Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-12-03 11:38:47

Ostateczne rozstrzygnięcia IV Międzyszkolnego Turnieju Szachowego - Przelewice 2017

W turnieju udział wzięło 21 młodych szachistów ze szkół podstawowych, gimnazjum i klubów szachowych województwa zachodniopomorskiego: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach, Gimnazjum im. OZP w Przelewicach, LASKER Barlinek, SKOCZEK Choszczno, Pałac Młodzieży w Szczecinie oraz ze Szkoła Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z czasem do namysłu 15 minut dla zawodnika. Nie miał sobie równych tego dnia zawodnik reprezentujący klub Skoczek Choszczno – Bartosz Kowalik, który w całym turnieju zdobył komplet 9 punktów i wygrał cały turniej, plasując  się jednocześnie na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach MTS 2017. Drugie miejsce zajął jego odwieczny rywal z klubu LASKER Barlinek – Szymon Kostrakiewicz (7,5 pkt), a trzecie zawodnik SKOCZEK Choszczno – Szymon Tomczyk (7,0 pkt). Sędzią turnieju był Pan Krzysztof Dłużyński.

3. Zaborowski Kacper     5,0 pkt    Gimnazjum Przelewice

Pierwsze swoje punkty turniejowe zdobyli zawodnicy NSP w Przelewicach: Maja Mularczyk i Kryspin Gwiazdowski, którzy zaczęli się uczyć grać w szachy od września br., biorąc udział w projekcie „Ale wkoło jest szachowo”. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy– nagrody rzeczowe, słodki poczęstunek oraz zimne napoje. Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu szachowego składam serdeczne podziękowania.