tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Ochotnicza Straż Pożarna w Klukach

11 września 2010 r. na boisku LZS „Błyskawica” Kluki zostały rozegrane międzygminne zawody sportowo – pożarnicze drużyn OSP.  Współzawodniczyło ze sobą 9 jednostek OSP z gmin: Przelewice i Warnice oraz dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze z Przelewic i z Wierzbna. Swoje reprezentacje z terenu naszej gminy  wystawiły jednostki OSP: Przelewice, Lubiatowo, Kluki i Jesionowo.

Otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Przelewice p. Marek Kibała, a poprzedzone ono zostało przekazaniem przez niego dla OSP Kluki, lekkiego samochodu strażackiego marki Volkswagen Transporter, a dla OSP Lubiatowo motopompy. Spikerem zawodów był p. Janusz Wojtowicz, zaś prowadzeniem i wydawaniem komend zajął się p. Andrzej Emanowicz Wiceprezes Zarządu d/s bojowych Oddziału Gminnego Zarządu OSP RP w Przelewicach

Zawody rozegrane w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza (7 x 50 m) z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Podczas konkurencji drużyny strażackie miały za zadanie w jak najkrótszym czasie podpiąć zestaw węży, uruchomić motopompę i strumieniem wody przewrócić komplet pachołków oraz trafić w tarczę obrotową. Sędziami zawodów byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, a sędzią głównym  st. kpt Cezary Kocanowski.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami:

  • I miejsce OSP Stary Przylep (66,00 sek.)
  • II miejsce OSP Zaborsko (66,50 sek.)
  • III miejsce OSP Obryta (69,10 sek.)


Ćwiczenia bojowe:

  • I miejsce OSP Warnice (56,20 sek.)
  • II miejsce OSP Lubiatowo (56,90 sek.)
  • III miejsce OSP Przelewice (67,98 sek.)


W klasyfikacji międzygminnej I miejsce zajęła jednostka z Warnic, II z Lubiatowa, a III ze Starego Przylepu. Wśród jednostek Gminy Przelewice I miejsce zajęła jednostka z Lubiatowa, II z Przelewic, III z Kluk, a IV z Jesionowa. Wszyscy zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy, które wręczyli: p. Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice,  p. Ireneusz Szymański Wójt Gminy Warnice i p. Jerzy Wroński członek ZOWZ OSP RP w Szczecinie.

Nie zabrakło też nagród dla najmłodszych uczestników. Na zakończenie zawodów na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Zadowolenie i uśmiechy, które gościły na twarzach gości były najlepszą zapłatą dla strażaków z OSP Kluki, którzy byli gospodarzami sobotniej imprezy. Ich trud i ciężka praca opłaciła się.

Organizatorom składamy serdeczne podziękowania za pięknie przygotowaną imprezę.

Czyste powietrze
Promocja Granty PPGR
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mapy Gminy
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie
Polska Multimedialna