Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Stowarzyszenie "Po sąsiedzku" - dane archiwalne

 

Warsztaty rękodzielnicze w Laskowie

Każdy, kto w sposób twórczy chciał spędzić czas zawitał w dniach 16 i 22 czerwca 2012 r. na kreatywne warsztaty rękodzielnicze, które odbyły się w Świetlicy wiejskiej w Laskowie. Uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się sztuki rękodzielniczej filcowania kwiatów na mokro i wełny na sucho. Pod kierunkiem instruktorek specjalizujących się w tej dziedzinie: p. Doroty Tolko i p. Zofii Leszczyńskiej  tworzono małe arcydzieła.

Podczas pierwszego dnia warsztatów na początku z uwagą wysłuchano ciekawego wykładu o możliwości tworzenia i relaksu, jakie niesie uczestnictwo w spotkaniach warsztatowych. Następnie można było nauczyć się filcowania wełny czesankowej na mokro. Mimo tego, że sztuka ta wymaga wielu zabiegów i cierpliwości wszyscy bez wyjątku z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne etapy. W efekcie panie zaprezentowały swoje wyroby m.in. przepiękne kwiaty którymi można udekorować torebki kapelusze jak również zrobić z nich broszkę.

W kolejnym dniu spotkaniu panie miały okazję nauczyć się tworzyć biżuterie z wełny czesankowej. Każda z pań z warsztatów wyszła ze swoimi wyrobami. Był to niesamowity relaks, który pozwolił na wspaniałą integrację i zabawę. Dodatkiem do tego był poczęstunek, który przygotowały panie z w/w Stowarzyszenia.

Prace wykonane na warsztatach zaprezentowane będą podczas Przelewickich Dni Folwarku. Projekt dofinansowany był z budżetu Gminy Przelewice, a organizatorem warsztatów Stowarzyszenie „Po sąsiedzku”.

Autor: Joanna Mieszkowska

>>galeria<<

 

 


Zaproszenie na warsztaty rękodzielnicze

Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty pt. „Filcowanie wełny  na sucho”, które odbędą się w  Świetlicy wiejskiej w Laskowie

w dniu 22.06.2012 (godz. 10:00).

 Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Aktywni razem, czyli propagowanie aktywności lokalnej i działania na rzecz rozwoju kultury w środowisku wiejskim” ze środków budżetu Gminy Przelewice. W trakcie spotkania dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Proszę zabrać ze sobą:

  • gąbki do kąpieli
  • ozdobne koraliki, korale.

    Serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!
 

Stowarzyszenie „Po sąsiedzku„


Powstało nowe stowarzyszenie

W naszej gminie powstała nowa inicjatywa społeczna. Spotkanie założycielskie odbyło się 15 grudnia 2010 r. w Laskowie. Nowo powstała organizacja nosi nazwę „Po sąsiedzku” i aktualnie liczy 24 osoby, a jej siedzibą będzie Świetlica wiejskia w Laskowie. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Joanna Mieszkowska – Prezes, Aneta Dąbek – Wiceprezes, Natalia Kibała – Sekretarz i Paweł Romańczyk –Członek.

Celem Stowarzyszenia jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej na obszarach wiejskich. Cele te będą realizowane poprzez m.in. organizowanie kursów, szkoleń, warsztatów kulinarnych, z zakresu rękodzielnictwa, podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności społecznych, a także organizowanie imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych. Będą też podejmowane inne inicjatywy integrujące lokalną społeczność.

>>Galeria<<

Autor: Anna Garzyńska

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona