Dziś jest: Sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Celiny i Waleriana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Wydarzenia

 

Wesołe wakacje w naszym Centrum

Cały lipiec 2012 r. upłynął w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Laskowie pod znakiem wielu wakacyjnych atrakcji i rozrywek. Uczestnicy zajęć, głównie dzieci i młodzież mogli w kreatywny sposób spędzić pierwszy miesiąc wakacji.

Opiekunka Centrum p. Joanna Mieszkowska wypełniła czas wszystkim tak, by nie było mowy o nudzie. Uczestnicy spotkań mogli rozwinąć swoje kulinarne pasje i umiejętności. Niektórzy po raz pierwszy zrobili swoją własną pizzę o niepowtarzalnym smaku, mogli pochwalić się też innymi wypiekami np. słodkimi ciasteczkami, czy babkami. Znalazło się także coś dla dusz artystycznych. Przy dużym udziale wyobraźni dzieci wykonywały stworki z balonów. Każdy z nich otrzymał imię i został pełnoprawnym użytkownikiem Centrum.

Podczas wakacji nie może zabraknąć czasu także na aktywność  fizyczną. Dlatego też uczestnicy spotkań wspólnie bawili się i grali na boisku w dwa ognie i inne gry zespołowe.  Były także podchody, w których drużyny wymyślały dla przeciwników pięć zadań o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich to przykładowo napisanie wiersza, czy skonstruowanie procy.
Dzieci od 2 do 10 lat miały okazję uczestniczyć w wyjeździe do Bajkolandii w Barlinku – Świata Dziecięcych Zabaw. Podczas dwóch godzin zabawy uczestnicy mogli spożytkować swoją energię na skoczniach, zjeżdżalniach i trampolinach. Wyprawa udała się wyśmienicie, co było widoczne po dziecięcych uśmiechach oprawionych różnymi smakami i kolorami lodów. Wyjazd został zorganizowany z funduszy zebranych na festynie wiejskim, a organizatorem wyjazdu była p. Joanna Jackowiak Sołtys Sołectwa Laskowo.

Jak widać atrakcji było co nie miara, więc dzieci z Laskowa mogą być pewne, że dobrze wykorzystały wakacyjną przerwę. Oby drugi miesiąc wakacji też do takich należał.

Autorzy: Joanna Mieszkowska i Monika Bór

>>galeria<<


 

Bal karnawałowy w Laskowie

14 stycznia 2012 r. w świetlicy wiejskiej w Laskowie  dla dzieci z Laskowa i Wołdowa zorganizowano bal karnawałowy ze środków Funduszu Sołeckiego. Organizatorem imprezy była Pani Sołtys Sołectwa Laskowo  przy wsparciu Pań:  Krystyny Śliż z Rady Sołeckiej i Ewy Migdalskiej, Radnej Rady Gminy Przelewice.

Bal przebiegał we wspaniałej, radosnej atmosferze,  wszystkie  dzieci były pięknie poprzebierane w stroje karnawałowe. Podczas balu wspólnym tańcom i dobrej zabawie przy dźwiękach muzyki nie było końca. Każdy z uczestników mógł też skosztować przepyszne ciasto, które upiekły mamy i babcie z Laskowa i Wołdowa.  Nie zabrakło również wizyty Mikołaja, na którego dzieci z niecierpliwością oczekiwały. Prezenty, które od niego otrzymały wprowadziły je w jeszcze lepsze nastroje do dalszej zabawy.

Serdeczne podziękowania dla aktywnych mieszkańców Laskowa i Wołdowa, którzy dopomogli w sprawnej organizacji imprezy, w tym dla Pań, które upiekły pyszne ciasta.

Autor: Joanna Jackowiak

>>galeria<<

 


Pomysł na jesienne popołudnia

W Laskowie w ramach usług Centrum Kształcenia na Odległość można korzystać z bezpłatnego dostępu do usług teleinformatycznych. Odbywają się tu również zajęcia świetlicowe, sportowe, plastyczne i rekreacyjne.

Przykładowo na ostatnich takich zajęciach, w których udział brały dzieci w różnym wieku, wykonywano prace plastyczne z masy solnej. Robione były gniotki, gąsienice, jeże i inne cudeńka. Dzieci bardzo chętnie w tego typu zajęciach uczestniczyły i nadal chcą uczestniczyć.

Autor:
Joanna Mieszkowska

>>galeria<<

 

 

 


DZIEŃ MAMY I TATY W LASKOWIE

W czwartek, 26 maja 2011 r. mieszkańcy Laskowa świętowali Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przygotowano piękną część artystyczną.  Dzieci ze Świetlicy środowiskowej pod kierunkiem p. Joanny Mieszkowskiej i p. Anety Dąbek przygotowały  pokaz mody pt.”Rodzice 2011/2012”, podczas którego zaprezentowały  różne postacie rodziców w awangardowych i pełnych fantazji  strojach, co wywołało burzę śmiechu wśród wszystkich uczestników imprezy.

W trakcie dalszej części uroczystości dzieci zaprezentowały  swoje talenty recytatorskie. Były również ciekawe gry i wspólne zabawy, w których wszyscy chętnie  uczestniczyli. Każdy z rodziców otrzymał piękny  bukiecik kwiatów, mamy złote bransoletki makaronowe, natomiast tatusiowie lornetki.  Wszystkie te upominki przygotowały dzieci na zajęciach świetlicowych.  Zainteresowanie wzbudziło też  karaoke, gdzie osoby chętne mogły zaprezentować swoje  zdolności muzyczne.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Po sąsiedzku”.  Prezes Stowarzyszenia Joanna Mieszkowska składa serdeczne podziękowanie Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej  za pomoc w przygotowaniu  uroczystości, a rodzicom za upieczenie pysznego ciasta oraz wszystkim tym,  którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do współpracy.

Autor: Joanna Mieszkowska

>>galeria<<

 

 


Spotkanie informacyjne dla lokalnych liderów

W dniu 23 marca 2011 r. w Centrum Kształcenia na Odległość – „Wioska Internetowa” w Laskowie, odbyło się spotkanie informacyjne, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Po Sąsiedzku”, działające od grudnia 2010 r. w Laskowie. Przybyłych na spotkanie mieszkańców, przedstawicieli instytucji i organizacji przywitała Pani Joanna Mieszkowska Prezes Stowarzyszenia „Po Sąsiedzku”.

Celem spotkania było zainspirowanie mieszkańców oraz lokalnych animatorów do działań na rzecz lokalnej ludności oraz podjęcie wspólnego wysiłku w kierunku podnoszenia atrakcyjności miejscowości Laskowo. Dodatkowym celem, było zapoznanie uczestników z możliwościami jakie dla organizacji pozarządowych stwarzają wybrane Programy Operacyjne przewidziane na lata 2007-2013.

W pierwszej części spotkania, Pani Jolanta Tryszkiewicz - Główny Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, przedstawiła krótką charakterystykę działalności Punktów Informacyjnych. Uczestnicy spotkania otrzymali informacje dot. funduszy UE dla organizacji pozarządowych oraz materiały, które przybliżyły zagadnienia związane z możliwościami jakie niesie okres programowania 2007-2013.

W dalszej części spotkania doradca ds. aktywności lokalnej i partnerstwa z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie – Pan Jerzy Wójtowicz przedstawił prezentację i przeprowadził warsztaty, w trakcie których omówiono główne zagadnienia tworzenia i funkcjonowania Partnerstw Lokalnych.

Wszystkich zebranych serdecznie zachęcano do korzystania z usług informacyjnych, świadczonych przez Lokalnego Punktu Informacyjnego w Pyrzycach oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.

Autor: Jolanta Tryszkiewicz

>>Galeria<<

 

 

 


Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej odbyły się w dniu 10 lutego 2011 r. w Centrum Kształcenia - Wioska Internetowa w Laskowie. Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy, pracując w grupie, mogli ćwiczyć umiejętności prawidłowej komunikacji. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie "Po sąsiedzku" przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Przelewicach.

Zajęcia rozpoczęły się od spotkań integracyjnych, podczas których w atmosferze gier i zabaw uczestnicy mogli lepiej się nawzajem poznać, co zaowocuje lepszą współpracą w przyszłości. Zajęcia prowadził Pan Ziemowit Pawluk - doradca ds. superwizji i grup wsparcia z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.

Aktywne uczestnictwo w zajęciach warsztatowych daje szanse na lepsze wzajemne porozumiewanie się i współpracę w zakresie rozwoju własnych umiejętności oraz pracy w zespole.

Na kolejne warsztaty zapraszamy zainteresowane osoby 23 marca o godzinie 14:00.

Autor: Anna Garzyńska

>>Galeria<<

 

 


Zapraszamy na warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Szanowni Państwo,

zapraszamy do uczestnictwa  w warsztatach z komunikacji interpersonalnej, które odbędą się w dniu 10 lutego 2011 r. – rozpoczęcie godz. 16:00. W trakcie zajęć warsztatowych można będzie zapoznać się z podstawami dobrej komunikacji w grupie,  w rodzinie i barierami, jakie w tym zakresie występują.

Aktywne uczestnictwo w zajęciach warsztatowych daje szanse na lepsze wzajemne porozumiewanie się i współprace w zakresie rozwoju własnych umiejętności oraz pracy w zespole.

Warsztaty  odbędą się w Centrum Kształcenia - Wioska Internetowa w Laskowie, a prowadzić je będą specjaliści z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.

 

Serdecznie zapraszamy,
Zarząd Stowarzyszenia
 „Po sąsiedzku”

 


Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w Laskowie

Dnia 20 stycznia 2011 r. (czwartek) w świetlicy wiejskiej w Laskowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mała uroczystość na cześć naszych ukochanych babć i dziadków została zorganizowana przez  Zarząd Stowarzyszenia ,, Po sąsiedzku”.

Dla wszystkich naszych gości przygotowano pyszne ciasto, kawę i  herbatę oraz słodkie upominki.  Na początku uroczystości dzieci  przedstawiły inscenizację artystyczną, a później dla naszych solenizantów odbyły się różne konkurencje i zabawy, które uprzyjemniły im wieczór. Na zakończenie każda babcia i dziadek otrzymali dyplomy uznania i serdeczne życzenia od Stowarzyszenia.

>>Galeria<<

Autorzy: Joanna Mieszkowska i Aneta Dąbek

 

 


W oczekiwaniu na Święta

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia dzieci z Centrum Kształcenia - Wioska Internetowa w Laskowie wykonywały prace tematycznie związane ze świętami. Własnoręcznie wykonały piękne kartki świąteczne, ozdoby z masy papierowej i solnej, które zostaną wykorzystane na prezenty dla najbliższych.

 

W związku z nadchodzącymi świętami Centrum Kształcenia życzy

wszystkim radosnych, rodzinnych i pełnych miłości

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!

Opiekun Centrum:

Aneta Dąbek

>>Galeria<<

 

 


Mikołajki w Laskowie

Dnia 09 grudnia 2010 r. w Laskowie odbyło się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. W oczekiwaniu na najważniejszego gościa tego wieczoru - Mikołaja -  odbyło się wiele konkurencji i zabaw dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Maluszki pod czujnym okiem p. Asi Mieszkowskiej tworzyły dzieła artystyczne na temat Mikołaja.

 

Z kolei starsze dzieci brały udział w konkursach przygotowanych przez opiekunkę Centrum Kształcenia p. Anetę Dąbek. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach, bo każda była premiowana nagrodą, a co ważne tego wieczora nie było osób przegranych.

W trakcie wspólnej zabawy przybył Mikołaj. Obdarował dzieci prezentami, a tym co najwięcej psociły udzielił przestróg na przyszłość. Po wręczeniu prezentów, odchodząc  obiecał spotkać się ze wszystkimi dziećmi za rok.

Impreza dla dzieci wraz z paczkami sfinansowana została z funduszu sołeckiego Rady Sołeckie w Laskowie.

>>galeria<<

Autor: Aneta Dąbek

 


WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Dnia 29 listopada 2010 r. w wigilię św. Andrzeja w Centrum Kształcenia w Laskowie odbył się Wieczór Andrzejkowy dla naszych dzieci. Najmłodsi mieszkańcy Laskowa w miłej atmosferze, przy świecach mieli możliwości udziału w różnych wróżbach. Można było sprawdzić, jaki będzie nadchodzący rok w szkole, kto pierwszy znajdzie swoją drugą połówkę, jaki będzie przyszły zawód dzieci, co mówi magia kwiatów i magiczna liczba wyrzucana kostkami do gry oraz jaka będzie nasza przyszłość w wielu innych wróżbach.
 

Zabawę uprzyjemnił skromny poczęstunek. Spotkanie było udane, dzieci choć zmęczone to do swoich domów wróciły w bardzo dobrych nastrojach.

Autor: Aneta Dąbek

 

 


Wakacje w Centrum - sposobem na nudę

Już od pierwszych dni wakacji w Centrum Kształcenia na Odległość w Laskowie panuje ożywiona  atmosfera. W aktywnym działaniu Centrum uczestniczą dzieci z naszej miejscowości,  jak również z pobliskich okolic, a także te, które przyjechały na wypoczynek do  Laskowa.

Dzieci już od rana chętnie  przychodzą do Centrum, aby wspólnie spędzić wolny czas. Największym powodzeniem cieszy się sala komputerowa, gdzie biorą udział we wspólnym pokonywaniu gier on-line – „Razem zawsze ciekawiej”. 

Uczestniczą także w  zajęciach plastycznych, zabawach integracyjnych, rozwijających ich  umiejętności i poczucie własnej wartości. Przykładowo w ramach zajęć  plastycznych przygotowują np. gazetki ścienne o różnej tematyce, wykonują prace plastyczne np. motylki, dekoracyjne torebki, kwiatki, kotki i inne ciekawe rzeczy, które można wykorzystać na prezenty dla bliskich osób. 

Aby wakacje były bezpieczne i miłym wspomnieniem dziewczynki: Dominika Śmieszek i Dagmara Fidos wykonały gazetkę na temat :,,Bezpieczne wakacje”, w której umieściły cenne informacje o bezpieczeństwie podczas wakacji np. na drodze, nad wodą i w czasie żniw.

Wakacje w Centrum to lekarstwo na nudę!

Serdecznie zapraszamy!

Autor:
Aneta Dąbek

>>Galeria

 

 

 


Mikołajkowe szaleństwa w Laskowie

W dniu 19 grudnia  2009 r. w Centrum Kształcenia na Odległość w Laskowie odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci z Laskowa i Wołdowa. W imprezie uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi dziećmi, którzy wcześniej włączyli się aktywnie do wspólnej dekoracji pomieszczenia Centrum. Na początku był dla wszystkich słodki poczęstunek. Atmosfera spotkania była radosna i bardzo świąteczna. Spotkanie zorganizowane  zostało z funduszu Rady Sołeckiej.

W trakcie oczekiwania na św. Mikołaja dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach na wesoło, w tym m.in. w  rzutach prezentem i śnieżką do celu, malowaniu postaci św. Mikołaja, w teście wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia, w rozgrywkach  tenisowych oraz  we wspólnej zabawie przy muzyce.
W dalszej części imprezy dzieci z niecierpliwością czekały na przyjście św. Mikołaja, a gdy po krótkiej chwili zjawił się w Centrum,   umilkły i przyglądały mu się uważnie. Najwięcej emocji wśród najmłodszych budziło rozdawanie przez św. Mikołaja prezentów. Na wielu twarzach widać było prawdziwą radość. Na koniec dzieci pożegnały św. Mikołaja i zaprosiły go na przyszły rok. 

 

>>Galeria


Autor:
Joanna Mieszkowska


Nasze okno na świat

ZAPRASZAMY DO NOWO  OTWARTEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚCI – WIOSKI INTERNETOWEJ

W piątek 25 września 2009 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Kształcenia na Odległość. Wioska internetowa powstała w budynku po byłej szkole podstawowej w Laskowie. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, Elżbieta Gabruch Dyrektor PUP w Pyrzycach, Maria Ziarkowska Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Przelewicach, Waldemar Pender Przewodniczący Komisji Społecznej Rady Gminy, Beata Woźniak i Agnieszka Welbel - Radne Rady Gminy, ks. Wojciech Lassota Wikary Parafii pw. św. Wojciecha w Barlinku, Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice, Ewa Migdalska Sołtys Sołectwa w Laskowie oraz mieszkańcy Laskowa. Firmę „Optoland” S.A. z Warszawy reprezentowała Anna Diafor-Dura Specjalista ds. technicznych.

Po oficjalnych przemówieniach uroczystego otwarcia obiektu i przecięcia wstęgi dokonali: Wiktor Tołoczko, Anna Diafor-Dura i Marek Kibała. Po uroczystym otwarciu aktu poświęcenia obiektu dokonał ks. Wikary Wojciech Lassota. Następnie Wójt zaprosił gości do obejrzenia obiektów i prezentacji praktycznego działania sprzętu videokonferencyjnego.

Nowoczesne Centrum Kształcenia na Odległość powstało w ramach projektu „Wioska internetowa kształcenie na odległość”, co było możliwe dzięki współpracy Gminy Przelewice, Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia i Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „OPTOLAND” S.A. z Warszawy. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom wsi korzystania z nowoczesnych form kształcenia oraz organizowanie procesu edukacyjnego. To również dobra okazja do nauki języków obcych, poszukiwania pracy, ale także efektywnego spędzania czasu wolnego. Jedną z ważnych funkcji Centrum jest edukacja on-line, co daje szansę na rozwój własny poprzez uczestnictwo w różnych kursach zwiększających kompetencje. Istnieje także możliwości korzystania z programów edukacyjnych, encyklopedii, słowników i atlasów.
Do dyspozycji użytkowników jest: 10 stanowisk multimedialnych wyposażonych w kamery, słuchawki z mikrofonami, rzutnik multimedialny, biblioteka multimedialna i bogate oprogramowanie użytkowe. Jest też telewizor z możliwością video-nauczania oraz stanowisko administracyjne wyposażone w serwer, fax i urządzenie wielofunkcyjne. 
Wszystkich zainteresowanych zdobyciem nowej wiedzy gorąco zachęcamy do odwiedzania naszego Centrum. Opiekunem Centrum jest Pani Joanna Mieszkowska. Korzystanie ze sprzętu Centrum, jak również z oferowanych szkoleń jest bezpłatne.

Kontakt:  laskowo_z@wioskainternetowa.pl

Godziny otwarcia Centrum:
15:00 – 18:00 poniedziałek
11:00 – 19:00 wtorek, czwartek
10:00 – 18:00 środa, piątek
  9:00 – 14:00 sobota

Serdecznie zapraszamy!

 

>>Galeria

 

Autor: Anna Garzyńska


 

Wydarzenia w Centrum Kształcenia na Odległość w Laskowie

W Centrum Kształcenia na Odległość – Wioska Internetowa w Laskowie odbywają się zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży z Laskowa oraz pobliskich okolic. Można tu w sposób ciekawy i aktywny spędzić czas wolny m.in. poprzez uczestnictwo w: zajęciach sportowych, plastycznych, origami, grach i zabawach integracyjnych. Wiele dzieci, które po zakończonych zajęciach szkolnych przychodzi na świetlicę, aktywnie włącza się do wspólnych zajęć;  dobrze się tu czuje i świetnie bawi. Niektóre z nich korzystają też z pomocy w odrabianiu lekcji.

W Centrum odbywają się również liczne imprezy okolicznościowe, w których oprócz dzieci chętnie uczestniczą dorośli. Przykładowo w listopadzie 2009 r. odbyły się Andrzejki, a w grudniu  Mikołajki. Natomiast w bieżącym roku odbyły się:  bal karnawałowy, Walentynki, podczas których dzieci ujawniały swe niezwykłe talenty, aktywne uczestnictwo w organizowanych konkursach i zabawach integracyjnych. Ponadto w marcu z inicjatywy Rady Sołeckiej zorganizowano Dzień Kobiet.

Podczas ferii zimowych odbywały się zajęcia grupy plastycznej i sportowej oraz  z podstaw obsługi komputera (zapoznanie się z Internetem, pisanie w Wordzie, zakładanie poczty).  Były też zabawy na śniegu. Aktualnie zajęcia skupiają się na pracach z origami,  a także na wykonywaniu z bibuły kwiatów wiosennych na przywitanie wiosny. Natomiast dla tych co lubią aktywną formę odpoczynku odbywają się np. rozgrywki w tenisa stołowego. Rozpoczęto również przygotowywanie ozdób i kartek z okazji Świąt Wielkanocnych. Opiekunem świetlicy i inicjatorem ciekawych form zajęć jest Pani Joanna Mieszkowska.

Z chwilą uruchomienia Centrum zaobserwowano pozytywne przemiany w postawach mieszkańców, którzy aktywnie włączają się we wspólne działania i integrują się wokół kolejnych przedsięwzięć. Centrum stało się ważnym miejscem spotkań mieszkańców nie tylko z Laskowa, ale też z pobliskich okolic np. Wołdowa, gdzie brak jest świetlicy środowiskowej.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska


Mikołajki w Laskowie

W świetlicy środowiskowej w Laskowie 5 grudnia 2008 r. odbyły się Mikołajki, które zostały zorganizowane w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich i dzięki wsparciu finansowemu Rady Sołeckiej. W tym roku do przygotowania imprezy włączyli się również rodzice.

 Dzieci bardzo cieszyły się z imprezy mikołajkowej, a  uczestniczyło  ich w niej 25, w tym  6 osób w specjalnych na tę okazję przebraniach. Za twórczą wyobraźnię i odwagę zostali wyróżnieni dodatkowymi nagrodami. Zabawę  mikołajkową  rozpoczęto  od pytania „Co wiem o św. Mikołaju?” Dzieci podzieliły się na 2 zespoły  tj. dziewczynek i chłopców; zwyciężyły dziewczynki.  Kolejną zabawą grupową, z podziałem na zespoły, był konkurs labiryntowy. Każdy zespół dostał  planszę  z labiryntem, a za zadanie miał znalezienie drogi do sań w jak najszybszym czasie, no i znowu wygrały dziewczynki.

Po konkursach przyszedł czas na przywołanie do świetlicy św. Mikołaja. Gdy po głośnych okrzykach dzieci zjawił się w świetlicy,  nastał cisza i dzieci zaczęły mu się uważnie przyglądać.  Rozpoczął się ważny i długo oczekiwany przez  dzieci moment  tj. nadzieja na otrzymanie paczek! Po rozdaniu  paczek zaproszono św. Mikołaja, dzieci i ich rodziców  na słodki poczęstunek.   Na koniec imprezy odbył się nietypowy konkurs tj. dzieci kontra rodzice, czyli kalambury. Rodzice dzielnie  podjęli się wyzwania i   chętnie wraz z dziećmi odgadywali ukryte zawody.

Autor:
Joanna Kucińska

>>galeria<<


Nasze okno na świat

ZAPRASZAMY DO NOWO  OTWARTEGO CENTRUM KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚCI – WIOSKI INTERNETOWEJ

W piątek 25 września 2009 r. nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Kształcenia na Odległość. Wioska internetowa powstała w budynku po byłej szkole podstawowej w Laskowie. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, Elżbieta Gabruch Dyrektor PUP w Pyrzycach, Maria Ziarkowska Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Przelewicach, Waldemar Pender Przewodniczący Komisji Społecznej Rady Gminy, Beata Woźniak i Agnieszka Welbel - Radne Rady Gminy, ks. Wojciech Lassota Wikary Parafii pw. św. Wojciecha w Barlinku, Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice, Ewa Migdalska Sołtys Sołectwa w Laskowie oraz mieszkańcy Laskowa. Firmę „Optoland” S.A. z Warszawy reprezentowała Anna Diafor-Dura Specjalista ds. technicznych.

Po oficjalnych przemówieniach uroczystego otwarcia obiektu i przecięcia wstęgi dokonali: Wiktor Tołoczko, Anna Diafor-Dura i Marek Kibała. Po uroczystym otwarciu aktu poświęcenia obiektu dokonał ks. Wikary Wojciech Lassota. Następnie Wójt zaprosił gości do obejrzenia obiektów i prezentacji praktycznego działania sprzętu videokonferencyjnego.

Nowoczesne Centrum Kształcenia na Odległość powstało w ramach projektu „Wioska internetowa kształcenie na odległość”, co było możliwe dzięki współpracy Gminy Przelewice, Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia i Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „OPTOLAND” S.A. z Warszawy. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie mieszkańcom wsi korzystania z nowoczesnych form kształcenia oraz organizowanie procesu edukacyjnego. To również dobra okazja do nauki języków obcych, poszukiwania pracy, ale także efektywnego spędzania czasu wolnego. Jedną z ważnych funkcji Centrum jest edukacja on-line, co daje szansę na rozwój własny poprzez uczestnictwo w różnych kursach zwiększających kompetencje. Istnieje także możliwości korzystania z programów edukacyjnych, encyklopedii, słowników i atlasów.
Do dyspozycji użytkowników jest: 10 stanowisk multimedialnych wyposażonych w kamery, słuchawki z mikrofonami, rzutnik multimedialny, biblioteka multimedialna i bogate oprogramowanie użytkowe. Jest też telewizor z możliwością video-nauczania oraz stanowisko administracyjne wyposażone w serwer, fax i urządzenie wielofunkcyjne. 
Wszystkich zainteresowanych zdobyciem nowej wiedzy gorąco zachęcamy do odwiedzania naszego Centrum. Opiekunem Centrum jest Pani Joanna Mieszkowska. Korzystanie ze sprzętu Centrum, jak również z oferowanych szkoleń jest bezpłatne.

Kontakt:  laskowo_z@wioskainternetowa.pl

Godziny otwarcia Centrum:
15:00 – 18:00 poniedziałek
11:00 – 19:00 wtorek, czwartek
10:00 – 18:00 środa, piątek
  9:00 – 14:00 sobota

Serdecznie zapraszamy!

>>Galeria

Autor: Anna Garzyńska


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia