tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Fotorelacja z wydarzeń NSP Przelewice

W dniach 24-26.05.2022 uczniowie klasy ósmej NSP Przelewice przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W czasie, gdy ósmoklasiści zmagali się z trudami egzaminu, pozostali uczniowie uczestniczyli w żywych lekcjach historii, patriotyzmu i przyrody.

We wtorek 24.05. uczniowie klas IV-VII wyruszyli autokarem na całodniową wycieczkę do Biskupina i Gniezna. Oprowadzani przez przewodnika zwiedzili gród w Biskupinie, który przeniósł ich do VIII w. p.n.e. W osadzie odwzorowano obozowisko łowców i zbieraczy, pierwszych rolników oraz osadę obronną. Odkrycie osady stanowiło jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii. Niebywałą atrakcją dla uczniów była przejażdżka kolejką wąskotorową na trasie Biskupin-Gąsawa.

Następnie uczniowie udali się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzili tam jedną z najstarszych katedr w Polsce, słynącą m.in. z Drzwi Gnieźnieńskich ukazujących żywot św. Wojciech, po czym udali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie brali udział w kolejnej lekcji historii.

W środę 25.05. na całodniową wycieczkę edukacyjną do Wolina i Międzyzdrojów wyruszyli najmłodsi uczniowie NSP Przelewice, tj. uczniowie klas I-III. W Wolinie w Centrum Słowian i Wikingów czekało na uczniów wiele atrakcji, m.in. lepienie w glinie, filcowanie na mokro, strzelanie z łuku i in. Słodkie podpłomyki z miodem były zwieńczeniem wizyty w Wolinie. Następnie dzieci pojechały do Międzyzdrojów do Zagrody Pokazowej Żubrów, gdzie poza żubrami mieszkają tu również inne zwierzęta. Podczas spaceru po Wolińskim Parku Narodowym pani przewodnik opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach oraz tutejszej roślinności. Była to ciekawa lekcja przyrody.   

Galeria zdjęć

Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Sesje Rady Gminy Przelewice
Wspieraj Lokalnie