Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-11-29 08:03:57

Grand Prix Przelewice 2019 - ostateczne rozstrzygnięcia

23 listopada 2019r. odbył się ostatni z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. Z szachami za pan brat od najmłodszych lat, który realizowany był w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

W turnieju wzięło udział 31 młodych szachistów ze szkół podstawowych, szkół średnich i klubów szachowych województwa zachodniopomorskiego: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Zespół Szkół nr 1 w Stargardzie, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno oraz  Szkoła Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Bezkonkurencyjnym zawodnikiem okazał się Bartosz Kowalik, reprezentujący klub Skoczek Choszczno, który w całym turnieju zdobył komplet  7 punktów i wygrał cały turniej, plasując się jednocześnie na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach MTS 2019 i zdobywając Grand Prix Przelewice 2019. Jest jednocześnie pierwszym zawodnikiem, który wygrał wszystkie cztery turnieje  w roku. Drugie miejsce zajął jego odwieczny rywal klubowy Maciej Dziechciarewicz (6 pkt), a trzecie Juliusz Krzyżaniak (5,0 pkt).