Archiwalna Strona Przelewice
Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-10-17 10:49:01

Mnóstwo pomysłów na promocję naszych wsi po wyjeździe studyjnym do małopolski

W dniach 11.-13. października 2012 r. odbył się wyjazd studyjny skierowany do osób prowadzących gospodarstwa agroturystyczne i innych zainteresowanych w zakresie prowadzenia gospodarstw agroturystycznych, tworzenia wiosek tematycznych połączony ze szkoleniem z zakresu produktów turystycznych, marketingu produktów i usług oraz tworzenia marki na obszar działania Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała, tj. do Zakliczyna, Ciężkowic, Pleśnej i Wojnicza w województwie małopolskim.

W wyjeździe uczestniczyło 30 mieszkańców z obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego.

Harmonogram wyjazdu obejmował wykłady nt. roli i znaczenia turystyki dla jakości życia na obszarach wiejskich, metodykę budowania marki w turystyce wiejskiej na przykładzie uprawy fasoli PIĘKNY JAŚ z Doliny Dunajca, rola i uwarunkowania wsparcia finansowego w procesie budowania marki produktu turystyki wiejskiej, a także zwiedzanie i prezentacje najlepiej prosperujących gospodarstw agroturystycznych działających na obszarze działania LGD Dunajec-Biała. Wykłady i prezentacje wiosek tematycznych oraz gospodarstw turystycznych prowadzili gospodarze Pan Jan Czaja oraz Pani Barbara Zych.

Ważne znaczenie w rozwoju obszarów wiejskich odgrywają podmioty turystyczne i świadczące usługi turystyczne, stwarzając nowe miejsca pracy, wpływają na poziom życia mieszkańców obszarów wiejskich, kulturę, aktywizują społeczeństwo i podnoszą prestiż regionu.

Pomimo różnych czynników wpływających na rozwój obszarów wiejskich, najistotniejszą rolę odgrywa czynnik ludzki, który jest głównym determinantem sukcesu podmiotów turystycznych i świadczących usługi turystyczne. Istota znaczenia czynnika ludzkiego w rozwoju podmiotów turystycznych wynika przede wszystkim z usługowego charakteru działalności turystycznej. Prawidłowo realizowany proces zarządzania podmiotami turystycznymi prowadzi do kształtowania właściwych stosunków międzyludzkich i postaw personelu oraz zachęcania do zakupu produktów turystycznych. Wszystkie działania jednostkowe powinny przynosić osobistą korzyść oraz przyczyniać się do osiągania określonych celów podmiotów jako całości.

Mamy nadzieję, iż zdobyta wiedza podczas wizyty studyjnej w województwie małopolskim umożliwi nam dobre opracowanie i zorganizowanie rozwoju podmiotów, które będą gwarantem promocji i podniesienia jakości życia na obszarach wiejskich.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy życząc jednocześnie Państwu wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Źródło: http://liderpojezierza.pl/

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona