Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2013-05-22 12:55:47

Otwarte Mistrzostwa Choszczna Juniorów w Szachach

11 maja br. na szachownicach w Choszczeńskim Domu Kultury rywalizowali juniorzy na dystansie 9 rund (po 15 minut dla zawodnika). Dla naszych zawodników był to drugi z czterech zaplanowanych zewnętrznych turniejów szachowych projektu pn. „W szachy mi graj”, w ramach zadania publicznego Gminy Przelewice „Wspieranie aktywności szkół w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych oraz stworzenie dzieciom i młodzieży oferty spędzania czasu wolnego”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Zawodnicy grali w 3 grupach wiekowych:

1. juniorzy i juniorki do lat 10 (rocznik 2003 i młodsi),
  2. juniorzy i juniorki do lat 14 (rocznik 1999),
  3.   juniorzy i juniorki do lat 18 (rocznik 1995).

LASKER Przelewice wystartował w dwóch grupach. Do do lat 14 reprezentowany był przez Konrada Bussę i Kacpra Juzyszyna – uczniów PSP Żuków, dla których był to pierwszy turniej tak wysokiej rangi na którym zdobyli swoje pierwsze punkty turniejowe. Do lat 18 reprezentowany był przez 8 zawodników PG Przelewice. Monika Bussa okazała się najlepszą juniorką w swojej kategorii a Jowita Wawrowska zajęła II miejsce. Wymienione dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród chłopców IV miejsce zajął Paweł Dolnia, który okazał się najlepszym zawodnikiem Laskera Przelewice i zajął w klasyfikacji łącznej bardzo wysokie (18 miejsce na 52 startujących). V miejsce zajął w swojej kategorii Błażej Gapiński, który był 23 w kategorii łącznej. Należy dodać, że w turnieju startowali zawodnicy z takich klubów jak: UKS Skoczek Choszczno, Hetman Myślibórz, AZS Poznań, LKS Chrobry Gniezno, AKS Hetman Politechnika Koszalin, UKS Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg, Lasker Barlinek i KS Mechanik Stargard Szczeciński.

Warto podkreślić, że przy tak wysokim poziomie zawodów, juniorzy z Laskera Przelewice wykonali swoje zadanie bardzo dobrze. Podsumowując chciałbym pogratulować postawy i zajętych miejsc naszym zawodnikom w mocno obsadzonym i wyczerpującym turnieju rozgrywanym w Choszcznie.