Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-01-16 10:14:40

Oferta edukacyjna ZIMA

Zapraszamy do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach!

Oferta edukacyjna realizowana  w okresie zimowym, tj. od 1 listopada do 31 marca i skierowane do różnych grup wiekowych.

Zajęcia trwają do 2 godzin lekcyjnych z przerwą 15 minutową. Maksymalna liczba uczestników to 25 osób. Większe grupy będą dzielone – jedna część grupy może wybrać  zajęcia w oranżerii,  a druga w tym czasie realizować zajęcia w laboratorium. Rezerwację prosimy zgłaszać telefonicznie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Zajęcia edukacyjno – przyrodnicze - odbywają się w budynku oranżerii:

  1. Jestem królewskim ogrodnikiem – najpopularniejsze rośliny ogrodnicze, próba zaprojektowania ogrodu.
  2. Przybysze z innych stron świata – prezentacja obszaru Bliski Wschód i Morze Śródziemne i roślin tam występujących oraz ich symbolika.
  3. Smacznie i zdrowo. Z czym to się je? – znaczenie roślin dla człowieka, prezentacja roślin użytkowych, omówienie ich wartości kulinarnych i leczniczych. Prosimy o zaopatrzenie każdego uczestnika w kanapkę z masłem.
  4. Rysunek botaniczny, rośliny w sztuce – omówienie rysunku botanicznego, jego zastosowanie oraz motywów roślinnych w sztuce; próba wykonania rysunku, odcisku czy wykonanie kompozycji z roślin suchych i preparowanych.


Wybrany temat połączony jest z oprowadzaniem po oranżerii, pokazaniem sali wystawowej i ciekawostek botanicznych.

Warsztaty - odbywają się w budynku oranżerii:
 

  1. Albumy przyrodnicze, zielniki – samodzielne wykonywanie albumów przy użyciu różnych technik z materiałów roślinnych, papieru itp. lub kart zielnikowych. Wymagane są zdjęcia dowolnego formatu, które będą użyte do albumów.
  2. Świąteczne drzewko – samodzielne wykonywanie ozdób świątecznych, np. wieńce, stroiki i ozdoby choinkowe oraz zapoznanie się z tradycjami i symbolami Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy mogą zabrać ze sobą materiały, których chcą użyć do ozdób świątecznych.
  3. Palma wielkanocna i nie tylko – zapoznanie się  z tradycjami i obrzędami wielkanocnymi oraz samodzielnie wykonywanie palm i nie tylko…. Uczestnicy mogą zabrać ze sobą pisanki oraz materiały, których chcą użyć do ozdób świątecznych.
  4. Wiklina, plecionka… - wykonywanie przedmiotów użytkowych nie tylko z wikliny ale także z gałęzi, traw i gazet: maty, plecionki, kosze.


Zajęcia w laboratoriach:
 

  1. Magia kolorów i burza w szklance – zajęcia w laboratorium chemicznym z pokazaniem kilku prostych doświadczeń chemicznych; demonstracja różnych barw płomieni przy zastosowaniu spektrometru absorpcji atomowej oraz omówienie zakresów działalności i specyfiki pracowni chemicznej i gleboznawstwa. Koszt 100 zł/grupa. Zajęcia skierowane są dla szkół podstawowych i gimnazjum.
  2. Maksymalna liczba uczestników 25 osób. Zajęcia trwają około 60 minut. W przypadku większej liczby uczestników konieczny będzie podział na grupy. Tematy będą dostosowywane do wieku uczestników. Podczas zajęć można skorzystać z czytelni.
  3. Czy mogę się napić? - zajęcia w laboratorium chemicznym polegające na krótkim omówieniu dlaczego bada się jakość wody, w jaki sposób się to robi. Podczas zajęć część uczniów będzie miała możliwość przeprowadzenia kilku prostych analiz chemicznych wody.
  4. Po niej stąpamy, czy się nad nią zastanawiamy? - zajęcia w laboratorium gleboznawstwa polegające na krótkim omówieniu czym jest gleba, dlaczego należy badać jej właściwości. Przedstawienie urządzeń znajdujących się w pracowni. Podczas zajęć część uczniów będzie miała możliwość przeprowadzenia kilku prostych pomiarów parametrów gleby.
  5. In vitro – co to takiego? - zajęcia w Laboratorium Kultur Tkankowych, gdzie mnożone są rośliny metodą in vitro (w szkle). Uczestnicy będą mogli obejrzeć: pokój przygotowawczy, pomieszczenie z komorami laminarnymi, fitotrony. Po wcześniejszym uzgodnieniu 2-4 osoby będą mogły samodzielnie przełożyć rośliny na świeże pożywki. Koszt 100 zł/ grupa.


Maksymalna liczba uczestników to 15 osób. Zajęcia trwają około 1 godz. lekcyjnej. W przypadku większej liczby uczestników konieczny będzie podział na grupy. Zajęcia skierowane są do szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich.

Szczegóły pod numerem tel. 91/564 30 80.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona