Dziś jest: Czwartek 18 października 2018, imieniny: Łukasza i Juliana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Wydarzenia

Dane archiwalne:

 

Kontynuacja spotkań z Animatorem Regionalnego Ośrodka EFS

22 lutego 2010 r. w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Przelewicach odbyło się kolejne spotkanie Partnerstwa na rzecz rozwoju Gminy Przelewice. Podczas zajęć rozmawialiśmy o planach Partnerstwa w zakresie podejmowanych działań w ramach kolejnych konkursów, do których składane będą wnioski  w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki.

Uprzednio przygotowana analiza problemów społecznych występujących na obszarze gminy Przelewice, wskazuje na kierunki interwencji, które wspierały będą środki z Działań 7.3 i  9.5 – oddolne inicjatywy mieszkańców. Zaplanowano kolejny termin spotkania na 9 marca 2010 r.,  podczas którego kontynuowane będą prace nad  koncepcjami planowanych projektów na rzecz rozwoju zasobów ludzkich tj. dodatkowe zajęcia dla dzieci i osób dorosłych, aktywizujące środowisko. W spotkaniu udział wzięła Pani Katarzyna Wróbel - Animator Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Szczecinie oraz dyrektorzy szkół  z terenu gminy i osoby zainteresowane wyżej omawianymi zagadnieniami.

 

>>Galeria

 

Autor: Katarzyna Wróbel


Spotkanie informacyjne

24 listopada br. w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Przelewicach odbyło się spotkanie partnerskie, podczas którego uczestnicy przygotowywali się do kolejnych konkursów, do których składane będą wnioski w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Prace rozpoczęto od sporządzenia analizy problemów społecznych występujących na obszarze gminy Przelewice, w efekcie czego powstaną projekty, które będą odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby. Zaplanowano kolejny termin spotkania na styczeń 2010 r.,  podczas którego będą kontynuowane prace nad  koncepcją planowanych projektów na rzecz rozwoju zasobów ludzkich tj. dodatkowych zajęć dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie odbyło się w ramach zawartego w 2007 r. partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz dzieci i młodzieży, a prowadziła je Pani Katarzyna Wróbel  Animator Regionalnego Ośrodka EFS.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska


 


Spotkanie informacyjne z zakresu ekonomii społecznej

W Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Przelewicach w dniu 17 listopada 2009 r. odbyło się  spotkanie informacyjne z zakresu ekonomii społecznej, które prowadził Pan Łukasz Szeląg. Podczas spotkania dokonano prezentacji dobrych praktyk  i działań wspierających przedsięwzięcia na rzecz ekonomii społecznej. Spotkanie realizowane było w ramach projektu Zachodniopomorskiego Centrum Wspierania Ekonomii Społecznej przy wsparciu Urzędu Gminy w Przelewicach.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska


 


Zwiększamy swoje umiejętności w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych

W dniu 26 października  2009 r. w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Przelewicach odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z narzędziem do przygotowywania wniosków z funduszy unijnych (PO KL).  Mogli także przekonać się, że praca nad projektem - wnioskiem wymaga nie tylko wiedzy o problemach lokalnej społeczności, ale również wiedzy z  zakresu obsługi generatora wniosków.

Spotkanie odbyło się w ramach zawartego w 2007 r. partnerstwa   na   rzecz  zrównoważonego  rozwoju   społeczności   lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz dzieci i młodzieży oraz ich rodzin i opiekunów z terenu Pomorza Zachodniego, w szczególności z Gminy Przelewice,  a prowadziła je Pani Katarzyna Wróbel - Animator Regionalnego Ośrodka EFS.
Uczestnicy ocenili, iż tego typu spotkania są potrzebne, aby zwiększyć umiejętności pozyskiwania środków z EFS i w związku z tym  ustalili  termin kolejnego spotkania na miesiąc listopad.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

 


Ogłoszenie

W dniach od 14 do 31 lipca 2008 r. w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Przelewicach (budynek Gminnej Biblioteki Publicznej) w godzinach od 13.15 do 17.30 odbędą się bezpłatne kursy podnoszące kwalifikacje i umiejętności zawodowe. Każdy uczestnik na zakończenie kursu otrzyma certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę. W tych dniach prowadzimy następujące kursy:

  • Opiekun osób starszych,
  • Agent ubezpieczeniowy,
  • Księgowość,
  • Handlowiec,
  • BHP,
  • Sprzedawca,
  • Podstawy technik komputerowych,
  • Użytkowanie komputerów,
  • Administracja systemami komputerowymi,
  • Pracownik administracyjny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Przelewice do odwiedzenia naszego Centrum i podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.  
Nic nie stracisz, a zyskasz wiele!
Przyjedź, podnieś swoje kwalifikacje, a zobaczysz, że warto inwestować w siebie!

Serdecznie zapraszamy!

Dojazd codziennie liniami firmy Paan-bus: Żuków - 12.40, Karsko - 12.43, Przywodzie - 12.48, Płońsko- 12.53, Rosiny - 12.55, Kłodzino - 12.57, Jesionowo - 13,35


 

„Telepraca. Ogólnopolski program promocji i szkoleń dla przedsiębiorców.”


Z inicjatywy Gminnego Centrum Informacji w Przelewicach w dniu 14 września 2006r. w Ogrodzie Dendrologicznym (Botaniczne Centrum Badawczo-Wdrożeniowe) w Przelewicach odbyło się spotkanie informacyjne na temat „Telepracy”.

W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby z różnych instytucji i przedsiębiorstw z  terenu powiatu pyrzyckiego, myśliborskiego i stargardzkiego, a prowadził je Pan Radosław Szareja – Wiceprezes Stowarzyszenia „Partnerzy dla Samorządu” w Poznaniu. Głównym celem spotkania było zwiększenie wiedzy na temat telepracy oraz popularyzacja  tej formy zatrudnienia wśród polskich pracodawców i potencjalnych telepracowników.   Ponadto prowadzący przedstawił  także, jak można  wykorzystać  Gminne Centra Informacji, jako podmioty działające na rynku telepracy.  W dalszej części spotkania podczas dyskusji uczestnicy  zastanawiali się nad skutecznym wdrażaniem telepracy w  firmach.  Wspólnie doszliśmy do wniosku, iż z uwagi  na szybki postęp technologiczny  warto w tym kierunku podejmować działania i dostosowywać firmy do potrzeb wymagającego  rynku pracy. Stąd aby sprostać aktualnym w tym zakresie potrzebom, firmy którym zależy na własnym rozwoju i kreatywności,  będą musiały sukcesywnie wdrażać nowe rozwiązania teleinformatyczne.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia