tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Szczepimy się z KGW

W dniu 4 września 2021r. odbył się festyn w ramach Narodowego Programu Szczepień połączony z Dożynkami Wiejskimi Sołectwa Jesionowo. Mobilny punkt szczepień działał w godz. 12 – 17 , prowadzony przez Punkt Szczepień Powszechnych Strzelecki Ośrodek Kultury. Szczepiono  szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson i dwudawkową Pfizer. Zaszczepiło się 20 osób.

Każdy zaszczepiony był nagrodzony (torba na zakupy + długopis z logo) Nagrodami głównymi były 3 bony podarunkowe w wysokości 200zł. Od firmy Rossman. Wylosowali je: Bartek, Sebastian i Monika z Jesionowa.

W programie imprezy było:

12-17 Mobilny Punkt Szczepień

15 – uroczysta Msza Święta dożynkowa

 16:30 przemarsz korowodu do świetlicy wiejskiej

17 – biesiada, strefa gastronomiczna

Atrakcje dla dzieci – Festiwal kolorów „Holii”, zamek dmuchany, konkursy i zabawy ( malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, wata cukrowa, lody, słodycze i zakręcone frytki „Crazy”, zajęcia plastyczne ”Pojazd rolniczy” z wykorzystaniem surowców wtórnych. Główną atrakcją dla dzieci było szukanie „Skrzyni skarbów” za pomocą wykrywacza metalu, którą zorganizowali strażacy z OSP Jesionowo na czele z prezesem Waldemarem Wiśniewskim. Nasi strażacy zapewnili atrakcje dzieciom w postaci zabawy w pianie, kurtynie wodnej, pokazy ratownictwa i przejeżdźki wozem bojowym. Licznie przybyli goście wraz z Panem Wójtem Gminy Przelewice spędzili popołudnie przy suto zastawionych stołach. Potrawy przygotowały Panie z KGW z Jesionowa. Dostępny był również kącik kawowy i pyszne ciasto. Oprawę muzyczną zapewnił nam zespół zespół wokalno-muzyczny „Silver” z Krzęcina. Zabawa trwała do rana.

Partnerami imprezy byli:

Sołectwo Jesionowo i  OSP Jesionowo

Serdecznie dziękujemy:

Ks. Adamowi Polanowskiemu

Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej

Strażakom OSP

Pani Basi i Ani za piękne dekoracje

Paniom które upiekły ciasto i pomagały w przygotowaniach potraw

Osobom które prowadziły konkursy i zabawy.

Wszystkim mieszkańcom i gościom którzy przybyli na naszą wspaniałą zabawę.

 

Organizatorzy

Galeria zdjęciowa i więcej szczegółów na stronie: https://www.facebook.com/jesionowo

Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy