Dziś jest: Poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Feliksa i Anatola
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Wydarzenia dotyczące organizacji pozarządowych

W dniu 12 sierpnia 2015 r. odbyły się konsultacje społeczne w sprawie  analizy mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, a także celów obszary objętego działaniem LGD Stowarzyszenia "Lider Pojezierza". Spotkania z mieszkańcami są jedne z pierwszych, na naszym obszarze, które mają na celu precyzyjnego określenia  zadań jakie stoją przed Stowarzyszeniem w przyszłym okresie programowania 2014-2020.

Lokalna Strategia Rozwoju, nad którą teraz pracujemy, określić ma kierunki skierowania pomocy finansowej w ramach programów PROW i PO Rybactwo i Morze dla mieszkańców naszego obszaru. Pracujemy też nad pozyskaniem środków w ramach programu Europejski Fundusz Społeczny i INTERREG 5.  

W Gminie Lipiany oprócz spotkania ze stowarzyszeniami  i pracownikami sektora publicznego spotkaliśmy się z młodzieżą na ośrodku sportów wodnych. Było to wyjątkowe spotkanie. Uwagi młodych ludzi oraz ich ocena sytuacji, ich własnej małej Ojczyzny była pouczająca. Młodzież też zaproponowała ciekawe propozycje do LSR. Wszystkie cenne uwagi skrzętnie zanotowano.

W Przelewicach w  Pałacu Ogrodu Dendrologicznego  mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia przeanalizowali wyjątkowi uczestnicy spotkania. Sam Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk i gospodyni spotkania dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Beata Osińska, Właściciel Firmy "Irga" Ireneusz Jung, pracownicy gminy i przedstawiciele sektora społecznego. Problemów jest wiele ..., ale można je pokonać.

Zapraszamy na kolejne spotkania.


I Przegląd Talentów w Gminie Przelewice

14 lipca 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach rozbrzmiewał piękny śpiew i muzyka, a to za sprawą Przeglądu Talentów odbywającego się na terenie gminy Przelewice  po raz pierwszy. Celem Przeglądu była prezentacja zainteresowań, talentów, umiejętności i pasji mieszkańców oraz promowanie ich pozytywnych i wartościowych cech. Spotkanie było również prezentacją efektów wspólnej pracy podczas warsztatów wokalno-muzycznych prowadzonych w GCK-u. Organizatorem Przeglądu był Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury w Przelewicach.

Na scenie mogliśmy oglądać i podziwiać artystów z naszej gminy. Tegoroczny Przegląd Talentów podzielony był na trzy kategorie: wokalno-muzyczną, aktorską i szczególnych umiejętności. Najwięcej wykonawców postanowiło pokazać swój muzyczny talent i zaśpiewać. Byli i tacy, których pasją jest  gra na instrumentach i taniec oraz poezja. Zgromadzona widownia gromkimi brawami oklaskiwała każdy występ. Jury konkursowe, w składzie: Anna Garzyńska, Anna Roman, Sandra Żuk i Maciej Radomiak, miało nie lada problem, ponieważ konkurs stał na naprawdę na wysokim poziomie, a walczyło ze sobą 8 wykonawców. To wydarzenie kulturalne swoją obecnością uświetnili: Pan Wójt, rodzice i dzieci z przelewickiego przedszkola wraz z opiekunami oraz mieszkańcy naszej gminy i gminy Krzęcin.

Pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Wyszyńska, drugie przyznano Sandrze Dąbrowskiej, a trzecie Wiktorii Lewandowicz. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Krystyna Nawój, Weronika Brodzińska i Wiktoria Duk. Na zwycięzców Przeglądu Talentów czekały nagrody ufundowane przez Pana Wójta Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy i Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Każdy z wykonawców otrzymał od wójta Mieczysława Mularczyka dyplom uczestnictwa wraz z gratulacjami. Pan Wójt, będąc pod wrażeniem talentów drzemiących w naszej młodzieży, zaprosił wszystkich wykonawców, żeby zaprezentowali się podczas Gminnych Dożynek, które odbędą się 29 sierpnia 2015 r. w Przelewicach.

