Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2014-12-12 11:01:08

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych

05 grudnia br. uczniowie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach wzięli udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Szachach Drużynowych Dziewcząt i Chłopców, który został rozegrany w sali Gimnazjum nr 16 w Szczecinie.

W turnieju udział wzięli uczniowie 15 szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry P-15. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Dorota Dolina, Robert Streflik oraz uczniowie klas drugich:  Damian Skrobek i Szymon Kupisz.

6,5

Najlepszym zawodnikiem w drużynie okazała się Dorota Dolina, która indywidualnie zajęła 14 miejsce na 65 startujących zawodników. Jeszcze przed ostatnią - 7 rundą, zajmowaliśmy siódmą lokatę. Niestety, nie udało się nam jej utrzymać i ostatecznie zajęliśmy IX miejsce. Mimo wszystko jest postęp, ponieważ rok temu uplasowaliśmy się na XI miejscu. Skład drużyny dobrze rokuje na przyszłe lata i mamy nadzieję zająć ponownie jedno z trzech czołowych miejsc.