Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-06-15 08:14:59

Relacje z otwartego dnia dziecka z Klubem Karate LZS ANTAI

W sobotę 12.06.2021 r. w Lipianach na hali rekreacyjno-sportowej odbył się Turniej pod nazwą "Otwarty dzień dziecka z Klubem Karate LZS ANTAI ". W turnieju wzięło udział ponad 90 osób. Dzieci brały udział w rywalizacji Kihon, Kata oraz Kumite. Dodatkową konkurencją był tor przeszkód , który był obowiązkowy dla wszystkich uczestników turnieju. W torze przeszkód wzięło też udział prawie 20 dzieci, które nie są związane z karate. Dzieci te zgłosiły chęć udziału w tym wydarzeniu aby sprawdzić czy są bardziej sprawne od dzieci ćwiczących. Z każdej konkurencji wyłoniono zwycięzców którzy oprócz medali i dyplomów otrzymali statuetki. Za udział z każdej konkurencji wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale oraz bawełniane worko-plecaki pełne słodyczy z logiem Klubu. Całość projektu była formą wolontariatu prowadzoną przez klub, od uczestników nie pobrano opłat startowych. Dzięki staraniom rodziców był też nieodpłatny poczęstunek w postaci ciast, owoców, ciepłych i zimnych napoi.

2021-06-14 14:51:43

Wystawa prac artystycznych pracowni "Pasja" podczas ArtFestiwal w Stargardzie

ArtFestiwal to szereg wydarzeń i działań kulturalnych, które odbywają się dla w Stargardzie. W tym roku po raz pierwszy pracownia "Pasja", działająca przy Bibliotece - GCK w Przelewicach, miała możliwość zaprezentowania prac swoich podopiecznych. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się p. Weronika Dołgowska, osoba prowadząca w/w pracownię i zajęcia z dziećmi oraz dyr. Danielowi Nowackiemu, p. Iwona Brodzińska i p. Klaudia Iwańska.

Serdecznie gratulujemy p. Weronice Dołgowskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a także dzieciom talentu artystycznego. Życzymy kolejnych tego typu ciekawych inicjatyw!

>> fotogaleria

2021-06-14 08:41:44

SP Kłodzino - szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Drodzy uczniowie i rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

"Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!"

 

Termin Akcji:  07.06.2021 r. – 23.06.2021 r.

Miejsce Akcji:  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kłodzinie

 

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

2021-06-11 16:00:08

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 12-15-latków

Informacja dot. przebiegu szczepień w Punkcie Szczepień, usytuowanym w budynku SPZOZ Przelewice wg stanu na dzień 11.06.2021r.:

  • - całkowita ilość wykonanych strzałów – zastrzyków od początku szczepień – 1295, w tym:
  • - ilość osób zaszczepionych podwójnie szczepionkami Pfizer. Moderna, AstraZeneca  - 534.

Przypominamy, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, mogą skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z koordynatorem ds. transportu – tel. 509 071 556, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30.

Koordynator ds. szczepień Anna Garzyńska


Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka można znaleźć jego e-skierowanie

Dowiedz się więcej o dostępie do Internetowego Konta Pacjenta Twojego dziecka

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:

  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień
  • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie

Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.  Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Jak przebiega szczepienie

2021-06-11 15:17:34

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - wsparcie dla naszej gminy na modernizację czterech hydroforni

W dniu dzisiejszym Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki opublikował wykaz wniosków pozytywnie rozpatrzonych w ramach naboru na środki dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Wniosek Gminy Przelewice na modernizację czterech hydroforni w miejscowościach Myśliborki, Płońsko, Wołdowo i Żuków rozpatrzony został pozytywnie i przyznano dofinansowanie w wysokości 800 tys.zł. W ramach zdania inwestycyjnego zostaną wymienione wyeksploatowane  urządzenia oraz przeprowadzone niezbędne prace modernizacyjne budynków hydroforni. Jest to ważna inwestycja o obszarze gospodarki wodno-ściekowej gminy z uwagi na fakt, że obiekty te zaopatrują w wodę socjalno-bytową oraz do celów ppoż. 20,69% wszystkich mieszkańców gminy. Planowane zadanie inwestycyjne po otrzymaniu środków zostanie zrealizowane do końca 2023 roku.

Link do BIP ZUW: https://www.szczecin.uw.gov.pl/bip/?type=article&action=view&id=13877

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 1189   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona