Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Wydarzenia sportowe i rekreacyjne - MOJE BOISKO ORLIK

Zapraszam do korzystania ze sportowego obiektu ORLIK w Żukowie gmina Przelewice. Obiekt czynny jest w poniedziałki oraz środy w godzinach 14.00-19.00. Natomiast w soboty 11.00 - 16.00. Baner wiszący na Orliku, informuje o tym, że ja już jestem na obiekcie.

Animator sportu August Kimbar


01.06.2021r.
Dziś na Orliku w Żukowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez miejscową szkołę podstawową. Oto fotorelacja:

 


4 czerwca 2021r.

 
Jutro tj. sobota Orlik w Żukowie otwarty jest dla wszystkich od godziny 11.00 do 15.00. Serdecznie zapraszam/

 

 


Fotorelacja z wyjątkowego dnia 31.05.2021r., w którym odbyły się GRY I ZABAWY DLA DZIECI,
a organizowanego przez KGW ISKRA
i Animatora sportu Augusta Kimbara na ORLIKU w Żukowie

 
Były gry i zabawy, pokaz sztuki walki KARATE, malowanie twarzy, bańki mydlane, gra pokazowa młodych badmintonistek z UKS Olimpionik Lipiany. Nie mogło też zabraknąć dobrej muzyki dla dzieci i słodkiego poczęstunku, no i popcornu, a także wspaniałej atmosfery.
 
Dziękujemy za aktywny udział i świetną zabawę wszystkim dzieciom, naszym sponsorom Panu Józefowi Liszczakowi i Ks. Franciszkowie Kokoszyńskiemu, wspaniałym dziewczynom z KGW ISKRA, w tym Ani i Ewie Wybornym, Oli Kaźmierczyk, Renacie Bielce i Agacie Podgórczyk oraz Tomaszowi Socha i wszystkim, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu.
 

 

 

 

14 maja 2021 r.
 
Zapraszam do korzystania ze sportowego obiektu ORLIK w Żukowie gmina Przelewice. Obiekt czynny jest w poniedziałki oraz środy w godzinach 14.00-19.00. Natomiast w soboty 11.00 - 16.00. Baner wiszący na Orliku, informuje o tym, że ja już jestem na obiekcie.

Animator sportu August Kimbar

 


Biliśmy Rekord Guinnessa na Orliku w Żukowie

11 października o godz. 16.00 na  Orliku w Żukowie podjęliśmy próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w kategorii największego treningu piłki ręcznej. Próba trwała 45 minut, a odbywała się jednocześnie na ok. 200 Orlikach w całej Polsce.

Próbę ustanowienie rekordu organizowaliśmy we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej na 100 dni do EURO 2016. Podstawowym warunkiem, aby rekord został uznany było rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie, na wszystkich Orlikach biorących w nim udział. W każdym miejscu trening musiał  przebiegać według tego samego schematu przygotowanego przez FRKF we współpracy z animatorami.

Trening odbył się przy wsparciu Wójta Gminy Przelewice we współpracy z PSP Żuków, a pomysłem zainspirowała nas animatorka Orlika p. Anna Duk, która zaangażowana była w jego sprawną organizację. Do współpracy włączyli się również aktywni mieszkańcy Żukowa.

W treningu uczestniczyło 40. dzieci ze szkół podstawowych w: Kłodzinie, Jesionowie i Żukowie, a trenerem był nauczyciel wf z SP Kłodzino p. Stanisław Warejko. Zgodnie z ustalonymi procedurami na naszym Orliku próbę obserwowało dwóch świadków i jeden wolontariusz.  Osoby wchodzące na Orlik przed rozpoczęciem treningu i wychodzące po jego zakończeniu musiały się przedstawić i były też nagrane kamerą i sfotografowane.

W imprezie udział wzięli również nasi goście i mieszkańcy z terenu gminy Przelewice, w tym w szczególności: wójt gminy Mieczysław Mularczyk, dyrektor PSP Żuków Marlena Żelaskowska, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz wraz z małżonką i radne RG: Anna Nowak,  Marcelina Górna i  Ewa Połczyńska.

Dodatkową atrakcją były pokazy ratownictwa drogowego i medycznego oraz tor przeszkód dla dzieci. Dla wszystkich uczestników był też poczęstunek.  

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy dopomogli w sprawnej organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia, a w szczególności Panu Wójtowi Gminy i pracownikom Urzędu Gminy, Pani Dyrektor PSP Żuków,  p. Stanisławowi Warejko,p. Waldemarowi Klemenskiemu, p. Teresie Kaczmarek i Edycie Kozdraś, radnym  RG Ewie Połczyńskiej i Marcelinie Górnej, p. Emilii Grygorcewicz, p. Annie Hetman, p. Dariuszowi Sztanderze oraz sponsorom: radnemu RG Ryszardowi Kaczmarkowi, p. Zbigniewowi Lewnadowskiemu i  p. Joannie Chałupce, a także wszystkim Paniom, które upiekły pyszne ciasta z Żukowa i Lubiatowa. Dziękujemy także OSP Przelewice wraz z prezesem Henrykiem Nawojem i redakcji TVP Szczecin.

Mamy nadzieję, że nasz  Orlik wraz z pozostałymi z całej Polski, biorącymi udział w treningu, trafi do Księgi Rekordu Guinnessa.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Relacje z wydarzenia w TVP Szczecin >> TUTAJ


Nasz Orlik został zakwalifikowany do bicia rekordu Guinnessa !

W niedzielę 11 października o godzinie 16.00 na 200 orlikach w całej Polsce odbędzie się próba ustanowienia rekordu Guinnessa w największym treningu piłki ręcznej.

 

Próba potrwa 45 minut, a uczestnicy będą ćwiczyli według ściśle określonych procedur. Podstawowym warunkiem, aby rekord został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jest rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie na wszystkich orlikach biorących udział w próbie.

Każdy uczestnik przystępujący do próby musi posiadać strój oraz obuwie sportowe

Dodatkowe atrakcje: pokazy ratownictwa drogowego i medycznego oraz tor przeszkód dla dzieci

W trakcie imprezy  dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!


Wójt Gminy Przelewice informuje, że dla chętnych uczestników imprezy uruchomiony zostanie  do Żukowa kurs gimbusa na trasie Kosin - Lubiatowo - Żuków.

Harmonogram godzin odjazdu:

 • Jesionowo - godz. 12.40 (przy szkole)
 • Lucin - godz. 12.45 (przystanek autobusowy)
 • Kosin  -  godz. 13:00 (przystanek autobusowy)
 • Przelewice – godz. 13.05 (przystanek autobusowy)
 • Kłodzino - godz. 13:10 (przystanek autobusowy).
 • Rosiny - godz.13:15 (przystanek autobusowy)
 • Płońsko – godz. 13:20 (przystanek autobusowy)  
 • Przywodzie - godz. 13:30 (przystanek szkolny)
 • Lubiatowo - godz.13:50 (przystanek autobusowy „w centrum”)

Orlik w Żukowie i jego piękne okolice: Groby olbrzymów i tajemnicze kamienie

Miło nam poinformować że nasz materiał pt. „Orlik w Żukowie i jego piękne okolice: Groby olbrzymów i tajemnicze kamienie” zwyciężył w ogólnopolskim konkursie pn. „Pokaż nam swoje okolice”.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tym materiałem i  do odwiedzenia tych pięknych i ciekawych miejsc.

Anna Garzyńska

Zwycięski materiał nadesłany na konkurs Pokaż nam swoją okolicę >> TUTAJ


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy rozstrzygnięty

05 września br.  na boisku ORLIK w Żukowie odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Przelewice. Turniej zorganizowany został z inicjatywy animatorki „Moje Boisko ORLIK 2012”  p. Anny Duk przy wsparciu wójta gminy Mieczysława Mularczyka.

Do udziału w Turnieju zgłosiły się cztery drużyny, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Otwarcia Turnieju dokonał Pan Wójt Gminy, który życzył zawodnikom przede wszystkim wspaniałej sportowej rywalizacji i aby w rozgrywkach zwyciężyli najlepsi. Rolę sędziego pełnił p. Waldemar Benka. Rywalizacja była bardzo emocjonująca i pełna sportowych spięć.  Najlepszą okazała się drużyna ISKRA z Żukowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Kluk, trzecie z Lubiatowa, a czwarte ORŁY z Żukowa. Najlepszym zawodnikiem został Krystian Radzymiński,  strzelcem Patryk Benka, a  bramkarzem Patryk Laps.

Wręczenia pucharu i statuetek oraz dyplomów zwycięzcom dokonał Pan Wójt Gminy. W trakcie trwania Turnieju na drugim boisku ORLIKA odbywały się równocześnie gry i zabawy dla dzieci, które prowadziła Anna Garzyńska.

Dla wszystkich uczestników Turnieju był  grill, przy którym czuwała p. Monika Szymkowska i było też pyszne ciasto upieczone przez radną RG Przelewice Ewę Połczyńską i p. Danutę Leszczyk z Żukowa oraz słodycze, napoje  i nagrody dla dzieci, ufundowane przez Pana Wójta Gminy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Turnieju i dziękujemy za pomoc w organizacji Panu Wójtowi Gminy oraz tym, którzy zaangażowali się w jego sprawny przebieg, a wszystkim uczestnikom  za aktywny udział i mile spędzony czas.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


 

 

 

 


Poznajemy nasze okolice i piękne miejsca na terenie gminy Przelewice

26 sierpnia sympatycy Nordic Walking z Sołectwa Żuków odwiedzili skansen pszczelarski  - ścieżkę tradycji pszczelarskich "Pszczelarstwo dawniej i dziś" w Płońsku. Okazało się, że o miejscu tym wiedzieli tylko nieliczni uczestnicy. Wyprawa ta była możliwa dzięki zapewnieniu przez Pana Wójta Gminy Mieczysława Mularczyka transportu.

W skansenie mogliśmy poznać podstawowe prace wykonywane w pasiekach, w tym jak odsklepiać ramki i wirować miód oraz wysłuchać ciekawej prelekcji o pszczelarstwie p. Olgierda Kustosza. Była to też okazja do zapoznania się  z budową różnych typów uli, a także do zademonstrowania ubioru i osprzętu pszczelarskiego. Gospodarzami ścieżki edukacyjnej są Państwo  Ewa i Olgierd Kustoszowie, którzy prowadzą rodzinne gospodarstwo pasieczne i posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pszczelarstwa. Więcej informacji na temat tego niezwykłego miejsca można znaleźć na stronie: http://www.przelewice.pl/strony/menu/334.dhtml Odwiedziny przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a zakończyły się degustacją  różnych gatunków miodów i  pamiątkowym zdjęciem.

Kolejnym miejscem, które wraz z Panem Wójtem odwiedziliśmy był Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Dla niektórych uczestników wyprawy była to pierwsza wizyta w Ogrodzie, a więc ich zachwyt tym miejscem był ogromny.  Zwiedziliśmy m.in. ogród japoński i główne aleje, gdzie mogliśmy podziwiać rosnącą tu różnorodną i piękną roślinność.  Była to też okazja do  przejścia się  trasą Nordic Walking pn. „Tysiąca barw” (o długości 3,7 km). Więcej szczegółów na temat tej trasy  można znaleźć na stronie: http://www.przelewice.pl/strony/menu/255.dhtml

Następnie zwiedziliśmy niektóre pomieszczenia zabytkowego pałacu, a w kawiarni można było przy kawie i herbacie podzielić się wrażeniami z naszej wyprawy oraz zjeść lody ufundowane przez Pana Wójta i pyszne ciasto upieczone przez Panie z Żukowa. Na zakończenie wizyty odwiedziliśmy Oranżerię z kolekcją roślin śródziemnomorskich, gdzie odbywają się  różnego typu wystawy i zajęcia warsztatowe. Pod szklanym dachem zgromadzono wiele ciekawostek botanicznych, takich jak: pistacje, akanty, wawrzyny, zimozielone dęby, a także owocujące oliwki.

W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami z tej wspaniałej wyprawy i pomysłami na kolejne tego typu przedsięwzięcia.   

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 


Z kijami NW zwiedzamy nasze okolice

W sierpniu br. chodzenie z kijami Nordic Walking  po żukowskiej okolicy rozpoczęliśmy od rozgrzewki na Orliku. Następnie wymaszerowaliśmy mijając po drodze naszą szkołę podstawową, dwa sklepy spożywczo-przemysłowe i plac zabaw dla dzieci.

W centrum wsi zatrzymaliśmy się na dłużej, aby przypomnieć sobie historię zabytkowego pałacu  z XIX wieku.  Został on wzniesiony  w stylu neogotyckim  przez szlachecki ród Schöningów. Aktualnie jest w złym stanie technicznym, gdyż jego właściciel pozostawił ten piękny obiekt bez żadnego zabezpieczenia i opieki. Czynione są starania ze strony władz samorządowych i powiatowych oraz konserwatora zabytków, aby właściciela odnaleźć i uratować ten cenny zabytek przed dalszą dewastacją. Trzymamy kciuki, że to się uda!

Kolejnym etapem naszej wyprawy było jezioro Płoń, które zachwyca nas swoim pięknem.  Jego  powierzchnia wynosi 790,7 ha. Brzegi jeziora są na ogół trudno dostępne, ale u nas dzięki inicjatywie aktywnych mieszkańców miejsce to odwiedza coraz więcej turystów. Warto dodać, że organizowane są tu też imprezy rekreacyjno-sportowe, czego przykładem jest „Dzień Pirata”. Relacje z tego wydarzenia znajdują się na stronie: http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/2861.dhtml

Dzieci z wielką ochotą maszerowały, by jak najszybciej dotrzeć do naszego jeziora, gdyż wszyscy bardzo lubimy  to miejsce. Na plaży chwilę odpoczęliśmy, a później w fantastycznych nastrojach powróciliśmy do naszych domów.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy- zmiana terminu...

Zmianie ulega termin Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy z dnia 22.08.2015 r. na 05.09.2015 r.

Za zaistniałą zmianę organizatorzy serdecznie przepraszają!


TAJEMNICA MEGALITYCZNYCH GROBÓW

W sierpniu br. w ramach zajęć na Orliku w Żukowie postanowiliśmy poznać tajemnicę olbrzymich kamieni, które znajdują się na wysepce polnej w pobliżu Karska na terenie gminy Przelewice. Miejsce to owiane jest tajemnicą i budzi ciekawość.

Naszej wyprawie towarzyszył pasjonat historii Janusz Gajowniczek, który w tym niezwykłym miejscu opowiedział nam historię megalitycznych grobowców pochodzących z młodszej epoki kamienia ok. 4300-3000 lat p.n.e.  (wpisanych do rejestru zabytków  dn. 26 sierpnia 1972 r. pod nr  728).  Cmentarzysko  składa się z dwóch podobnych grobów megalitycznych typu kujawskiego, zwanych żelkami lub grobami olbrzymów. Te wielkie kamienne budowle świadczą o umiejętnościach stosowania prostych urządzeń typu dźwignia oraz dobrej organizacji pracy. Kamienna obstawa grobu nawiązuje do kształtu domostw pierwszych rolników tych ziem. Masa niektórych głazów tworzących ścianę wschodnią dochodzi do 10 ton. W części szczytowej w oddzielonej kamiennym murkiem kwaterze, znajduje się pochówek szkieletowy jednej osoby (przypuszczalnie przywódcy - patriarchy rodu), obłożony kamieniami w formie kopczyka.

Pomimo upalnego sobotniego popołudnia była to bardzo ważna dla nas wyprawa. Wszystkiemu towarzyszył nastrój tajemniczości, a nawet grozy, ale przezwyciężyliśmy strach i postanowiliśmy, że do tego miejsca jeszcze wrócimy. Poszerzyliśmy swą wiedzę historyczną o tym ciekawym miejscu, a dodatkowo od Pana Gajowniczka otrzymaliśmy piękny prezent tj. książkę jego autorstwa pt. „Historia zapisana w nazwach”, co pozwoli nam jeszcze bardziej zgłębić tajemnicę tego magicznego miejsca i jego okolic.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 

 Wakacje na sportowo na naszym ORLIKU

Z początkiem lipca br. kompleks boisk sportowych Orlik w Żukowie wznowił swoją działalność. Stało się tak dzięki staraniom wójta gminy Mieczysława Mularczyka, który  przy wsparciu finansowym Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej zatrudnił animatora Orlika tj. p. Annę Duk. W ramach zajęć przygotowano na okres wakacji cykl zabaw i konkurencji sprawnościowych. Poprzez tego typu działania staramy się zachęcić dzieci i młodzież do sportowego i aktywnego stylu życia, bez względu na ich predyspozycje i umiejętności sportowe, a w szczególności  do ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu, które są tak ważne dla zdrowia. Jest to dobra alternatywa  na oderwanie się od wszechobecnej technologii i siedzącego trybu życia.

Dotychczas na Orliku odbyły się rozgrywki piłkarskie, marsz Nordic Walking i taniec ZUMBA.  Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło też różnego rodzaju konkurencji, gier i zabaw sportowych dla dzieci i młodzieży. Mogli tu rozładować nadmiar energii i przede wszystkim świetnie się bawić na świeżym powietrzu.

Ponadto w ramach  zajęć, dzięki uprzejmości p. Marii Cabaj z firmy Karsko sp. z o.o., mogliśmy zorganizować wyprawę z kijkami Nordic Walking do parku przypałacowego w Karsku i podziwiać piękny park i zabytkowy pałac oraz otaczającą całość  naturę. W planach mamy jeszcze inne ciekawe wyprawy. Pani Marii serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę i okazywaną życzliwość. Dziękujemy również Paniom z grupy tanecznej ZUMBA, na czele z p. Pauliną Kołosowską, które ostatnio odwiedziły nas, by pokazać jak profesjonalnie taniec ten wykonywać.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, zarówno najmłodsze dzieci, jak i trochę starsze wraz z rodzicami, dziadkami, czy też opiekunami do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu na Orliku w Żukowie!

Anna Garzyńska

Szczegółowy harmonogram zajęć w ogłoszeniach na boisku ORLIK w Żukowie i do pobrania >>TUTAJ

WAKACJE NA ORLIKU 2015 - serdecznie zapraszamy do Żukowa


 

 


 

Ogłoszenie konkursu na trenera środowiskowego

Wójt Gminy Przelewice ogłasza konkurs na trenera środowiskowego w ramach kompleksu boisk „Moje Boisko - Orlik 2012” posiadającego kwalifikacje zgodnie z ustawą o sporcie:

 1. Forma zatrudnienia: umowa – zlecenie od  01 marca 2014 r. do 30 listopada 2014 r. w wymiarze 80 godzin miesięcznie.
 2. Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia następujące wymagania:
 • ukończyła studia wyższe w obszarze kształcenia umożliwiającym uzyskanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności instruktorskich lub
 • posiada co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończyła specjalistyczny kurs instruktorów w danym sporcie i zdała egzamin końcowy,
 • nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu (oświadczenie o niekaralności),
 • nie ma przeciwwskazań ze względu na stan zdrowia (zaświadczenie lekarskie).

Ponadto od kandydatów na w/w stanowisko wymaga się:
pisemnej koncepcji działań sportowych i rekreacyjnych na boisku (koncepcja opracowana przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie potwierdzona własnoręcznym podpisem), dyspozycyjności, umiejętności pracy w zespole.

Główne obowiązki:

 • przestrzeganie ustalonego Regulaminu funkcjonowania obiektu,
 • dbanie o stan techniczny, w tym wszelkiego rodzaju konserwacje boiska;
 • przestrzeganie przepisów bhp (zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na boisku),
 • organizowanie zajęć sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców gminy,
 • przygotowanie corocznego harmonogramu wykorzystania obiektu.

ferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

 • życiorys/ CV/,
 • potwierdzenie wykształcenia oraz opis przebiegu stażu zawodowego (kopie dokumentów),
 • kopię dowodu osobistego,
 • kwestionariusz osobowy,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności,
 • zaświadczenie o stanie zdrowia (brak przeciwwskazań do wykonywania prac na w/w stanowisku),
 • oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • pisemną koncepcję działań sportowych i rekreacyjnych na boisku.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach w Sekretariacie Urzędu Gminy z dopiskiem:

Konkurs na trenera środowiskowego „Moje Boisko - Orlik 2012”

do dnia  06 lutego 2014 r. do godz. 14ºº.

 

Inne informacje:

 1. Konkurs przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Wójta Gminy Przelewice.
 2. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
 3. Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych ofert: do  11 lutego 2014 r.
 4. Lista osób, które spełniły wymagania formalne określone w ogłoszeniu i zakwalifikowały się do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie ogłoszona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Przelewicach pod adresem: www.bip.przelewice.pl oraz na tablicy ogłoszeń.
 5. Oferty, które nie uzyskały akceptacji nie będą zwracane (przechowywane zgodnie z instrukcją kancelaryjną).
 6. Z przeprowadzonego postępowania konkursowego sporządza się protokół.
 7. Informacja o wynikach konkursu zostanie upowszechniona w terminie 3 dni od dnia zakończenia procedury konkursu.
 8. Wójt Gminy Przelewice może unieważnić konkurs  na w/w stanowisko bez podania przyczyny.


    Przelewice, dnia  22.01.2014  r.                                          Wójt Gminy
                                                                                            Marek Kibała


Ogłoszenie o konkursie na trenera środowiskowego

Wójt Gminy Przelewice ogłasza konkurs na trenera środowiskowego w ramach kompleksu boisk „Moje Boisko - Orlik 2012” posiadającego kwalifikacje zgodnie z ustawą o sporcie.

 1. Forma zatrudnienia: umowa –zlecenie od 01 marca 2013 r. do 30 listopada 2013 r.  w wymiarze 80 godzin miesięcznie
 2. Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia następujące wymagania:
 • posiada wykształcenie wyższe (preferowany kierunek - wychowanie fizyczne),
 • posiada kwalifikacje pedagogiczne,
 • posiada uprawnienia trenerskie,
 • nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu (oświadczenie o niekaralności),
 • nie ma przeciwwskazań ze względu na stan zdrowia (zaświadczenie lekarskie).

Ponadto od kandydatów na w/w stanowisko wymaga się:

 • pisemnej koncepcji działań sportowych i rekreacyjnych na boisku (koncepcja opracowana przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie potwierdzona własnoręcznym podpisem),
 • dyspozycyjności,
 • umiejętności pracy w zespole.

Główne obowiązki:

 • przestrzeganie ustalonego Regulaminu funkcjonowania obiektu,
 • dbanie o stan techniczny, w tym wszelkiego rodzaju konserwacje boiska;
 • przestrzeganie przepisów bhp, (zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na boisku),
 • organizowanie zajęć sportowo - rekreacyjnych dla mieszkańców gminy,
 • przygotowanie corocznego harmonogramu wykorzystania obiektu.

Oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać:

 • życiorys/ CV/,
 • potwierdzenie wykształcenia oraz opis przebiegu stażu zawodowego (kopie dokumentów),
 • kopię dowodu osobistego,
 • kwestionariusz osobowy,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności,
 • zaświadczenie o stanie zdrowia (brak przeciwwskazań do wykonywania prac na w/w stanowisku),
 • oświadczenie, że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych,
 • kserokopie świadectw pracy,
 • pisemną koncepcję działań sportowych i rekreacyjnych na boisku.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach w Sekretariacie Urzędu Gminy z dopiskiem: konkurs na trenera środowiskowego „Moje Boisko - Orlik 2012”.
do dnia  28 stycznia 2013 r. do godz. 14ºº.


Inne informacje:

 1. Konkurs przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Wójta Gminy Przelewice.
 2. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.
 3. Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych ofert: do 23 marca 2012 r.
 4. Lista osób, które spełniły wymagania formalne określone w ogłoszeniu i zakwalifikowały się do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie ogłoszona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Przelewicach pod adresem : www.bip.przelewice.pl oraz na tablicy ogłoszeń.
 5. Oferty, które nie uzyskały akceptacji nie będą zwracane (przechowywane zgodnie z instrukcją kancelaryjną).
 6. Z przeprowadzonego postępowania konkursowego sporządza się protokół.
 7. Informacja o wynikach konkursu zostanie upowszechniona w terminie 3 dni od dnia zakończenia procedury konkursu.
 8. Wójt Gminy Przelewice może unieważnić konkurs  na w/w stanowisko bez podania przyczyny.


Przelewice, dnia  14.01.2013  r.

Wójt Gminy

mgr Marek Kibała

 


FIGO WITAJ W DOMU!!!

Takim transparentem przywitała Filipa „Figo” Starzyńskiego mocna grupa młodych wychowanków „Wicherka” na meczu ekstraklasy piłki nożnej „Pogoń” Szczecin – „Ruch” Chorzów. Mimo niesprzyjających warunków (późna pora) na mecz do Szczecina wyjechało blisko 50 zawodników LKS „Wicher” Przelewice  w wieku od 6 do 15 lat wraz z opiekunami.

Na dowód tego, że Filip pamięta i zawsze chętnie wspiera swój rodzimy Klub każdy z zawodników otrzymał zdjęcie z autografem  naszego wychowanka. Występ w takim meczu był dla Filipa na pewno najważniejszym w jego dotychczasowej przygodzie z piłką. Na trybunach pośród ponad 4000 widzów zasiadło liczne grono znajomych, przyjaciół i najbliższa rodzina. Presja więc była ogromna. Na szczęście zawodnik „Ruchu” wytrzymał duże „ciśnienie” i należał do najjaśniejszych punktów poniedziałkowego pojedynku.

Punktem zwrotnym meczu mogła być 62 minuta meczu. Gospodarze prowadzili 1-0.W tej właśnie chwili arbiter spotkania podyktował rzut wolny bezpośredni na 18 m od bramki „Pogoni”. Do piłki podszedł „Figo” i mocnym precyzyjnym strzałem omal nie złamał poprzeczki. Mimo, iż  uderzenie Starzyńskiego było z najwyższej półki to jak to  mówią sportowi komentatorzy „poprzeczka to strzał niecelny…” i niestety w sektorze 15 było słychać tylko głośne westchnienie z nieudanej próby. Wyjazd był wielką frajdą dla młodych „zapaleńców” piłki nożnej w naszym Klubie oraz doskonałym przykładem na to, że jeżeli czegoś się bardzo pragnie poprzez wytrwałą pracę można spełnić nawet najskrytsze marzenia! Filip jest tego najlepszym przykładem!!!

Autor: Leszek Muskała

Zarząd Klubu i zawodnicy LKS „Wicher” pragną szczególnie podziękować FIRMIE Transportowej „Mini Bus” z BARLINKA oraz PREZESOWI S.A „POGOŃ” SZCZECIN za umożliwienie wyjazdu na imprezę, która na pewno na długo pozostanie w pamięci młodych „Wichrowców”!
 

ZDJĘCIA Z WYJAZDU (KLIKNIJ LINK PONIŻEJ):
https://picasaweb.google.com/114387473265927063108/PogonSzczecinRuchChorzow19112012

PODSŁUCHANE - MŁODY KIBIC :)

Cytat nr 1:
MŁODY ZAWODNIK „WICHRA” NR.1
MŁODY ZAWODNIK „WICHRA” NR.2
MŁODY ZAWODNIK „WICHRA” NR.3:
„Pogoń, Pogoń ,Pogoń …”
MŁODY ZAWODNIK WICHRA NR 1:
„Chłopaki, a może zaczniemy krzyczeć CHORZÓW,CHORZÓW…bo oni tylko Szczecinowi kibicują!!!”

Cytat nr 2:
MŁODY ZAWODNIK WICHRA:
„Trenerze ja czegoś nie rozumiem …??? Kibicujemy Szczecinowi i krzyczymy "Pogoń", a Filip na zdjęciu jest z Chorzowa!???”
TRENER:  „Filip jest z Przelewic …!!!”

 


GETBOL zawitał na orlika

Getbol to  dyscyplina sportowa, nazywana mini-piłką nożną. Na boisku o wymiarach 12 x 18 m rywalizuje dwóch piłkarzy. Gra różni się od  tradycyjnej gry w piłkę nożną w sposób znaczący. Zawodnicy broniący bramki nie mogą wkraczać na swoje pole karne (1,50 na 1,85 m), gdyż za to grozi rzut karny dla przeciwnika.

Getbol jest grą bezkontaktową. Każde przewinienie jest karane rzutem karnym. Sędzia może podyktować rzut karny nawet za wulgarne zawołania zawodników lub grę na czas. Wymiary bramki wynoszą 40 na 65 cm. Właśnie w taki sposób zdecydowali się spędzić  wakacyjne popołudnie chłopcy  z „orlika” w Żukowie.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych: ”BAMBINI”(najmłodsi),  „ORLIK” oraz  „JUNIOR”. W każdej z grup  rozegrano spotkania „każdy z każdym”, spośród których wyłoniono zwycięzców danej kategorii wiekowej. W kategorii „BAMBINI” bezkonkurencyjny okazał się Oskar Leszczyk, wśród „ORLIKÓW” najlepszy był Kacper Kadłubek, a z  „JUNIORÓW” najlepiej zaprezentował się  Adam Sienkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi drobne nagrody rzeczowe.  
ZWYCIĘSKIE „TRÓJKI”:

„BAMBINI”:

 1. Oskar Leszczyk
 2. Igor Stęplowski
 3. Piotr  Sajkowski


„ORLIK”:

 1. Kacper Kadłubek
 2. Bartosz Duk
 3. Igor Kadłubek


„JUNIOR”:

 1. Adam Sienkiewicz
 2. Patryk Połczyński
 3. Bartosz Kadłubek

Autor: Leszek Muskała

>>galeria<<

 


WAKACYJNY TURNIEJ  MINI-TENISA STOŁOWEGO

14.08.2012 to data pierwszego „WAKACYJNEGO TURNIEJU MINI-TENISA STOŁOWEGO”, który odbył się na obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” w Żukowie. Dyscyplina ta uchodzi za bardzo popularną szczególnie na różnego rodzaju festynach, imprezach i spotkaniach rodzinnych. Mini stół na jakim rozgrywane są pojedynki zmusza graczy do maksymalnej koncentracji  i „chirurgicznej”  wręcz precyzji, przez co pojedynki są jeszcze bardziej atrakcyjne. Drogą losowanie utworzone zostały 2 grupy, w których każda z osób „skrzyżowała” ze sobą rakiety. Następnie po dwie najlepsze osoby każdej z grup stoczyły pojedynki półfinałowe i w ten sposób wyłoniono wielkich finalistów „małego tenisa”. W grach o miejsca 5 i 7 walczyli zawodnicy, którzy w swoich grupach zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsca.

Zwycięzcą pierwszego Turnieju został miejscowy faworyt  Bartosz Ruciński!!! Ponadto miejsca na podium zajęli: Adrian Połczyński i Krystian Radzymiński. GRATULUJEMY! Przy okazji Turnieju dodać należy, że „MINI-TENIS”  cieszy się dużą  popularnością nie tylko wśród najmłodszych lecz często oblegany jest przez dorosłe osoby odwiedzające „żukowskiego” Orlika.

Wyniki i klasyfikacja końcowa Turnieju - do pobrania   

Autor: Leszek Muskała

>>galeria<<

 


Tour de Pologne zawitał do Żukowa

W samo południe na obiektach sportowych  „Moje Boisko Orlik 2012” w Żukowie grupa „kolarzy amatorów” w postaci dzieci i młodzieży stanęła na starcie wyścigu  pn. „CROSS ROWEROWY.

Zmagania młodych adeptów sportu rowerowego odbywały się 13.o7.2012 r. na „polnych drogach” we wsi Żuków. Trasa wyścigu liczyła blisko 5 km na zróżnicowanym terenie (górki ,nierówności itp.) i pokonywana była na czas. Każdy startujący miał własny sprzęt, dzięki czemu na trasie zobaczyć można było różnego rodzaju dwuśladowce tj. BMX-y, popularną „DAMKĘ”, Romet WIGRY 3, czy też  nowoczesne rowery górskie. Zwycięzcą niespodziewanie został jadący na swoim „góralu” Kacper Kadłubek, który w tyle zostawił znacznie starszych kolegów. Drugie miejsce zajął Adam Sienkiewicz, a na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Duk.
Jako ciekawostkę należy odnotować start najmłodszego w gronie Piotrusia, który mimo 5 lat pokonał całą trasę. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zmagań wolontariuszom: Weronice Kadłubek, Sandrze Piwowarczyk, Patrykowi Szagańskiemu i sponsorowi p. Ewie Starzyńskiej.

Autor: Leszek Muskała

>>galeria<<

 

 


WAKACJE NA ORLIKU

LIPIEC 2012

PLANOWANE ZAJĘCIA ORAZ IMPREZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PODCZAS TRWANIA WAKACJI NA BOISKU „ORLIK 2012”  w  ŻUKOWIE


PONIEDZIAŁEK  - brak
WTOREK            - godz. 14.00-16.00 NORDICK WALKING
ŚRODA               - godz. 14.00-16.00 zabawy z „Królową sportu” zajęcia lekkoatletyczne
CZWARTEK        - godz. 16.00-18.00 PIŁKA NOŻNA
PIĄTEK               - godz. 14.00-16.00 PIŁKA SIATKOWA
SOBOTA             - IMPREZY/TURNIEJE   ZORGANIZOWANE
                                   (terminy  podane poniżej)
NIEDZIELA          - brak

IMPREZY/TURNIEJE:
13.07.2012 (piątek godz.12.00) - CROSS ROWEROWY
18.07.2012 (środa godz.12.00)  - TURNIEJ PIŁKARSKI GEDBOLLA (1x1)
20.07.2012 (piątek 12.00 )         - TURNIEJ SIATKARSKICH DWÓJEK
25.07.2012 (środa 12.00)           - TURNIEJ SPEEDBINGTONA
28.07.2012 (sobota 13.00)         - WAKACJE NA WESOŁO DLA NAJMŁODSZYCH  (Dzień Przedszkolaka)

Zapisy osób oraz zespołów chcących  wziąć  udział w turniejach pod  numerami tel. 500 155 373,  697 178 578 lub bezpośrednio na „Orliku” u p. Leszka Muskały.

Dojazd na zajęcia we własnym zakresie


II Gminne Igrzyska Świetlic Środowiskowych

Po raz drugi dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu gminy Przelewice miały okazję rywalizować ze sobą podczas Gminnych Igrzysk Świetlic Środowiskowych. W zawodach wzięły udział drużyny z: Kłodzina, Kosina, Laskowa, Lubiatowa, Płońska, Przelewic, Przywodzia, Ślazowa, Topolinka i Żukowa.

Pierwsze rozgrywki przeprowadzone zostały 26 maja br. na sali sportowej przy Publicznym Gimnazjum oraz w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Uczestnicy mogli wykazać się w następujących konkurencjach: babington, skok w dal, biegi przełajowe i „siódme poty”. Finał Igrzysk odbył się 23 czerwca br. na kompleksie boisk sportowych „Orlik 2012” w Żukowie. Młodzież  miała do pokonania wielobój sprawnościowy: „Mini małpi gaj” i „Hej, hej tu NBA”, a drużyny mieszane dziewcząt i chłopców zmagały się w piłce nożnej. Podczas imprezy wszystkim zawodnikom dopisywał dobry humor i panowała przyjacielska atmosfera w duchu „fair play”. Najlepszymi okazali się: I miejsce -  Laskowo, drugie – Ślazowo, a trzecie  Płońsko.

Igrzyska miały na celu integrację dzieci i młodzieży środowisk wiejskich, propagowanie idei aktywnego spędzania czasu wolnego oraz  współzawodnictwo sportowe.
Wszystkie świetlice otrzymały nagrody niespodzianki, które wręczyli: Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  ks. Ryszard Krauze i Radny Rady Gminy Przelewice p. Zbigniew Kupisz.

Dziękujemy p. Makowi Kibale Wójtowi Gminy i p. Mieczysławowi Mularczykowi za zapewnienie transportu podczas igrzysk. Słowa podziękowania kierujemy również do p. Małgorzaty Jasińskiej ze sklepu spożywczego „Wenus” z Przelewic.

Organizatorzy:
Joanna Smolak-Benka i Leszek Muskała

>>galeria<<

 


Konkurs na trenera środowiskowego w ramach kompleksu boisk Moje Boisko - Orlik 2012

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

>>PLAN ZAJĘĆ I GODZINY OTWARCIA KOMPLEKSU SPORTOWEGO „MOJE BOISKO ORLIK 2012” w ŻUKOWIE


Ferie na Orliku

Drugi tydzień ferii na boisku „Orlik” w Żukowie upłynął pod dyktandem zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dzieci z gminy Przelewice wzięły udział w dwudniowym „święcie sportu” w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Ferie na Orlikach”.

W mroźne popołudnie 23 lutego 2011 r., rozpoczęły się zmagania w Turnieju „Piłkarskich Dwójek”. Do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i gimnazjum. Pośród wszystkich drużyn prawdziwymi perełkami, a raczej ”śnieżynkami” były: Ala Soska i Patrycja Farbotko, które dzielnie walczyły w gronie drużyn ze szkół podstawowych, ostatecznie zajmując bardzo dobre 6 miejsce. Poza zasięgiem wszystkich drużyn tego dnia w podstawówkach była drużyna PRO–TEAM Net, która w finale pokonała CZERWONE DIABŁY 4-1. W meczu o 3-cie miejsce ISKRA Żuków nie pozostawiała złudzeń POKEMONOM i wygrała 6-0. W kategorii gimnazjum poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie PRO-Tim, pokonując 3-0 drużynę THE – BEST Talib, zapewnił sobie zwycięstwo, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna BEZIMIENNYCH. Zawodnicy, mimo dużego mrozu i przenikliwego zimna, aktywnie uczestniczyli w rywalizacji. Szybkie akcje i kubek gorącej herbaty rozgrzewały młodych zawodników do czerwoności. Mimo dużego zaangażowania i rywalizacji, jaka towarzyszyła zawodnikom podczas gry,  zawody odbyły się w duchu FAIR PLAY.

24 lutego to drugi dzień zmagań sportowych na „Orliku”. Tym razem zajęcia pn. „MISTRZ SPORTU” miały na celu wyłonienie „najlepszych” w kilku konkurencjach sportowych. Startujący rywalizowali ze sobą w kategoriach szkół podstawowych, jak i gimnazjum, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Wszyscy startujący otrzymali karteczki, na których zbierali indywidualnie punkty potrzebne do wyłonienia zwycięzcy. Mistrz sportu wykazać się musiał wszechstronnością w kilku konkurencjach, które tworzyły poszczególne „stacje”. Suma punktów z każdej „stacji” wyłoniła zwycięzców.

I stacja: ”MINI MAŁPI GAJ”:
- bieg po równoważni (ławeczka)
- slalom kozłując piłkę
- płotek
- hula-hop (zwinność)
- unihokej (strzał do celu)
- bieg z przeszkodami

II stacja: ”PUNKTUJĄCA BRAMKA”:
5 pkt. - hula-hop
4 pkt. - słupek, poprzeczka
3 pkt. - strzał w boczny sektor bramki
2 pkt. - górna piłka nad ławeczką
1 pkt. – ławeczka

III stacja: „HEJ, HEJ tu NBA”:
- w ciągu 1 minuty trafienie jak największej ilości koszy, rzuty wykonywane z wyznaczonego pola.

Po zaciętej rywalizacji w gronie „podstawówek” największą liczbę punktów zdobyli: Weronika Kadłubek i Grzegorz Starzyński. Natomiast w gimnazjum najwszechstronniejszymi okazali się: Klaudyna Stęplowska i Mateusz Socha. Zwycięzcy otrzymali skromne nagrody w postaci sprzętu sportowego, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i smaczne słodkości.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji i sprawne przeprowadzenie zajęć Pani Ewie Starzyńskiej, Danielowi Bilowi oraz Patrykowi Szagańskiemu. Szczególne podziękowania należą się Paniom z obsługi PSP w Żukowie, które serwując gorącą herbatę dbały o nas podczas kilkugodzinnych zmagań sportowych na „Orliku”.

Autor:
Leszek Muskała

>>Galeria<<

 


 


>>Plan wydarzeń sportowych na ORLIKU w listopadzie 2010 r.

>>Plan wydarzeń sportowych na ORLIKU we wrześniu  2010 r.

>>Zapraszamy do wzięcia udziału w TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

>>Zaproszenie na "Moje Boisko ORLIK 2012" w Żukowie

>>Plan wydarzeń sportowych na ORLIKU w sierpniu 2010 r.


Turniej sportowo-rekreacyjny w Żukowie

Lato kalendarzowe i wakacje już w pełni, ale nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu letniego Turnieju sportowo-rekeracyjnego, który odbył się 18 lipca br. na boisku ORLIK w Żukowie.  Turniej jest częścią programu „Aktywne integracja mieszkańców obszarów wiejskich”.  Zorganizowało go Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem” w ramach środków PPWOW.  

W rozgrywkach piłkarskich udział wzięły 4 drużyny z: Przywodzia, Jesionowa i dwie z Żukowa. Podczas meczy sędziował Pan Leszek Muskała, który w ramach środków PPWOW zorganizował również mecz pokazowy: dziewczyny kontra chłopcy. 

Natomiast pozostali uczestnicy turnieju mogli rywalizować w różnych konkurencjach i zabawach sportowych. Osoby najbardziej aktywne otrzymały nagrody i słodkie przysmaki. Wszyscy wspólnie świetnie się bawili i jednocześnie mieli okazję aby spożytkować swoją energię oraz integrować się z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Rozgrywki sportowe prowadziły: Aleksandra Szagańska i Anna Garzyńska.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami organizatorzy przygotowali  dla wszystkich gości, zawodników i ich opiekunów poczęstunek. Po zakończeniu zmagań sportowych zwycięskim drużynom wręczono nagrody. W rozgrywkach piłki nożnej zwyciężyła drużyna z Żukowa, a królem strzelców został Mateusz Paplicki.

Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem” serdecznie dziękuje  mieszkańcom naszej gminy za liczny i aktywny udział w turnieju oraz wszystkim tym, którzy dopomogli w jego przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu.

Serdecznie zapraszamy do Żukowa na kolejny Turniej rekreacyjno-sportowy, który odbędzie się 31 lipca 2010 r.

(rozpoczęcie godz. 15:00)

>> Galeria

Autor:
Anna Garzyńska


>>Plan wydarzeń sportowych na ORLIKU w lipcu 2010 r.

 


Zajęcia świetlicowe w Żukowie

Od marca do końca grudnia 2009 r. w Żukowie ze środków PPWOW są realizowane zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania zdolności i  zainteresowań oraz zdobywania dodatkowej wiedzy w różnych dziedzinach np. artystycznych, sportowych i turystycznych, a także w atrakcyjny sposób spędzać czas wolny.  Organizatorem zajęć jest Stowarzyszenie "U Pana Boga za  Piecem", a opiekunem Pani Teresa Kaczmarek.

Dzieci i młodzież w ramach zajęć świetlicowych wykonują oryginalne i ciekawe prace plastyczne oraz wyroby rękodzielnicze posługując się różnymi technikami. Mogą również brać udział w ciekawych konkursach oraz grach i zabawach integracyjnych, a także rozgrywkach sportowych na boisku wielofunkcyjnym  "ORLIK" w Żukowie. W ramach Projektu mogą także aktywnie uczestniczyć w imprezach okolicznościowych, w tym również festynach wiejskich np. poprzez prezentację własnych prac oraz występ artystyczny. Uczą się też zasad właściwej komunikacji w grupie. Dzięki tego typu zajęciom włączają się aktywnie w życie kulturalne mieszkańców Żukowa oraz chętnie uczestniczą we wspólnych spotkaniach i wyjazdach integracyjnych.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska


Spotkania integracyjne w Żukowie

 

Mieszkańcy Żukowa i pobliskich okolic,  w sobotę 29 sierpnia br., mogli w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny i sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Było to możliwe dzięki zorganizowaniu przez Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” Turnieju rekreacyjno-sportowego na boisku „ORLIK”. Program Turnieju był urozmaicony i obejmował m.in. rozgrywki piłki nożnej i siatkowej, turniej mini-tenisa stołowego. Były też różne  konkursy rekreacyjno-sportowe dla rodzin wraz z nagrodami.

Natomiast atrakcją niedzielnego popołudnia  30 sierpnia br. była Biesiada Rodzina przy Kościele w Żukowie. W imprezie uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Żukowa i Karska. Biesiadę rozpoczęto od pieczenia kiełbasek przy ognisku i wspólnych śpiewów. W programie  znalazły się także gry i zabawy integracyjne, w których uczestnicy chętnie brali udział. W/w imprezy prowadziły: Anna Szeląg i Aleksandra Szagańska.

Przedsięwzięcie to było kontynuacją spotkań integracyjnych podczas wakacji, realizowanych w ramach Programu Integracji Społecznej, a organizatorem projektu było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” przy wsparciu władz gminy. Projekt obejmował m.in. wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Równie,  gry i zabawy integracyjne w plenerze,  Piknik  nad Jeziorem Płoń i Turnieje rekreacyjno-sportowy na boisku „ORLIK” w Żukowie. Spotkania integracyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnym uczestnictwem ze strony mieszkańców z terenu gminy Przelewice. Sprawiło to wiele radości i satysfakcji  Organizatorom.
Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dopomogli  w przygotowaniu i w sprawnej organizacji spotkań integracyjnych.

>>Galeria

Autor:
Anna Garzyńska


 

Piknik nad Jeziorem Płoń i Turniej rekreacyjno-sportowy w Żukowie

 

W sobotni wieczór tj. 11 lipca br. nad Jeziorem Płoń w Żukowie odbył się piknik, w którym udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy: Żukowa i Karska. Miłym zaskoczeniem dla nas było odwiedzenie w trakcie imprezy przez Wójta Gminy Przelewice pana Marka Kibały wraz z małżonką oraz grupą mieszkańców z Płońska, Laskowa i Gardzca.

Przy ognisku można było uczestniczyć we wspólnych śpiewach i konkursach, a także skosztować „żukowskiej” kiełbaski. W programie  znalazły się także różne gry i zabawy integracyjne, które wprowadziły uczestników imprezy w dobre nastroje. Wszyscy dobrze się bawili i brali aktywny udział we wspólnych zabawach na wesoło, co wskazuje na ogromną potrzebę organizowania tego typu spotkań w plenerze. To była jednocześnie świetna okazja do zobaczenia naszego uroczego miejsca plenerowego i jeziora.
Piknik był jednym z kilku wakacyjnych działań realizowanych w lipcu br. w ramach projektu pn. „Spotkania integracyjne dla mieszkańców z terenu  Parafii  Żuków” w zakresie Programu Integracji Społecznej ze środków Banku Światowego. Organizatorem tego ciekawego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”. Projekt obejmował m.in. wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Równie,  gry i zabawy integracyjne w plenerze,  piknik  nad Jeziorem Płoń i  Turniej rekreacyjno-sportowy na boisku „ORLIK” w Żukowie. Zajęcia w trakcie poszczególnych imprez prowadziły Anna Szeląg i Anna Garzyńska. Głównym celem projektu było organizacja atrakcyjnych form czasu wolnego dla mieszkańców z terenu  gminy Przelewice i ich integracja.
Warto dodać, że w dniu 12.07.2009 r.  na boisku „ORLIK” w Żukowie odbył się Turniej rekreacyjno-sportowy, który również cieszył się ogromnym powodzeniem. Program imprezy był bardzo urozmaicony i obejmował rozgrywki piłki nożnej, siatkowej dla młodzieży i osób dorosłych,  turniej mini-tenisa stołowego dla dzieci oraz gry i zabawy na wesoło dla rodzin. Każdy mógł coś ciekawego znaleźć dla siebie i dobrze przy tym się bawić.
W trakcie Turnieju można było także zmierzyć swe siły w podnoszeniu ciężaru o wadze 17,5 kg.  Zwycięzcą tej kategorii został Krzysztof Rutz z Żukowa. Zwycięzcami rozgrywek piłki nożnej (po dogrywkach w rzutach karnych 4 : 3) została drużyna pn. „Władcy much”, a w rozgrywkach siatkarskich drużyna pani Reginy Wieczorkiewicz Sołtys z Żukowa. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że boisko „ORLIK” przyciąga tak wielu chętnych do uprawiania aktywnego sportu, a  realizowane usługi w ramach PIS przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dopomogli nam w sprawnej organizacji w/w imprez, w tym w szczególności panu Markowi Kibale Wójtowi Gminy Przelewice za wsparcie podczas realizacji projektu, Spółce „Karsko” za wykoszenie drogi i plaży nad jeziorem, panu Zbigniewowi Lewandowskiemu za pomoc w zakupie produktów spożywczych, młodzieży żukowskiej za przygotowanie ogniska i pomoc organizacyjną podczas Turnieju.

>>Galeria Piknik

>>Galeria Turniej

Autor:
Anna Garzyńska


 

Dzień Dziecka na Orliku

Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” w dniu 31.05.2009 r. zorganizowało dzieciom z Żukowa i Karska „Dzień Dziecka” na boisku sportowym  Orlik w Żukowie. Dzieci uczestniczyły w różnych rozgrywkach indywidualnych i drużynowych, podczas których mogły wykazać się swymi umiejętnościami sportowymi. Kibicowali im rodzice. Projekt realizowany jest w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW.

Starsi chłopcy zafascynowani byli  meczem piłki nożnej, a młodsi i dziewczęta m.in.  pokonywali biegi z przeszkodami, przeciągali linę, rzucali do celu, a na koniec rozegrali mecz piłki siatkowej.  Rozgrywki sportowe  urozmaicone były pokazami tańca z hula-hoop i różnymi zabawnymi konkurencjami.

Za aktywne uczestnictwo w poszczególnych konkurencjach dzieci otrzymały nagrody i słodycze. W sprawnej organizacji imprezy dopomogły: Anna Szeląg Prezes Zarządu Stowarzyszenia  i Anna Garzyńska członek Zarządu.

>>Galeria

Autor:
Anna Garzyńska


Otwarcie Orlika w Żukowie

W dniu 7 maja  br. w Żukowie nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch  nowoczesnych   boisk sportowych. Jedno jest specjalnie przystosowane do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy syntetycznej, a drugie do piłki ręcznej o nawierzchni z poliuretanu, na której umiejscowione są boiska: do piłki koszykowej i do piłki siatkowej. Kompleks  boisk sportowych jest pierwszym przedsięwzięciem na terenie powiatu pyrzyckiego,  zrealizowanym przez samorząd gminny w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”.

Na wstępie uroczystości Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie pani Marlena Żelaskowska  powitała zaproszonych gości i podziękowała za pomoc finansową, bez której nie byłaby możliwa realizacja tak cennego, zarówno dla szkoły, jak i dla mieszkańców przedsięwzięcia. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach pan Zdzisław Pijewski, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania  kompleksu sportowego i jednocześnie podkreślił, że było to możliwe dzięki dobrze układającej się współpracy Rady Gminy  z władzami samorządowymi. Życzył wszystkim, którzy będą korzystać z boisk wielu miłych wrażeń i sukcesów sportowych. Z kolei Wójt Gminy pan Marek Kibała w swym wystąpieniu w pierwszej kolejności podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego obiektu sportowego. Następnie wyjaśnił, że podejmując się realizacji tej inwestycji   w Żukowie, władzom gminy zależało przede wszystkim na tym, aby  poprzez udostępnienie  nowoczesnej infrastruktury sportowej  stworzyć  lepsze warunki do aktywnego uprawiania  sportu przez dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe. W dalszej części wystąpienia przedstawił krótką historię powstania kompleksu sportowego w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Poinformował, iż budowa  tego obiektu to  koszt 1.330 tys. zł, z czego 333 tys. zł  to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i 333 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe koszty to wkład własny gminy. Dodał, że kompleks sportowy wyposażony jest w oświetlenie, sprzęt sportowy, magazyn, szatnie, prysznice i pomieszczenie dla trenera oraz, że ogłoszony został konkurs  na zatrudnienie trenera środowiskowego. Zadaniem trenera będzie prowadzenie pozaszkolnych zajęć sportowo – rekreacyjnych na obiekcie. Kończąc swe wystąpienie Pan Wójt wyraził nadzieję, że oddany do użytku kompleks boisk sportowych przyczyni się  do wzrostu zainteresowań sportem oraz do rozwijania umiejętności sportowych, nie tylko przez dzieci i młodzież szkolną, ale również przez pozostałych mieszkańców, do czego gorąco zachęcał.

Po oficjalnych przemowach  nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, które dokonali: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jan Krawczuk,  przedstawiciel Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi  Michał Włochal,  Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach Zdzisław Pijewski,  Wójt Gminy Przelewice Marek Kibała oraz   Dyrektor PSP Żuków Marlena Żelaskowska  i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  Aleksandra Skwarek.

Ponadto w otwarciu udział wzięli: Wiceprzewodniczący Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia  LZS w Warszawie Stanisław Kopeć, Radny Rady Powiatu Pyrzyckiego Mieczysław Mularczyk,  Wicestarosta Pyrzycki Jarosław Stankiewicz wraz z przedstawicielem Starostwa Elżbietą Wiktorko, Wiceprzewodnicząca Maria Ziarkowska wraz z radnymi, Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, Wójt Gminy Bielice Zdzisław Twardowski, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Pyrzycach Waldemar Gredka,  Z-ca Komendanta Powiatowego Policji Czesław Fiałko, Komendant Powiatowy PSP w Pyrzycach Mirosław Rabiega,  p.o. prezesa OPZOSP RP w Pyrzycach Henryk Nawój, proboszczowie z  Parafii Rzymskokatolickiej w:   Przelewicach – ks. Roman Dutko i  Żukowie  ks. Mirosław Gębicki,  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pyrzycach Mieczysław Lipik, Inspektor Nadzoru Włodzimierz Bejster, właściciel Zakładu Budowlanego „ANBUD” Andrzej Pawlak, sołtysi i dyrektorzy szkół z terenu Gminy Przelewice, emerytowani  nauczyciele  oraz dzieci i młodzież szkolna z PSP Żuków, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy. Ponadto swą obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele mediów: Redaktor naczelny „Gazety Ziemi Pyrzyckiej” Jerzy Goclik i Redaktor Głosu Szczecińskiego August Kimbar.

Poświęcenia obiektu sportowego dokonał proboszcz Parafii pw. św. Trójcy w Żukowie  ks. Mirosław Gębicki.  Kolejnym punktem otwarcia było zaprezentowanie programu artystycznego w  wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej pod kierunkiem nauczycieli z PSP Żuków.  Program artystyczny był ciekawy i dynamiczny, wzbudził duże zainteresowanie ze strony uczestników uroczystości, co potwierdzili gromkimi brawami. I wreszcie nadszedł czas na pierwsze rzuty do kosza i kopniecie piłki. Zaproszeni  przez Pana Wójta goście mieli okazję zaprezentować  tu swoje sportowe umiejętności.

Wójt Gminy Przelewice składa serdeczne podziękowanie Dyrektorowi  pani Marlenie Żelaskowskiej, gronu nauczycielskiemu oraz młodzieży z PSP w Żukowie  za przygotowanie pięknej uroczystości.

>>Galeria

Autor:
Anna Garzyńska

 

Zadzwon
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki nakoncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a
Zadzwon
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki nakoncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a
Zadzwon
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki nakoncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a
Zadzwon
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki nakoncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a
Zadzwoń
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki na koncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a
Zadzwoń
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki na koncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona