tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Zapraszamy na Święto Plonów do Jesionowa

W tym roku Dożynki Gminne odbędą się w sobotę 3 września br. na boisku sportowym w Jesionowie. Rozpoczną się  uroczystą Mszą Świętą Dziękczynną za plony w  kościele pw. Chrystusa Króla w Jesionowie i korowodem dożynkowym.

Przygotowany program imprezy wypełniony będzie atrakcjami kulturalnymi, różnego typu konkursami dożynkowymi oraz zabawami dla dzieci i osób dorosłych. Ponadto w trakcie imprezy odbędzie się  Konkurs na Najładniejszy Wieniec i  Turniej Sołectw z nagrodami. Nastąpi również rozstrzygnięcie Konkursu Na Najładniejszą Posesję. Będą także inne towarzyszące atrakcje, w tym m.in. pokaz walki Karate, strzelnica, występ artystyczny  dzieci ze PSP Jesionowo oraz  pokaz taneczny zespołu Jeruzalem z Lipian, loteria fantowa i inne atrakcje.

Natomiast w godzinach od 15:00 do 18:00 na placu dożynkowym będzie Mobilny Punkt Szczepień dla osób zainteresowanych szczepieniem przeciw Covid-19.

Nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych mieszkańców gminy, na których czekać będzie szereg darmowych atrakcji, w tym m.in. animacje dla dzieci, mega bańki mydlane, malowanie buziek, warkoczyki, wata cukrowa i inne niespodzianki.

Dla smakoszów dobrego jadła będzie  strefa podmiotów ekonomii ze swojskim jadłem i rękodziełem.

W trakcie dożynek wolontariusze ze Stowarzyszenia Inkubator Pomysłów i Rada Sołecka w Jesionowie będą prowadzić zbiórkę publiczną nr 2022/3238/OR na rzecz Pogorzelców z Jesionowa.

Dożynkową imprezę zakończy wspólne biesiadowanie i zabawa dożynkowa  z Zespołem  SILVE do godz. 3 nad ranem, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!

Czyste powietrze
Promocja Granty PPGR
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mapy Gminy
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie
Polska Multimedialna