Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-11-22 20:19:19

Kolejne Medale Mistrzostw Polski w Zapasach

W dniach 16-18.11.2018r. w Krotoszynie obyły się Mistrzostwa Polski w zapasach młodzików z roczników 2004-2006 . Krotoszyn patrząc na wcześniejsze lata zawsze był szczęśliwym miejscem dla Husaria Fight Team. Z tego miejsca zawsze przywożone były medale  np. z turniejów ogólnopolskich, międzywojewódzkich mistrzostw młodzików, czy ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. I tym razem Mistrzostwa Polski Młodzików okazały się szczęśliwe, gdyż HFT zdobyło 3 medale na 4 zawodników.

Najlepszy wynik w historii klubu wśród chłopców osiągnął Kacper Krawczak walczący w kategorii 68 kg, który doszedł aż do finału MP. Finał Kacper przegrał, ale został pierwszym Vice-mistrzem Polski w zapasach wśród chłopców w Klubie. Kolejnym zawodnikiem, który wywalczył brązowy medal był Eryk Pacyna, gdzie nie tak dawno poniósł porażkę z późniejszym mistrzem polski w półfinale, co sprawiło, że  z automatu walczył w małym finale. Po emocjonującej walce wygrywa poprzez położenie przeciwnika na plecy. Eryk występował w kategorii 62 kg. Ostatnim który zrobił również medal brązowy jest Bartosz Ochroński, który walczył w kategorii wagowej  57 kg . Bartek był jednym z zawodników którzy przed MP był brany po uwagę przez trenera na Mistrza Polski. Niestety plan z mistrzem się nie udał gdzieś w drugiej walce Bartek zbyt mocno się rozluźnił i musiał uznać wyższość przeciwnika. Zaś po tej walce, walcząc kolejne cztery, nie dał szans przeciwnikom i na otarcie łez Bartek jako jedyny do tej pory zdobywa drugi medal z rzędu na MP młodzików, również brązowy zdobył rok temu w Brzegu Dolnym. Oskar Nowakowski walczący w 52 ostatecznie zajął 12 miejsce w kraju.

Zapasy stoją już na wysokim poziomie w klubie Husaria Fight Team, gdzie oprócz Kozielic dzieci trenują jeszcze w Warnicach i Przelewicach pod opieką trenera wszystkich grup jest Wojciech Antczak.