicy tego wydarzenia w czerwcu na całym świecie organizowane są "Biegi Dnia Olimpijskiego".

Biegi te są organizowane w wielu państwach świata, nawet w tych, które nie mają własnych narodowych komitetów olimpijskich. W każdym kraju odbywa się tylko jeden taki bieg. W bieżącym roku Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego podjęło decyzję o przyznaniu Gminie Przelewice organizacji „Biegu Dnia Olimpijskiego 2013”.

Aktualnie powołano Komitet Organizacyjny, który podjął już szereg działań w kierunku jak najlepszego przygotowania się do realizacji tak prestiżowego przedsięwzięcia. Termin imprezy ustalono na dzień 21 czerwca 2013 r.

Organizatorami imprezy są: Gmina Przelewice i Pyrzycki Klub Olimpijczyka przy współudziale Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Szczecińskiego Klubu Olimpijczyka, Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

Naszymi partnerami będą także: Zachodniopomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Informacja o przyznaniu Gminie Przelewice organizacji imprezy – do pobrania.

Autor: Anna Garzyńska


Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Przelewice

1 grudnia 2012 r. -  to data kolejnego  corocznego już cyklu  turniejów  o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE w TENISIE STOŁOWYM.  Turniej zorganizowany został przez Sekcję Tenisa Stołowego LKS „Wicher” Przelewice, a dofinansowany ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Tego też dnia na sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach do rywalizacji przystąpiło łącznie 124 osób z całego województwa. Od wczesnych godzin rannych swoje rakietki „skrzyżowali” zawodnicy i zawodniczki w kategoriach wiekowych szkół podstawowych i gimnazjum.

Natomiast w godzinach popołudniowych odbył się drugi turniej w o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE w TENISIE STOŁOWYM  w kategoriach starszych tj. MĘŻCZYŹNI do 45 lat i MĘŻCZYŹNI + 45 lat.

Przy stołach do tenisa można było podziwiać reprezentantów takich miejscowości jak: CYCHRY, BARLINEK, LIPIANY, DOLICE, PŁAWNO, NOWOGRÓDEK POMORSKI, BIERZWNIK, CHOJNA, STARGARD  SZCZECIŃSKI, SMOLNICA, PEŁCZYCE, CHOSZCZNO, ZIELENIEWO i
MYŚLIBÓRZ, a nawet z odległego ŚWINOUJŚCIA! Nie mogło w tym gronie zabraknąć reprezentantów z terenu gminy Przelewice, którzy tworzyli liczną grupę na czele z Wójtem Gminy Markiem Kibałą.

Dzięki sprawnej organizacji zawody przeprowadzone zostały w miłej sportowe atmosferze, a co najważniejsze dostarczyły wielu emocji. Szczególnie nerwowe i pełne wzruszeń były pojedynki  osób z  najmłodszych kategorii wiekowych. W starszych kategoriach doszło natomiast do wielu emocjonujących i wyrównanych pojedynków, które stały na wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy zajmujący czołowe miejsca nagrodzeni zostali  pamiątkowymi  pucharami oraz nagrodami  rzeczowymi.

Wyniki końcowe:

I. SZKOŁY  PODSTAWOWE:
 

dziewczęta:
1 miejsce - BINIĘDA MILENA - SMOLNICA
2 miejsce - KAŻMIERCZAK JULITA - PEŁCZYCE
3 miejsce - MAJEWSKA WIKTORIA - PEŁCZYCE
4 miejsce - PRIEM ANDŻELIKA - PEŁCZYCE
5-6 miejsce - WŁODARCZYK KAMILA - KŁODZINO, JAKUBCZYK IGA - KŁODZINO
(startowało 22 dziewczynki)

chłopcy:
1 miejsce - JARUGA BARTOSZ - PŁAWNO,
2 miejsce - KIEŁBASA WOJCIECH - PEŁCZYCE,
3 miejsce - GRYK DAWID  - ZIELENIEWO,
4 miejsce - KNAPINSKI IWO - KŁODZINO,
5-6 miejsce - MISIAK SEWERYN – PŁAWNO, GLINSKI MICHAŁ - CHOSZCZNO, 
(startowało 40 chłopców)

II. GIMNAZJUM:

dziewczęta:
1 miejsce - CALAK AGNIESZKA - PŁAWNO,
2 miejsce - MISIAK EDYTA – PŁAWNO,
3 miejsce - ZŁOTA MAGDALENA –  PELCZYCE,
4 miejsce - MAJEWSKA AMANDA – PEŁCZYCE,
5 miejsce - WESELSKA NIKOLA - PEŁCZYCE,
(startowało 5 dziewcząt)

 chłopcy:
1 miejsce - DŁUŻNIEWSKI KAMIL - PEŁCZYCE,
2 miejsce - KOSTRZEWSKI RYSZARD – JESIONOWO,
3 miejsce - KIEŁDUCKI MACIEJ - BIERZWNIK,
4 miejsce - STAWNIAK PAWEŁ - BRZESKO,
5-6 miejsce- STARZYNSKI GRZEGORZ – PRZELEWICE, PRIEM MARCIN - PEŁCZYCE

(startowało19 chłopców)

W sumie w w/w kategoriach wystartowało 86 uczestników w tym uczniowie ze wszystkich szkół gminy Przelewice w liczbie 41.

Wyniki końcowe drugiego  turnieju w o MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE w TENISIE STOŁOWYM w kategoriach starszych: mężczyźni do 45 lat startowała 18 zawodników i mężczyźni + 45 lat .startowało 20 zawodników.

MĘŻCZYŹNI do 45 lat;

1 miejsce- RYBARCZYK BRONISŁAW -ŚWINOUJŚCIE,

2 miejsce- CHICZEWSKI BARTOSZ -DOLICE,

3 miejsce- WAJDA DAWID -PŁAWNO,

4 miejsce- MAJEWSKI STANISŁAW -NOWOGRÓDEK POMORSKI,

5-6 miejsce- ROHDA ARTUR -JESIONOWO, BARANIECKI MIROSŁAW -CYCHRY.

MĘŻCZYŹNI +45

1 miejsce- GRZĘDA SYLWESTER -CYCHRY,

2 miejsce- SALAMON ROMAN -STARGARD,

3 miejsce- JAWORSKI WŁADYSŁAW –CYCHRY,

4 miejsce- KIBAŁA MAREK -LASKOWO,

 5-6 miejsce- AWSIUKIEWICZ ZBIGNIEW -BARLINEK, SZCZEPANSKI LUDWIK -DOLICE.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Kierownik  Sekcji Tenisa Stołowego LKS „Wicher” Przelewice Marek Kibała


Budowa zespołów boisk sportowych na terenie gminy

W ostatnim okresie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Gmina zrealizowała i otworzyła dwa zespoły boisk wielofunkcyjnych w miejscowościach Kłodzino i Jesionowo.

Na oba zadania pn. „Szybciej, Wyżej, Dalej” - budowa zespołu boisk sportowych w Kłodzinie i Jesionowie w Gminie Przelewice” udało się pozyskać dotację w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” objętego PROW na lata 2007-2013. Planowany koszt inwestycji 795.706 zł, z czego z dotacji 489.163 zł (zadanie w trakcie rozliczania). Ponadto w trakcie realizacji jest zadanie pn. „Od boiska na igrzyska” - budowa zespołu boisk sportowych w Lubiatowie. Zadanie objęte jest także dofinansowaniem z PROW w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Planowany koszt inwestycji 457.516 zł, z czego z dotacji 281.260 zł.

Inwestycje te wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców poprzez ich integracje i zapewnienie oferty nowej bazy sportowej dla naszej społeczności. Zadanie ma też na celu zwiększenie oferty spędzania wolnego czasu mieszkańców oraz poprawę kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Oba boiska wielofunkcyjne są ogólnodostępne, a boiska trawiaste w miejscowościach Jesionowo i Kłodzino aktualnie są wyłączone z użytkowania do czasu ukorzenienia się trawy.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<


Wyróżnienie za osiągnięcia sportowe

Podczas XX Sesji Rady Gminy Przelewice 30 października, p. Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice i p. Marian Świderski Przewodniczący Rady Gminy, uroczyście wręczyli list gratulacyjny wraz z nagrodą i zawiadomieniem o przyznaniu stypendium za osiągnięcia sportowe naszemu młodemu sportowcowi Ryszardowi Kostrzewskiemu.

Ryszard na XIX Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym – w Ogólnopolskim Mitingu ŚSKS „Sprawni – Razem” zajął I miejsce w kraju w kategorii chłopców młodszych.  Mistrzostwa te odbyły się w październiku br. w Kazimierzy Wielkiej.

Ryszard jest uczniem kl. III gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pyrzycach. Tenisem stołowym interesuje się od wielu lat. Warto dodać, iż w okresie wcześniejszym uzyskiwał on wyróżnienia i sukcesy. Trenerem Ryszarda jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Jerzy Albrewczyński. Jego zdaniem to jeden z najbardziej uzdolnionych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „KLEKS” SPRAWNI RAZEM przy SOSW w Pyrzycach.

Autorzy: Anna Garzyńska i Joanna Smolak-Benka

>>galeria<<


Sukces Ryszarda w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym "Sprawni - Razem"

W Kazimierzy Wielkiej odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. Ogólnopolski Miting ŚSKS „Sprawni – Razem” rozegrano w dniach 19-20 października br. W zawodach tych udział wziął mieszkaniec naszej gminy Ryszard Kostrzewski uczeń  III klasy gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego  w Pyrzycach.

Ryszard w tej ogólnopolskiej imprezie sportowej zaprezentował się bardzo dobrze zajmując wysokie I miejsce w kraju w kategorii chłopców młodszych. Trenerem Ryszarda jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Jerzy Albrewczyński. Jego zdaniem to jeden z najbardziej uzdolnionych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „KLEKS” SPRAWNI RAZEM przy SOSW w Pyrzycach.

Gratulujemy uzyskanego wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów na sportowej ścieżce!

Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<


Uroczyste otwarcie tras NW na terenie gminy Przelewice

Nowo utworzone trasy Nordic Walking na terenie gminy powstały w zakresie Projektu "Budowa trzech tras Nordic Walking w Gminie Przelewice", dofinansowanego z Unii Europejskiej za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Lider Pojezierza”  w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla Małych projektów - Osi 4 LEADER, objętego PROW 2007-2013.

Podsumowaniem Projektu była impreza w plenerze wraz z otwarciem tras i pokazem NW, która odbyła się 19 października br. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Podczas imprezy Pan Wójt Gminy przedstawił najistotniejsze informacje dotyczące Projektu witając jednocześnie zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: p. Ireneusz Kostka Wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, p. Mieczysława Mularczyka Radnego Rady Powiatu Pyrzyckiego, p. Zygmunt Siarkiewicz Burmistrz Barlinka, p. Krzysztof Boguszewski Burmistrz Lipian, p. Jerzy Goclik wraz ze współmałżonką, Redaktor Naczelny Gazety Ziemi Pyrzyckiej, p. August Kimbar Redaktor Głosu Szczecińskiego, p. Marian Świderski Przewodniczący RG Przelewice wraz z Radnymi, ks. Marcin Miczkuła Wikariusz Parafii pw. NS NMP w Barlinku, ks. Roman Dutko Proboszcz Parafii w Przelewicach. p. Renta Kozicka Dyrektor PG Przelewice, p. Maria Syczewska Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach oraz  Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich, a także mieszkańcy z terenu gminy oraz sympatycy NW, którzy przybyli na uroczystość.

W trakcie uroczystości Pan Wójt dokonał odsłonięcia tablicy promującej nowo powstałe trasy NW na terenie gminy. Była też wspólna modlitwa, a następnie zaproszono wszystkich na prezentację Projektu do pałacu Ogrodu. W trakcie imprezy nasi goście bardzo pozytywnie wyrażali się o tej ciekawej ze strony Pana Wójta  inicjatywie. Z tej okazji Pan Burmistrz Barlinka wręczył Panu Wójtowi list gratulacyjny i podziękował za tworzenie kolejnych tras NW pod patronatem Europejskiej Stolicy NW na obszarze LGD, co niewątpliwie zwiększa ofertę turystyczną naszego regionu.

Kolejnym etapem spotkania było zaproszenie osób chętne do treningu i przemarszu po nowo utworzonych trasach NW pod okiem specjalistów tj. p. Katarzyny Milecarek i Piotra Rosenkiewicza. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do marszu z kijami NW urokliwymi alejkami Ogrodu. Po aktywnym wysiłku fizycznym i wspólnych ćwiczeniach nie zabrakło poczęstunku dla zredukowania energii. Ponadto w tak miłej atmosferze wszyscy chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie z kijkami NW i aktywnie brali udział konkursach z nagrodami.

Projekt powstał w związku ze zgłaszanymi potrzebami społeczności lokalnej gminy. Realizacja planowanego przedsięwzięcia polega m.in. na wytyczeniu, wykonaniu pomiarów i oznakowaniu trzech specjalistycznych tras NW wraz z 2 miejscami przystankowymi na terenie gminy Przelewice:
•    1 trasa (pętlowa)- w Ogrodzie Dendrologicznym – o długości 3,7 km,
•    2 trasa (wahadłowa) - Przelewice (start przy parkingu Ogrodu Dendrologicznego) - Kłodzino – o długości 2,6 km,
•    3 trasa (wahadłowa) - Przelewice (start przy parkingu Ogrodu Dendrologicznego) - Kluki – o długości  4,7 km.
Łącznie długość w/w tras wynosi 11,0 km (nie licząc powrotów na trasach wahadłowych).

W ramach Projektu wykonane zostały również ławeczki przy trasach  na terenie Ogrodu oraz materiały informacyjne w formie elektronicznej, umożliwiającej zamieszczenie na stronie internetowej informacji o trasach, Ogrodzie i innych atrakcjach turystycznych. Powstały także tablice promujące trasy oraz ulotki informacyjne. Wykonawcą oznakowania tras NW  i materiałów promocyjnych była p. Lidia Wawrzynowicz ze Szkoły NW "LINORD" w Łubiance przy wsparciu p. Katarzyny Mielcarek Pełnomocnika Burmistrza Barlinka ds.  NW.

Dzięki realizacji projektu Gmina Przelewice ma szanse na poszerzenie istniejącej oferty turystycznej, zarówno w kontekście lokalnym, jak i bycia częścią większego jednolitego regionu. Realizacja operacji to również szansa dla mieszkańców gminy na rozpoczęcie aktywnego i zdrowego stylu życia, a co ważne na zbliżenie relacji międzyludzkich na obszarze gminy oraz na zintegrowanie społeczności z innymi gminami i obszarami wiejskimi.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<


NAJLEPSZY TRENER WŚRÓD SOŁTYSÓW!

Blisko cztery miesiące trwała pierwsza edycja sportowej rywalizacji  Sołectw z terenu gminy Przelewice. Był to „poligon doświadczalny” przy tego typu imprezie, a jej celem było uaktywnienie społeczności lokalnej i stworzenie możliwości współzawodnictwa.

Sportowa rywalizacja wymaga od biorących w niej udział osób pełnego zaangażowania i poświęcenia, a przy okazji w naturalny sposób dba o nasze zdrowie i samopoczucie.  Do współzawodnictwa zaproszone zostały wszystkie Sołectwa z terenu Gminy Przelewice. Sołtysi wcielili się w „trenerów” i stanęli na czele swoich ekip. Spośród 16 sołectw aktywny udział wzięło 8, a pozostałe  „ekipy” z różnych przyczyn nie „podjęły rękawicy” i w ten sposób same wyeliminowały się z rywalizacji.

Sołectwa, które wzięły udział walczyły o punkty w następujących konkurencjach:
 

 • DRUŻYNOWYCH: -piłka nożna mężczyzn, piłka nożna kobiet, przeciąganie liny i piłka siatkowa;
 • INDYWIDUALNYCH -tenis ziemny,  tenis stołowy, wędkarstwo  i wyciskanie sztangi na ławeczce.


Bezkonkurencyjną drużyną okazało się SOŁECTWO ŚLAZOWO, które zgromadziło 159 punktów, drugie miejsce zajęło SOŁECTWO KŁODZINO ze 118 punktami. Na najniższym stopniu podium uplasowało się SOŁECTWO PRZELEWICE z 85 punktami. I tak dzięki pełnemu zaangażowaniu oraz  wsparciu swojej drużyny NAJLEPSZYM TRENEREM wśród sołtysów została p. Edyta Gajewska, która nagrodzona została okazałym  pucharem .Wręczenie głównej nagrody nastąpiło podczas dożynek gminnych z rąk Wójta Marka Kibały.
Podsumowując turniej cieszy aktywność i poświęcenie uczestników. Miejmy nadzieję, że kolejne rozgrywki będą cieszyły się jeszcze większą popularnością, a sołtysom-trenerom łatwiej będzie namówić mieszkańców do sportowej rywalizacji dzięki powstającym nowym obiektom sportowym w naszej gminie.

Autor: Leszek Muskała

Regulamin turnieju - do pobrania

Klasyfikacja końcowa - do pobrania


TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O MISTRZOSTWO GMINY PRZELEWICE

Turniej rozgrywany będzie systemem pucharowym, w którym to przegrywający odpada. Drogą losowania utworzone pary grają mecz do dwóch wygranych setów. Uczestnicy zobowiązani są do rozegrania meczu w wyznaczonym terminie lub ustalenie dogodnej dla siebie daty (do 7 dni od daty pierwotnej).

Wpisowe wynosi 20 zł za osobę  i w całości przeznaczone zostanie na organizację turnieju. Udział w zawodach mogą wziąć tylko mieszkańcy z trenu gminy Przelewice. Mecze rozgrywane będą na korcie ze sztuczną nawierzchnią w miejscowości Laskowo. Przewidywane terminy rozegrania spotkań 10.09.2012-30.09.2012.
Organizatorzy nie zapewniają sprzętu (rakieta tenisowa) do gry !!!

 

ZAPISY DO TURNIEJU  DO 10.09.2012 POD NUMERAMI TEL:

500155373  LUB  697178578
 
ORGANIZATORZY:
Wójt Gminy Przelewice-- Marek Kibała
Trener Środowiskowy – Leszek Muskała


GETBOL zawitał na orlika

Getbol to  dyscyplina sportowa, nazywana mini-piłką nożną. Na boisku o wymiarach 12 x 18 m rywalizuje dwóch piłkarzy. Gra różni się od  tradycyjnej gry w piłkę nożną w sposób znaczący. Zawodnicy broniący bramki nie mogą wkraczać na swoje pole karne (1,50 na 1,85 m), gdyż za to grozi rzut karny dla przeciwnika.

Getbol jest grą bezkontaktową. Każde przewinienie jest karane rzutem karnym. Sędzia może podyktować rzut karny nawet za wulgarne zawołania zawodników lub grę na czas. Wymiary bramki wynoszą 40 na 65 cm. Właśnie w taki sposób zdecydowali się spędzić  wakacyjne popołudnie chłopcy  z „orlika” w Żukowie.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: ”BAMBINI”(najmłodsi),  „ORLIK” oraz  „JUNIOR”. W każdej z grup  rozegrano spotkania „każdy z każdym”, spośród których wyłoniono zwycięzców danej kategorii wiekowej. W kategorii „BAMBINI” bezkonkurencyjny okazał się Oskar Leszczyk, wśród „ORLIKÓW” najlepszy był Kacper Kadłubek, a z  „JUNIORÓW” najlepiej zaprezentował się  Adam Sienkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi drobne nagrody rzeczowe.  
ZWYCIĘSKIE „TRÓJKI”:

„BAMBINI”:

 1. Oskar Leszczyk
 2. Igor Stęplowski
 3. Piotr  Sajkowski


„ORLIK”:

 1. Kacper Kadłubek
 2. Bartosz Duk
 3. Igor Kadłubek


„JUNIOR”:

 1. Adam Sienkiewicz
 2. Patryk Połczyński
 3. Bartosz Kadłubek

Autor: Leszek Muskała

>>galeria<<


Tour de Pologne zawitał do Żukowa

W samo południe na obiektach sportowych  „Moje Boisko Orlik 2012” w Żukowie grupa „kolarzy amatorów” w postaci dzieci i młodzieży stanęła na starcie wyścigu  pn. „CROSS ROWEROWY.

Zmagania młodych adeptów sportu rowerowego odbywały się 13.o7.2012 r. na „polnych drogach” we wsi Żuków. Trasa wyścigu liczyła blisko 5 km na zróżnicowanym terenie (górki ,nierówności itp.) i pokonywana była na czas. Każdy startujący miał własny sprzęt, dzięki czemu na trasie zobaczyć można było różnego rodzaju dwuśladowce tj. BMX-y, popularną „DAMKĘ”, Romet WIGRY 3, czy też  nowoczesne rowery górskie. Zwycięzcą niespodziewanie został jadący na swoim „góralu” Kacper Kadłubek, który w tyle zostawił znacznie starszych kolegów. Drugie miejsce zajął Adam Sienkiewicz, a na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Duk.
Jako ciekawostkę należy odnotować start najmłodszego w gronie Piotrusia, który mimo 5 lat pokonał całą trasę. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zmagań wolontariuszom: Weronice Kadłubek, Sandrze Piwowarczyk, Patrykowi Szagańskiemu i sponsorowi p. Ewie Starzyńskiej.

Autor: Leszek Muskała

>>galeria<<


Wybierz się na podchody

Serdecznie zapraszamy grupy 5-cio osobowe dzieci i młodzieży z terenu gminy Przelewice do wzięcia udziału w jedniodniowej zabawie w PODCHODY (gra terenowa) na terenie miejscowści Przelewice 1 sierpnia 2012 r.

 

Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz.18.00 w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach.

Przygotowane atrakcje:
•    PODCHODY (gra terenowa),
•    zabawy intergacyjne dla uczestników,
•    nagrody dla uczestników,
•    wspólne pieczenie kiełbasek.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31.07.2012 r. pod numerami telefonu:   500155373 (p. Leszek Muska) lub 509949868 (p. Ewa Starzyńska)


Podsumowanie projektu "Lekkoatletyka - Moja Szansa"

Od lutego 2012 r. na terenie gminy Przelewice poprzez Fundację „Quantum Satis” realizowany był projekt pt. "Lekkoatletyka - Moja Szansa", który finansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, Działanie 9.5 Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

W pierwszym etapie projektu przeprowadzono rekrutację, w wyniku której wyłoniono 10 trenerów: p. Justynę Musiałowską, p.Edytę Gajewską, p. Karolinę Woźnicką, p. Elżbietę Kułak, p. Annę Duk, p. Agnieszkę Bil, p. Krzysztofa Kędziora, p. Dawida Wawrzyniak, p. Michała Wierzbickiego i p. Łukasza Mularczyka. W marcu trenerzy wzięli udział w szkoleniach przygotowujących ich do prowadzenia zajęć lekkoatletycznych, a następnie przy wsparciu p. Barbary Grygorcewicz Menadżera Sportu przeprowadzili rekrutację uczestników do projektu.  63 osoby w wieku 6-18 lat poddały próbie swoje umiejętności sportowe przystępując do Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej. Trenerzy pod czujnym okiem i wskazówkami p. Basi przeprowadzili test, który składał się z 8 prób: szybkości biegowej, mocy, wytrzymałości, zwinności, siły mięśni brzucha, siły rąk i barków, gibkości oraz siły dłoni. Po ostatecznej klasyfikacji wybrana została grupa 50 osób,  która przystąpiła do udziału w projekcie.

W dalszym etapie przeprowadzono 60 h treningu w zakresie lekkoatletycznych konkurencji. Warto dodać, że dzięki realizacji przedsięwzięć objętych projektem wszyscy uczestnicy otrzymali stroje sportowe, a poszczególne grupy prowadzone przez w/w trenerów sprzęt sportowy. Uczestnicy projektu wzięli także udział w zawodach sportowych (19.05.2012 r. ) na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie. Zawodnicy z terenu naszej gminy stanęli w szranki z uczniami szczecińskiego Zespołu Szkół Sportowych. W rywalizacji zdecydowanie lepiej wypadły nasze zespoły, a szczególnie w takich konkurencjach jak: skok wzwyż, bieg na 1200 m oraz rzut oszczepem. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a następnie aby zrekompensować wysiłek fizyczny odwiedzili Mc’Donalda.

W celu przeprowadzenia ewaluacji nabytych umiejętności w czerwcu na sali sportowej w Przelewicach odbył się kolejny Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej. Wzięło w nim udział 5 grup po 10 uczestników. Wyniki ewaluacji były zadowalające, gdyż w większości prób uczestnicy projektu osiągnęli lepsze rezultaty. Po zakończeniu testów odbyło się spotkanie ze sportowcami tj. byłą pierwszoligową siatkarką p. Ewą Michalską–Zielińską i kolarzem torowym p. Damianem Zielińskim.

21 lipca na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie uczestnicy projektu mogli obserwować zmagania lekkoatletów, a to za sprawą 58. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Najlepsi polscy i zagraniczni sportowcy rywalizowali w takich konkurencjach jak: rzut młotem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, sprint, rzut dyskiem, bieg na 400 m przez płotki oraz bieg memoriałowy na 3000 m. Mieszkańcy z terenu gminy Przelewice, na czele z p. Markiem Kibałą Wójtem Gminy, mieli okazję na żywo kibicować naszym reprezentantom. Sportowe rywalizacje przysporzyły kibicom wiele emocji, a głośne skandowanie zagrzewało sportowców do walki o najlepsze miejsca. Nasi mieszkańcy mogli podziwiać gwiazdy sportu i z uwagą śledzić wyniki mityngu. Polska reprezentacja wypadła bardzo dobrze. Na najwyższym stopniu podium stanęli: p. Anita Włodarczyk, p. Barbara Madejczyk, p. Tomasz Majewski i p. Adam Kszczot. Teraz pozostało nam kibicować  lekkoatletom podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Podsumowując działania objęte projektem składamy serdeczne podziękowania wszystkim trenerom, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem trenowali młodych lekkoatletów, a im z kolei za zapał i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Autorzy: Anna Garzyńska i Monika Bór

>>galeria<<


58. Memoriał Janusza Kusocińskiego Szczecin 2012

Szanowni  Państwo,

osoby chętne do wzięcia udziału w 58. Memoriale Janusza Kusocińskiego Szczecin 2012, proszone są o kontakt pod  numerem telefonu 91/3913832 w godzinach od 7.30 do 15.30 w dni robocze. Zadanie realizowne jest w ramach projektu pn. „Lekkoatletyka – moja szansa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

58. Memoriał Janusza Kusocińskiego Szczecin 2012 – odbędzie się w  najbliższą sobotę, 21 lipca na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie im. Wiesława Maniaka przy ul. Litewskiej. Tradycja tych zawodów sięga 1954 r., dotychczas odbywały się one najczęściej w Warszawie. W tym roku Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał Szczecinowi organizację memoriału.

Memoriał Kusocińskiego to wielkie sportowe wydarzenie o randze międzynarodowej. Jest to hołd składany przez sportowców dla najwybitniejszego polskiego biegacza, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1932 r. – Janusza Kusocińskiego, który został zamordowany przez hitlerowców 21 czerwca 1940 roku.

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc do udziału w Memoriale ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 


WAKACJE NA ORLIKU

LIPIEC 2012

PLANOWANE ZAJĘCIA ORAZ IMPREZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PODCZAS TRWANIA WAKACJI NA BOISKU „ORLIK 2012”  w  ŻUKOWIE


PONIEDZIAŁEK  - brak
WTOREK            - godz. 14.00-16.00 NORDICK WALKING
ŚRODA               - godz. 14.00-16.00 zabawy z „Królową sportu” zajęcia lekkoatletyczne
CZWARTEK        - godz. 16.00-18.00 PIŁKA NOŻNA
PIĄTEK               - godz. 14.00-16.00 PIŁKA SIATKOWA
SOBOTA             - IMPREZY/TURNIEJE   ZORGANIZOWANE
                                   (terminy  podane poniżej)
NIEDZIELA          - brak

IMPREZY/TURNIEJE:
13.07.2012 (piątek godz.12.00) - CROSS ROWEROWY
18.07.2012 (środa godz.12.00)  - TURNIEJ PIŁKARSKI GEDBOLLA (1x1)
20.07.2012 (piątek 12.00 )         - TURNIEJ SIATKARSKICH DWÓJEK
25.07.2012 (środa 12.00)           - TURNIEJ SPEEDBINGTONA
28.07.2012 (sobota 13.00)         - WAKACJE NA WESOŁO DLA NAJMŁODSZYCH  (Dzień Przedszkolaka)

Zapisy osób oraz zespołów chcących  wziąć  udział w turniejach pod  numerami tel. 500 155 373,  697 178 578 lub bezpośrednio na „Orliku” u p. Leszka Muskały.

Dojazd na zajęcia we własnym zakresie


II Gminne Igrzyska Świetlic Środowiskowych

Po raz drugi dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu gminy Przelewice miały okazję rywalizować ze sobą podczas Gminnych Igrzysk Świetlic Środowiskowych. W zawodach wzięły udział drużyny z: Kłodzina, Kosina, Laskowa, Lubiatowa, Płońska, Przelewic, Przywodzia, Ślazowa, Topolinka i Żukowa.

Pierwsze rozgrywki przeprowadzone zostały 26 maja br. na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum oraz w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Uczestnicy mogli wykazać się w następujących konkurencjach: babington, skok w dal, biegi przełajowe i „siódme poty”. Finał Igrzysk odbył się 23 czerwca br. na kompleksie boisk sportowych „Orlik 2012” w Żukowie. Młodzież  miała do pokonania wielobój sprawnościowy: „Mini małpi gaj” i „Hej, hej tu NBA”, a drużyny mieszane dziewcząt i chłopców zmagały się w piłce nożnej. Podczas imprezy wszystkim zawodnikom dopisywał dobry humor i panowała przyjacielska atmosfera w duchu „fair play”. Najlepszymi okazali się: I miejsce -  Laskowo, drugie – Ślazowo, a trzecie  Płońsko.

Igrzyska miały na celu integrację dzieci i młodzieży środowisk wiejskich, propagowanie idei aktywnego spędzania czasu wolnego oraz  współzawodnictwo sportowe.
Wszystkie świetlice otrzymały nagrody niespodzianki, które wręczyli: Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  ks. Ryszard Krauze i Radny Rady Gminy Przelewice p. Zbigniew Kupisz.

Dziękujemy p. Makowi Kibale Wójtowi Gminy i p. Mieczysławowi Mularczykowi za zapewnienie transportu podczas igrzysk. Słowa podziękowania kierujemy również do p. Małgorzaty Jasińskiej ze sklepu spożywczego „Wenus” z Przelewic.

Organizatorzy:
Joanna Smolak-Benka i Leszek Muskała

>>galeria<<


Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej

13 czerwca 2012 r. na sali sportowej PG Przelewice odbył się  kolejny Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej, w ramach projektu prowadzonego od marca w naszej gminie „Lekkoatletyka – moja szansa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS, Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Test składał się z 8 prób: szybkości biegowej, mocy, wytrzymałości, zwinności, siły mięśni brzucha, siły rąk i barków, gibkości, oraz siły dłoni. Test ten sprawdza podstawowe cechy motoryczne,  a po wynikach prób daje możliwość określenia  deficytów sprawności fizycznej. Jest to najbardziej powszechny test we wszystkich dyscyplinach sportu. Wzięło w nim udział 5 grup po 10 uczestników ( dzieci i młodzież od 6 do 18 lat ). Wyniki Testu zostały porównane z poprzednimi. Wyniki ewaluacji były zadowalające, gdyż w większości prób uczestnicy projektu osiągnęli lepsze rezultaty.

Po zakończeniu testów odbyło się spotkanie ze sportowcami tj. byłą  pierwszoligową siatkarką p. Ewą Michalską–Zielińską i kolarzem torowym p. Damianem Zielińskim. Pan Damian był wielokrotnym mistrzem Polski, brązowym medalistą Mistrzostw Europy w 2003 w sprincie i keirinie. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 (indywidualnie zajął 7. miejsce w sprincie, 9. miejsce drużynowo). Po tym jak sportowcy podzielili się swoimi sukcesami nadszedł czas na pytania od uczestników projektu. Dzieci najbardziej ciekawiło jak wygląda życie sportowca, oraz kiedy najlepiej zacząć trenować aby osiągnąć sukces. Sportowcy bardzo chętnie udzielali odpowiedzi, rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć.

Warto dodać, że w ramach w/w projektu 19 maja br. uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zawodach  na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie.  Nasi zawodnicy stanęli w szranki z uczniami szczecińskiego Zespołu Szkół Sportowych. Spotkanie miało na celu sprawdzenie umiejętności sportowych dzieci i młodzieży przed Międzynarodowym Testem Sprawności Fizycznej. W rywalizacji zdecydowanie lepiej wypadły nasze zespoły, a szczególnie w takich konkurencjach jak skok wzwyż, bieg na 1200 m oraz rzut oszczepem. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a następnie aby zrekompensować wysiłek fizyczny odwiedzili Mc’Donalda.

Autor: Monika Bór

>>galeria<<


XXXVI PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA

29 marca 2012 r. w internacie Zespołu Szkół nr 2 RCKU w Pyrzycach odbył się finał XXXVI Plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2011 roku – LKS Spartakus Pyrzyce.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządowych, trenerzy, nauczyciele oraz główni goście – sportowcy 2011 roku.

Więcej na stronie: http://www.pyrzyce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=1&subsub=0&menu=10&artykul=3084&akcja=artykul


Lekkoatletyka-Moja Szansa - trwa nabór dzieci i młodzieży

Jeżeli jesteś w wieku 6 – 18 lat, mieszkasz na terenie gminy Przelewice i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności lekkoatletyczne przyjdź 16 marca 2012 r. (piątek) o godz. 15.00 na salę sportową przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Osoby, które zakwalifikują się do udziału w projekcie odbędą 60 h treningu lekkoatletycznego, wezmą udział w zawodach sportowych i w Międzynarodowym Memeoriale Lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego oraz będą miały możliwość spotkania się z gwiazdami sportu. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Dowozy na treningi i wyjazdy w ramach projektu zapewnia organizator.

Powyższy projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zapraszamy!

  

 


Lekkoatletyka-Moja Szansa - trwa nabór do projektu POKL

Zapraszamy do udziału w Projekcie „Lekkoatletyka-Moja Szansa”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  Nabór do projektu trwa do 24.02.2012 roku. Osoby zainteresowane z terenu gminy Przelewice zapraszamy do zgłaszania swego udziału w projekcie.

Celem projektu jest zmniejszenie dysproporcji w dostępie do działań  edukacyjnych i podniesienie motywacji do kształcenia w zakresie lekkiej atletyki 60 osób  G. Przelewice do końca lipca 2012 roku.  Projekt realizowany jest w okresie od 01.02.2012 do 31.07.2012 roku. Wsparciem ujętym w projekcie objętych zostanie 10 osób dorosłych oraz 50 osób w wieku 6-18 lat z terenu Gminy Przelewice.

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące zadania bezpośrednio skierowane do uczestników projektu:
•    80 h warsztatów merytoryczno - praktycznych w zakresie LA dla 10 osób dorosłych zainteresowanych podniesieniem własnych umiejętności i kompetencji w zakresie lekkoatletyki;
•    60 h treningu lekkoatletycznego dla 50 osób w wieku 6-18 lat, na zakończenie których odbędą się zawody lekkoatletyczne;
•    uczestnictwo w Międzynarodowym Memeoriale Lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego dla 60 mieszkańców Gminy Przelewice zaangażowanych w realizacje projektu;
•    spotkanie z gwiazdami sportu.

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą w nim uczestniczyć do 31 lipca  2012 roku. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Więcej informacji na temat  projektu można będzie uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu 21.02.2012 r. (rozpoczęcie godz. 11.30) na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przelewicach oraz  pod numerami telefonu:
•    513 039 258 (Anna Difort-Dura)
•    91/391 3832 (Anna Garzyńska)
•    91/391 3837 (Joanna Smolak-Benka)

Anna Garzyńska
Koordynator projektu
tel. 91/391 3832
e-mail:  promocja@przelewice.pl

 

Załączniki:


Konkurs na trenera środowiskowego w ramach kompleksu boisk Moje Boisko - Orlik 2012

Wójt Gminy Przelewice ogłasza konkurs na trenera środowiskowego w ramach kompleksu boisk „Moje Boisko - Orlik 2012” posiadającego kwalifikacje zgodnie z ustawą o sporcie:

 1. Forma zatrudnienia: umowa –zlecenie od 02 kwietnia  2012 roku do 30 listopada 2012 roku w wymiarze 80 godzin miesięcznie
 2. Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia następujące wymagania:
 • posiada wykształcenie wyższe (preferowany kierunek - wychowanie fizyczne),
 • posiada kwalifikacje pedagogiczne,
 • posiada uprawnienia trenerskie,
 • nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu (oświadczenie o niekaralności),
 • nie ma przeciwwskazań ze względu na stan zdrowia (zaświadczenie lekarskie).

Ponadto od kandydatów na w/w stanowisko wymaga się:

 • pisemnej koncepcji działań sportowych i rekreacyjnych na boisku (koncepcja opracowana przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie potwierdzona własnoręcznym podpisem), dyspozycyjności,
 • umiejętności pracy w zespole.

Główne obowiązki:

 • przestrzeganie ustalonego Regulaminu funkcjonowania obiektu,
 • dbanie o stan techniczny, w tym wszelkiego rodzaju konserwacje boiska;
 • przestrzeganie przepisów bhp, (zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na boisku),
 • organizowanie zajęć sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców gminy,
 • przygotowanie corocznego harmonogramu wykorzystania obiektu.

Oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

 • życiorys/ CV/,
 • potwierdzenie wykształcenia oraz opis przebiegu stażu zawodowego (kopie dokumentów),
 • kopię dowodu osobistego,
 • kwestionariusz osobowy,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności,
 • zaświadczenie o stanie zdrowia (brak przeciwwskazań do wykonywania prac na w/w stanowisku),
 • oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • pisemną koncepcję działań sportowych i rekreacyjnych na boisku.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach w Sekretariacie Urzędu Gminy z dopiskiem: konkurs na trenera środowiskowego „Moje Boisko - Orlik 2012”.
do dnia 24 lutego 2012 r. do godz. 14ºº

Inne informacje:

 1. Konkurs przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Wójta Gminy Przelewice.
 2. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
 3. Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych ofert:do 29.02 2012 r.
 4. Lista osób, które spełniły wymagania formalne określone w ogłoszeniu i zakwalifikowały się do rozmowy kwalifikacyjnej zastanie ogłoszona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Przelewicach pod adresem : www.bip.przelewice.pl oraz na tablicy ogłoszeń.
 5. Oferty, które nie uzyskały akceptacji nie będą zwracane (przechowywane zgodnie z instrukcją kancelaryjną).
 6. Z przeprowadzonego postępowania konkursowego sporządza się protokół.
 7. Informacja o wynikach konkursu zostanie upowszechniona w terminie 3 dni od dnia zakończenia procedury konkursu.
 8. Wójt Gminy Przelewice może unieważnić konkurs  na w/w stanowisko bez podania przyczyny.

Przelewice, dnia 13.02.2012 r..
 


HALOWY HOKEJ

Hokej większości kibicom kojarzy się z lodem, w drugiej kolejności z trawą. Halowe wydanie hokeja nosi nazwę unihokeja i cieszy się coraz większą popularnością. Od kilku lat jest popularny jako kolejna nowa drużynowa dyscyplina sportu szkolnego

W sobotę 4 lutego 2012 r. w Kozielicach odbył się finał powiatowy szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach przyjął rekordowe zgłoszenia do tych rozgrywek – 11 reprezentacji chłopców i 10 dziewcząt. Tradycyjnie zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół w Kozielicach, a ciężar organizacji wzięli na swoje barki Anna i Piotr Klapendowie oraz Janusz Kurowski. Przygotowali oni 2 boiska, na których jednocześnie rozgrywano 2 pojedynki.


Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

Trwają zapisy do największego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci do lat 10 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach dziewcząt i chłopców w kategorii U-10, w którym nagrodą główną jest wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012 roku.

 

 

Wyjątkowo pod każdym względem
Zapisy do Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku już się rozpoczęły i potrwają do końca marca. Te prestiżowe rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski, od lat biją rekordy popularności i stanowią żelazną pozycję w kalendarzu sportowych imprez dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Tylko w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 000 dzieci z całej Polski, co oznacza, że już co piąty dziesięciolatek walczył o tytuł Mistrzów U-10! Kolejna edycja zapowiada się równie emocjonująco, ponieważ na młodych zawodników już czekają niezwykłe atrakcje i wspaniałe nagrody związane z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, a zwycięska drużyna – zdobywcy Pucharu Tymbarku, wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas Euro 2012!

- Mam nadzieję, że 2012 rok będzie szczególny dla Turnieju – powiedział Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej -  W poprzedniej edycji wzięły udział reprezentacje wszystkich powiatów z całej Polski. Ponad 85 000 dzieci, dla których piłka nożna to przede wszystkim rewelacyjna zabawa i pasja, to świetny wynik. Najważniejsza jest radość z gry i szansa na rozwój piłkarskich talentów. Mam nadzieję, że wspaniała piłkarska atmosfera, która towarzyszyć nam będzie w 2012 roku, w związku z mistrzostwami Euro 2012, udzieli się również wszystkim młodym zawodnikom, którzy staną do rywalizacji podczas tegorocznej, XII edycji Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

Wspaniałe nagrody Turnieju o Puchar Tymbarku
Obok pasji, emocji i piłkarskich marzeń, które są wizytówką Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, ważne są również nagrody przyznawane uczestnikom Turnieju na każdym etapie rozgrywek. Pierwsze z nich zostaną przyznane za udział drużyn w eliminacjach gminnych i powiatowych. Trenerzy zgłoszonych zespołów otrzymają kurtki treningowe firmy JAKO, a zawodnicy pamiątkowe dyplomy. W trakcie finałów wojewódzkich, które dzięki zaplanowanym atrakcjom pozwolą poczuć niepowtarzalną atmosferę Mistrzostw Europy, wszyscy zawodnicy oraz trenerzy zostaną wyróżnieni medalami oraz atrakcyjnymi upominkami. Z kolei podczas Wielkiego Finału, który co roku jest fantastyczną imprezą sportową i wielkim piłkarskim świętem, dzieci otrzymają profesjonalne stroje piłkarskie i wspaniałe nagrody. Tą najcenniejszą jest prestiżowe trofeum w postaci Pucharu Tymbarku, który otwiera przed zwycięzcami Turnieju drogę na mecz Mistrzów Europy 2012 roku.

Mistrzowie i Mistrzynie w kategorii U-10, którzy w poprzednich edycjach zdobywali prestiżowy i wymarzony Puchar Tymbarku, mieli już dotąd okazję podziwiać w akcji gwiazdy FC Barcelony, dopingować reprezentację narodową Anglii na stadionie Wembley oraz obserwować piłkarskie popisy zawodników Realu Madryt, AC Milanu i Ajaksu Amsterdam. Tym razem nagroda główna, pozwoli młodym piłkarzom i piłkarkom jeszcze bardziej poczuć wyjątkową atmosferę piłkarskiego święta w Polsce i na Ukrainie, ponieważ dopiero 1 lipca, w dniu meczu finałowego, dowiedzą się, na mecz której reprezentacji Euro 2012 wybiorą się zdobywcy Pucharu Tymbarku.

Zawsze kiedy próbuję spojrzeć na Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku oczyma dziecka, widzę emocjonujące rozgrywki, w których spełniają się małe i duże marzenia – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark.  - Bardzo chcielibyśmy, aby w tym roku były one jeszcze bardziej wyjątkowe niż zwykle, stąd specjalna nagroda główna – wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012 roku oraz gigantyczne emocje i niepowtarzalne imprezy towarzyszące wszystkim 16 finałom wojewódzkim w całej Polsce, które jeszcze przez jakiś czas, pozostaną wielką niespodzianką. Jeżeli chodzi o moje marzenia związane z XII edycją, to mam jedno,…jeszcze więcej niż przed rokiem uśmiechów małych piłkarzy i piłkarek, dla których futbol jest wielką pasją. Będzie to niezwykły rok, więc wierzę, że na pewno się uda.

Firma Tymbark już od 6 lat jest sponsorem tytularnym piłkarskich rozgrywek Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, aktywnie włączając się w kampanie edukacyjne na rzecz promocji sportu i zdrowego trybu życia.

Jak wziąć udział w Turnieju o Puchar Tymbarku?
Zapisy do tegorocznej edycji Turnieju o Puchar Tymbarku już się rozpoczęły. Trenerzy, nauczyciele oraz opiekunowie mogą zgłaszać dowolną liczbę drużyn chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 10 (klasy I-III). Zespoły te mogą liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników. Formularz zgłoszeniowy a także szczegółowe informacje na temat zapisów i Turnieju, dostępne są na stronie www.zpodworkanastadion.pl

Harmonogram rozgrywek
Pierwsze mecze XII Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozpoczną się już w kwietniu na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich, które rozpoczynają się 14 maja. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wezmą udział w półfinałach, podczas których rywalizować będą o awans do Wielkiego Finału. Jedną z najważniejszych idei Turnieju o Puchar Tymbarku, jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do 5 najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. We wrześniu zostanie rozegrany Wielki Finał Turnieju, podczas którego poznamy nowych Mistrzów w kategorii U-10, którzy  wyjadą na mecz Mistrzów Europy 2012 roku.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu jest lat firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozgrywany będzie w duchu idei RESPECT.

Patronat mediowy nad Turniejem objęli: Polsat, Trójka, Kumpel, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Gazeta Wrocławska, Kurier Szczeciński, Express Bydgoski, Nowości, Kurier Lubelski, Gazeta Lubuska, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny, Echo Dnia, Twój Tydzień Wielkopolski, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Współczesna, Dziennik Elbląski, Dziennik Bałtycki, Echo Tygodnik Górnośląski, Interia.pl, Futbolowo.pl, Interklasa.pl, Playarena.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl. www.u21.pl

Partnerami Turnieju są firmy Cobi, Reporter Young i JAKO.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl  

Dodatkowych informacji udzielają:
Przemysław Różowicz – osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55
Maciej Papierski – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41

Kontakt z mediami:
Łukasz Stępniak, MG Network: adres e-mail: lukasz.stepniak@mgnetwork.pl, tel.: 22 824 31 38
Dorota Liszka, Tymbark: adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870  82 04
Agnieszka Olejkowska; agnieszka.olejkowska@pzpn.pl, tel. +48 516 663 204


Ferie na sportowo w gimnazjum

Międzyszkolny Turniej Szachowy
16 stycznia 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy, który zorganizował, poprowadził i sędziował wiceprezes Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse” – Bogusław Pecuch.

Organizatorzy przygotowali piękne dyplomy i nagrody rzeczowe. W turnieju wystartowali zawodnicy z klubów „LASKER” Przelewice, „LASKER” Barlinek (opiekun p. Krzysztof Wolski), Szkoły Podstawowej w Brzesku i Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach (opiekun p. Renata Bohan-Bohanowicz).

Rywalizacja przebiegała na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. System kojarzenia par szwajcarski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został siedmioletni Grzesiu Berliński, który wygrał wszystkie partie i zgromadził maksymalną ilość punktów.

Po rozegraniu 7 rund poznaliśmy zwycięzców w kategorii juniorów młodszych:
1.    Grzegorz Berliński – „Lasker” Barlinek
2.    Aleksander Wehling – “Lasker” Barlinek
3.    Kajetan Borowski – „Lasker” Barlinek
oraz w kategorii juniorów:
1.    Mariusz Prajzendanc – „Lasker” Przelewice
2.    Wojciech Konieczny – „Lasker” Przelewice
3.    Maciej Kopecki – „Lasker” Przelewice

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy, natomiast zawodnicy, którzy wzięli udział w rozgrywkach szachowych nagrody rzeczowe. Turniej odbył się przy wsparciu Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”, które przygotowało dla wszystkich uczestników turnieju smaczny poczęstunek.

Autor: Bogusław PecuchRozgrywki siatkarskie

16 stycznia w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbyły się również rozgrywki siatkarskie, który zorganizował, poprowadził i sędziował nauczyciel wychowania fizycznego – Krzysztof Kędziora, jednocześnie członek Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”. W rozgrywkach wzięli uczniowie z terenu gminy Przelewice. W pierwszej części zajęć uczniowie mogli doskonalić i rozwijać elementy techniczne i taktyczne gry w siatkówkę, a w drugiej rozegrany został turniej piłki siatkowej. Turniej  odbył się przy wsparciu Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse”, które przygotowało dla wszystkich uczestników imprezy smaczny poczęstunek.

Autor: Krzysztof Kędziora

>>galeria<<


Nasi zawodnicy docenieni przez włodarzy Przelewic. Ortaliony treningowe ze środków promocyjnych Gminy Przelewice

Najstarsza grupa zawodników naszego Klubu tj. seniorzy oraz ich szkoleniowcy zostali docenieni przez Wójta Gminy Przelewice.

Bardzo dobre wyniki w sezonie 2010/2011, a w szczególności miejsce na "pudle" oraz równie dobre w sezonie 2011/2012 pozwoliły rozsławić Gminę Przelewice na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. W ramach podziękowania zostały zakupione ortaliony ze środków promocyjnych Gminy Przelewice. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Ortaliony zostały wręczone zawodnikom podczas pierwszego plenerowego treningu w tym roku tj. 14.01.2012 r. Jak się w nich prezentują  można zobaczyć na zdjęciach lub w każdy piątek na boiskach treningowych.

źródło: www.wicherprzelewice.futbolowo.pl

>>galeria<<


Sylwestrowy Turniej Orlików o Puchar Wójta Gminy Przelewice

30.12.2011 r. w Przelewicach odbył się Sylwestrowy  Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy  Przelewice.

W turnieju udział wzięły 4 drużyny piłkarskiej z roczników 2001 i młodsi, które zagrały systemem każdy z każdym. W sześciu meczach zdobyto 20 goli, co daje średnią 3,3 bramki na mecz. Oprócz drużyn gospodarzy: „Wicher I” i „Wicher II” w turnieju uczestniczyły  drużyny z Barlinka: „Stoczniowiec”  Barlinek i „Barlinecka Akademia Futbolu”. Najmłodsi stworzyli fantastyczne widowisko, a  w rozgrywkach piłkarskich zwyciężyła drużyna „Wicher I”. Zawody uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy  p. Marek Kibała i zawodnik „Ruchu” Chorzów Filip Starzyński. Duże podziękowania dla sędziego p. Lecha Halarewicza, p. Krzysztofa Stasiaczyka (fotki) i organizatora p. Leszka Muskały oraz p. Grzegorza Starzyńskiego.

Wyniki końcowe:
                                                 pkt    br.    
1.    „Wicher I” (czerwoni)         6    6-4    
2.    „Stoczniowiec” Barlinek        6    7-2
3.    „Wicher II” (czarni)        3    4-7    
4.    „Barlinecka Akademia Futbolu”    3    3-4

Mecze:
1.    „Wicher I” -  „Stoczniowiec”    2:1 (spotkanie decydujące o kolejności w tab.)
2.    „BAF” – „Wicher II”            1:3
3.    „Wicher I” – „BAF”            1:2
4.    „Wicher II” – „Stoczniowiec”        0:3
5.    „Wicher I” – „Wicher II”        3:1
6.    „Stoczniowiec” – „BAF”            3:0

Król strzelców: Rychliński Michał - 5 bramek („Stoczniowiec”),najlepszy bramkarz:  Glapiak Adrian („BAF”), najlepszy zawodnik: Maciej Stasiaczyk („Wicher I”), najładniejsza bramka: Borys Sobstyl- Jałoszyński („Wicher II”).

źródło: www. wicherprzelewicefutbolowo.pl
fot. Krzysztof Stasiaczyk

>>galeria<<


Rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną

Turniej piłki nożnej drużyn mieszanych (5 chłopców, 1 dziewczyna ) odbył się 20 grudnia br.  i cieszył się wśród uczniów gimnazjalnych bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”.

Do turnieju zgłosiło się osiem z dziewięciu klas gimnazjum. Poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie. Poszczególne klasy były rozlosowane na dwie grupy, gdzie zwycięzca grupy A zagrał w finale ze zwycięzcą z grupy B. W trakcje trwania turnieju został wybrany najlepszy bramkarz, zawodnik, oraz najskuteczniejszy strzelec turnieju.

Turniej realizowany był w ramach projektu pt. „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenia dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” ze środków budżetu gminy.

Tabela końcowa wyników:
1 miejsce  - klasa IIa
2 miejsce - klasa IIb
3 miejsce - klasa IIIc
4 miejsce - klasa IIIb
5 mejsce - klasa IIIa
6 miejsce - klasa Ia
7 miejsce - klasa IIc
8 miejsce - klasa Ib

Autor: Łukasz Mulrczyk


Podsumowanie VII Turnieju Mikołajkowego

17.12.2011 r. w Przelewicach odbył się VII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa LKS ‘Wicher’ Przelewice. W turnieju udział wzięło ponad 70 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Piłkę kopali entuzjaści tej dyscypliny związani z Klubem w różnym wieku, gdyż najmłodszego zawodnika od najstarszego dzieliło bez mała 40 lat.

W 16 meczach zdobyto 57 goli, co daje średnią 3,6 bramki na mecz. Statystycznie, co 4 minuty padała bramka ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy. W grupach każdy grał z każdym. Z grup wychodziły po dwa zespoły, które spotkały się w półfinale. Przed finałowym meczem spotkanie rozegrali kilkuletni chłopcy z grupy „Soccer Przedszkolaków”. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przy gorącym aplauzie widowni najmłodsi stworzyli fantastyczne widowisko.

Drużyna „Pro Team” Ślazowo mimo nieobecności w składzie Łukasza Janasika, tym razem była brana pod uwagę jako faworyt po zwycięstwie w ubiegłym roku. „Pro Team” wygrał 4 spotkania, ulegając dopiero w finale „Iskierce” Żuków w rzutach karnych 2:1. „Iskierka” Żuków stanowiła połączone siły dwóch ubiegłorocznych drużyn „Beer Team” Żuków i finalisty „Dumy Sławomira”. Duże podziękowania dla organizatorów: Leszka Muskały i Ryszarda Niewiadomskiego, sędziów: Zygmunta Brockiego i Leszka Halerewicza, konferansjera: Dariusza Jałoszyńskiego oraz oprawa audiowizualna i statystyki: Ola Jabłońska i Karolina Skrobisz.

Półfinały:
“Iskierka –All” Stars 3:1
“Wicher – Pro Team” 0:2

Mecz o 3 miejsce:
„All Stars” Jesionowo – Wicher Kłodzino  5:3
Strzelcy:
„All Stars”: Mateusz Paplicki – 2, Arkadiusz Piasecki – 1, Piotr Czyż – 1, Oskar Czyż - 1  „Wicher Kłodzino”: Tomasz Oleniszyn – 2, Marek Kustra - 1

Mecz o 1 miejsce:
„Iskierka” Żuków - Pro Team Ślazowo – 1:1 (2:1 po rzutach karnych).

Strzelcy:
„Iskierka” Żuków: Michał Turtoń - 2 (w tym jedna z karnego), Kordian Ziajka -1 (z karnego)
„Pro Team’ Ślazowo: Marcin Ratajczyk, Tobiasz Janasik (z karnego)

Klasyfikacja końcowa:
1.    „Iskierka” Żuków
2.    „Pro Team” Ślazowo
3.    „All Stars” Jesionowo
4.    „Wicher” Kłodzino
5.    „No Name”
6.    „Drink Tim”
7.    „Domowe Przedszkole”
8.    „Niezdyscyplinowani”

Strzelcy bramek:
Mateusz Paplicki („All Stars” Jesionowo) - 5
Tomasz  Oleniszyn („Wicher” Kłodzino) - 4
Michał Turtoń (‘Iskierka” Żuków) - 4
MVP Turnieju: Tomasz Oleniszyn
Najlepszy bramkarz: Jędrzej Knapiński („Pro Team” Ślazowo)
Najstarszy zawodnik: Zbigniew Gołaszewski

fot.: Patrycja Wilczak, Ola Jabłońska

>>galeria<<


II TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

02 grudnia 2011 r. na sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przelewicach odbył się II Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Turniej realizowany był w ramach projektu pt. „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenia dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” ze środków budżetu gminy.

W turnieju wzięły udział dziewczęta ze szkół gimnazjalnych w: Pyrzycach, Baniach, Pełczycach, Barlinku i Przelewicach. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”. W trakcie trwania zawodów opiekunowie zespołów wybierali najlepszą siatkarkę turnieju oraz każdy z trenerów wybierał najlepszą siatkarkę swojego zespołu. Najlepiej grające zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki. W zespole z Przelewic najlepszą zawodniczką turnieju została Justyna Brzozowska. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i medale, a pozostałe dyplomy. Dla każdego uczestnika zawodów był przygotowany poczęstunek.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 miejsce - PG Banie.
2 miejsce  - PG Pyrzyce.
3 miejsce  - PG Przelewice.
4 miejsce  - PG Pełczyce.
5 miejsce  - PG nr 2 Barlinek.
6 miejsce  - PG  Przelewice.

W turnieju PG Przelewice reprezentowały dwie drużyny:
I skład: Justyna Brzozowska, Paulina Łata, Dominika Margiel, Ewa Wybrańska, Monika Bussa, Martyna Kowalczyk.

II skład :
Karolina Jędrzejewska, Julka Soska , Magdalena Ptak, Martyna Leszczyk, Patrycja Trubacz, Julita Szymczak, Nikola Mrówczyńska, Emilia Legieżyńska.

Organizatorem turnieju był UKS „Olimpijczyk”.

Autor: Łukasz Mularczyk


Turniej tenisa stołowego

03 grudnia 2011 r. na sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przelewicach po raz kolejny odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Przelewice w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Kierownik sekcji tenisa stołowego LKS „Wicher” Przelewice p. Marek Kibała.

 W turnieju udział wzięła rekordowa liczba 108 uczestników, reprezentujących 12 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego: Barlinek, Bierzwnik, Chojna, Choszczno, Dobiegniew, Dolice, Dębno, Lipiny, Pełczyce, Przelewice, Stargard Szczeciński, Trzcińsko Zdrój.

Wyniki najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

 • SZKOŁY PODSTAWOWE - CHŁOPCY:

I miejsce: Gryk Daniel – Pławno,
II miejsce: Calak Andrzej – Pławno,
III miejsce: Jaruga Bartosz – Pławno,
IV miejsce: Kiełbasa Wojciech – Pełczyce,
V-VI miejsce: Kaczmarek Adrian - Pełczyce, Data Konrad – Ślazowo,
 

 • SZKOŁY PODSTWOWE - DZIEWCZĘTA:

I miejsce:  Majewska Wiktoria – Pełczyce,
II miejsce: Złota Magdalena - Pełczyce,
III miejsce: Majewska Armanda - Pełczyce
IV miejsce: Rzędkowska Magdalena - Pełczyce,
V-VI miejsce: Priem Aleksandra - Pełczyce, Wanrak Oliwi - Pełczyce,

 • SZKOŁY GIMNAZJALNE:

I miejsce: Dłużniewski Kamil – Pełczyce,
II miejsce:  Priem Marcin – Pełczyce,
III miejsce: Kurlapski Albert – Pełczyce,
IV miejsce:  Dłużniewicz Łukasz – Pełczyce,
V-VI miejsce: Lorencin Jakub – Pławno, Starzyński Grzegorz – Przelewice,

 • KATEGORIA WIEKOWA ROCZNIK 1995-1972 (DO LAT 40) -MĘŻCZYŹNI

I miejsce: Kaliszuk Tomasz - Barlinek,
II miejsce: Wajda Dawid – Pławno,
III miejsce: Grzęda Marek – Dębno,
IV miejsce: Walczak Dariusz – Bierzwnik,
V-VI miejsce: Chiczewski Robert – Dolice, Zygmunt Kamil – Dobiegniew,

 • KATEGORIA WIEKOWA POWYŻEJ  40 LAT - MĘŻCZYŹNI:

I miejsce: Salamon Roman – Stargard Szczeciński,
II miejsce: Grzęda Sylwester – Dębno,
III miejsce:  Kibała Marek – Laskowo,
IV miejsce:  Awsiukiewicz Zbigniew – Barlinek,
V-VI miejsc Szczepański Ludwik – Dolice, Jaworski Władysław – Cychry.

Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste wręczenie nagród rzeczowych i pucharów dla zwycięzców. Turniej realizowany był ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<


II TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 25 listopada 2011 r. na sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przelewicach już po raz drugi odbył się turniej piłki ręcznej chłopców. Turniej realizowany był w ramach projektu pn. „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego” ze środków budżetu gminy.

Na zaproszenie UKS „Olimpijczyk” odpowiedziały dwie szkoły: Gimnazjum nr 1 w Barlinku i Publiczne Gimnazjum w Baniach. Rozgrywki odbywały się „każdy z każdym”. Pierwszy mecz rozegrali goście, gdzie lepszą okazała się drużyna z PG Banie, wygrywając z wynikiem 19: 14. Drugie spotkanie to mecz pomiędzy PG Przelewice, a PG Banie, gdzie faworytem tej rozgrywki była szkoła z Bani, która pokonała gospodarzy 24 : 9. Ostatni mecz turnieju rozegrany został pomiędzy Gimnazjum nr 1 w Barlinku, a gospodarzami turnieju. Gospodarze ponownie byli gościnni przegrywając 15 : 11. Nadmienić trzeba, że obie zaproszone drużyny specjalizują się w tego typu dyscyplinie sportowej (piłka ręczna) i mają zwiększoną liczbę godzin z wychowania fizycznego do 10 w tygodniu. Opiekunem drużyny PG Banie był p. Arkadiusz Augustyniak, Gimnazjum nr 1 w Barlinku p. Tomasz Nowicki, a PG Przelewice p. Krzysztof Kędziora.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar. W trakcie turnieju wyłonieni zostali: najlepszy zawodnik, król strzelców i najlepszy bramkarz. Każdy z tych zawodników otrzymał pamiątkową statuetkę. Królem strzelców II Turnieju Mikołajkowego został Dąbrowski Patryk  z PG Banie, najlepszym bramkarzem Knapiński Jędrzej z PG Przelewice, a najlepszym zawodnikiem Długaszek Michał z Gimnazjum nr 1 z Barlinku.

Organizatorem turnieju był UKS „Olimpijczyk” przy PG Przelewice, a koordynowali go: p. Łukasz Mularczyk i p. Krzysztof Kędziora. Rozgrywki te są pierwszym etapem przygotowań do Gimnazjady Powiatowej, która odbędzie się na terenie PG Przelewice w lutym 2012 roku.

Autor: Łukasz Mularczyk

>>galeria<<


Sukces szachowy drużyny z PG Przelewice

24 listopada 2011 r. w Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach odbyła się „Powiatowa Gimnazjada w Szachach Drużynowych”, w której udział wzięli uczniowie PG Przelewice. Drużyna w składzie:

1.    Bussa Monika
2.    Konieczny Wojciech
3.    Prajzendanc Mariusz
4.    Prymus Krzysztof
odniosła ogromny sukces i zajęła pierwsze miejsce w powiecie pyrzyckim (opiekun p. Bogusław Pecuch). Najlepszym szachistą turnieju został Wojciech Konieczny. Rywalizacja przebiegała na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Drużyna w tym samym składzie weźmie udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Równolegle odbywał się turniej na szczeblu szkół podstawowych, w którym również uczniowie naszej gminy odnieśli ogromny sukces. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie, w składzie:
1.    Dolina Dorota
2.    Jałoszyńska Maria
3.    Jałoszyńki-Sobstyl Borys
4.     Pawłowski Aleksander
zajęła trzecie miejsce w powiecie pyrzyckim (opiekun p. Stanisław Warejko). O drugim i trzecim miejscu zadecydował dopiero tzw. pełny Buchholz.

Autor: Bogusław Pecuch

>>galeria<<


IV Międzyszkolny Turniej Szachowy

19 listopada 2011 r. w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbył się „IV Międzyszkolny Turniej Szachowy – Zima” w ramach realizacji zadania publicznego w 2011 r. ze środków budżetu Gminy Przelewice w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Turniej zorganizował, poprowadził i sędziował wiceprezes Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wyrównajmy Szanse” p. Bogusław Pecuch.

Organizatorzy przygotowali piękne puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. W turnieju wystartowali zawodnicy z klubów: „LASKER” Przelewice, „LASKER” Barlinek i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przelewice. Rywalizacja przebiegała na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. System kojarzenia par szwajcarski.

Po rozegraniu 9 rund poznaliśmy zwycięzców:

 1. Szefler Michał – "Lasker" Barlinek, 7,5 pkt
 2. Górecki Jakub – "Lasker" Barlinek, 7 pkt
 3. Szefler Krzysztof – "Lasker" Barlinek, 6,5 pkt
 4. Berliński Grzegorz – "Lasker" Barlinek, 6 pkt
 5. Prymus Krzysztof  - "Lasker" Przelewice, 5,5 pkt
 6. Prajzendanc Mariusz – "Lasker" Przelewice, 5 pkt

Po podsumowaniu wszystkich punktów, które zdobyli zawodnicy w czterech turniejach z cyklu – „Wiosna, Lato, Jesień i Zima” najlepsi okazali się:

 1. Szefler Michał – „Lasker” Barlinek, 20 pkt
 2.  Prymus Krzysztof „Lasker” Przelewice, 19 pkt
 3. Górecki Jakub – „Lasker” Barlinek, 18,5
 4. Prajzendanc Mariusz – „Lasker” Przelewice, 14 pkt


W roku 2011 najlepszymi szachistami klubu „Lasker” Przelewice zostali:

 1. Prajzendanc Mariusz – 42 pkt
 2. Prymus Krzysztof – 38 pkt
 3. Konieczny Wojciech – 35,5 pkt
 4. Dolina Paweł – 32,5 pkt
 5. Kostrzębski Damian 32,5 pkt


Wszyscy wymienieni wyżej uczniowie otrzymali piękne dyplomy, natomiast trzech pierwszych zawodników Turnieju puchary, a osoby które brały udział w rozgrywkach szachowych nagrody rzeczowe.

Autor:
Bogusław Pecuch

>>galeria<<


II turniej Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska

9 września 2011 r. w Żukowie na kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Moje boisko Orlik 2012” w eliminacjach gminnych do rywalizacji o puchar Premiera Donalda Tuska - Orlik 2012, przystąpili chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza (10-11 lat) i starsza (12-13 lat).

 

Z kolei dziewczęta, w tej samej kategorii wiekowej, rywalizowały ze sobą w dniu 16 września br.  Prawo gry w eliminacjach wojewódzkich wywalczyły dziewczęta z PSP Jesionowo (grupa młodsza) oraz „ISKIERKI” z Żukowa (grupa starsza).W rozgrywkach chłopców nie znaleźli sobie równych chłopcy z SP Kłodzino, zwyciężyli w dwóch kategoriach. Wszystkim drużynom i ich opiekunom życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Autor: Leszek Muskała

>>galeria<<


Biegaliśmy w Racocie

Tradycyjnie 10 września 2011 r.  uczniowie i absolwenci Publicznego Gimnazjum w Przelewicach wraz z opiekunami dr Marią Ziarkowską i Krzysztofem Kędziorą  oraz młodzieżą z terenu powiatu pyrzyckiego, wybrali się do Racotu, by uczestniczyć w „XVIII Biegu Olimpijskim - Racot 2011” pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

To na zaproszenie Wojciecha Ziemniaka, wieloletniego działacza sportowego, obecnego Posła na Sejm RP, grupa  młodzieży aktywnej sportowo z terenu powiatu pyrzyckiego  pojechała do Racotu. Szerzenie idei olimpijskiej w naszej gminie to już tradycja. Dobrym przykładem jej kultywowania były: spotkania z olimpijczykami w Warszawie, ich przyjazd  (w 2010 r.) do Przelewic oraz czynny udział młodzieży gimnazjalnej w "Biegach Olimpijskich" w Racocie.

Imprezie towarzyszyły zawody w biegach przełajowych. Warto podkreślić, że każdy sponad 4000 uczestników, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy dyplom. Na wyróżnienie spośród naszej reprezentacji zasługują: Magda Kędziora (zajęła 36 miejsce), Miłosz Nawój  (zajął 84 miejsce). Dziewczęta z gimnazjum, które  zajęły kolejno miejsca: 143, 144 i 148, a także Krzysztof Kędziora, który zajął 193 miejce.

Biegi w Racocie, to bardzo rodzinna i sympatyczna impreza. Największą atrakcją dla młodych biegaczy była możliwość otrzymania autografów od sportowców- olimpijczyków, którzy byli obecni na imprezie w Racocie.

Organizatorem wyjazdu był Pyrzycki Klub Olimpijczyka, który wyraża serdeczne podziękowanie dla wszystkich tych, którzy wsparli finansowo wyjazd młodzieży do Racotu, a w szczególności Staroście Pyrzyckiemu, Wójtowi Gminy Przelewice i Zachodniopomorskiej Radzie Olimpijskiej.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<


Sportowe zakończenie wakacji

Dnia 03.09.2011 r. na boisku przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach odbyło się pożegnanie wakacji na sportowo. Spotkanie zorganizowane było dla dzieci z Sołectwa Przelewice.

Pomysłodawcą imprezy był Sołtys Sołectwa Przelewice Krzysztof Margiel, a organizatorami spotkania: Agnieszka Bil, Agnieszka Wilczak, Ewa Starzyńska, Bożena Fiszer i Leszek Muskała. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowane zostały konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej i rozgrywki na stołach do gier.

Uczestnicy rywalizowali w drużynach walcząc o punkty dla swojego zespołu, a następnie po podsumowaniu punktacji poszczególnych drużyn wyłoniono zwycięzców. Każdy uczestnik imprezy wrócił do domu z upominkiem.

Autor: Ewa Starzyńska

>>galeria<<


Mini turniej piłki nożnej SOCCER PRZEDSZKOLAKÓW

30 lipca 2011 r. na sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przelewicach odbył się „Mini turniej piłki nożnej  SOCCER PRZEDSZKOLAKÓW” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Przelewice. Do wzajemnej rywalizacji stanęli młodzi adepci futbolu w wieku od 4 do 8 lat.

Turniej miał charakter towarzyski, a na celu integrację młodych zawodników poprzez rywalizację sportową. Na zaproszenie działaczy  ,,Wichra” do Przelewic przybyła Szkółka Piłkarska ze Stargardu „Brazil Da Bola”  prowadzona przez brazylijskiego trenera Roberto Mendesa.

Do udziału w rozgrywkach przystąpiły 4 drużyny. Drogą losowania ustalono kolejność gier, zwycięzców wyłoniono grając systemem „każdy z każdym”. W rolę sędziego głównego zawodów wcielił się p. Jacek Wilczak, który czuwał nad sprawnym przebiegiem rozgrywek. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna pod nazwą „Barcelonka”, a kolejne drużyny „Brazil Da Bola I”, „Wicher”  i „Brazil Da Bola II”.  Wraz ze swoimi pociechami na trybunach przelewickiej sali licznie stawili się rodzice, którzy gorącym dopingiem wspierali młodych piłkarzy.

Oprócz wyróżnień drużynowych nagrodzeni zostali również indywidualnie młodzi zawodnicy:

 • najlepszy piłkarzyk - Wojciech Skwarek
 • najlepszy  bramkarzyk - Marcel Mendes Dudziński
 • najlepszy strzelec- Wiktor Rybij
 • najmłodszy zawodnik (4 latka) - Kacper Daszkiewicz
 • ulubieniec publiczności - Wiktor Woźnicki

Uroczystego wręczenia wyróżnień i podsumowania rywalizacji dokonał Pan Marian Świderski Przewodniczący Rady Gminy Przelewice, który był fundatorem głównego trofeum dla zwycięzców. Po wręczeniu nagród wszyscy zebrani udali się na smaczny poczęstunek , przygotowany przez rodziców zawodników ,,Wichra”.

Organizatorzy serdecznie pragną podziękować osobom, bez których  tak miła i pełna wrażeń  impreza nie mogłaby się odbyć! Serdeczne podziękowania należą się Pani Dyrektor Renacie Kozickiej, Paniom  Urszuli i Ewie Radziszewskim, Państwu Grażynie i Stanisławowi Wilczakom oraz Panom: Marianowi Świderskiemu, Damianowi Janasikowi i Jarosławowi Smyce. Ponadto wielkie brawa za sprawną organizację i smaczny poczęstunek należą się wszystkim rodzicom „małych piłkarzyków”.

galeria

Autor:
Leszek Muskała


Piłkarska Liga Orlika 2011

Piłkarska Liga Orlika to blisko 10 tygodni zmagań ośmiu  drużyn, w składzie których byli uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, ale również troszkę „starsza” i pracująca młodzież. Zawodnikami byli nie tylko mieszkańcy z terenu naszej gminy, ale również z innych odległych miejscowości. Wszystkie mecze rozegrane zostały fair paly na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012” w Żukowie.

Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”.  Finał odbył się 16 lipca br. podczas którego bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy drużyny „Błysków”, którzy we wszystkich rozgrywkach mieli tylko jedną porażkę. Drugie miejsce zajęła drużyna „Kutuś Team”, a na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna „Ogarniętych”.

Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali indywidualnie. Królem strzelców został  Marcin Baturo strzelając ponad 40 bramek, najlepszym zawodnikiem  Tobiasz Stankiewicz,  a bramkarzem Paweł Cepa. Odkryciem młodego talentu okazał się Krystian Radzymiński. Zawodnicy po zaciętej walce wspólnie grillowali,  podsumowując tym miłym akcentem  zakończenie imprezy.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, miłośnikom piłki nożnej za aktywny udział w zmaganiach sportowych. Cieszymy się dużym  zainteresowaniem w rozgrywkach, które okazały się dobrym  sposobem na spędzanie czasu wolnego.


Autor: Joanna Smolak-Benka i Leszek Muskała

>>galeria<<


I Miejsce w Letnich Igrzyskach LZS

02 lipca 2011 r. w Lipianach odbyły się III Letnie Powiatowe Igrzyska LZS pod Patronatem Starosty Pyrzyckiego. W rozgrywkach sportowych udział wzięły reprezentacje sześciu Gmin z Powiatu Pyrzyckiego: Bielice, Kozielice, Lipiany, Przelewice, Pyrzyce i  Warnice. Reprezentacja Gminy Przelewice w punktacji generalnej Igrzysk zajęła I miejsce, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

PUNKTACJA OGÓLNA GMIN:
 
I. Miejsce– Gmina Przelewice -  155 pkt.
II. Miejsce– Gmina Warnice -  148 pkt.
III. Miejsce– Gmina Lipiany  -  146 pkt.
IV. Miejsce – Gmina Kozielice -  146 pkt.
V.  Miejsce – Gmina Pyrzyce  -  64 pkt.
VI.  Miejsce – Gmina Bielice -   41 pkt.
 

>>galeria<<

 


Organizacja zajęć sportowych dla mieszkańców z terenu gminy

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach dzięki wsparciu Gminy Przelewice zorganizował dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Przelewice różnego typu zajęcia sportowe. Projekt realizowany był ze środków budżetu Gminy.

Pierwszą imprezą sportową były wiosenne biegi przełajowe w lasku  kłodzińskim. Następnie odbył się turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się mityng lekkoatletyczny i turniej tenisa stołowego. Zakończyliśmy nasze zmagania sportowe grami i zabawami w sali sportowej Publicznego Gimnazjum. W sumie w zajęciach sportowych uczestniczyło 520. Uczniowie w trakcje trwania zawodów otrzymywali słodki poczęstunek, a za dobre wyniki sportowe medale i puchary. Organizacją zawodów sportowych zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego z: PG Przelewice p. Krzysztof Kędziora i p. Łukasz Mularczyk,  SP Kłodzino p. Stanisław Warejko  i PSP Jesionowo p. Michał Diakow.

Podsumowując uczniowie chętnie brali udział w organizowanych zawodach sportowych, gdyż mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi i rywalizować w gronie swych rówieśników. Wskazuje to na fakt, iż warto kontynuować tego typu przedsięwzięcia, by umożliwić dzieciom i młodzieży aktywny  i zdrowy wypoczynek.

Autor: Łukasz Mularczk

>>galeria<<

 


Gminne Igrzyska Świetlic Środowiskowych

Dnia 25 czerwca 2011 r. odbył się trzeci i zarazem ostatni dzień Gminnych Igrzysk Świetlic Środowiskowych. W rozgrywkach udział wzięło 10 świetlic, skupiając ok. 100 zawodników w każdym dniu zmagań. Zawody rozegrano na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012” w Żukowie i na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Impreza miała na celu propagowanie idei aktywnego spędzania czasu wolnego, współzawodnictwo sportowe, integrację dzieci i młodzieży środowisk wiejskich oraz aktywny udział w  XI ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Pierwszego dnia Igrzysk, które odbyły się 16 kwietnia br., młodzież miała do pokonania wielobój sprawnościowy, a w nim trzy „stacje” zadaniowe: „Mini Małpi Gaj”, „Hej, hej tu NBA” i „Punktująca bramka”. Drugi dzień zawodów odbył się 21 maja br. pod hasłem „Królowej sportu”, w którym uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych m.in. skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, sztafeta 4 x 40 m. W ostatnim dniu zmagań sportowych tj. 25 czerwca br. do rywalizacji przystąpiły drużyny mieszane dziewcząt i chłopców w piłce nożnej. Walka była zacięta, rozegrana „fair play”, a poziom umiejętności zawodników bardzo wysoki.

Wszystkie świetlice otrzymały pamiątkowe dyplomy i  nagrody niespodzianki w postaci sprzętu sportowego i gier planszowych. Nagrody wręczyła p. Renata Kozicka Dyrektor PG  Przelewice.

Dziękujemy głównemu sponsorowi Igrzysk – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przelewicach za udzielone wsparcie finansowe. Dzieci otrzymały cenne nagrody dla swoich świetlic, a także mogły skorzystać z posiłku. Słowa podziękowania kierujemy również do: p. Anny Drozdowskiej kierownika sklepu „Irys” w Przelewicach, p. Beaty Woźniak właściciela sklepu spożywczego w Przelewicach, Państwa Grażyny i Stanisława Wilczaków, p. Zbigniewa Lewandowskiego właściciela sklepu spożywczego w Żukowie i p. Edyty Gajewskiej. Dziękujemy również za zapewnienie transportu dla  uczestników Igrzysk, a w szczególności Wójtowi p. Markowi Kibale, p. Jerzemu Piotrowskiemu i p. Mieczysławowi Mularczykowi.  

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i mają nadzieję, że tego typu rozgrywki na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych gminy Przelewice.


Joanna Smolak-Benka
Leszek Muskała

>>galeria<<

 


12. Piknik Olimpijski

W dniach 11-12 czerwca 2011 r. 26 osób z terenu naszej gminy uczestniczyło w 12 Pikniku Olimpijskim w Warszawie.  Z powiatu pyrzyckiego pojechali przedstawiciele z gmin: Bielice, Kozielice, Przelewice, Pyrzyce i Warnice.

Impreza odbyła się przed Centrum Olimpijskim, gdzie medaliści olimpijscy pozowali do tradycyjnego zdjęcia z kierownictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wszystkich powitał Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl, który w swym wystąpieniu poinformował, że do najważniejszej imprezy Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie pozostało już tylko 411 dni. Zaapelował o wsparcie w przygotowaniach do tak ważnego wydarzenia do wszystkich miłośników sportu.

W trakcie pobytu w ogródku Polskiego Związku Kolarskiego można było sprawdzić swe możliwości. Była też okazja do porozmawiania  m.in. z: Ryszardem Szurkowskim, Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim.  Ponadto było bardzo wiele innych ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży, promujących sportowy i zdrowy tryb życia.

Maria Ziarkowska


Mecz Rugby na Wózkach pod patronatem Wójta Gminy Przelewice

14 maja 2011 r. na sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przelewicach odbył się pokazowy Mecz Rugby na Wózkach pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przelewice, rozegrany pomiędzy drużynami: „Tetra Gryf” Szczecin i „The Dogs” Gorzów Wlkp. Walka była zacięta i na bardzo wysokim poziomie. Mecz wygrała drużyna „Tetra Gryf” (37 : 20 pkt.), która w swym składzie ma świetnie rokujących na przyszłość graczy. Zdobywcą największej ilości bramek był p. Krzysztof Andrzejak, mieszkaniec Pyrzyc.

Z wypowiedzi trenera w/w drużyny p. Piotra Kacalskiego wynika, że na dobry wynik meczu w dużym stopniu miały wpływ systematyczne treningi. Drużynę wspiera i opiekuje się Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, która jest inicjatorem powstania Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Dyscyplina ta już od ponad 10 lat jest u nas bardzo popularna wśród niepełnosprawnych. Warto dodać, że w Europie, po reprezentacji niemieckiej, nasza liga jest największa. Rugby na wózkach jest stworzona dla osób z porażeniem nóg oraz rąk w różnym stopniu, co ma wpływ na punktację klasyfikacyjną każdego zawodnika (od 0,5 do 3,5 pkt.). Drużyna na boisku nie może mieć więcej niż 8 punktów klasyfikacyjnych. Rugbyści są przypięci do wózków pasami, zdobywają punkty, przejeżdżając z piłką końcową linię boiska. Kończąc swą wypowiedź Pan Piotr dodał, iż bardzo się cieszy, że mogli do Przelewic przyjechać, wziąć udział w meczu, a co najważniejsze jeszcze go wygrać.

Drużyna „The Dogs” z Gorzowa gra dopiero od niespełna roku. Trenerem jest p. Mirosław Szczepankiewicz. Choć drużynie tej nie udało się wygrać meczu, walczyła bardzo dzielnie do samego końca. W przyszłości, przy regularnych treningach, z pewnością też drużyna ta będzie osiągać dobre wyniki.

Z zaproszonych gości w imprezie uczestniczyli m.in.: p. Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, p. Marian Świderski Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach wraz z Radnymi, p. Zdzisław Twardowski Wójt Gminy Bielice, p. August Kimbar Radny Powiatu Pyrzyckiego, p. Ryszard Grzesiak Dyrektor Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.

Pan Wójt w swym wystąpieniu podziękował inicjatorowi i głównemu organizatorowi tego spotkania tj. Pani Krystynie Nawój Przewodniczącej Komisji Społecznej Rady Gminy w Przelewicach oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby mecz rugby na wózkach odbył się w Przelewicach. Wyraził także podziw dla zawodników, którzy pomimo niepełnosprawności znaleźli swój sposób na życie i aktywne spędzenie czasu wolnego. W ten sposób pokazują swoją silną wolę i chęć wzajemnej rywalizacji sportowej. Był to sprawdzian nie tylko ich umiejętności, ale także kondycji. Pan Wójt pogratulował zwycięzcom i wszystkim zawodnikom za wysoki poziom meczu i ich wysiłek.

Widoczne było też zadowolenie wśród zawodników ze wspólnego spotkania i z rozegranego meczu. Serdeczne podziękowania należą się też: sędziemu i obsłudze technicznej za sprawny przebieg meczu. Należy również podziękować osobom obecnym na meczu za stworzenie wspaniałego nastrój i klimatu oraz wszystkim sponsorom i dobroczyńcom, zarówno za wsparcie finansowe, jak i pomoc w organizacji tak ciekawego przedsięwzięcia. Wykaz sponsorów - w załączaniu.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<

 


Otwarte Mistrzostwa Gminy Chojna w Tenisie Stołowym

W minioną niedzielę, 3 kwietnia w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Chojna w Tenisie Stołowym. Inicjatorem i głównym organizatorem turnieju był Tomasz Bałachowski, a współorganizatorami: Grzegorz Barylski oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie.  W turnieju wzięło udział 73 zawodników z całego województwa. Rywalizacja odbywała się w ośmiu kategoriach. Tenisiści prezentowali bardzo wysoki poziom gry, a poszczególne mecze były widowiskowe i zacięte. Puchary, medale i nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wręczali: Burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz, Prezes Zachodniopomorskiego Związku Tenisa Stołowego Marek Kibała, Dyrektor Gimnazjum im J. Korczaka Wioletta Jesiołowska oraz Dyrektor SP nr 2 Edyta Kalarus.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE DZIEWCZĘTA:
I miejsce - Białous Patrycja (Krajnik Dolny, SP Krzymów), II miejsce - Borecka Sylwia (Krajnik Dolny, SP Krzymów), III miejsce - Klisowska Paulina (Chojna, SP Chojna).

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE KL I-IV:
I miejsce - Sarota Patryk (Dłusko Gryfińskie, SP Swobnica), II miejsce - Krajewski Jakub (Bielin, SP Moryń), III miejsce - Kunowski Sylwester (Dłusko Gryfińskie, SP Swobnica).

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE KL V-VI:
I miejsce - Sobas Bartosz (Kamienny Jaz, SP Strzelczyn), II miejsce - Sarota Paweł (Dłusko Gryfińske, SP Swobnica), III miejsce - Bałachowski Robert (Chojna, SP Chojna).

KATEGORIA – GIMNAZJUM CHŁOPCY:
I miejsce - Nagaj Mateusz (Kamienny Jaz, Gimnazjum Chojna), II miejsce - Widziński Tomasz (Klępicz), III miejsce - Grabczak Michał (Kamienny Jaz, Gimnazjum Chojna).

KATEGORIA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE CHŁOPCY:

I miejsce - Bała Mariusz (Trzcińsko Zdrój, ZSP nr 1 Chojna), II miejsce - Rohda Artur (Jesionowo), III miejsce - Adamczyk Adam (Trzcińsko Zdrój).

KATEGORIA – KOBIETY- OPEN:
I miejsce - Grzęda Estera (Krześnica, gm. Dębno), II miejsce - Fiszer Mirella (Przelewice), III miejsce - Hajdaś Andżelika (Chojna)

KATEGORIA – MĘŻCZYŹNI OPEN DO 35 LAT:
I miejsce - Grzęda Marek (Krześnica, gm. Dębno), II miejsce - Kaliszuk Tomasz (Barlinek), III miejsce - Zając Patryk (Chełm Górny).

KATEGORIA – MĘŻCZYŹNI OPEN + 35 LAT:
I miejsce - Grzęda Sylwester (Krześnica, gm. Dębno), II miejsce - Kibała Marek (Przelewice), III miejsce - Szczepański Ludwik (Dolice).

Otwarte Mistrzostwa Gminy Chojna odbyły się pod hasłem: „Promocji i popularyzacji tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży”. Dzięki wsparciu licznej grupy sponsorów cel ten został osiągnięty. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostałe środki finansowe pozwoliły na zakup trzech stołów tenisowych, które zostały przekazane do chojeńskich szkół.

Szczególne podziękowania dla wszystkich osób prywatnych oraz firm, które przyczyniły się do organizacji turnieju.

Autor: Tomasz Bałachowski

>>Galeria zdjęć<<

 


VIII IGRZYSKA REKREACYJNO-SPORTOWE LZS GMIN POWIATU PYRZYCKIEGO

19 marca 2011 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach oraz w halach sportowych w Kozielicach i Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach zostały rozegrane VIII Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS Gmin Powiatu Pyrzyckiego Pod Patronatem Starosty Pyrzyckiego.

 

Klasyfikacja końcowa Igrzysk:

1. Gmina Pyrzyce 221 pkt.

2. Gmina Przelewice 214 pkt.

3. Gmina Kozielice 213 pkt.

4. Gmina Lipiany184 pkt.

5. Gmina Bielice 155 pkt.

6. Gmina Warnice 122 pkt.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji  podane są w Komunikacie nr 3 - do pobrania.

 
Paweł Leśniewski
 
fot. Sławomir Wójtowicz  >>Galeria<<

 


Zaproszenie na treningi

Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” w Przelewicach zaprasza na treningi, które odbywają się na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach wg następującego harmonogramu:

Piłka siatkowa:
 

 • Poniedziałek  15:00- 16:30
 • Czwartek       15:00- 16:30

 

Piłka ręczna:

 • Środa              15:00- 16:30
 • Piątek             14:00- 15:30


Lekka atletyka:
 

 • Czwartek          15:00- 16:30

 

 


Zwycięstwo PG Przelewice w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Koszykowej

W nowo wybudowanej sali sportowej w Lipianach 04 marca 2011 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 5 szkół z naszego powiatu. Zawody odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie, gdzie na jednym mecze rozgrywali chłopcy, a na drugim dziewczęta. Grano systemem każdy z każdym 2 x 7 minut.

 Chłopcy z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach w składzie: Patryk Bil, Bartosz Pitura, Albert Stęplowski, Dominik Szalaty, Michał Kowalewski-Cytryna, Mateusz Katana, Kacper Cynarski, Jędrzej Knapski zagrali we wszystkich meczach na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że wszystkie mecze wygrali zdobywając mistrzostwo powiatu. Dziewczęta w składzie: Justyna Brzozowska (zdobyła najwięcej punktów wśród dziewcząt z Przelewic), Mirella Fiszer, Patrycja Bil, Paulina Wierzbowska, Paulina Łata, Julita Pytel i Agata Kowalczyk, nie chciały być gorsze od kolegów i pomimo przegranej z gimnazjalistkami z Lipian w pierwszym meczu, w pozostałych meczach z drużynami z: Pyrzyc, Bielic i Warnic, schodziły z parkietu jako niepokonane, co pozwoliło na zwycięstwo w zawodach.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego zacięcie walczyli o każdą piłkę. Było ciężko, ale efekt końcowy, czyli zwycięstwo w zawodach bardzo nas cieszy. Dzięki temu przelewickie gimnazjum będzie reprezentowało powiat pyrzycki na zawodach regionalnych w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców.

Oto wyniki zawodów:

Chłopcy:

1.    PG Przelewice
2.    PG Pyrzyce
3.    ZS Lipiany
4.    ZS Bielice
5.    G Warnice


Dziewczęta:

1.    PG Przelewice
2.    PG Pyrzyce
3.    ZS Bielice
4.    ZS Lipiany
5.    G Warnice

Łuksz Mularczyk

>>Galeria<<

 

 


Mirella Fiszer najlepszym sportowcem Gminy Przelewice w 2010 r.

25 lutego 2011 r. w hali im. Olimpijczyków Polskich w Pyrzycach nastąpiło rozstrzygnięcie 14 Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej 2010 roku. Wśród najlepszych znalazła się Mirella Fiszer, która zajęła II miejsce w głosowaniu internautów. W gminie Przelewice została najlepszym sportowcem.

Mirella jest uczennicą III klasy Publicznego Gimnazjum w Przelewicach. Jest to brązowa medalistka Mistrzostw Polski kadetek w karate sportowym. Mimo młodego wieku jest prawdziwym wojownikiem o duszy sportsmenki. Wielokrotnie stawała na podium w tenisie stołowym i jako siatkarka z drużyną przelewickiego gimnazjum oraz UKS „Piast” Pyrzyce. Karate trenuje od 10-go roku życia. Jej obecny trener to wielokrotny mistrz Polski Marcin Fidelus. Aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się we Włoszech w maju br. Wysokie koszty wyjazdu w całości pokrywają rodzice. Mirella będzie wdzięczna osobom mogącym wspomóc w realizacji jej sportowych aspiracji.

 

Wybrane osiągnięcia w karate:

- III m kata indywidualne - Puchar Podlasia 25.09.2010 –Białystok

- I m kumite indywidualne - M. Pomorza i Kujaw 05.06.2010 –Bydgoszcz

- I m kata i kumite indywidualne - Międzywojewódzkie MM 08.04.2010 –Goleniów

- I m kumite indywidualne - Puchar Dolnego Śląska 28.03.2010 –Legnica

- I m kata drużynowe - "Harasuto Europe Cup" 27/28.02.2010 –Łódź

- III m kumite indywidualne - "Harasuto Europe Cup" 27/28.02.2010 –Łódź

- III m kumite indywidualne - Międzywojewódzkie MM 30.05.2009 –Pyrzyce

- I m kata indywidualne - Międzywojewódzkie MM 30.05.2009 –Pyrzyce

- III m kata indywidualne – Mistrzostw Polski w karate sportowym 23.05.2009 –Śrem

- III m kumite indywidualne - Puchar Europy "Harasuto" 01.03.2009 – Łódź

Opracował: Sławek W.


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona