Dziś jest: Środa 30 czerwca 2021, imieniny: Emilii i Lucyny

Obsługa techniczna
ALFA TV

2012-08-09 12:37:37

Tour de Pologne zawitał do Żukowa

W samo południe na obiektach sportowych  „Moje Boisko Orlik 2012” w Żukowie grupa „kolarzy amatorów” w postaci dzieci i młodzieży stanęła na starcie wyścigu  pn. „CROSS ROWEROWY.

Zmagania młodych adeptów sportu rowerowego odbywały się 13.o7.2012 r. na „polnych drogach” we wsi Żuków. Trasa wyścigu liczyła blisko 5 km na zróżnicowanym terenie (górki ,nierówności itp.) i pokonywana była na czas. Każdy startujący miał własny sprzęt, dzięki czemu na trasie zobaczyć można było różnego rodzaju dwuśladowce tj. BMX-y, popularną „DAMKĘ”, Romet WIGRY 3, czy też  nowoczesne rowery górskie. Zwycięzcą niespodziewanie został jadący na swoim „góralu” Kacper Kadłubek, który w tyle zostawił znacznie starszych kolegów. Drugie miejsce zajął Adam Sienkiewicz, a na najniższym stopniu podium uplasował się Bartosz Duk.
Jako ciekawostkę należy odnotować start najmłodszego w gronie Piotrusia, który mimo 5 lat pokonał całą trasę. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zmagań wolontariuszom: Weronice Kadłubek, Sandrze Piwowarczyk, Patrykowi Szagańskiemu i sponsorowi p. Ewie Starzyńskiej.

Autor: Leszek Muskała