Dziś jest: Czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego i Rościsława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Stowarzyszenie "U Pana Boga za Piecem"

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Dnia 10 marca 2012 r. w salce na plebani w Żukowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet.  W ten wyjątkowy dzień Panie z Żukowa i okolic mogły wspólnie spędzić czas, oderwać się od szarej codzienności i domowych obowiązków.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”, a  dekorację i poczęstunek  przygotował p. Krystian Stalinger.  Podczas spotkania p. Eugeniusz Turtoń Radny Rady Gminy Przelewice wręczył Paniom symbolicznego kwiatka i złożył życzenia, do których dołączył się Ks. Proboszcz Mirosław Gębicki.

Czas upłynął w miłej i pełnej niezapomnianych wrażeń atmosferze. Podczas spotkania można było  skosztować pysznego ciasta, które specjalnie na tę okazję  upiekły Panie.  Były wspólne  rozmowy dotyczące najbliższych planów na przyszłość na niwie społecznej i kulturalnej. Wspólnie  zastanawiano się także nad dalszymi przedsięwzięciami, które stworzyłyby warunki do aktywnego  współuczestniczenia mieszkańców w życiu społecznym i religijnym.

Autor: Anna Garzyńska

>>galeria<<

 

 


Mikołajki w Parafii Żuków

11 grudnia 2011 r. w kościele w Żukowie św. Mikołaj obdarował paczkami dzieci z miejscowości: Żuków, Karsko i Ukiernica. Podczas spotkania mikołajkowego dzieciom towarzyszyli ich rodzice.

 Wśród radości i zabawy w trakcie imprezy, dzieci mogły również dowiedzieć się od p. Marii Ostrowskiej jak być zarówno grzecznym dzieckiem, jak i dobrym chrześcijaninem.

Rozdanie paczek dzieciom przez św. Mikołaja poprzedziło wystąpienie ks. Mirosław Gębicki Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Żukowie i wspólna modlitwa oraz występ artystyczny dzieci z PSP Żuków. Po zakończeniu uroczystości mikołajkowej dzieci entuzjastycznym okrzykiem zaprosiły św. Mikołaja już na następny rok!
Spotkanie ze św. Mikołajem zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” i Parafialny Zespół CARITAS. Znaczną część środków na zakup paczek dla dzieci sfinansowano dzięki życzliwości sponsorów i Zespołowi CARITS. Naszymi sponsorami byli: Pan Marek Markowski z Firmy „C/S Polska” Sp. z o.o., Pan Mieczysław Mularczyk Radny Rady Powiatu Pyrzyckiego i Pani Beata Woźnik Radna Rady Gminy w Przelewicach.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację spotkania mikołajkowego dla dzieci serdecznie dziękujemy!

Autor:
Anna Garzyńska


Rodzinny Festyn w Żukowie

W sobotnie popołudnie, 28 maja 2011 r. mieszkańcy Żukowa i okolic mogli ciekawie spędzić czas wolny. Organizatorem imprezy był Komitet Organizacyjny działający przy Parafii w Żukowie. Głównym celem, jaki nam przyświecał było pozyskanie wsparcia finansowego na generalny remont dachu Domu Parafialnego w Żukowie, a także uatrakcyjnienie czasu wolnego naszym mieszkańcom i przybyłym gościom, aby wszyscy mogli dobrze się bawić i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Chcieliśmy też zwrócić uwagę na dzieci z naszej Parafii, aby wraz ze swymi rodzicami mogli uczestniczyć w konkursach i wspólnej zabawie wyzwalającej radosne przeżycia.

Na imprezie zaszczycili nas swoją obecnością p. Mieczysław Mularczyk Radny Rady Powiatu Pyrzyckiego i p. Marian Świderski Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach. Odwiedzili nas również byli mieszkańcy Żukowa, którzy z sentymentem powracają do naszej żukowskiej miejscowości i wspierają nas na miarę swoich możliwości.

W programie imprezy był występ artystyczny dzieci ze Świetlicy środowiskowej i z  kl. „0” Szkoły filialnej w Przywodziu. Dzieci do występu przygotowały p. Monika Hinc i Justyna Musiałowska Były też konkursy i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, loteria fantowa z losowaniem nagrody głównej i całe mnóstwo różnych atrakcji. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna do późnych godzin nocnych z ZESPOŁEM „BLU BOX” z Kołbacza.

Wspaniałe jest to, że do organizacji Festynu włączyli się, oprócz mieszkańców Żukowa, także mieszkańcy z: Karska, Ukiernicy, Lubiatowa i Przywodzia, czyli z całej naszej Parafii. Panie przygotowały bigos, pierogi ukiernickie i inne smaczne potrawy oraz upiekły różnego rodzaju pyszne ciasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali strażacy z OSP Lubiatowo. Podczas festynu można było zakupić piękne żukowskie aniołki, wykonane przez p. Iwonę Fesner. Powyższe fakty wskazują na to, że wspólnie chcemy dopomóc naszemu Proboszczowi w pomyślnym zrealizowaniu tego niełatwego przedsięwzięcia.

Naszą imprezę wspomogli: jako główny sponsor p. Eugeniusz Turtoń Radny Rady Gminy w Przelewicach, p. Zdzisław Pijewski  Prezes Kopalni Wapna „Lub-Cal” w Lubiatowie, p. Eugeniusz Kowalczuk właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Pyrzycach, p. Regina Wieczorkiewicz i p. Beata Woźniak -  Radne Rady Gminy w Przelewicach. Otrzymaliśmy również wsparcie ze strony p. Marka Kibały Wójta Gminy Przelewice, p. Marleny Żelaskowskiej Dyrektora PSP Żuków, z Firmy Sp. z o.o. Karsko i p. Mieczysława Mularczyka Radnego Rady Powiatu Pyrzyckiego. Nagrody i gadżety dla uczestników festynu ufundowali nam m.in. p. Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, p. Żaneta Mrówczyńska z Przywodzia, p. Iwona Fesner z Żuków oraz wielu innych życzliwych nam osób.

Wszystkim sponsorom i naszym dobroczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy! Gorące słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich tych osób, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w pomoc organizacyjną w przy przygotowaniu imprezy.

Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<

 


Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Żukowie

Dnia 13 marca 2011 r. w Żukowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W ten wyjątkowy dzień zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Klaudia Szczepkowska Dyrektor Domu Kultury w Kozielicach i Radni Rady Gminy Przelewice: Pani Regina Wieczorkiewicz i Pan Eugeniusz Turtoń oraz ks. Mirosław Gębicki Proboszcz  Parafii pw. Świętej Trójcy w Żukowie.

Spotkanie miało na celu umożliwienie Paniom atrakcyjne spędzenie czasu, a także choć na chwilę oderwanie się od szarej codzienności oraz od domowych obowiązków. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”. 

Każda kobieta otrzymała piękną różę od p. Radnego i ręcznie wykonany upominek przez Panią Iwonę Fesner. Można było też skosztować pysznego ciasta, które specjalnie na tą okazję Panie upiekły, a swą obsługę podczas spotkania zapewnił Pan Krystian Stalinger. Czas upłynął w miłej i pełnej niezapomnianych wrażeń atmosferze. Były konkursy na wesoło, recytacje wierszy przez Panią Teresę Turtoń oraz wspólne  rozmowy dotyczące najbliższych planów na przyszłość na niwie kulturalnej i społecznej. Życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań złożyli Panowie. Ponadto Ks. Proboszcz w swym przesłaniu uwrażliwił Panie na potrzebę kontaktu w codziennym życiu z Bogiem poprzez własny przykład i uczestnictwo przede wszystkim we Mszy Świętej.

W trakcie dalszej części spotkania podjęto również temat współpracy w dziedzinie kulturalnej naszych aktywnych Pań z Paniami z Gminy Kozielice. Zaproszeni goście upamiętnieni zostali na grupowym zdjęciu kończącym spotkanie.

Bardzo dziękujemy Paniom za przybycie oraz Panom za pomoc w organizacji uroczystości!

Autor: Anna Garzyńska

>>Galeria<<


 

Wydarzenia z Parafii w Żukowie

12 grudnia 2010 r.  w godzinach przedpołudniowych, we wszystkich kościołach Parafii pw. Świętej Trójcy w Żukowie, podczas Mszy Świętej, odbyły się wspólne modlitwy w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii, z udziałem przedstawicieli Duszpasterstwa Trzeźwości. Duszpasterstwo to powstało od niedawna przy naszej parafii, by wspierać osoby uzależnione i współuzależnione od alkoholu.

Coraz częściej spotykamy się z dramatem, jaki niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu i innych środków uzależniających. Najczęściej jesteśmy bezsilni wobec tych, niszczących człowieka i jego rodzinę, nałogów.  Poprzez modlitwę i danie własnego świadectwa trzeźwienia próbujemy dotrzeć do tych, którzy borykają się z tym problem.

Natomiast w godzinach popołudniowych odbyło się Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z: Żukowa, Karska i Ukiernicy. Imprezie towarzyszyła radosna i pełna ciepła atmosfera, podczas której dzieci mogły obejrzeć inscenizację artystyczną w wykonaniu grupy dzieci z Żukowa, a także uczestniczyć we wspólnych śpiewach pięknych pieśni religijnych. Wspierali ich w tym także rodzice. Na zakończenie każde dziecko obdarowane zostało paczką od św. Mikołaja. Niektóre z dzieci zaprezentowały też własne zdolności artystyczne i recytatorskie, za co nagrodzone zostały oklaskami.

Spotkanie ze św. Mikołajem zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” i Parafialny Zespół "Caritas" w Żukowie, a zakup paczek sfinansowano ze sprzedaży wigilijnych świec oraz dzięki sponsorom, w tym w szczególności: p. Markowi Markowskiemu Prezesowi Firmy „CS Polska”, p. Iwonie Fesner zam. Żuków. Dziękujemy też za pomoc w przygotowaniu imprezy p. Annie Duk i p. Zbigniewowi Lewandowskiemu  właścicielowi Sklepu spożywczo-przemysłowego w Żukowie.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowanie!

>>Galeria<<

 

Autor: Anna Garzyńska


Seniorzy potrafią...

Usługi dla osób starszych realizowane w ramach Programu Integracji Społecznej w okresie od sierpnia 2008 r. do 10 września 2010 r. ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zaktywizowały dużą grupę osób starszych na terenie gminy Przelewice. Realizatorem usług było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”, a koordynatorem p. Maria Mroczkowska tj. osoba, która okazała się wspaniałym organizatorem i liderem w zakresie działań na rzecz osób starszych. Warto dodać, że w drugiej połowie 2008 r. Pani Maria rozpoczęła realizację w/w usług, przy wsparciu merytorycznym ze strony Gminy.

W ramach usług integracji społecznej organizowano: zajęcia tematyczne np. z psychologiem, pielęgniarką środowiskową i innymi specjalistami w dziedzinie promowania zdrowego i higienicznego trybu życia, wyjazdy na basen, do kina i teatru, wycieczki nad morze i w inne atrakcyjne miejsca, a także inicjowano powstawanie grup wsparcia i pomocy sąsiedzkiej dla osób samotnych i przewlekle chorych. Było też zorganizowanych szereg różnego typu spotkań integracyjnych i okolicznościowych. Łączna wartość usług wyniosła 88.836,93 PLN.

Spotkanie podsumowujące realizację usług dla osób starszych w ramach Programu Integracji Społecznej pn. „Seniorzy potrafią…”, odbyło się w dniu 09.09.2010 r. , w którym uczestniczyli także zaproszeni goście, w tym dr Maria Ziarkowska Wiceprzewodnicząca RG w Przelewicach, Marek Kibała Wójt Gminy i p. Mieczysław Mularczyk Radny Rady Powiatu w Pyrzycach. Spotkanie otworzyła i przywitała gości p. Maria Mroczkowska. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować różnych domowych przysmaków i wymienić się własnymi doświadczeniami w tym zakresie. W trakcie spotkania Pan Wójt dokonał podsumowania usług ze strony Gminy, a p. Jadwiga Pukalska ze strony uczestników.  Po wręczeniu kwiatów i podziękowań Pan Wójt wyraził swe zadowolenie z tak aktywnego uczestnictwa osób starszych w usługach integracji społecznej. Skierował również gorące słowa podziękowania za dobrą koordynację projektu do p. Marii Mroczkowskiej. Ponadto ze swej strony poinformował, że czynione są starania, aby znaleźć nowe możliwości kontynuacji, choć w podstawowym zakresie, tego typu usług. W trakcie spotkania dyskutowano także nad tym, co się udało, a co wymaga jeszcze lepszego dopracowania.

Ponadto w dyskusji podsumowującej stwierdzono, że w efekcie kompleksowych działań skierowanych do osób starszych, w dużym stopniu poprawiła się ich kondycja i sprawność fizyczna oraz wzrosła własna samoocena. Widoczny jest również wzrost wzajemnej życzliwości i aktywności społecznej, a także otwartość na pomoc sąsiedzką i uwrażliwienie na problemy innych osób.

 
Autor: Anna Garzyńska

 

 


Spotkanie integracyjne przy kościele

15 sierpnia 2010 r. przy kościele w Żukowie odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli mieszkańcy Żukowa i Karska. Były wspólne śpiewy, pieczenie kiełbasek, ciekawe gry i zabawy integracyjne, w których wszyscy, począwszy od maleńkich dzieciaczków  do osób starszych, chętnie brali udział. Najbardziej aktywne osoby nagrodzono. Ponadto dla osób zainteresowanych odbyła się nauka z podstaw prawidłowego chodzenia z kijkami Nordic Walking.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna i radosna. Spotkanie realizowane było przez Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” w ramach środków PPWOW,  a zajęcia w plenerze prowadziły: Aleksandra Szagańska i Anna Garzyńska.

>>Galeria

Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Wakacyjne turnieje sportowo-rekreacyjne w Żukowie

 

  W okresie wakacyjnym na boisku ORLIK w Żukowie odbyły się turnieje rekreacyjno-sportowe, a ostatni z pośród nich w salce katechetycznej na plebanii, ze względu na warunki atmosferyczne. Cieszył się też, jak i wcześniejsze bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorem imprez rekreacyjno-sportowych, realizowanych w ramach środków PPWOW, było Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem”.

W rozgrywkach piłkarskich udział brały drużyny z terenu naszej gminy. Były też mecze pokazowe oraz różne konkurencje, gry i zabawy sportowe dla każdego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też artystyczne malowanie twarzy dla dzieci. W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników imprez rekreacyjno-sportowych poczęstunek. Wszyscy wspólnie świetnie się bawili i integrowali, a co ważne mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe, najlepszych nagradzano. Turnieje sportowe prowadziły: Aleksandra Szagańska i Anna Garzyńska.

Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem” serdecznie dziękuje mieszkańcom gminy za liczny i aktywny udział w turniejach oraz wszystkim tym, którzy dopomogli w ich przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu.

>>Galeria

Autor:
Anna Garzyńska

 


Spotkanie integracyjne w Żukowie

W sobotnie popołudnie 24 lipca br. przy kościele w Żukowie odbył się sptkanie integracyjne dla naszych mieszkańców. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w kościele zorganizowano koncert pieśni religijnych. W spotkaniu uczestniczyli również: ks. prof. Antoni Tomala z Częstochowy, siostra Barbara i nasz Proboszcz ks. Mirosław Gębicki. Dla wszystkich uczestników pikniku zapewniono poczęstunek. Organizatorem przedsięwzięcia, finansowanego ze środków PPWOW, było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”. 

Specjalnie na tą okazję zaprosiliśmy Ojca Franciszkanina Jana Pawła. Były też  zespoły: „SENIORITA” z Pyrzyc i „Wrzos” z Krzemlina, na czele z p. Agnieszką Odachowską – Dyrektorem LGD „Ziemia Pyrzycka” oraz instruktorami:  p. Łucją Szutkowską i p. Arturem Marcinkiewiczem.  W murach naszego kościoła rozległy się przepiękne śpiewy pieśni kościelnych, które wprowadziły wszystkich w zachwyt. Z kolei pieśni Ojca Jana, przy akompaniamencie gitary i z użyciem gestykulacji rąk oraz całego ciała zachęciły uczestników spotkania, wraz z naszymi miłymi gośćmi, do wspólnych śpiewów, wielbiących  Boga.

Atmosfera podczas spotkania była bardzo radosna i pełna rodzinnego ciepła oraz skłaniała do refleksji nad tym, jaki jest nasz codzienny kontakt z Bogiem.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy pomimo kapryśnej pogody, przyczynili się do  uświetnienia naszego nietypowego, a zarazem godnego naśladowania  pikniku.

 

>> Galeria

 

Autor: Anna Garzyńska

 

 


Nordic Walking - to ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego

22 lipca 2010 r., z inicjatywy Stowarzyszenia „U Pana Boga za Piecem”, odbyło się spotkanie integracyjne w Gospodarstwie agroturystycznym w Łubiance. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Osoby dorosłe mogły, pod okiem trenerek: Lidii Wawrzynowicz i Katarzyny Milcarek, poznać podstawy Nordic Walking oraz uczestniczyć w wyprawie z kijkami do pobliskiego lasu. Natomiast dzieci korzystały z gier i zabaw integracyjnych. Był też wspólny posiłek, gdzie w miłej atmosferze prowadzono rozmowy, podczas których otrzymaliśmy wskazówki, m.in. jak systematyczny trening z kijkami Nordic Walking ma pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia, a także wymieniliśmy się wzajemnymi doświadczeniami o podejmowanych  inicjatywach.

Nordic Walking to sport, który nie stawia zbyt wielkich wymagań, bo nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Dzięki regularnym treningom można uzyskać efekty zdrowotne np. poprawić wydolność sercowo-naczyniową i ogólną sprawność organizmu, a co ważne spalić nadmierne kalorie oraz aktywnie spędzać czas wolny na łonie natury w interesującym towarzystwie.

W drodze powrotnej do domu śpiewom nie było końca, a na twarzach uczestników wyjazdu widać było radość i zadowolenie ze wspólnej wyprawy. Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie ze zorganizowanego spotkania i gdy usłyszeli, że zamierzamy w Żukowie rozpocząć grupowe spacery z kijkami Nordic Walking, z wielką ochotą zgłosili chęć swego uczestnictwa. Mamy już kijki, a pierwszą wyprawę Nordic Walking planujemy na początku sierpnia. Całość przedsięwzięcia finansowana była ze środków PPWOW.

Autor:
Anna Garzyńska

>>Galeria

 

 


Poznajemy nasze okolice i wspólnie się integrujemy

Mieszkańcy Żukowa i pobliskich okolic, w niedzielne upalne popołudnie 11 lipca 2010 r., mieli okazję,  oprócz  wspólnych gier i zabaw na placu kościelnym w Żukowie, poznać ciekawą historię naszej gminy i regionu.  Było to możliwe dzięki wykładowi Pana Janusza Gajowniczka. Przedstawił nam w bardzo przystępny i interesujący sposób ważne wydarzenia historyczne, jakie miały miejsce na naszych ziemiach, począwszy od epoki kamienia łupanego do czasów współczesnych. Wielu z nas, choć mieszka tu od urodzenia, nie zna historii własnej miejscowości. Warto więc rozbudzać tego typu zainteresowania, nie tylko u osób dorosłych, ale przede wszystkim u dzieci, by z ciekawej historii naszych przodków wyciągać odpowiednie wnioski na przyszłość i nie powielać tych samych błędów.

Na terenie gminy Przelewice  zachowały się z tego okresu groby megalityczne w obrębie Karska. Cmentarzysko składa się z dwóch podobnych grobów megalitycznych typu kujawskiego, zwanych żelkami lub grobami olbrzymów. Budowano je w późnym okresie młodszej epoki kamienia (ok. 3000-2200 lat p.n.e.). Masa niektórych głazów dochodzi do 10 ton. Pan Gajowniczek poinformował nas również o ciekawych badaniach archeologów, które przeprowadzili w naszym regionie pod kierownictwem S. Wesołowskiego. Z ich badań wynika, że w pobliżu Przywodzia występowało cmentarzysko z okresu rzymskiego i towarzyszące mu ślady osady z czasu kultury pucharów lejkowatych.  Poinformował również  o tym, iż na terenie naszej gminy są jeszcze inne tego typu miejsca, np. grodzisko prasłowiańskie w pobliżu wsi Gardziec z VIII wieku, osada palowa w jeziorze Płoń  k. Lubiatowa, zamieszkała w okresie brązu i kultury łużyckiej.

Wykład Pana Gajowniczka wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania, za co serdecznie dziękujemy. Zadeklarowaliśmy chęć wzajemnej współpracy w poznawaniu dalszej historii naszych okolic m.in. poprzez starania o pozyskanie środków finansowych na wspólne wyprawy rowerowe do ważnych historycznie miejsc.

W dalszej części spotkania zorganizowano wspólne gry i zabawy integracyjne w plenerze, w których pomimo upałów wszyscy uczestnicy chętnie brali udział, a najbardziej aktywne osoby nagrodzono. Organizatorem spotkania integracyjnego, finansowanego ze środków PPWOW, było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”, a zajęcia w plenerze prowadziły: Aleksandra Szagańska i Anna Garzyńska.

 

>> Galeria

 

Autor:
Anna Garzyńska

 


Aktywni Seniorzy z terenu gminy Przelewice

W lipcu 2010 r. dla osób starszych z terenu naszej gminy zorganizowano wyjazdy integracyjne, m.in. do Szczecina i Kołobrzegu oraz na basen do Gryfina. Uczestnicy wyjazdu do Szczecina mogli poznać historię miasta i zaobserwować jakie zmiany nastąpiły w jego rozwoju. Duże ich zainteresowanie, oprócz ciekawych eksponatów w  muzeum, wzbudziły szczecińskie podziemia i zwiedzanie Katedry pw. św. Jakuba Apostoła. Była też możliwość uczestnictwa w Jarmarku Jakubowym i zwiedzania Jasnych Błoni. Dodatkową atrakcją był przejazd statkiem po porcie. Z kolei nad morzem też było ciekawie, gdyż oprócz relaksującego spaceru po plaży zwiedzili inne atrakcyjne miejsca w  Kołobrzegu np. latarnię morską, Muzeum Oręża Polskiego i stare miasto. Warto dodać, że niektórzy z uczestników wycieczki, nad morzem byli po raz pierwszy.

Usługi dla osób starszych na terenie gminy realizowane są  od 2008 r. do chwili obecnej.  Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” podjęło się realizacji  tych usług, a ich koordynatorem jest Pani Maria Mroczkowska tj. osoba, która okazała się wspaniałym organizatorem tego rodzaju działań. Obejmują one  m.in. spotkania integracyjne i tematyczne np. z psychologiem, pielęgniarką środowiskową, wyjazdy na basen, do kina, wycieczki nad morze, a także  w inne ciekawe miejsca. Działania te były i nadal są możliwe do realizacji dzięki środkom finansowym pozyskanym z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich oraz wsparciu ze strony Wójta Gminy Przelewice.

Głównym celem naszych działań jest m.in. to, aby osoby starsze aktywnie uczestniczyły w życiu społecznym, a przez to nie czuły się samotnie. Osoby starsze z uwagi na problemy wieku starczego, związane np. z ich stanem zdrowia, samotnością,  potrzebują wsparcia w codziennych kłopotach i bycia wśród ludzi.  Życie ich nabiera wówczas innych barw, a przede wszystkim większego sensu, gdyż są przy nich inne życzliwe osoby.

Z wypowiedzi osób starszych wynika, że dzięki realizowanym usługą w dużym stopniu poprawili oni swoją kondycję fizyczną i psychiczną m.in. poprzez zwiększenie własnej samooceny i świadomości w zakresie radzenia sobie z różnymi trudnościami życia codziennego, w tym ze stresem i cierpieniem.  Ponadto efektem tych działań jest wzrost ich aktywności. Bardzo chętnie włączają się do współpracy w organizowaniu spotkań i imprez integracyjnych na terenie gminy, co nas bardzo cieszy.

W bieżącym roku dla mieszkańców z terenu naszej gminy  organizowane są nadal bezpłatne spotkania i wyjazdy na basen z częstotliwością do 3 razy w miesiącu, w których uczestniczy ponad 40-osobowa grupa osób starszych. Obok typowych atrakcji wodnych mogą korzystać z szeregu atrakcji i usług prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Dużym powodzeniem cieszą się również wyjazdy nad morze i do kina, a także w inne ciekawe miejsca. Z kolei różnego typu spotkania integracyjnego i  prelekcje zachęcająca  seniorów do pozytywnego myślenia i dostrzegania radości w codziennym życiu. To też dobra okazja do integracji i promocji zdrowego stylu życia oraz do podsumowania działań realizowanych w ramach projektu, a także przygotowywania nowych planów na przyszłość.

Wszyscy uczestnicy projektu zgodnie stwierdzili, że są to doskonałe formy usług, zapewniające utrzymanie lepszej sprawności i  kondycji fizycznej i psychicznej oraz dobrego samopoczucia. Dzięki temu główny cel związany z organizacją aktywnych i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego na terenie naszej gminy, naszym zdaniem  został osiągnięty. Warto zauważyć również, że osoby, które uczestniczą w niniejszym projekcie są bardziej wrażliwi na problemy innych osób i darzą się wzajemną życzliwością.

 

>> Galeria


Autor: Anna Garzyńska

 

 

 


Turniej sportowo-rekreacyjny w Żukowie

Lato kalendarzowe i wakacje już w pełni, ale nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu letniego Turnieju sportowo-rekeracyjnego, który odbył się 18 lipca 2010 r. na boisku ORLIK w Żukowie.  Turniej jest częścią programu „Aktywne integracja mieszkańców obszarów wiejskich”.  Zorganizowało go Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem” w ramach środków PPWOW.  

W rozgrywkach piłkarskich udział wzięły 4 drużyny z: Przywodzia, Jesionowa i dwie z Żukowa. Podczas meczy sędziował Pan Leszek Muskała, który w ramach środków PPWOW zorganizował również mecz pokazowy: dziewczyny kontra chłopcy. 

Natomiast pozostali uczestnicy turnieju mogli rywalizować w różnych konkurencjach i zabawach sportowych. Osoby najbardziej aktywne otrzymały nagrody i słodkie przysmaki. Wszyscy wspólnie świetnie się bawili i jednocześnie mieli okazję aby spożytkować swoją energię oraz integrować się z rówieśnikami i osobami dorosłymi. Rozgrywki sportowe prowadziły: Aleksandra Szagańska i Anna Garzyńska.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi konkurencjami organizatorzy przygotowali  dla wszystkich gości, zawodników i ich opiekunów poczęstunek. Po zakończeniu zmagań sportowych zwycięskim drużynom wręczono nagrody. W rozgrywkach piłki nożnej zwyciężyła drużyna z Żukowa, a królem strzelców został Mateusz Paplicki.

