tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

STRAŻACKI MIKOŁAJ W REMIZIE OSP PRZELEWICE

Prezes Zarząd OSP Przelewice druh Henryk Nawój wraz z prezesami  Zarządu: OSP Płońsko druhem Bogusławem Pokorskim i Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Przelewicach druhem Januszem Wójtowiczem wspólnie podziękowali za ten rok działalności dzieciom z DDP i młodzieży z poszczególnych MDP. Na spotkanie opłatkowe przybyły MDP z Przelewic i  Płońska,  DDP Przelewice,  nowo powstająca MDP Kluki, a także dzieciaki naszych strażaków oraz wicemarszałek WZ Olgierd Kustosz, wicestarosta pyrzycki Ewa Gąsiorowska-Nawój i wójt gminy Mieczysław Mularczyk.

Spotkanie opłatkowe prowadził kapelan powiatowy ks. kan. Roman Dutko, podczas którego  na początku wspólnie zaśpiewano kolędy. Na zakończenie łamania się opłatkiem Kapelan życzył wszystkim, dużo zdrowia i wytrwałości strażackiej. Przyszedł czas na niespodziankę dla naszych młodych strażaków, którą przygotowali druhowie: Piotr Cepa,  Mateusz Oszczygieł, naczelnik OSP Przelewice Mateusz Woźniak, z-ca naczelnika OSP Przelewice Tomasz Nawój, Woźniak Marcin, Marcin Nawój oraz w/w prezesi Zarządów. Na sygnale świetlnym samochodem ratowniczo-gaśniczym do remizy dojechał św. Mikołaj i  następnie rozdawał prezenty wspólnie z Wicemarszałkiem WZ i Wicestarostą Pyrzyckim. Dziękujemy za tak szlachetny dar. Mikołaj nie zapomniał też o dowódcach MDP Przelewice i MDP Płońsko, którym podarował radiotelefony do nauki porozumiewania się podczas zdarzenia. Ponadto WOŚP dla wszystkich OSP w kraju podarowała fantomy w ramach programu „RATUJMY I UCZMY SIĘ RATOWAĆ”. Fantom trafił do MDP Przelewice.

Tradycyjnie tym razem strażacy skosztowali tylko śledzia w oleju. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaufanie i współprace z naszymi jednostkami.

Prezes Zarząd OSP Przelewice  druh Henryk Nawój

Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie