Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2013-12-16 12:34:49

Szachy w Schneverdingen

W dniach 29.11-01.12.2013 r., dwóch najlepszych szachistów Publicznego Gimnazjum w Przelewicach: Paweł Dolina i Damian Skrobek wraz z opiekunem – Bogusławem Pecuchem oraz zawodnicy „Lasker” Barlinek wraz z Prezesem klubu Krzysztofem Wolskim, brali udział w zawodach szachowych w Schneverdingen.

Były to: 17 Heide Open (Otwarte Mistrzostwa Juniorów Schneverdingen), 22 Offene Stadtjugendmeisterschaft (Otwarte Mistrzostwa Schneverdingen w kategorii OPEN) oraz 14 Blitzturnier (szachy błyskawiczne).

Niemieccy przyjaciele przywitali nas bardzo serdecznie, stworzyli bardzo dobre warunki pobytu i organizacyjnie spisali się na medal. Miejscowość Schneverdingen położona jest między Hamburgiem, a Hanowerem, co skutkowało przybyciem na turnieje wielu bardzo dobrych zawodników z tych miast i jednocześnie wysokim poziomem turniejów. Pierwszego dnia odbyło się trójstronne spotkanie przedstawicieli klubów Barlinek – Schneverdingen – Eksjo (miasta partnerskie), gdzie zostały omówione formy współpracy na następny rok, a w kolejnych dniach – rozgrywki szachowe.

W kategorii do lat 10 turniej wygrał Grzesiu Berliński, zawodnik „Laskera” Barlinek, który od gospodarzy dostał przydomek „Dominator”. W kategorii do lat 14 – Paweł Dolina zajął wysokie, bo X, a Damian Skrobek – XII miejsce.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Przelewice Marka Kibały, Burmistrza Miasta Barlinek Zygmunta Siarkiewicza i Prezesa Klubu „Lasker” Barlinek Krzysztofa Wolskiego.

Dzięki temu wyjazdowi zdobyliśmy nowe doświadczenia, poznaliśmy ciekawych ludzi i mile spędziliśmy czas, za co serdecznie dziękujemy.