Stowarzyszenie „U Pana Boga za piecem” serdecznie dziękuje  mieszkańcom naszej gminy za liczny i aktywny udział w turnieju oraz wszystkim tym, którzy dopomogli w jego przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu.

Serdecznie zapraszamy do Żukowa na kolejny Turniej rekreacyjno-sportowy, który odbędzie się 31 lipca 2010 r.

(rozpoczęcie godz. 15:00)

 

>> Galeria

 

Autor:
Anna Garzyńska

 


Spotkanie Integracyjne dla Osób Starszych

Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” już po raz drugi zorganizowało Spotkanie Integracyjne dla Osób Starszych, które tym razem odbyło się 18 maja 2010 r. w Domu Weselnym w Żukowie. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Programu Integracji Społecznej (PIS).

Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczyły osoby starsze, w tym emeryci  i renciści z terenu gminy oraz zaproszeni goście:  przedstawiciele Rejonowego Zarządu Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz  Uniwersytetu III Wieku w Pyrzycach, a także Pan Wójt Gminy Przelewice.  Atmosfera podczas imprezy była życzliwa i pełna wzajemnego szacunku. Wójt Gminy Pan Marek Kibała w swym wystąpieniu podziękował uczestnikom spotkania za aktywne uczestnictwo w organizowanych dla osób starszych przedsięwzięciach, a szczególne słowa uznania skierował do  Pani Marii Mroczkowskiej za  zaangażowanie w działania na rzecz osób starszych. Pani Maria w imieniu osób starszych wyraziła również swe zadowolenie ze współpracy z Panem Wójtem i pracownikami Urzędu Gminy, w tym z Koordynatorem PIS, gdyż ma to wpływ na dobra współpracę i jakość realizowanych usług. W dalszej części spotkania Pani Zdzisława Dzioba Przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Pyrzycach ciepłe słowa skierowała do organizatorów imprezy, stwierdzając że w Gminie Przelewice Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów  jest jednym z najbardziej licznych i aktywnych w naszym powiecie, co jest godne do naśladowania.

Idea organizowania tego typu spotkań zrodziła się z potrzeby integracji środowiska lokalnego z osobami starszymi i ich wyjścia na zewnątrz, a pokazanie tego co wspólnie robią od początku towarzyszy spotkaniom. Zaangażowanie we wspólne  przedsięwzięcia osób starszych,  wpływa na ich dowartościowanie, poprawienie kondycji psychicznej, a co najważniejsze ukazuje tą grupę osób szerszemu środowisku lokalnemu.

>> Galeria

 

Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Zajęcia świetlicowe w Żukowie

Od marca do końca grudnia 2009 r. w Żukowie ze środków PPWOW są realizowane zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania zdolności i  zainteresowań oraz zdobywania dodatkowej wiedzy w różnych dziedzinach np. artystycznych, sportowych i turystycznych, a także w atrakcyjny sposób spędzać czas wolny.  Organizatorem zajęć jest Stowarzyszenie "U Pana Boga za  Piecem", a opiekunem Pani Teresa Kaczmarek.

Dzieci i młodzież w ramach zajęć świetlicowych wykonują oryginalne i ciekawe prace plastyczne oraz wyroby rękodzielnicze posługując się różnymi technikami. Mogą również brać udział w ciekawych konkursach oraz grach i zabawach integracyjnych, a także rozgrywkach sportowych na boisku wielofunkcyjnym  "ORLIK" w Żukowie. W ramach Projektu mogą także aktywnie uczestniczyć w imprezach okolicznościowych, w tym również festynach wiejskich np. poprzez prezentację własnych prac oraz występ artystyczny. Uczą się też zasad właściwej komunikacji w grupie. Dzięki tego typu zajęciom włączają się aktywnie w życie kulturalne mieszkańców Żukowa oraz chętnie uczestniczą we wspólnych spotkaniach i wyjazdach integracyjnych.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

 


Piknik nad Jeziorem Płoń i Turniej rekreacyjno-sportowy w Żukowie

 

W sobotni wieczór tj. 11 lipca 2009 r. nad Jeziorem Płoń w Żukowie odbył się piknik, w którym udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy: Żukowa i Karska. Miłym zaskoczeniem dla nas było odwiedzenie w trakcie imprezy przez Wójta Gminy Przelewice pana Marka Kibały wraz z małżonką oraz grupą mieszkańców z Płońska, Laskowa i Gardzca.

Przy ognisku można było uczestniczyć we wspólnych śpiewach i konkursach, a także skosztować „żukowskiej” kiełbaski. W programie  znalazły się także różne gry i zabawy integracyjne, które wprowadziły uczestników imprezy w dobre nastroje. Wszyscy dobrze się bawili i brali aktywny udział we wspólnych zabawach na wesoło, co wskazuje na ogromną potrzebę organizowania tego typu spotkań w plenerze. To była jednocześnie świetna okazja do zobaczenia naszego uroczego miejsca plenerowego i jeziora.
Piknik był jednym z kilku wakacyjnych działań realizowanych w lipcu br. w ramach projektu pn. „Spotkania integracyjne dla mieszkańców z terenu  Parafii  Żuków” w zakresie Programu Integracji Społecznej ze środków Banku Światowego. Organizatorem tego ciekawego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”. Projekt obejmował m.in. wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Równie,  gry i zabawy integracyjne w plenerze,  piknik  nad Jeziorem Płoń i  Turniej rekreacyjno-sportowy na boisku „ORLIK” w Żukowie. Zajęcia w trakcie poszczególnych imprez prowadziły Anna Szeląg i Anna Garzyńska. Głównym celem projektu było organizacja atrakcyjnych form czasu wolnego dla mieszkańców z terenu  gminy Przelewice i ich integracja.
Warto dodać, że w dniu 12.07.2009 r.  na boisku „ORLIK” w Żukowie odbył się Turniej rekreacyjno-sportowy, który również cieszył się ogromnym powodzeniem. Program imprezy był bardzo urozmaicony i obejmował rozgrywki piłki nożnej, siatkowej dla młodzieży i osób dorosłych,  turniej mini-tenisa stołowego dla dzieci oraz gry i zabawy na wesoło dla rodzin. Każdy mógł coś ciekawego znaleźć dla siebie i dobrze przy tym się bawić.
W trakcie Turnieju można było także zmierzyć swe siły w podnoszeniu ciężaru o wadze 17,5 kg.  Zwycięzcą tej kategorii został Krzysztof Rutz z Żukowa. Zwycięzcami rozgrywek piłki nożnej (po dogrywkach w rzutach karnych 4 : 3) została drużyna pn. „Władcy much”, a w rozgrywkach siatkarskich drużyna pani Reginy Wieczorkiewicz Sołtys z Żukowa. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Cieszymy się, że boisko „ORLIK” przyciąga tak wielu chętnych do uprawiania aktywnego sportu, a  realizowane usługi w ramach PIS przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dopomogli nam w sprawnej organizacji w/w imprez, w tym w szczególności panu Markowi Kibale Wójtowi Gminy Przelewice za wsparcie podczas realizacji projektu, Spółce „Karsko” za wykoszenie drogi i plaży nad jeziorem, panu Zbigniewowi Lewandowskiemu za pomoc w zakupie produktów spożywczych, młodzieży żukowskiej za przygotowanie ogniska i pomoc organizacyjną podczas Turnieju.

 

>>Galeria Piknik

>>Galeria Turniej


Autor:
Anna Garzyńska


Spotkania integracyjne w Żukowie

Mieszkańcy Żukowa i pobliskich okolic,  w sobotę 29 sierpnia 2009 r., mogli w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny i sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Było to możliwe dzięki zorganizowaniu przez Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” Turnieju rekreacyjno-sportowego na boisku „ORLIK”. Program Turnieju był urozmaicony i obejmował m.in. rozgrywki piłki nożnej i siatkowej, turniej mini-tenisa stołowego. Były też różne  konkursy rekreacyjno-sportowe dla rodzin wraz z nagrodami.

Natomiast atrakcją niedzielnego popołudnia  30 sierpnia br. była Biesiada Rodzina przy Kościele w Żukowie. W imprezie uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Żukowa i Karska. Biesiadę rozpoczęto od pieczenia kiełbasek przy ognisku i wspólnych śpiewów. W programie  znalazły się także gry i zabawy integracyjne, w których uczestnicy chętnie brali udział. W/w imprezy prowadziły: Anna Szeląg i Aleksandra Szagańska.
Przedsięwzięcie to było kontynuacją spotkań integracyjnych podczas wakacji, realizowanych w ramach Programu Integracji Społecznej, a organizatorem projektu było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” przy wsparciu władz gminy. Projekt obejmował m.in. wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Równie,  gry i zabawy integracyjne w plenerze,  Piknik  nad Jeziorem Płoń i Turnieje rekreacyjno-sportowy na boisku „ORLIK” w Żukowie. Spotkania integracyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnym uczestnictwem ze strony mieszkańców z terenu gminy Przelewice. Sprawiło to wiele radości i satysfakcji  Organizatorom.
Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dopomogli  w przygotowaniu i w sprawnej organizacji spotkań integracyjnych.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Wyprawa do Skalistego Jaru Libberta

Mieszkańcy  Żukowa i Karska wraz z grupą osób z Płońska, Laskowa i Wołdowa w dniu 2 lipca 2009 r. mogli uczestniczyć w wyprawie do Rezerwatu Przyrody pn. „Skalisty Jar Libberta” k. Równa. Jest to rezerwat krajobrazowy, geologiczno – leśny, gdzie występuje bogata flora, gatunki chronione i rzadkie w zalesionym krajobrazie morenowym. Podczas wyprawy duże wrażenie, na osobach zwiedzających wąwóz, zrobiły skałki wapienno-piaskowe o nazwach „Czarcia Kazalnica”, „Czarcie Okno” i „Diabelskie Schody” oraz głazy narzutowe porośnięte mchami i porostami.

Skałki te są uznanymi pomnikami przyrody. Kontakt z  tego typu naturą był dla niektórych ciekawym i niezapomnianym  przeżyciem. O osobliwościach tego niezwykłego miejsca podczas wyprawy opowiadał nam Marek Owczarczak przedstawiciel  Leśnictwa Płońsko.


Miłym zaskoczeniem dla nas, po zwiedzeniu Skalistego Jaru, było ognisko w Równie, przygotowane przez tamtejszego Sołtysa Andrzeja Brockiego, a później wspólne śpiewy w plenerze wraz z  pieczeniem kiełbasek. W programie  znalazły się również gry i zabawy integracyjne na wesoło. Dzięki nim uczestnicy poczuli się bardzo zrelaksowani i odprężeni, a ich uśmiechy na twarzach świadczyły o wspaniałej atmosferze.

 
W trakcie  wspólnego biesiadowania przy ognisku odwiedził nas również Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice, który wyraził swe zadowolenie z tego typu spotkań integracyjnych, promujących piękno natury i atrakcyjny sposób spędzania czasu wolnego. Warto dodać, że to ciekawe przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu w ramach  Programu Integracji Społecznej ze środków Banku Światowego, a organizatorami byli Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” i Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

Pokazowe zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży

10 czerwca 2009 r. w  Żukowie odbyły się pokazowe zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży w celu  uatrakcyjnienia ich   czasu wolnego. W  zajęciach uczestniczyło 30 osób w różnym wieku. Podczas warsztatów przeprowadzono gry i zabawy z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy, a prowadziła je Marta Popławska przy pomocy Anny Szeląg, opiekunki świetlicy w Żukowie i Anny Garzyńskiej, przedstawicielki Urząd Gminy w Przelewicach. Dzieciom spodobała się zabawa z chustą, mogły też wykazać się umiejętnościami plastycznymi i sprawnościowymi.

Cały przebieg warsztatów był fotografowany i filmowany, co było możliwe dzięki współpracy Gminy Przelewice z Centrum Doradztwa Reklamy Szkoleń CDRS.PL  w Gryficach. Zabawę dzieci będzie można obejrzeć na stronie internetowej Gminy Przelewice www.przelewice.pl .
Warsztaty pokazowe odebrane były z wielkim entuzjazmem. Wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy.  Dla uczestników nie zabrakło też magicznych napojów i słodkiego poczęstunku.

 

>>Galeria

 

Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Rodzinny Festyn Integracyjny

Dnia  6 czerwca 2009 r. przy Kościele pw. św. Trójcy w Żukowie odbył się „II Rodzinny Festyn Integracyjny”. Impreza zorganizowana została w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW, a jej celem była organizacja czasu wolnego dla mieszkańców Sołectwa Żuków i gminy oraz  ich integracja ze środowiskiem zamieszkania i aktywizowanie do udziału w życiu społecznym. Zależało nam również na pozyskaniu wsparcia finansowego na remont  XV-wiecznego Kościoła w Żukowie. Organizatorem  imprezy było Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem”, a w jej  sprawnej organizacji dopomógł   Urząd Gminy w Przelewicach.

