Dziś jest: Sobota 23 czerwca 2018, imieniny: Wandy i Zenona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Informacje o Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach

Potencjał kulturowy Gminy Przelewice wyraża się w całokształcie dorobku historycznego, artystycznego, funkcjonowaniu organizacji pozarządowych, obiektów kultury, w tym zabytków. Wszystkie te sfery powinny być przedmiotem zainteresowania lokalnej społeczności. Dlatego też Gminne Centrum Kultury w Przelewicach (GCK), otwarte 11 maja 2012 r. stawia sobie za zadanie organizację różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania poprzez sztukę, prowadzenie zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, tworzenie i upowszechnianie scenicznych programów artystycznych.

GCK podejmuje inicjatywy w kierunku stwarzania warunków dla amatorskich ruchów artystycznych, kół i klubów zainteresowań, sekcji i zespołów. Tego typu działania dają szansę na skupienie wokół siebie energii środowisk twórczych, stowarzyszeń i innych kreatywnych osób. Daje ono także szansę lokalnej społeczności na poszerzenie umiejętności poprzez kursy rękodzielnictwa, nauki gry na instrumentach czy kursy tańca. Rozwój instytucji kultury bezpośrednio przyczyni się do zwiększania atrakcyjności turystycznej naszej gminy.

Kontakt:
Anna Roman i Daniel Nowacki

tel.  91/39 10 471,  e-mail: gck.przelewice@wp.pl

GODZINY OTWARCIA GMINNEGO CENTRUM KULTURY W PRZELEWICACH

  PONIEDZIAŁEK               10.00 - 18.00

                 WTOREK - PIĄTEK           8.00 - 20.00                 

               SOBOTA                10.00 - 18.00    

 

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziały w wydarzeniach proponowanych przez GCK. Zapraszamy wszystkie grupy artystyczne, amatorskie, które chciałyby przeprowadzać swoje próby w Centrum o kontakt telefoniczny lub osobiste spotkanie w godzinach otwarcia obiektu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia