Dziś jest: Czwartek 04 marca 2021, imieniny: Kazimierza i Łucji
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Kampania #SZCZEPIMYSIĘ

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Spot zachęcający do szczepień https://youtu.be/BeTWNkG16hg


Punkt Szczepień w Przelewicach - informacja z trwających na terenie gminy szczepień

Informujemy mieszkańców naszej gminy, że na bieżąco trwa rejestracja osób chętnych do szczepienia przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień w Przelewicach, który mieścił się w budynku SPZOZ Przelewice. Obecnie trwa rejestracja osób w wieku 70+.
 
Rejestracji można dokonać tylko telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 91/5643132 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00). Mieszkańcom, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, a mają trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu przez Urząd Gminy w Przelewicach do punktu szczepień.
 
Osoby, które będą miały potwierdzony dany termin szczepienia przeciw COVID-19, dzień przed tym terminem otrzymują dodatkowo SMS-y z systemu Szpitala ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin. Szczepienia odbywają się w Punkcie Szczepień w budynku SPZOZ Przelewice, gdzie do chwili obecnej zaszczepionych zostało 60 osób.

Poniżej do zapoznania wzory druków kwestionariuszy i oświadczeń, które każda osoba będzie musiała wypełnić przed szczepieniem. Druki te dostępne będą na miejscu, nie ma konieczności ich drukowania we własnym zakresie!

1) Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

2) Oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych

Więcej informacji na ten temat na stronie: https://przelewice.pl/strony/menu/372.dhtml

Koordynator Anna Garzyńska

 


Szczepienia przeciw COVID-19 w naszej Gminie - informacja o rozpoczęciu rejestracji i terminach szczepień dla poszczególnych grup wiekowych

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych od 15 stycznia na terenie naszej gminy rozpoczęła się  rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia br. zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. W kolejnych tygodniach powinna być uruchomiona rejestracja dalszych grup wiekowych.
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia) zachęcamy do  zapisów na szczepienie poprzez kontakt z SPZOZ Przelewice  - tel. 91/5643132 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 8:00 do 18:00.

Osoby, które zainteresowane są innym punktem szczepień mogą zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl

Transport

Mieszkańcy gminy Przelewice, którzy będą chcieli zaszczepić się przeciw COVID-19, ale będą mieli trudność z dotarciem do punktu szczepień, w wyjątkowych sytuacjach będą mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Jednak apelujemy o wykorzystywanie własnego środka transportu w celu dotarcia do punktu szczepień.

Transport do punktów szczepień będzie przygotowany dla osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z własnego dojazdu. Szczegóły dot. osób kwalifikujących się do zorganizowania transportu >> TUTAJ

Aby zorganizować wsparcie w tym zakresie uruchomiliśmy dodatkowy numer telefonu. Na terenie gminy Przelewice osobą koordynującą transport osób do punktu szczepień przeciw wirusowi COVID-19 jest p. Andrzej Kucharski. Telefon 509071556 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 15:30.

Niestety dużą barierą dla płynności procesu szczepień jest liczba dawek szczepionki jaką otrzyma każdy z punktów – aktualnie to TYLKO 30 dawek na tydzień. To oznacza, że nasz SPZOZ może zaszczepić w ciągu tygodnia 30 osób, później liczba ta będzie zwiększona. Oznacza to, że proces szczepienia poszczególnych grup wiekowych na terenie naszej gminy pewno zajmie sporo czasu.

Bądźmy odpowiedzialni, zaszczepmy się dla naszego wspólnego zdrowia!

Anna Garzyńska
Gminny Koordynator ds. szczepień

 

 


Od kiedy mogę się zaszczepić?

Szczepionki dla grupy 0:

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia rozpoczęły się również w większości państw UE.

Natomiast 28 grudnia rozpoczęła się szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19. Tego dnia do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek.

 

Szczepionki dla kolejnych grup:

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się  15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna.

W I etapie ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno -opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Na terenie naszej gminy planowanym punktem szczepień jest SPZOZ w Przelewicach: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zachodniopomorskie

 

Szczegółowe informacje na ten temat na stronie:  gov.pl/szczepimysie

 

Materiały do pobrania:

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 - pobierz i przeczytaj

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia