Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2014-07-01 10:06:48

Z językiem niemieckim za pan brat - podsumowanie projektu

Projekt „Z językiem niemieckim za pan brat” realizowany na terenie gminy Przelewice rozpoczął się w marcu, a zakończył w czerwcu 2014 r. Jego celem była nauka i pogłębianie znajomości języka niemieckiego poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych i warsztatach polsko-niemieckich. Uczestnikami projektu byli uczniowie ze szkół podstawowych w: Jesionowie, Kłodzinie i Żukowie oraz z gimnazjum w Przelewicach.

Uczniowie zostali wyposażeni w materiały niezbędne do nauki, a zajęcia przeprowadzane były przez wykwalifikowanych nauczycieli. Polsko-niemieckie warsztaty językowe odbywały się w poszczególnych szkołach i w pałacu przy Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Do udziału w nich zaproszeni zostali uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół w Woldegk i Ueckermünde.

Warsztaty ze względu na terminy, w których się odbywały, miały różną tematykę. Wiodącym tematem w kwietniku były zbliżające się święta wielkanocne, toteż uczestnicy poznawali słownictwo związane z tym świętem, wykonywali pisanki  oraz kartki wielkanocne. Warsztaty majowe miały tematykę sportową, ponieważ gimnazjum w Przelewicach przygotowywało się do uroczystości nadania szkole imienia Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej. Uczniowie poznawali dyscypliny sportowe w dwóch językach, prezentowali je na sporządzanych przez siebie plakatach oraz uczestniczyli w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Trzecie, a zarazem ostatnie warsztaty, odbywały się pod hasłem „Z ekologią na ty”. Młodzież wykonywała gniazda z materiału przyniesionego z Ogrodu, figurki ptaków z masy solnej, a także uczestniczyła w konkursie „Las pachnący żywicą”. Wszyscy pracowali w grupach mieszanych i niezależnie od tematyki zajęć warsztatowych bawili się w różne zabawy poznawcze i integracyjne, które pozwalały na pokonywanie bariery językowej i sprzyjały zawieraniu nowych znajomości.                  

Projekt był możliwy do zrealizowania dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia 2007-2013 oraz budżetu państwa.      

Renata Golczyk-Maksymiec

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona