Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2016-12-19 13:27:18

Szachowe zmagania

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców w Szczecinie

16 grudnia br. uczniowie Gimnazjum im. OZP w Przelewicach wzięli udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany w sali Gimnazjum nr 16 w Szczecinie.

W turnieju udział wzięli uczniowie 14 szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-10+5s. Drużynę reprezentowali uczniowie w następującym składzie: Streflik Robert, Zaborowski Kacper, Zaborowski Jakub i Bochan-Bochanowicz Alicja.

6.0

Najlepszym zawodnikiem w drużynie okazał się Zaborowski Kacper, który indywidualnie zajął 17 miejsce na 56 startujących zawodników. Miejsca pozostałych zawodników odpowiednio: Zaborowski Jakub – 23, Bochan-Bochanowicz Alicja – 28, a Streflik Robert - 32. Widać wyraźny wzrost umiejętności  drużyny, bo od czterech lat plasujemy się w pierwszej dziesiątce gimnazjów województwa, co dobrze rokuje na przyszłe lata i mamy nadzieję zająć  jedno z trzech czołowych miejsc. Jeszcze w przedostatniej rundzie zajmowaliśmy trzecią lokatę, ale niestety w ostatniej rundzie los przydzielił nam za przeciwników niepokonanych zawodników z Gimnazjum nr 16 ze Szczecina, którzy ostatecznie wygrali cały turniej.