tło
Herb powiatu

Gmina
Przelewice

Fotorelacja z Festynu „SZCZEPIMY SIĘ z KGW ISKRA” - 12.09.2021r.

Festyn realizowany był w ramach Narodowego Programu Szczepień „Szczepimy się z KGW”. W programie imprezy były występy artystyczne naszych lokalnych artystów, strefa gastronomiczna i sportowa, a w strefie zabaw dla dzieci animacje prowadzone przez Tomasza Lalika, w tym m.in. bitwa na szable, mega bańki mydlane, dmuchańce i postacie z bajek. Natomiast malowanie twarzy wykonywała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działającą przy OSP Przelewice. Wśród zaproszonych gości obecni na  imprezie byli: p. Teresa Grzywaczewska dyrektor Regionalnego Biura TUW w Gorzowie Wlkp., p. Wojciech Spychała kierownik OWES dla regionu stargardzkiego, p. Mieczysław Mularczyk wójt gminy Przelewice, Agnieszka Nowysz przedstawiciel Biura Powiatowego ARMIR w Pyrzycach.

Partnerami Festynu byli:
• Ochotnicza Straż Pożarna w Przelewicach wraz z MDP
• Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie
• Sołectwo Żuków
• Gmina Przelewice.

W czasie imprezy w programie artystycznym wystąpiły dzieci z PSP w Żukowie, zespół JUTRZENKA wraz ze strażakami z OSP Przelewice, Grupa taneczna z Lipian i nasza utalentowana solistka z Lubiatowa Wiktoria Duk. Była także strefa bezpieczeństwa prowadzona przez p. Henryka Nawoja prezesa OSP Przelewice wraz z zaangażowanymi strażakami. Miłym gestem ze strony p. Henryka było przekazanie dla KGW ISKRA środków finansowych w kwocie 269 zł za koszty transportu, które Koło z kolei przekazało  na rzecz prowadzonej zbiórki publicznej dla Joasi.

W trakcie Festynu odbyły się warsztaty rękodzielnicze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, a prowadzone były przez Żanetę Mrówczyńską i Agatę Podgórczyk. Pyszne gofry serwowały panie: Ewelina Rutz, Paulina Tokarek i Dorota Król, a ciasto i popcorn p. Sylwia Szeląg i Kinga Szuplak.  Przy grillu dzielnie się spisali p. Anna Duk i jej mąż,  pyszną grochówkę ugotował p. Marian Dera  i napoje wydawały panie: Teresa Pietruszkiewicz i Renata Bielka, a watę cukrową p. Aneta Wolińska wraz z mężem.  W obsłudze pomagała nam również Karolina Szczęsna. Z kolei p. Teresa Kaczmarek prezentowała prowadzone przy PSP Żuków SKO. Ponadto na  boisku sportowym odbywały się również rozgrywki sportowe.

W godzinach od 14:00 do 19:00 działał Mobilny Punkt Szczepień prowadzony przez Sp. z o.o. ATHENA Med jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson. Zaszczepiło się łącznie 16 osób, a w losowaniu nagrody głównej mikrofalówkę wygrała p. Agnieszka z Karska. Natomiast w Spisie Ludności i Mieszkań rachmistrz p. Agnieszka Ciesielska spisała łącznie 18 rodzin.

Odbywająca się w niedzielne wrześniowe popołudnie impreza była też okazją do złożenia życzeń wraz z odśpiewaniem tradycyjnych „100 lat” dla Jubilatek z okazji swych urodzin: Ewy Połczyńskiej i p. Heleny Lachowskiej, najstarszej mieszkanki Żukowa. Tortem urodzinowym p. Ewa obdarowała wszystkich uczestników Festynu. Z kolei za wsparcie merytoryczne i pomoc w rozliczaniu projektów podziękowano panom Wojciechowi Spychale i Tomkowi Lalikowi, a p. Henrykowi Nawojowi za wsparcie i współpracę przy różnego typu inicjatywach podejmowanych przez  KGW ISKRA. Wyróżnienia za pomoc i wsparcie Koła otrzymały również panie Aneta Wolińska i Żaneta Mrówczyńska.

KGW ISKRA  dziękuje za życzliwą współpracę: Panu Henrykowi Nawojowi prezesowi OSP Przelewice, który wraz ze strażakami i Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z OSP Przelewice aktywnie włączył się w akcję pokazów udzielania pierwszej pomocy i prezentację wraz z konkursami strażackimi, Pani Dyrektor PSP w Żukowie Renacie Bochan-Bochanowicz oraz pracownikom z obsługi za współpracę oraz udostępnienie szkoły i sprzętu, a także paniom: Małgorzacie Błaszczyk i Annie Mierzwiak oraz dzieciom za prezentowany program artystyczny. KGW ISKRA dziękuje również Pani Sołtys Ewie Połczyńskiej i Radzie Sołeckiej, Panu Wójtowi Mieczysławowi Mularczykowi i zaangażowanym w pomoc organizacyjną pracownikom Urzędu Gminy, w tym Andrzejowi Kucharskiemu i Krzysztofowi Skąpskiemu. Serdecznie podziękowania skierowano także do  p. Zbigniewa Garzyńskiego za sponsoring, prowadzenie imprezy oraz do p. Ireneusza Junga za wsparcie i p. Teresie Grzywaczewskiej za gadżety, a także do Tomka za bezpłatne animacje dla dzieci, a także do zaangażowanych w organizację Festynu osób: Żanety, Anety i jej męża, Agaty, Pauliny, Doroty, Eweliny, Sylwii, Renaty, Teresy, Anny, a także do tych pań, które upiekły pyszne ciasta i przysmaki: Barbary, Beaty, Anny, Ewy, Renaty oraz do wszystkich zaangażowanych mieszkańców Sołectwa, w tym m.in. Anny i jej męża, Marcina, Malwiny, Roberta, Artura, Krzysztofa, Seweryna, Józefa, Szymona, Karoliny, Mariana, Jana, Eugeniusza, Haliny, Izy oraz za fotorelację do p. Marka.

Warto dodać, że podczas Festynu prowadzona była zbiórka na rzutnik do  Przedszkola w Karsku. KGW ISKRA również zbiórkę tę wsparło. Była też  prowadzona przez Stowarzyszenie INKUBATOR Pomysłów zbiórka publiczna na turnus rehabilitacyjny dla Joanny Prajzendanc z Przelewic, która jest po porażeniu mózgowym od dzieciństwa i w związku z tym wymaga stałej opieki osoby drugiej. Miło nam poinformować Państwa, że w czasie festynu i wcześniej prowadzonej zbiórki w/w Stowarzyszenie zebrało łącznie 2558,45 zł. Wielkie dzięki wszystkim Darczyńcom za włączenie się w tę szlachetną akcję i Wasze WIELKIE SERCA.

Był to, choć pracowity ale mile spędzony i  pełen życzliwości czas świętowania!

Anna Garzyńska

Biuletyn informacji publicznej
Dostępność cyfrowa i informacyjno-komunikacyjna
Ogród Dendrologiczny
Mikro porady
Lider Pojezierza
Nowiny Przelewickiej Gminy