tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Sekcja tenisa stołowego LKS WICHER

17.02.1996 r. z inicjatywy p. Marka Kibały powstała w klubie  LKS "Wicher" Przelewice nowa sekcja sportowa tenisa stołowego która zgłoszono do rozgrywek Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Szczecinie w 4-ch kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów i seniorów. Od samego początku zawodnicy Wichra brali udział we wszystkich wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych i mistrzostwach okręgu.

Do pierwszych sukcesów należy zaliczyć zdobycie 4 medali w Mistrzostwach Okręgu Młodzików i Kadetów, oraz brązowego medalu młodzików w grze deblowej w strefowych eliminacjach do mistrzostw Polski przez Pawła Kibałę i Marcina Bąka.

Po pierwszym sezonie 1996-97 sekcja tenisa stołowego „Wichra" Przelewice została sklasyfikowana w ogólnej klasyfikacji w okręgu na III miejscu w kategorii seniorów, na IV miejscu w kategorii juniorów, na I miejscu w kategorii kadetów, i na II miejscu w kategorii młodzików. W punktacji generalnej kadetów zarówno dziewcząt i chłopców przelewicki klub zakończył rozgrywki na VI miejscu na 9 klubów województwa szczecińskiego. W pierwszym okresie sekcja tenisa stołowego była reprezentowana tylko przez chłopców.

Indywidualnie na koniec pierwszego sezonu w kategorii młodzików II miejsce wywalczył Paweł Kibała, na VII miejscu uplasował się Marek Skrobisz. W drużynowych mistrzostwach okręgu młodzików drużyna LKS „Wicher" Przelewice zajęła II miejsce, kwalifikując się tym samym do rozgrywek strefowych.

Drużyna kadetów w w/w zawodach wywalczyła I miejsce kwalifikując się również do zawodów strefowych. W indywidualnych mistrzostwach okręgu młodzików w grze indywidualnej reprezentant „Wichra" Paweł Kibała wywalczył srebrny medal. A w grze deblowej zloty para Paweł Kibała. w grach deblowych zloty- medal para Paweł Kibała i Konrad Migdalski.

W grze mieszanej srebrny medal zdobyła para Katarzyna Klapenda Skrzat Tetyń i Paweł Kibała. W pierwszy sezonie 1996-97 na działalność sekcji dotacja wynosiła 1.500 zł. Suma ta to wydatki na wpisowe do rozgrywek, opłacenie licencji zawodników na zawody w różnych kategoriach wiekowych. W/w kwota pozwalała na wyjazdy na zawody do Szczecina oraz innych miejscowości strefy wielkopolskiej.

Należy nadmienić, że sekcja tenisa stołowego była prowadzona społecznie przez wielkiego entuzjastę tego sportu Marka Kibałę. Zajęcia odbywały się w holu budynku Szkoły Podstawowej w Laskowie. Mimo takich warunków treningowych młodzi zawodnicy osiągali znaczące sukcesy w skali województwa i makroregionu.

Czyste powietrze
Promocja Granty PPGR
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mapy Gminy
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie
Polska Multimedialna