Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

ALFA TV

2019-04-11 13:29:26

Mistrzostwa województwa oraz II Puchar Polski Kadetów i Kadetek w zapasach

Pyrzyce , Teresin 30-31.03.2019

Kolejny weekend pełen emocji za nami walki w Pyrzycach oraz w Teresinie dobiegły końca. Najpierw o Pyrzycach gdzie odbyły się Mistrzostwa województwa w grupie kadet, junior i młodzieżowiec. Wystąpił tam bardzo okrojony skald spowodowany kontuzjami. Eryk Rzeszewski zostaje mistrzem w kategorii 80 kg kadet gdzie wygrał wszystkie 4 walki zaś w grupie junior/młodzieżowiec debiutowali Michał Berdzik w 79 zajął 4 miejsce Jakub Nowakowski również w tej kategorii zajął 3 miejsce, 57 kg Mateusz Słota 2 miejsce oraz Michał Ziętara 2 miejsce w 68 kg. W zastępstwie za trenera opiekę nad chłopakami przejęli Piotr Szustak i Michał Balcerczak.

Zaś trener Wojciech Antczak jechał na Teresin z ekipą liczącą 8 osób. Turniej wypadł bardzo dobrze srebrne medale zdobyli Kacper Krawczak 75 kg Eryk Pacyna 68 kg oraz brąz zdobył Bartosz Ochroński w 57 kg. Zaś 7 miejsce zdobył Oskar Nowakowski również w 57 kg. Natomiast Alan Kowalczyk, Antoni Antczak, Mikołaj Krzemiński oraz Bartosz Owsicki zajęli dalsze miejsca w swoich kategoriach ale, co najważniejsze zdobyli bardzo cenne doświadczenie w międzynarodowym turnieju gdzie przecież toczyli walki z Ukraińcami, Litwinami, Ruskimi, Niemcami i Czechami. I mamy nadzieję, że któryś z powyższych medalistów w tym roku będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy młodzików które odbędą się w Krakowie.

II Puchar Polski kadetów i kadetek – Komorniki 5-7.04.2019r.
W dniach 5-7.04.2019 w Komornikach pod Poznaniem obył się II rzut Pucharu Polski który jednocześnie był drugą kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w województwie świętokrzyskim. Wśród kadetów walczyli Bartosz Ochroński i Oskar Nowakowski w 55 kg, Eryk Pacyna 65 kg, Kacper Krawczak 71 kg oraz Eryk Rzeszewski 80 kg, a kadetki reprezentowała tylko Amelia Kuraszewska 65 kg. Kadeci w których może się znaleźć tylko najlepsza 16-stka w kraju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i rywalizacja jest bardzo mocna , wszystko zależy od dyspozycji dnia kto jak jest przygotowany fizycznie i psychicznie oraz od samego szczęścia w losowaniu . Po bardzo ciężkich walkach w dwóch turniejach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się tylko dwaj zawodnicy Bartosz Ochroński 55 kg który na I PP był piąty zaś na drugim uplasował się już na trzecim miejscu, drugim szczęśliwcem który uzyskał awans jest Kacper Krawczak w 71 kg gdzie w I PP zajął trzynastą lokatę a na drugim był jedenasty i łącznie dało mu to ostatnią lokatę wśród 16 zawodników którzy dostali się na OOM.
W śród kadetek bez apelacyjnie najlepsza była Amelia Kuraszewska która wygrała pierwszy PP a na drugim była druga , gdzie lekko odnowiła się kontuzja kostki i trener nie chcą ryzykować większego problemu zdrowotnego wycofał Amelię z walki finałowej.