Uroczystego  otwarcia „II Rodzinnego Festynu Integracyjnego” dokonał ks. Leszek Konieczny  Dziekan Dekanatu Pyrzyckiego w asyście: Wiktora Tołoczko Starosty Pyrzyckiego i Zdzisława Pijewskiego Przewodniczącego  Rady Gminy  w Przelewicach.  Odwiedzili nas również Radni Rady Gminy w Przelewicach, mieszkańcy z terenu Gminy Przelewice, a także byli  mieszkańcy Żukowa i pobliskich okolic.  Uroczystość prowadzili konferansjerzy - Anna Garzyńska i Dariusz Jałoszyński.
Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji. Każdy mógł znaleźć  coś dla siebie, zarówno dzieci, rodziny, jak i osoby dorosłe.  Dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewały dzieci ze świetlicy środowiskowej z Żukowa i zespoły: folklorystyczny „JUTRZENKA” z Przelewic,  Zespół Śpiewaczy „Retro” z Barlinka, a gwiazdą wieczoru był Zespół Muzyczny „Clerboyz” z Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.  Koncert muzyki chrześcijańskiej w ich wykonaniu jest  nową formę Ewangelizacji i wzbudza ogromne zainteresowanie. Jest pięknym, duchowym przeżyciem.

W dalszej części festynu wystąpił także zespół  taneczny „TOP DANCE” z Pełczyc, Zespół „SONATA” z Mostkowa i „Coco Jombo” z Żukowa. W trakcie festynu odbyły się także  różne konkursy sportowo–rozrywkowe, w których mogły uczestniczyć zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. W sprawnym przeprowadzeniu konkursów dla dzieci dopomogli Lidia Walkowiak i Stanisław Komorowski oraz Elżbieta Duda i Elżbieta Kurkowiak.  Dorośli rozegrali mecze piłkarskie na boiskach wielofunkcyjnych Orlik. W turnieju piłki nożnej udział wzięły 4 drużyny piłkarskie. Zwyciężyła drużyna „Młode Wilki”. W turnieju siatkarskim udział wzięły 2 drużyny. Zwyciężyła drużyna Pani Sołtys Sołectwa Żuków. Dla dzieci dodatkowo przygotowano rozgrywki mini-tenisa stołowego, trampolinę, malowanie twarzy i inne ciekawe atrakcje.  Duże emocje wzbudziły także przejażdżki samochodem policyjnym na sygnale.  Z kolei dorośli mieli okazję wykazać się swą sprawnością w różnych konkursach. Organizatorzy wszystkim uczestnikom festynu zapewnili  poczęstunek. Można było posilić się m.in. flakami,  bigosem, frytkami z rybą  oraz  potrawami z grilla, przygotowanymi  przez Panie: Aleksandrę  Grzybowską, Małgorzatę  Kowalską,  Teresę Pietraszkiewicz, Jolantę Gawryluk i Teresę Stalinger. Były  też gofry z dodatkami i dużo  pysznego ciasta, które  upiekły  Panie z Żukowa,  Karska i  Ukiernicy.

Podczas festynu można było obejrzeć ekspozycję produktów wykonanych przez Iwonę Fesner i Żanetę Mrówczyńską oraz produkty firmy kosmetycznej.  Nie zabrakło także loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Losowanie nagród głównych  odbyło się w późnych godzinach wieczornych, a  ufundowali je Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko i Wójt Gminy Przelewice Marek Kibała.
Zorganizowano również zabawę taneczną, przy muzyce Zespołu Ryszarda Bażanta. Imprezę wspomogli:  Starosta Pyrzycki, Urząd Gminy w Przelewicach, Spółka z o.o. „Karsko”, Rada Sołecka w Żukowie, Firma Paan- bus,   Mieczysław Mularczyk i Jan Jaworski – Radni Rady Powiatu  Pyrzyckiego,   Eugeniusz Turtoń, Beata Woźniak  i Jerzy Szczęsny – Radni Rady Gminy w Przelewicach, Hieronim Stęplowski oraz Zbigniew Lewandowski.  Wszystkim sponsorom  bardzo serdecznie  dziękujemy! Wyrażamy również słowa podziękowania za pomoc, zaangażowanie w organizację festynu mieszkańcom Żukowa i Karska. Dochód z festynu organizatorzy przeznaczają tradycyjnie na remont  Kościoła pw. św. Trójcy w Żukowie. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku podczas „I Rodzinnego Festynu Rodzinnego zbieraliśmy środki finansowe na remont dachu w/w Kościoła. Mamy już piękny i nowy dach!
Autor:
Anna Garzyńska

>>Galeria - foto Anna Garzyńska

>>Galeria - foto Lidia Walkowiak

 


Dzień Dziecka na Orliku

Stowarzyszenie „U Pana Boga za Piecem” w dniu 31.05.2009 r. zorganizowało dzieciom z Żukowa i Karska „Dzień Dziecka” na boisku sportowym  Orlik w Żukowie. Dzieci uczestniczyły w różnych rozgrywkach indywidualnych i drużynowych, podczas których mogły wykazać się swymi umiejętnościami sportowymi. Kibicowali im rodzice. Projekt realizowany jest w ramach Programu Integracji Społecznej ze środków PPWOW.

Starsi chłopcy zafascynowani byli  meczem piłki nożnej, a młodsi i dziewczęta m.in.  pokonywali biegi z przeszkodami, przeciągali linę, rzucali do celu, a na koniec rozegrali mecz piłki siatkowej.  Rozgrywki sportowe  urozmaicone były pokazami tańca z hula-hoop i różnymi zabawnymi konkurencjami.

Za aktywne uczestnictwo w poszczególnych konkurencjach dzieci otrzymały nagrody i słodycze. W sprawnej organizacji imprezy dopomogły: Anna Szeląg Prezes Zarządu Stowarzyszenia  i Anna Garzyńska członek Zarządu.

 

>>Galeria


Autor:
Anna Garzyńska

 


Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Stowarzyszenie „U Pana Boga a Piecem”  8 marca 2009 r. zorganizowało spotkanie dla Pań z Żukowskiej Parafii, podczas którego wszystkim Paniom złożono życzenia i wręczono drobne upominki i kwiaty.

W trakcie dalszej części spotkania Anna Szeląg – Prezes Stowarzyszenia przedstawiła program planowanych działań na bieżący rok, który wzbudził zainteresowanie zebranych. Ponadto przeprowadzono prezentację produktów przez konsultanta Firmy Tupperware. Zademonstrowano nowoczesne naczynia i technologie kulinarne. Uczestnicy spotkania mieli możliwość degustacji potraw przygotowanych w produktach Firmy Tupperware. Wszystkie Panie były zadowolone ze spotkania i wyraziły chęć uczestnictwa w tego typu imprezach.

 

>> Galeria

Autor:
Anna Garzyńska

 

 


Rodzinny Festyn Integracyjny w Żukowie

Mieszkańcy  Sołectwa  Żuków  mogli ciekawie spędzić sobotnie  popołudnie. Dnia  30 sierpnia 2008 r. przy Kościele pw. św. Trójcy w Żukowie odbył się Rodzinny Festyn Integracyjny. Festyn zorganizowany został w ramach środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich – PIS.  Uroczystego otwarcia Festynu dokonał Dziekan Dekanatu Pyrzyckiego - Leszek Konieczny.

Organizatorem  imprezy był Komitet Organizacyjny działający przy Parafii w Żukowie, w skład którego weszli: ks. Mirosław Gębicki - Proboszcz Parafii, Damian Skwarek, Anna Garzyńska, Krystian Stalinger, Eugeniusz Turtoń, Eugeniusz Król, Stanisław Komorowski i  Bernard Kowalski.  W sprawnej organizacji imprezy dopomógł nam także Urząd Gminy w Przelewicach. Rodzinny Festyn zorganizowaliśmy   dla mieszkańców Sołectwa Żuków i naszych gości, aby wszyscy mogli miło spędzić sobotnie popołudnie i dobrze się bawić. Zależało nam również na pozyskaniu wsparcia finansowego na remont dachu XV-wiecznego Kościoła w Żukowie.

Na imprezie zaszczycili nas swoją obecnością Sławomir Preiss – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Stankiewicz – Wicestarosta Pyrzycki, Maria Ziarkowska – Wiceprzewodnicząca RG Przelewice, Jerzy Szczęsny – Radny RG Przelewice, Marek Kibała – Wójt Gminy Przelewice, Janusz Wójtowicz – Sekretarz Gminy Przelewice. Odwiedzili nas również  byli  mieszkańcy Żukowa, co bardzo  cieszy, że nadal o nas pamiętają i integrują się z nami.
Atrakcji było co niemiara. Dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewały zespoły folklorystyczne tj. „JUTRZENKA” z Przelewic,  „PORANEK” z Tetynia, „JAWOREK” z Rzepnowa. Były też  zespoły preferujące: muzykę disco tj. Zespół muzyki disco  "73-115” z Dolic oraz  muzykę hip hopową z Przelewic i z Dolic. Obecnością swą zaszczyciła nas też  Królowa Jezior Pełczyckich – Agnieszka Sowa. Wystąpiły także zespoły  taneczne: „DREAMS” i  „TOP DANCE” z Pełczyc, które zachwyciły  swymi tańcami zgromadzoną publiczność. Prezentacja ich ciekawych układów  tanecznych w oryginalnych strojach przeplatana była pięknym śpiewem wokalistki  Zespołu   „AKORD” z Pełczyc. Wielkie słowa uznania i podziękowania dla Józefa Piotrowskiego – Kierownika Zespołu oraz dla wszystkich pozostałych zespołów za artystyczne wsparcie i uatrakcyjnienie naszej imprezy.

W trakcie Festynu odbyły się także  różne konkursy sportowo–rozrywkowe, w których mogły uczestniczyć zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. Dla dzieci przygotowano także zamki dmuchane i inne ciekawe atrakcje. Z kolei dorośli mieli okazję wykazać się swą sprawnością w różnych konkursach, a ich  liczny udział   świadczył o tym, że bardzo podobała im się tego typu forma zabawy. Nie zabrakło też "żukowskiej" grochówki, bigosu oraz innych smacznych potraw i specjałów z grilla, przygotowanych przez nasze Panie: Aleksandrę  Grzybowską, Teresę Stalinger, Małgorzatę  Kowalską, Mariolę Walczak, Teresę Pawlak, Teresę Pietruszewską i Danutę Lewandowską. Było też dużo  pysznego ciasta, które  upiekły  Panie z Żukowa,  Karska i  Ukiernicy. Serdeczne dzięki!

Gwiazdą  wieczoru był Zespół „ITCHIS” z Żukowa, który na czas Festynu przeobraził się w Zespół „COCO JUMBO”. Panowie byli fantastyczni, a licytację, którą przeprowadzili na przygotowane specjalnie na tą okazję  instrumenty własnej produkcji, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Zbierali pieniądze na dach naszego Kościoła.

Nad naszym bezpieczeństwem czuwała OSP z Lubiatowa i Firma Ochroniarska „CODAR” z Pyrzyc, za co również serdecznie dziękujemy!

Podczas Festynu można było obejrzeć ekspozycję produktów lokalnych, w tym Bożeny Fiszer z Przelewic i Koła Gospodyń Wiejskich z Kluk oraz można było zapoznać się z ofertą TPSA i Firmy kosmetycznej.  Nie zabrakło także loterii fantowej i ciekawych konkursów.
Losowanie nagród głównych z loterii  i wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów odbyło się w późnych godzinach wieczornych, a  wręczali je Marek Kibała  Wójt Gminy Przelewice i Eugeniusz Turtoń Radny Rady Gminy w Przelewicach. Nagrody ufundowali: Wiktor Tołoczko Starosta Pyrzycki, Ks. Mirosław Gębicki Proboszcz Parafii w Żukowie i Ks. Waldemar Sadowski oraz Eugeniusz Turtoń Radny Rady Gminy w Przelewicach.

Impreza była bardzo udana, o czym świadczyło m.in.  liczne przybycie mieszkańców naszego Sołectwa i zaproszonych gości. Zorganizowano również zabawę taneczną do białego rana, przy muzyce Zespołu „RETRO” z Płońska, a w niedzielne popołudnie odbyły się poprawiny, podczas których  nie zabrakło też atrakcji. Najbardziej cieszy nas fakt, że wszystkim uczestnikom Festyn bardzo się podobał. Skierowano pod naszym adresem wiele podziękowań i próśb, aby takie imprezy organizować jak najczęściej.


Naszą imprezę wspomogli także: Sławomir Preiss - Poseł na Sejm RP, Starosta Pyrzycki, UG Przelewice, Spółka „ARKA” z Karska, Firma Paan- bus,  Marek Markowski Prezes Firmy CF  Polska, Mieczysław Mularczyk i Jan Jaworski  Radni RP Pyrzyckiego, Maria Ziarkowska  Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Przelewicach,  Eugeniusz Turtoń i Jerzy Szczęsny – Radni Rady Gminy w Przelewicach oraz Marek Kibała  Wójt Gminy Przelewice. Wszystkim sponsorom  bardzo serdecznie  dziękujemy! Gorące słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich tych osób, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w pomoc przy  przygotowaniu i organizacji naszej imprezy.
Warty podkreślenia jest fakt, że wszystkie dochody z Festynu oraz wsparcie finansowe od sponsorów Organizatorzy przeznaczyli na remont dachu Kościoła pw. św. Trójcy w Żukowie.

Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<

 

/pliki/przelewice/File/zapiecek.pdf

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia