tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Wydarzenia ze Szkoły Podstawowej w Kłodzinie

Uczniowie z SP Kłodzino poznają Polskę

Wycieczki kształcą, o tym wiedzą wszyscy. Dlatego uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie odbyli kilka wycieczek w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Pierwsza z nich odbyła się 19 maja do Kołobrzegu i okolic. Uczniowie z klas 4 – 6 zwiedzili wystawę czasową „Tak się żyło w PRL-u”, zobaczyli Pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz Latarnię Morską. W Dobrzycy obejrzeli Ogrody Hortulusa z największym na świecie labiryntem grabowym, a na koniec wycieczki odbyli niezwykłą podróż w czasie w Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu.

Druga, trzydniowa wycieczka, odbyła się do Wrocławia w dniach 30, 31.05 i 01.06.2022 r. 47 uczniów wraz z opiekunami wyruszyło na poznanie stolicy Dolnego Śląska. Atrakcji było co niemiara, a należało do nich: wjazd na najwyższy budynek Wrocławia – Sky Tower, Hydropolis, spacer po Starym Mieście, wizyta w Muzeum Narodowym, zdobycie Góry Ślęży, Panorama Racławicka, Tańczące Fontanny, Ogród Botaniczny, Hala Stulecia, zwiedzanie ZOO i Afrykarium. Wielką frajdę sprawiło dzieciom poszukiwanie Wrocławskich Krasnali.

Kolejna wycieczka miała miejsce w Wolinie i Kamieniu Pomorskim w dniu 8 czerwca. Udały się na nią dzieci z klas 1 – 3. W Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie dzieci wzięły udział w warsztatach lepienia w glinie, czy strzelania z łuku. Było też Muzeum Ziemi Kamieńskiej, Dwór von Kleista, Konkatedra św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim.

Jolanta Czerniak

 

FESTYN RODZINNY W KŁODZINIE

4 czerwca, w piękny słoneczny sobotni dzień odbył się w Kłodzinie festyn rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich były występy w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów z klas I – III. Po występach każdy znalazł coś dla siebie – malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, loteria fantowa, dmuchany zamek. Dla osób chcących sprawdzić swoje umiejętności odbyły się zawody sportowe i zręcznościowe. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Mam talent”. Nie zabrakło imponujących baniek mydlanych i pokazu strażaków. Z imprezy nikt nie wyszedł głodny – było ciasto i kawa, lody, wata cukrowa, popcorn i oczywiście kiełbaska z grilla. Zapraszamy za rok.

Jolanta Czerniak

 

 

Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie