Dziś jest: Środa 17 stycznia 2018, imieniny: Antoniego i Rościsława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Powitanie Wójta

Witam Państwa w Gminie Przelewice

Gmina Przelewice – to gmina wiejska, enklawa czystego środowiska naturalnego, położona w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego na obszarze 162,20 km wokół Jeziora Płoń w Dolinie rzeki Płoni (szlak wodny  Barlinek – Szczecin – Berlin). Rozciąga się na terenie dwóch krain geograficznych: Równiny Pyrzycko-Stargardzkiej i Pojezierza Myśliborskiego. Gmina jest objęta dyrektywą jako Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków PLB 320005 „Jezioro Miedwie i okolice” oraz obszar chronionej przyrody Europejskiej Sieci Natura 2000.

Jezioro Płoń, piękny ogród, urozmaicony świat roślinny oraz czyste i nieskażone środowisko stanowią powszechnie znane bogactwo naszego regionu. Na atrakcyjność naszej gminy wpływa również bliska odległość od Szczecina i portu lotniczego w Goleniowie. Dobra komunikacja w połączeniu ze stosunkowo niskimi cenami nieruchomości stwarza dogodne warunki dla inwestycji biznesowych, osiedlania się i wypoczynku, do czego gorąco zachęcam.

Odwiedzając naszą gminę mają Państwo możliwość lepszego poznania  historii regionu, folkloru, tradycji wiejskiej, kultury i dziedzictwa kulturowego. Niepodważalnym bogactwem tego terenu jest czyste i nieskażone środowisko. Na terenie gminy znajdziecie  Państwo urokliwe miejsca, które stanowią atrakcję dla osób spragnionych kontaktu z naturą.

Każdy, kto zechce tutaj przyjechać będzie mógł podziwiać krajobraz i piękno gminy, korzystając z różnorodnych dóbr natury. Wielu turystów i gości na nasze tereny przyciąga Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, który jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych obiektów przyrodniczych województwa zachodniopomorskiego. To miejsce zachwyci szczególnie miłośników obcowania z naturą, a także miejskich turystów szukających ciszy i odpoczynku. Poza Ogrodem na terenie gminy można tez obejrzeć i zwiedzić zabytkowe kościoły, dwory i dworki z parkami przypałacowymi wraz ze starymi okazami drzew i krzewów.

W pobliżu Ogrodu znajduje się zabudowa folwarku i zabytkowy dwór. Koncepcja zagospodarowania przewiduje utworzenie tu: inkubatora kuchennego, hoteli, schroniska młodzieżowego, punktów gastronomicznych i terenów rekreacyjno-sportowych. Niezagospodarowane obiekty zabytkowe mogą być ofertą dla potencjalnych inwestorów.

Dużą atrakcją dla turystów jest także oranżeria z roślinnością śródziemnomorską. Oprócz bogactwa otaczającej przyrody i cennych zabytków kultury oferujemy atrakcje kulturalne. Pałac jest doskonałym miejscem do organizacji kameralnych spotkań, konferencji, sympozjów, szkoleń, warsztatów, koncertów i spotkań autorskich. To wyjątkowe miejsce do odbywania imprez o charakterze kulturalnym, prezentacji rożnych gatunków muzyki i sztuki. Ciekawym miejscem do organizowania wydarzeń kulturalnych jest także Gminne Centrum Kultury w Przelewicach.  

Gmina Przelewice to również miejsce na rozwój przedsiębiorczości. Realizujemy skuteczną wizję rozwoju społeczno-gospodarczego, mającego na celu zapewnienie podniesienia poziomu i jakości życia mieszkańców. Staramy się być gminą przyjazną inwestorom i podejmować działania w kierunku wspierania rozwoju przedsiębiorczości.

Serdecznie zapraszam Państwa do odwiedzania Przelewickiej Ziemi i nawiązania współpracy, ufając, że pobyt wśród nas przyniesie wymierne wzajemne korzyści i dostarczy przyjemnych wrażeń. Wyrażam nadzieję, że wędrówki po naszej „Małej Ojczyźnie” przysporzą wiele satysfakcji i emocji podczas odkrywania jej tajemnic oraz piękna.

                                                                                               Wójt Gminy

                                                                                        Mieczysław Mularczyk


 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia