Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-06-18 08:21:01

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W sobotę 12 czerwca br. na terenie Rowerowego Miasteczka Ruchu Drogowego oraz Sali Sportowej w Przelewicach przeprowadzony został Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach. Turniej rozegrany został w ramach realizacji zadania publicznego pt.”Bezpieczni na drodze” , sfinansowany przez Gminę Przelewice. Uczestnicy rywalizowali  indywidualnie  w dwóch kategoriach wiekowych,zgodnie z obowiązującym regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę, pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz jeździli  w rowerowym miasteczku. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek . W turnieju startowali chętni  uczniowie ze szkół z Gminy Przelewice.

Kategoria młodsza:

  1. Natan kozanka Lipka –PSP w Żukowie
  2. Bartosz Kozieł –PSP w Jesionowie
  3. Paweł Depko- NSP w Przelewicach
  4. Hanna Bogusz – NSP w Przelewicach
  5. Daniel Szymczak- NSP w Przelewicach
2021-06-17 10:49:52

Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka edycja 2020/2021

 

 

Dzieci i młodzież z terenu gminy Przelewice bierze udział w Ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka oraz Ogólnopolskim Tygodniu Świadomości Czerniaka, który odbywa się  w dniach 14-20 czerwca 2021 r. Głównym celem programu jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

W  programie  chęć udziału wyraziły  2 szkoły, a uczestniczyło w nim 143 uczniów. Do realizacji 14 zajęć lekcyjnych zaangażowanych było 6 nauczycieli z Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach.

Koordynator programu Anna Garzyńska

W załączeniu podziękowanie Narodowego Instytutu Onkologii:

  1. Podziękowanie – samorząd
  2. Podziękowanie - szkoły

Przedstawiamy poniżej  dwie grafiki (ABCDE czerniak i złote zasady ochrony skóry przed czerniakiem), a także poniżej link do filmu promującego jubileuszowy X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka #Czerniak18+.

Link do filmu w serwisie YouTube na kanale Akademii Czerniaka: https://www.youtube.com/watch?v=Aipg-LtoyJQ

2021-06-17 09:59:30

Ostrzeżenie meteorologiczne przed upałami

Pełna treść komunikatu >> TUTAJ

2021-06-16 14:22:01

Nowości w programie Czyste Powietrze

 

Wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie – to trzy nowości  w programie „Czyste Powietrze”, które zaczną obowiązywać już od 1 lipca 2021 r.

Wytyczne Komisji Europejskiej, zapisy Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskiego Ładu, a także obowiązujące uchwały antysmogowe w poszczególnych województwach, które nakazują wymianę starych kotłów węglowych i ograniczają możliwość stosowania paliwa stałego (węgla) – te czynniki zdeterminowały zapowiadane już wcześniej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Znamy datę ich wprowadzenia, będzie to 1 lipca 2021 roku.

 

2021-06-16 14:21:52

Zaproszenie na Turniej Udzielania Pierwszej Pomocy dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pyrzyckiego

 

 

  UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWO – MOTORYZACYJNY
W PRZELEWICACH

zaprasza na

  Turniej Udzielania Pierwszej Pomocy

dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pyrzyckiego

Program  Turnieju :

 17.06.2021r. czwartek

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 1189   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona