Dziś jest: Czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego i Rościsława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Punkt Przedszkolny w Przelewicach - wydarzenia

RADOSNY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

01 czerwca br. przelewickie przedszkole odwiedzili niezwykli goście - wójt Mieczysław Mularczyk i z-ca wójta Zbigniew Kupisz. Celem ich wizyty było obdarowanie naszych przedszkolaków koszem słodyczy.

Dzieci były zachwycone. W podziękowaniu za tak wspaniałą niespodziankę zaśpiewały piosenkę. W radosnych nastrojach pożegnały gości i zachęciły do kolejnych odwiedzin.

>>fotogaleria

Anna Garzyńska


Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Gminy

22 maja br. grupa przelewickich przedszkolaków z paniami: Iwoną Gąsiorowską,  Moniką Górniak i Urszulą Radziszewską odwiedziła Urząd Gminy w Przelewicach.

 

Pobyt w urzędzie rozpoczął się od wizyty u wójta Mieczysława Mularczyka. Dzieci żywo reagowały na przekazywane przez Pana Wójta informacje i z wielką ochotą skorzystały z propozycji, aby zasiąść na fotelu wójta. Niektóre z nich odważyły się nawet odebrać telefon od sekretarki. Miłym gestem ze strony naszych maluszków było przekazanie każdemu z pracowników po lizaku.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a zakończyła się wręczeniem przez Pana Wójta słodyczy i  pamiątkowym zdjęcie.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 


Lista kandydatów zakwalifikowanych do

 Punktu Przedszkolnego w Przelewicach

przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie w roku szkolnym 2015/2016

 

L.p

Nazwisko

Imię

Miejscowość

1.

Ambrożak

Antonio

Kosin

2.

Barański

Stanisław Kajetan

Bylice

3.

Czerniewski

Gabryś

Kłodzino

4.

Gąsiorowska

Hanna Maria

Rosiny

5.

Gąsiorowski

Nikodem

Rosiny

6.

Grugel

Filip

Rosiny

7.

Jachosz

Iga

Jesionowo

8.

Jałoszyńska

Emilia

Płońsko

9.

Kowalewska

Natalia

Przelewice

10.

Kraśniański

Bartosz

Kłodzino

11.

Lasota

Anna

Płońsko

12.

Lasota

Lidia

Płońsko

13.

Mularczyk

Adrian

Żukowo

14.

Najmrodzki

Kacper

Bylice

15.

Ondycz

Marcel

Kosin

16.

Rojek

Emilia

Przelewice

17.

Sarba

Amanda Agnieszka

Kosin

18.

Smyka

Izabela

Przelewice

19.

Stasiaczyk

Nadia

Przelewice

20.

Ślusarczyk

Hanna

Przelewice

21.

Wilczak

Zuzanna

Przelewice

22.

Wolniakowski

Paweł

Jesionowo

23.

Wójtowicz

Adam

Żuków

24.

Ziarkowska

Maria

Przelewice

25.

Ziarkowski

Antoni

Przelewice

 

 

Lista kandydatów niezakwalifikowanych do

 Punktu Przedszkolnego w Przelewicach

przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie w roku szkolnym 2015/2016

 

Lp.

Nazwisko

Imię

Miejscowość

1.

Bogusz

Zuzanna

Jesionowo

2.

Czogała

Mira

Rosiny

3.

Dybińska

Justyna

Przelewice

4.

Klukowska

Aleksandra

Przelewice

5.

Kutko

Zuzanna

Kłodzino

6.

Luth -Wiepert

Artur

Kłodzino

7.

Remiszewski

Karol

Ślazowo

8.

Sarleja

Zuzanna Barbara

Kluki

9.

Stasiaczyk

Zuzanna

Przelewice

10.

Ślusarczyk

Jan

Przelewice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powitanie wiosny

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w dniu 20.03.2015 r. wyszły na spotkanie „Pani Wiośnie”. W radosnych nastrojach, w opaskach z kwiatkiem na głowie, z instrumentami w rękach wybrały się na spacer. W trakcie spaceru dzieci obserwowały zmiany w przyrodzie i poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Udało się znaleźć przebiśniegi i krokusy, natomiast na przybycie bociana musimy jeszcze cierpliwie poczekać.

>>fotogaleria

 


Bal karnawałowy

W Punkcie Przedszkolnym w Przelewicach odbył się bal karnawałowy. Dla przedszkolaków był to niezwykły dzień, długo wyczekiwany. Dzieci były przebrane za ulubionych bohaterów bajek i  z dumą prezentowały swoje stroje.  Sala przedszkolna przystrojona kolorowymi balonami i serpentynami zachęcała wszystkich do zabawy.  Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyli we wspólnych zabawach  i konkursach, a rytmiczna  i skoczna muzyka porywała do tańca. Na bal przebierańców przybył także fotograf i dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych i grupowych.  W tym dniu wszyscy bawili się wesoło a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

>>fotogaleria


WIZYTA LEŚNICZEGO

Punkt Przedszkolny w Przelewicach odwiedził niezwykły gość - leśniczy p. Marek Owczarczak. Przedszkolaki już od rana nie mogły doczekać się spotkania z leśniczym.  Pan Marek opowiedział dzieciom, na czym polega praca leśniczego,  jak należy zachowywać się w lesie oraz jakie zwierzęta w nim mieszkają.  Podczas spotkania dzieci poznały zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących nasze lasy.  Również dowiedziały się ,  jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób możemy pomóc  im ją przetrwać. Dzieci pochwalił się panu leśniczemu, że dokarmiają ptaki oraz pokazały karmniki. Podczas spotkania dzieci zadawały panu leśniczemu mnóstwo pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie dzieci  otrzymały od Pana Marka drobne upominki.

Dziękujemy Panu Markowi  za przybycie i przemiłe spotkanie!

>>fotogaleria
 

 


Dzień Kobiet

Nasze małe kobietki również obchodziły swoje święto 7 marca. Koledzy od samego rana  obdarowywali swoje koleżanki uśmiechem oraz wręczali drobne upominki, aby umilić im ten szczególny dzień jeszcze bardziej. Wszyscy razem świętowaliśmy a czas w przedszkolu upłynął nam bardzo szybko z dobrą zabawą i słodkim poczęstunkiem. Taki dzień zdarza się tylko raz do roku, więc życzymy wszystkim Paniom tym mniejszym i większym samych słonecznych i pięknych dni.

>>fotogaleria


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZELEWICKIM PRZEDSZKOLU

30 stycznia br. w Punkcie Przedszkolnym w Przelewicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na występ przybyli zaproszeni goście: wójt Mieczysław Mularczyk, dyrektor Lucjan Kowalczyk i sekretarz Janusz Wójtowicz.  Dzieci przedstawiły swoim dziadkom i zaproszonym gościom krótki program artystyczny, do którego przygotowywały się od miesiąca.

Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Goście nie kryli wzruszenia, głośno oklaskiwali swoje wnuczęta. Babcie i dziadkowie otrzymali od swoich pociech własnoręcznie przygotowane prezenty. Po występie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Za pomoc i zaangażowanie rodziców serdecznie dziękujemy!

>>fotogaleria

Iwona Gąsiorowska i Monika Górniak

 


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  w Przedszkolu

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, ponieważ wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Przelewicach również z wielkim zapałem przygotowywały się do tych szczególnych świąt: wspólnie z paniami przystroiły choinkę  w sali, robiły ozdoby z papieru - pawie oczka, uczyły się nowych piosenek i kolęd.  Wielką atrakcją dla przedszkolaków było pieczenie i zdobienie pierniczków.

 

Grupę przedszkolaków odwiedził Mikołaj wraz z młodzieżą z Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Gimnazjaliści przygotowali dla dzieci krótki występ artystyczny. Mikołaj obdarował przedszkolaków smakołykami.

W świąteczny nastrój wprowadził nas dzień 10 grudnia 2014 r., gdyż   w tym dniu zorganizowany został dzień otwarty z udziałem rodziców. Na początku dzieci przedstawiły swoim najbliższym krótki występ artystyczny, który został nagrodzony głośnymi brawami. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby na choinkę,  kartki świąteczne wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Rodzice, dziadkowie bez żadnego skrępowania uczestniczyli we wspólnej zabawie z dziećmi. Był to mile spędzony czas .

Bardzo dziękujemy mamom za pomoc w organizacji  i aktywny udział w zajęciach!

>>fotogaleria

Iwona Gąsiorowska i Monika Górniak


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

W dniu 25.11.2014 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Przelewicach uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło z domu swojego ulubionego misia.

Przedszkolaki zostały zaproszone przez swoje panie do wspólnej zabawy w ,,Krainie Pluszowego Misia”. Dzieci poznały historię święta, oglądały zdjęcia bajkowych misi, śpiewały piosenki, czytały bajki o misiu w roli głównej. Na zakończenie każde dziecko pokolorowało obrazek misia.

                                                          


 

Andrzejkowo w Przedszkolu

30 listopada 2014 r. Punkt Przedszkolny w Przelewicach zamienił się w ,,Krainę Magii i Wróżb”. Tego dnia przedszkolaki z radością i zainteresowaniem wzięły udział w zabawach andrzejkowych.

 

 

Na początku zapoznały się z krótką informacją na temat historii i tradycji wróżb andrzejkowych. Przedszkolaki pod okiem pań wróżyły sobie: przekuwały serca z imionami, układały buciki, losowały obrazki z zawodem. Były także tańce i  zabawy przy muzyce.

 

>>fotogaleria

 

 


Ogłoszenie - przedłużona realizacja pojektu

SZANOWNI PAŃSTWO,
       Uprzejmie informuję, iż termin realizacji projektu PRZEDSZKLE INTEGRACYJNE OKNEM NA ŚWIAT W GMINIE PRZELEWICE współfinansowanego z  Europejskiego Funduszu Społecznego został przedłużony do 31 października 2014 roku.

Jednocześnie informuję, że lista osób zakwalifikowanych do projektu znajduje się na stronie internetowej:

http://przelewice.pl/strony/menu/249.dhtml

 

Rok szkolny 2014/2015 w Przedszkolu Integracyjnym rozpocznie się 18 sierpnia 2014 roku.
                                            

Z poważaniem

Wójt Gminy                                                

Marek Kibała

 

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego
                                                                                  

 

 


Wycieczka do Oceanarium w Stralsundzie (Niemcy)

18 maja 2014 r. odbyła się wycieczka naszych przedszkolaków i ich rodziców do Oceanarium w Stralsundzie (Niemcy). Uczestnicy mogli podziwiać różnej wielkości akwaria, obrazujące „podmorski świat”. Oglądały zwierzęta i rośliny zamieszkujące wody: Morza Północnego, Północnego Atlantyku i Bałtyku. Duże wrażenie na dzieciach i ich rodzicach wywarła wystawa pn. „Giganci oceanów”, gdzie prezentowany jest m.in. 26-metrowy płetwal błękitny.

Po podwodnej podróży wycieczkowicze udali się do Muzeum Morza w Stralsundzie. Były tam również bardzo ciekawe ekspozycje ukazujące w fascynujący sposób środowisko morskie. Eksponaty były bardzo różnorodne, przykładowo zobaczyć można było zarówno rzadko występującą mątwę olbrzymią, jak i kuter rybacki.

Na zakończenie wycieczki była możliwości przejazdu najnowocześniejszym podwieszanym mostem, z którego można było podziwiać piękną panoramę  miasteczka Stralsund.

Atrakcje w/w były możliwe dzięki współfinansowaniu przedszkola ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszy Społecznego.

Z relacji uczestników wynika, że była to jedna z ciekawszych wycieczek, pełna niezapomnianych wrażeń!

Anna Garzyńska

>> fotogaleria

 

 


Lista dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego w Przelewicach na rok szkolny 2014/2015

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkole w roku szkolnym 2014/2015 na podstawie złożonej przez rodziców deklaracji:

Lp. Nazwisko Imię

1

Benka

Oliwier

2

Bogusz

Hanna

3

Grzelka

Franciszek

4

Mieszkowski

Mikołaj

5

Urban

Franciszek

Lista dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego w Przelewicach
na rok szkolny 2014/2015

 

 

Lp.

Nazwisko

Imię

Liczba punktów

1.

Ziarkowski

Antoni

23

2.

Jałoszyńska

Emilia

22

3.

Jankowski

Leonard

22

4.

Lasota

Anna

21

5.

Lasota

Lidia

21

6.

Luzeńczyk

Artur

21

7.

Ślusarczyk

Hanna

21

8.

Grugel

Filip

19

9.

Kraśniański

Bartosz

19

10.

Rojek

Emilia

19

11.

Węgierek

Dominik

19

12.

Wójtowicz

Adam

19

13.

Gąsiorowska

Hanna

17

14.

Ondycz

Marcel

17

15.

Smyka

Izabela

17

16.

Janusz

Alicja

16

17.

Mularczyk

Adrian

16

18.

Stasiaczyk

Nadia

16

19.

Wilczak

Zuzanna

16

20.

Worytko

Jakub

16

W przypadku wolnych miejsc w trakcie roku szkolnego będą przyjęte niżej wymienione dzieci:

                                                                                      

Lp. Nazwisko Imię   Liczba punktów

1.

Najmrodzki

Kacper

32 (dziecko urodzone w grudniu 2011 r.)

2.

Sarleja

Zuzanna

22 (dziecko urodzone w grudniu 2011 r.)

3.

Stasiaczyk

Filip

15

4.

Gąsiorowski

Nikodem

11

5.

Komorowska

Julia

11

6.

Komorowska

Zuzanna

11

7.

Gąsiorowska

Julia

6

8.

Dąbrowski

Michał

5

9.

Głowacka

Lena

5

10.

Janowska

Maja

5

11.

Kutko

Zuzanna

5

12.

Paplicki

Tymoteusz

5

 

Agnieszka Odachowska

Kierownik projektu

 


Występ przedszkolaków podczas VII Przelewickich Dni Folwarku

26 kwietnia  2014 r. na placu folwarcznym w Przelewicach odbyły się „VII Przelewickie Dni Folwarku”. Program artystyczny rozpoczęły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Przelewicach pod kierunkiem Waldemara Klemenskiego i opiekunek: Aleksandry Chlebowskiej i Pauliny Bartczak. Ich radosny śpiew sprawił, że na niebie pojawiło się oczekiwane przez wszystkich słoneczko. 

  

    

  

  

  

  

    

 

 


Ogłoszenie naboru dzieci do Punktu Przedszkolnego w Przelewicach na rok szkolny 2014/2015

Ogłasza się nabór dzieci do Punktu Przedszkolnego w Przelewicach  na rok szkolny 2014/2015.  Przed złożeniem wniosku proszę o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji zamieszczonym poniżej.

Wniosek wraz z dokumentami należy składać w terminie od 20.03. do 30.04.2014 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Przelewicach.

W związku z zakończeniem z dniem 30 czerwca 2014 r.  realizacji projektu pn. „Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice”, od 01 września 2014 r. nastąpi zmiana organizacyjna punktu przedszkolnego. Szczegółowych informacji nt. punktu można uzyskać pod nr telefonu 91 39 13 837.


Kierownik projektu
Agnieszka Odachowska

 

Do pobrania:
Regulamin rekrutacji
Wniosek o przyjęcie do punktu przedszkolnego
Zaświadczenie o zatrudnieniu
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka
Oświadczenie o wielodzietności

 


Ciekawe wydarzenia z życia przelewickiego przedszkola

Nasze przedszkolaki  w grudniu uczestniczyły w różnych formach integracji przedszkolnej i wspólnej zabawy. Przykładowo dzieciaki odwiedziłyDworek Tradycja” we wsi Bełczna, gdzie mogły uczestniczyć w warsztatach wypiekania pierników i robienia kartek świątecznych oraz gościły w Domu Chlebowym w Marianowie, by poznać proces wypieku chleba.

Kolejną wspaniałą dla dzieci atrakcją była zabawa z udziałem rodziców i różne konkurencje przeplatane spektaklem pt. „Mikołaju nie odlatuj” w wykonaniu Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego ze Szczecina. Maluchy w GCK-u  świetnie się bawiły, a otrzymane paczki wprawiły je w jeszcze lepsze nastroje. Po spektaklu przy słodkim poczęstunku chętnie dzieliły sie swoimi wrażeniami i wspaniałymi przeżyciami.

Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki współfinansowaniu przedszkola z Europejskiego Funduszy Społecznego.

Anna Garzyńska

>> fotogaleria

 

 


MIKOŁAJKOWO W PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM W PRZELEWICACH

6 grudnia przedszkolaczki z przedszkola integracyjnego w Przelewicach miały swoje święto z Mikołajem. Już przy wejściu do przedszkola czekało na nich 25 grających mikołajów. To jednak nie koniec niespodzianek – wycieczka do Pyrzyc w celu poszukiwań właściwego świętego Mikołaja rozpoczęła się premierą filmu pt. „Ratujmy Mikołaja”.

Po filmie przyszedł czas na muzyczną zabawę i oczekiwanie na Mikołaja, który przyniósł im kolejne paczki i niespodzianki. Spotkanie z Mikołajem zakończyło się wspólnym obiadem w restauracji parkowa w Pyrzycach .Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki współfinansowaniu przedszkola z Europejskiego Funduszy Społecznego.

Agnieszka Odachowska

 

 

 

 


Edukacja poprzez zabawę dla przelewickich przedszkolaków

W listopadowy pochmurny dzień gościliśmy w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach Agencję Artystyczną „Horyzont” z Krakowa, która zaprezentowała naszym maluchom wspaniałe przedstawienie o przyjaźni. Spektakl skierowany był do najmłodszej publiczności. Otwarte buzie i uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że przedstawienie było dynamiczne i nie było czasu na nudę. Maluchy uczyły się na czym polega prawdziwa przyjaźń i bardzo zabawnie opowiadały jaki powinien być prawdziwy przyjaciel.

Ponadto w ostatnim okresie przelewickie przedszkolaki mogły w bardzo ciekawy sposób spędzić czas bawiąc się w miasteczku ruchu drogowego przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach. Dzieci miały możliwość nauczenia się prawidłowych zachowań w pobliżu drogi, skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Zabawa ta z pewnością dopomoże dzieciom utrwalić w pamięci podstawowe reguły bezpiecznego zachowania w pobliżu drogi.

Równie ważnym w tym roku wydarzeniem dla naszych maluchów było spotkanie z policjantką z Komendy Powiatowej w Pyrzycach p. Moniką Klemenską oraz „Dzień Przedszkolaka”.  Dzieciaki po wspólnej zabawie przeszły barwnym korowodem ulicami Przelewic witając głośnym śpiewem i uśmiechem napotkanych po drodze ludzi.

Nasze przedszkole jak widać tętni życiem, a przedszkolaki każdego dnia z uśmiechem na twarzy chętnie wędrują do swoich ulubionych Pań.

Anna Garzyńska i Joanna Smolak-Benka

fotogaleria

 


Lista dzieci z naboru uzupełniającego
przyjęta do Punktu Przedszkolnego w Przelewicach

 

 1. Benka Hanna
 2. Benka Oliwier
 3. Bogusz Hanna
 4. Dołgowski Wiktor
 5. Jarosz Natalia
 6. Marciniak Robert
 7. Mieszkowski Mikołaj
 8. Orlikowska Martyna
 9. Piekarski Jan
 10. Mijalska Nikola


Rezerwa:

 1. Urban Franciszek
 2. Worytko Jakub
 3. Janowska Maja
 4. Skrzypczuk Amelia
 5. Paplicki Tymoteusz
 6. Jankowska Amelia
 7. Ogłoza Tatiana

 


 

 


Zakończenie roku w Punkcie Przedszkolnym w Przelewicach

Dnia 27. czerwca br. w Punkcie Przedszkolnym w Przelewicach odbyło się uroczyste zakończenie roku i pożegnanie 10 przedszkolaków. W uroczystości uczestniczyli: wójt Gminy Marek Kibała, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Urszula Andrzejczak, kierownik Projektu Agnieszka Odachowska i asystent Dariusz Łyczek oraz licznie przybyli rodzice i goście. Przedszkolaki zaprezentowały ciekawy program artystyczny m.in. śpiew i taniec, a 10 osób żegnało się tym samym z przedszkolem.

W trakcie spotkania Pan Wójt  wręczył każdemu przedszkolakowi dyplom, życząc jednocześnie wszystkim wspaniałych i pełnych przygód wakacji. Podziękował im również za aktywne uczestnictwo w zajęciach, a szczególne słowa podziękowania skierował do wychowawczyń: Pauliny Bartczak i Aleksandry Chlebowskiej oraz całego grona pedagogicznego. Do podziękowań dołączyli się także rodzice, którzy wyrazili swe ogromne zadowolenie z uczestnictwa dzieci w tak ciekawych zajęciach.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS., a od sierpnia rozpocznie  się kolejny jego  etap.

Anna Garzyńska

foto: Agnieszka Odachowska

<fotogaleria>


Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu w Przelewicach

Dzień mamy i taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym uśmiechu, życzeń i kwiatów, w których  wyrażamy miłość i szacunek dla rodziców. Z tej okazji 24 maja dzieci z Punktu Przedszkolnego w Przelewicach przygotowały przedstawienie.

Nad przygotowaniem tej wyjątkowej uroczystości oraz dekoracji sali czuwały panie: Ola  Chlebowska i Paulina Bartczak, a oprawę muzyczną zapewnił p. Waldemar Klemenski.

Przedszkolaki z niecierpliwością i wielkim przejęciem czekały na swoich gości. Słowem i piosenką wyraziły wdzięczność za dobroć, cierpliwość i zrozumienie swoim rodzicom. Miła i wzruszająca uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Joanna Smolak-Benka

>


CIEKAWE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Upłynęły kolejne dni w naszym przedszkolu na wspólnej zabawie, pracy indywidualnej i grupowej, wspólnym malowaniu i muzykowaniu. Przedszkolaki w zdecydowanej większości uwielbiają wszelkiego rodzaju tańce i wspólne zabawy.  Wykorzystując potencjał  dzieci przedszkolanki p. Paulina i p. Ola zapoznają z zajęciami, które umożliwiają im uczestnictwo w różnego typu aktywnościach.

Przykładowo – 14 lutego w dzień zakochanych w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto czerwonego serduszka. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość i przyjaźń. Królowały tańce, zabawa, słodki poczęstunek i serduszka, które dzieci miały namalowane na twarzach.  To był naprawdę dzień zakochanych, a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

Nasze małe kobietki obchodziły również swoje święto 8 marca. Koledzy od samego rana obdarowywali swoje koleżanki uśmiechem i wręczali im drobne upominki, aby umilić ten szczególny dzień jeszcze bardziej. Wszyscy razem świętowaliśmy, a czas w przedszkolu upłynął nam bardzo szybko z dobrą zabawą i słodkim poczęstunkiem. Taki dzień zdarza się tylko raz do roku, więc życzymy wszystkim Paniom tym mniejszym i większym samych słonecznych i pięknych dni.  

Z kolei 12 lutego obchodziliśmy bal przebierańców. Wszystkie dzieci zaprezentowały się w pięknych, bajkowych strojach. Cała impreza przeplatana była tańcami i zabawami dla dzieci i ich rodziców. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek.
Warto też dodać, że w styczniu nasze przedszkole odwiedził czarodziej. Zaprezentował dzieciom wiele sztuczek. Magii mogły nauczyć się chętne przedszkolaki. Wszyscy z zadziwieniem oglądali cały występ.

Nasze przedszkole jak widać tętni życiem, a przedszkolaki każdego dnia z uśmiechem na twarzy chętnie wędrują do swoich ulubionych Pań.

Anna Garzyńska


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU W PRZELEWICACH

Po raz pierwszy dzieci z przedszkola w Przelewicach miały okazję publicznie wystąpić przed rodzicami, babciami i dziadkami w pięknie przygotowanym przedstawieniu pt. ,,Kocham moją  Babcię i Dziadka”.

 

Babcie i dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia, gdy ich kochane wnuki odśpiewały im z całych sił piosenkę z życzeniami. Nie brakło oczywiście wspólnej zabawy z gośćmi i przepysznego  poczęstunku. Dopełnieniem odświętnej atmosfery było pasowanie maluchów na przedszkolaczków, którego dokonali: Agnieszka Odachowska i Dariusz Łyczek. Dzieci sprawiły wiele radości tak wspaniałym i ważnym gościom jakimi są Dziadkowie, zaskoczyły również swoje panie wychowawczynie swoim zaangażowaniem i zdyscyplinowaniem.

W naszym przedszkolu ogromnie ważną rolę pełnią rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaczków, którzy są coraz bardziej świadomi roli przedszkola w procesie rozwoju społeczno–emocjonalnego i umysłowego dziecka, wspierają starania wychowawczyń oraz chętnie uczestniczą w zajęciach i imprezach okolicznościowych. "Pragniemy wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich członków rodzin, dlatego też nasze przedszkole jest takim oknem na świat w naszej gminie”- Marek Kibała wielokrotnie podkreśla trudną rolę rodziny i nauczycieli w wychowaniu młodego człowieka - "w tym celu min. organizujemy spotkania i uroczystości, których głównym celem jest: wzmacnianie więzi rodzinnych. Serdeczne podziękowania należą się paniom: Chlebowskiej Aleksandrze, Paulinie Bartczak i Radziszewskiej Urszuli, które stwarzają w przedszkolu rodzinną atmosferę każdego dnia".

Autor: Agnieszka Odachowska

<fotogaleria>

 


Mikołajki przelewickich przedszkolaków!

Dzieciaki z Punktu Przedszkolnego w Przelewicach i ich rodzice w mroźny, czwartkowy dzień, 6 grudnia odwiedzili św. Mikołaja w Szczecinie. Na miejscu czekali bajkowi przyjaciele, którzy zaprowadzili nas do „Bajkowego Ogrodu”, gdzie nieoczekiwanie pojawił się uroczy Mikołaj z długą, miękką, siwą brodą, który oczarował przedszkolaków.

Śpiewał, tańczył i zabawiał ich dowcipami. Ugościł dzieci słodkościami i podarował przepiękne prezenty. Przedszkolaki w zamian przywiozły własnoręcznie malowane portrety z postacią św. Mikołaja, recytowały wiersze i śpiewały mikołajkowe piosenki.

Dziękujemy Fundacji „Pogotowie Teatralne” ze Szczecina za przygotowanie spektaklu, a p. Agnieszce Odachowskiej za organizację wyjazdu w ramach realizowanego projektu pt. „Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Autor: Joanna Smolak-Benka

>


Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy Miś – jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. Przedszkolaki z  Przelewic nie zapomniały o urodzinach sympatycznego pluszaka i wspólnie świętowały jego urodziny. Każde dziecko z tej okazji w poniedziałek przyniosło z domu swojego ulubionego misia.

Wyjątkowej maskotce poświęciły cały dzień, były różne zabawy, taniec z misiem, wspólne oglądanie i czytanie bajek o misiu w roli głównej, kolorowanie obrazków oraz nagradzanie przedszkolaków medalami „za bycie przyjacielem Misia”.

Misiowy dzień był wspaniały :)

Warto dodać, że w Punkcie Przedszkolnym dzieją się też inne ciekawe wydarzenia, które wzbogacają dzieci o nowe doświadczenia i radosne przeżycia.  

Paulina Bartczak i Aleksandra Chlebowska

<fotogaleria>


Uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego w Przelewicach

22 października w Przelewicach odbyła się uroczystość otwarcia Punktu Przedszkolnego, zrealizowanego w ramach projektu „Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice”.

 

 

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście m.in. p.o. Dyrektor Wydziału PROW ZUM Szczecin Łukasz Myśliwiec, Dyrektor biura LGD „Ziemia Pyrzycka” Agnieszka Odachowska, Przewodniczący Rady Gminy Marian Świderski, Radni Gminy Przelewice, Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich, Dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu gminy Przelewice, rodzice przedszkolaków i mieszkańcy gminy. Wszystkich zgromadzonych gości powitał Wójt Gminy Marek Kibała. Na wstępie Pan Wójt podziękował wszystkim tym, którzy w sposób szczególny przyczynili się do modernizacji i przebudowy wydzielonego obiektu na Punkt Przedszkolny. W swym wystąpieniu podkreślił, iż warunki jakie stworzono dzieciom pozwolą poszerzać ich umiejętności, rozwijać zainteresowania, a nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola sprawować należytą opiekę nad rozwojem dzieci i ich bezpieczeństwem. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Przelewice, który wyraził swe zadowolenie z otwarcia Punktu Przedszkolnego i z podjętych w tym kierunku działań, a Radna Gminy Krystyna Nawój zarecytowała specjalnie na tę okazję napisany przez siebie wiersz dla dzieci.

Po uroczystym przecięciu wstęgi Proboszcz Parafii w Przelewicach ks. Roman Dutko  dokonał poświęcenia Punktu Przedszkolnego. Po części oficjalnej uroczystości odbyły się występy artystyczne w wykonaniu klaunów, wspólne zabawy i puszczanie olbrzymich baniek mydlanych. Każdy z przedszkolaków otrzymał z rąk Wójta wyprawkę i słodki upominek. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej szkoły, gdzie dzieci z przedszkola wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi mieli okazję zobaczyć pantomimiczne przedstawienie teatru Kubika.
W zajęciach w nowo otwartym Punkcie Przedszkolnym udział bierze 25 dzieci z terenu gminy Przelewice. Zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego w zakresie realizacji zajęć programowych i dodatkowych, dzieci wezmą udział w zajęciach m.in. z: języka angielskiego, rytmiki i gimnastyki korekcyjnej. Będą miały również zapewnioną specjalistyczną opiekę logopedyczną, pedagogiczną i psychologiczną. Zajęcia w Punkcie Przedszkolnym prowadzone będą według najnowocześniejszych metod nauczania z wykorzystaniem m.in. tablic interaktywnych i różnorodnych pomocy dydaktycznych, a dodatkową atrakcję zapewni kolorowy plac zabaw.

Projekt Punktu Przedszkolnego w Przelewicach współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS o wartości 913.591 zł na okres 2 lat. Głównym jego celem jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na terenie gminy dzieci w wieku 3-5 lat oraz zaangażowanie rodziców w proces dydaktyczny.

Cieszymy się, że nasze przedszkole znalazło swoje miejsce na mapie naszej gminy.

Autorzy: Anna Garzyńska i Dariusz Łyczek

>>galeria<<

 


Lista dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego w Przelewicach:

 1. Maciej Wierzbicki -   Ślazowo
 2. Andrzej Domagalski  -  Ślazowo
 3. Dominik Janasik  -  Ślazowo    
 4. Szymon Kowalczyk  -  Przelewice
 5. Dawid Żuk  -  Kłodzino
 6. Amelia Benka  -  Przelewice
 7. Lena Borkowska  -  Kłodzino
 8. Julia Stankiewicz  -  Płońsko
 9. Julia Andrzejczak  -  Przelewice
 10. Zuzanna Owczarczak  -  Płońsko
 11. Kamil Krych  -  Ślazowo
 12. Maksymilian Kowalczyk   - Przelewice
 13. Franciszek Sarleja  -  Kluki
 14. Wojciech Woźnicki  -  Lucin
 15. Piotr Nawój  -  Płońsko
 16. Daniel Szulczewski  - Przelewice
 17. Kinga Białek  -  Przelewice
 18. Maria Miżyńska  -  Żuków
 19. Jakub Miżyński  -  Żuków
 20. Martyna Chmielewska  -  Przelewice
 21. Zuzanna Masiowska  -  Płońsko
 22. Gracjan Jasiński  -  Lucin
 23. Tomasz Wiśniewski   - Płońsko
 24. Nikola Frużyńska  -   Przelewice     - zakwalifikowana od 20 października 2012 r.
 25. Tymoteusz Turtoń   - Laskowo  - zakwalifikowany od 30 października 2012 r.


 

 


Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice

W październiku otwarty zostanie Punkt Przedszkolny w Przelewicach, który realizowany jest ramach projektu „Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice”. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego wartość wynosi 913.591 zł na okres 2 lat.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej w Gminie Przelewice dzieci w wieku 3-5 lat oraz zaangażowanie rodziców w proces dydaktyczny. W Projekcie udział weźmie 25 dzieci z terenu gminy Przelewice.

W zakresie realizacji zajęć programowych i dodatkowych, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, dzieci wezmą udział w zajęciach m.in. z: języków obcych, rytmiki i gimnastyki korekcyjnej. Będą miały również zapewnioną specjalistyczną opiekę logopedyczną, pedagogiczną i psychologiczną, a kolorowy plac zabaw stworzymy im dodatkową atrakcję.

Zajęcia w Punkcie Przedszkolnym prowadzone będą według najnowocześniejszych metod nauczania z wykorzystaniem tablic interaktywnych i różnorodnych pomocy dydaktycznych, wzorując się na metodach nauczania w Szwecji.

Autorzy: Agnieszka Odachowska i Dariusz Łyczek

 


Zarządzenie Nr 66/2012 Wójta Gminy Przelewice z dnia 13 września 2012 r.

w sprawie powołania Komisji ds. naboru beneficjentów do projektu „Przedszkole     integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice” współfinansowanego ze     środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego     oraz wprowadzenia Regulaminu naboru beneficjentów do projektu - do pobrania

 


Ogłaszamy nabór do Punktu Przedszkolnego

Projekt „Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

OGŁOSZENIE

DRODZY RODZICE!

OGŁASZAMY NABÓR DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W PRZELEWICACH  NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Rekrutacja dzieci do Punktu Przedszkolnego na rok szkolny 2012/2013 odbędzie się w okresie od 04 września 2012 r. do 15 września 2012 r. Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Przedszkole integracyjne oknem na świat w Gminie Przelewice” zostanie podany do publicznej wiadomości poprzez rozwieszenie regulaminu w Urzędzie Gminy w Przelewicach, oraz na stronie internetowej gminy.

Warunki udziału w rekrutacji:

Do punktu przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 5 lat z Gminy Przelewice (adres zameldowania rodzica, opiekuna dziecka).

W pierwszej kolejności przyjmowane będą:

 1. dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością (na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności);
 2. dzieci rodziców niepełnosprawnych;
 3. dzieci pochodzące z rodzin mających trudną sytuację materialną (na podstawie zaświadczenia o pobieraniu zasiłków rodzinnych i korzystających z pomocy społecznej);
 4. dzieci rodziców obojga pracujących zawodowo (poświadczenie o zatrudnieniu);
 5. dzieci umieszczone w rodzinie zastępczej,
 6. dzieci z rodzin wielodzietnych (co najmniej 3)
 7. dzieci rodziców samotnie wychowujących i nie tworzących wspólnego gospodarstwa z rodzicem dziecka (oświadczenie);
 8. w nie wymienionych przypadkach wnioski rozpatrywać będzie powołany przez Wójta Gminy Zespół Projektowy w oparciu o liczbę wolnych miejsc.

Dokumenty rekrutacyjne proszę składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Przelewicach. Lista 25 dzieci zakwalifikowanych do projektu zostanie podana do publicznej wiadomości 20 września 2012 r.  poprzez umieszczenie ogłoszenia w budynku urzędu oraz na stronie internetowej gminy. Okres realizacji Projektu od m-ca października 2012 roku do 30 czerwca  2014 roku.

Do pobrania:

Szczegółowych informacji o naborze udzielają:

Agnieszka Odachowska tel. 609510766,  Joanna Smolak-Benka  91/3913837
 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia