tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Żuki i Przyjaciele - relacje z rajdu turystycznego po ziemi przelewickiej

Klub Pojazdów Zabytkowych w Szczecinie, przy wsparciu Wójta Gminy Przelewice, Rady Sołeckiej w Żukowie, OSP Przelewice i Jesionowo, w dniu 19.06.2021r. zorganizował Turystyczny Rajd Samochodowy Żuki i Przyjaciele, jako II Runda Pucharu Pomorza Zachodniego.

Trasa Rajdu wiodła po ziemi przelewickiej, a rozpoczynała i kończyła się w  Żukowie  przy j. Płoń. Uczestnicy Rajdu mieli do pokonania ok. 50 km z licznymi zadaniami do wykonania. Rajd skierowany był do członków klubów zrzeszonych w PZM, a także do mieszkańców naszej gminy.  Patronat honorowy nad Rajdem objął wójt gminy Mieczysław Mularczyk.

Piknik  przy j. Płoń w Żukowie kończył Rajd motoryzacyjny po ziemi przelewickiej, a bawiono się w klimacie PRL. W pikniku udział wzięli m.in. włodarz gminy Mieczysław Mularczyk, a wśród zaproszonych gości, obecny był również wicemarszałek WZ Olgierd Kustosz.

Wójt Gminy pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia, a w szczególności Klubowi Pojazdów Zabytkowych w  Szczecinie, Pani Sołtys Ewie Połczyńskiej i Radzie Sołeckiej w Żukowie, Waldemarowi Klemenskiemu,  OSP Przelewice i OSP Jesionowo i Pani Żanecie Mrówczyńskiej Sołtys Sołectwa Przywodzie, Pani Anecie Wolińskiej Sołtys Sołectwa Lubiatowo i KGW Przywodzie.

Czyste powietrze
Promocja Granty PPGR
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mapy Gminy
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie
Polska Multimedialna