To niezwykłe wydarzenie przebiegało w miłej i pogodnej atmosferze. Swym pięknym śpiewem uświetnili je nasi goście z gminy Krzęcin: Sandra Żuk i Maciej Radomiak, za co serdecznie dziękujemy. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją imprezy był występ Emilki Rojek z przedszkola, która zachwyciła wszystkich swym czarującym głosem.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenie promujące talenty, pasje i uzdolnienia naszych mieszkańców. Życzymy artystom wytrwałości i entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów, pasji i zainteresowań!

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


VII Biesiada Przelewicka za nami

11 lipca 2015 r. odbyła się kolejna, już siódma edycja Biesiady Przelewickiej, zorganizowanej przez Radę Sołecką wraz ze Stowarzyszeniem „ Bo Jak Nie My To Kto”. Tradycyjnie impreza miała charakter charytatywny. W tym roku zbieraliśmy na rehabilitacje dla Pana Zdzisława Stasiaczyka. Biesiada zgromadziła dużo uczestników wśród których pojawili się m.in.: wójt Mieczysław Mularczyk, w-ice starosta Bartłomiej Królikowski, radny sejmiku Olgierd Kustosz oraz wielu radnych z terenu gminy i sołtysów. Impreza zaczęła się o godzinie 15:00, a otwarcia dokonał sołtys Przelewic Krzysztof Margiel. 

Następnie p. Krystyna Nawój zaprezentowała wiersz własnego autorstwa dla Pana Zdzisia. Wystąpił też zespół folklorystyczny „Jutrzenka”. W trakcie imprezy odbył się mecz pomiędzy naszą wioskową drużyną młodych talentów piłkarskich (Soccer Przelewice) a ich własnymi mamami z wynikiem końcowym 1:1.

Z kolei p. Maciej Prajzendanc, wraz z gośćmi ze Szczecińskiego Związku Kynologicznego, zabawiał uczestników imprezy pokazami psów i ich tresurą. W innej części folwarku odbywały się pokazy strażackie „mistrzów powiatu” jednostki OSP Przelewice. Kwadratowe Koło Teatralne przedstawiło nietypową interpretację bajki o Kopciuszku a dokładniej "O dziewczynce, która wypalała trzy paczki dziennie, przez co Kopciuszkiem ją zwano". W dalszym etapie wystąpiły dzieci z zespołu „Mali Giganci” z GCK-u, które przygotowała p. Anna Roman. Natomiast, kiedy pojawił się „Karol Strasburger”, goście mogli podziwiać zmagania radnych i sołtysów w popularnym teleturnieju "Familiada". Na scenie wystąpił również zespół „Bullet” a potem „STP-Szacunek To Podstawa”. Gwoździem programu była niespodzianka przygotowana przez "Stowarzyszenie "Bo Jak Nie My To Kto", czyli pokaz mody  „Kolekcja lato 2015”. 

Jak co roku podczas Biesiady rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszą posesję, zagrodę”. Główne trofeum zdobyli Danuta i Janusz Wójtowicz. Kolejne miejsca zajęli: Elżbieta i Marek Jarząb, Maria i Jerzy Ziarkowscy oraz Elżbieta i Henryk Nawój. Dokonano również wyboru zwycięzcy w corocznym plebiscycie „Zasłużony dla Przelewic”. Wśród nominowanych byli panowie Zdzisław Stasiaczyk i Jacek Kocanowski oraz  pani Maria Ziarkowska. Kapituła plebiscytu wybrała zwycięzcą – Panią Marię Ziarkowską.                                                                                                      

Podczas imprezy można było pomalować sobie włosy i twarz, dostać skręconego balonika, a także spróbować łapać bańki mydlane, a wszystko to dzięki „Urodzinowym Wróżkom” oraz p. Ewelinie Gąsiorowskiej i Oli Gołaszewskiej. Nie zabrakło również dmuchanego zamku, który zasponsorowali syn  Pana Zdzisława, Piotrek wraz z żoną. Ponadto dzieci, a nawet starsi, mogli przejechać się na quadach, ścigaczach czy harleyach. Przez całą Biesiadę trwała licytacja licznej ilości podarowanych rzeczy. Do wylicytowania były różne fanty, w tym: ostatnia koszulka Filipa Starzyńskiego z „Ruchu” Chorzów, piłka i koszulka „Wichra” Przelewice z napisem upamiętniającym VII Biesiadę, piłka z podpisami zawodników „Ruchu” Chorzów, bujane konie firmy "kołysanka", doniczkowe skalniaki oraz wiele innych. Hitem licytacji stała się koszulka Filipa, którą za 850 zł wylicytował p. Ryszard Kaczmarek, a następnie oddał ją do powtórnej licytacji, gdzie znalazła nabywcę za 350 zł. Łącznie uzyskano kwotę 1200 złotych. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Pchli Targ”, na którym można było znaleźć mnóstwo ciekawych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców. Podczas całej imprezy można było skosztować pysznej grochówki, bigosu i pajdy chleba przygotowanych przez grupę osób pod wodzą Zdzisia Stasiaczyk. Przy grillu tradycyjnie kiełbaskę i kaszankę opiekał Wojtek, a bardzo smaczne ciasto serwowała rodzina Zdzisia. Kapela "Bez Zagrychy" porywała do tańca, aż do 3 nad ranem!

Łącznie zebraliśmy 9.750 zł!!! Jest to rekordowa suma jaką udało nam się zebrać. Wszystkim, którzy przyczynili się, pośrednio i bezpośrednio, do tego sukcesu serdecznie dziękujemy!  Organizatorzy Biesiady mogą sobie pogratulować kolejnej udanej imprezy.                             

Do zobaczenia za rok!!!

Patrycja Wilczak

 

>>fotogaleria

 


VII BIESIADA PRZELEWICKA - serdecznie zachęcamy do udziału


Wyjdź z cienia! Pokaż nam swój talent!

Szanowni  Mieszkańcy,

przypominamy, że do 10 lipca br. można zgłaszać swój udział w „I Przeglądzie Talentów w Gminie Przelewice”, którego organizatorem jest Wójt Gminy Przelewice. Szczegółowy regulamin zasad uczestnictwa w Przeglądzie  wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na naszej stronie internetowej: https://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/2767.dhtml

 

Zachęcamy do wspierania talentów z terenu gminy i oczekujemy na Państwa zgłoszenia! Mamy nadzieję, że wśród naszych mieszkańców nie zabraknie entuzjastów dobrej muzyki i śpiewu, a także umiejętności aktorskich, co pozwoli nam spotkać się w bardzo licznym gronie.

Zapraszamy serdecznie do współzawodnictwa, zarówno tych, którzy uczestniczyli już w tego typu konkursach, jak również te osoby, które dotąd nie brały udziału, a miałyby ochotę sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Jesteśmy przekonani, że udział w Przeglądzie będzie dla każdego swego rodzaju atrakcją, możliwością zdobycia nowych doświadczeń i poznania ciekawych ludzi.


Serdecznie zapraszamy!


Nasze dzieci na basenie

W lipcu br. dzieci z UKS „SOCCER” PRZELEWICE mają zorganizowane cotygodniowe wyjazdy na basen. Pierwszy z nich odbył się 7 lipca. Dzieci na basenie pod opieką instruktora doskonaliły technikę pływania, a niektóre uczyły się jej od podstaw.

Wszyscy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach oraz dobrze się przy tym bawili. Czas spędzony w wodzie był wielką frajdą i przysporzył im wiele radości i przyjemnych wrażeń. W drodze powrotnej zaplanowali kolejny wyjazd, który odbędzie się już 14 lipca.

Dla chętnych dzieci z terenu gminy jest jeszcze możliwość zapisu u p. Karoliny Woźnickiej, z którą można uzgodnić warunki wyjazdów.  

Joanna Smolak-Benka

>>fotogaleria

 

 


Dzień Dziecka nad Jeziorem Płoń

Na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie, w dniu 6 czerwca 2015 r. nad Jeziorem Płoń w Żukowie, odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, podczas której dzieci mogły dać upust swojej energii poprzez  gry i zabawy na wesoło. Zabawom tym przyglądali się rodzice i dziadkowie. Odwiedzili nas również Maria Cabaj, przedstawicielka zarządu firmy „Karsko” sp. z o.o. i Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk.

Na ten szczególny dzień plażę pięknie uporządkowano i ubarwiono balonami, kamieniami i innymi ciekawymi ozdobami. Wykonali to zaangażowani mieszkańcy Żukowa wraz z  Radą Sołecką, a banery panie:  Iwona Fesner, Halina Struzik i Ewelina Rutz.

Korzystając z okazji warto dodać, że prace związane z porządkowaniem terenu przy naszym jeziorze rozpoczęli  w ubiegłym roku Seweryn Urbaniak i Stanisław Benka, a później włączyli się inni aktywni mieszkańcy i podmioty, w tym w szczególności: Józef Benka, firma „Karsko” Sp. z o.o. i Rada Sołecka. Stoły i ławki wykonał Tomasz Kalinowski przy wsparciu firma "Karsko".

W trakcie imprezy dzieci w radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy bawiły się podczas różnorodnych  gier i zabaw, które poprowadziły Anna Garzyńska i Barbara Brudek przy pomocy Pani Sołtys i strażaków z OSP Lubiatowo.  Dzieciom podobał się także pokaz gigantycznych baniek mydlanych, który wzbudził ich duże zainteresowanie. Na dzieci czekały też darmowe lody i wiele słodkości oraz poczęstunek przygotowany przez Organizatorów.

Dodatkowo uczestnicy imprezy mogli obejrzeć prace z warsztatów ceramiki artystycznej i  uczestniczyć w konkursach zorganizowanych w ramach projektu pn. „Warsztaty artystyczne promujące rękodzielnictwo i sztukę”, realizowanego przez Natalię Przybyłowicz ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Było też wiele innych atrakcji m.in. gra na bębnach afrykańskich w wykonanu Pawła Sasina i jego grupy, klaun, w którego rolę wcieliła się Iwona Fesner. Dodatkowo Iwonka  wraz z Barbarą Brudek malowała dzieciom  twarze.

Organizatorem imprezy była Rada Sołecka w Żukowie na czele z panią sołtys  Mirelą Struzik przy finansowym wsparciu sponsorów: Katarzyny Struzik, Bartłomieja Litwinuk, Łukasza Mularczyka, firmy „Karsko” Sp. z o.o., Gminy Przelewice, Eugeniusza Turtonia, Joanny Chałupki  i  Proboszcza Parafii w Żukowie Mirosława Gębickiego. W sprawnej organizacji imprezy dopomogło też  wiele innych życzliwych osób, którzy postanowili pozostać anonimowi.  Serdecznie dziękujemy!

Pani Sołtys dziękując, zachęca zarazem do dalszej współpracy i ma nadzieję, że kolejne inicjatywy również spotkają się z podobnym zaangażowaniem ze strony mieszkańców.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Jonna Smolak-Benka


Gmina Przelewice na Targach "TILIA" w Trzcińsku-Zdroju

30 maja 2015 r. Gmina Przelewice zaprezentowała się na Targach „TILIA” w Trzcińsku-Zdroju. Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych to impreza cykliczna, organizowana od 2007 r. w gminach, będących członkami Stowarzyszenia „Lider Pojezierza". Od kilku lat tradycja ich organizacji jest związana z historią i walorami przyrodniczymi danej gminy.

Tegoroczna impreza nawiązywała do czasów średniowiecza i odbywała się w obrębie najlepiej zachowanych  murów w Polsce  z tego okresu. Stworzyło to dobrą atmosferę i  klimat tej epoki. Z naszej strony, aby promować Gminę Przelewice, przygotowaliśmy stoisko wystawowe, na którym prezentowaliśmy produkty i wyroby rękodzielnicze takie jak: mydełko przelewickie,  rośliny z Ogrodu Dendrologicznego, wyroby ceramiczne  wykonane przez uczestników warsztatów w pracowni ceramicznej Natalii Przybyłowicz w Żukowie, wydmuszki gęsie i strusie ozdobione techniką decoupage  Jolanty Wierzbickiej z Rosin oraz rękodzieło artystyczne: Katarzyny Kalinowskiej z Żukowa, Dawida Trzepizora z Płońska, Krystyny Dębowskiej z Przelewic,  obrazy wykonane haftem krzyżykowym, wianki z lnu i wyroby z origami Iwony Kostrzębskiej i Lucyny Surmy z Przelewic, Krystyny Podgórczyk z Ukiernicy oraz Elżbiety i Krzysztofa Kurkowiaków z Lubiatowa. Były też wyroby wędliniarskie Ireneusza Junga z Przelewic.

W części artystycznej imprezy zaprezentował się nasz zespół folklorystyczny „Jutrzenka”. W trakcie Targów odbyły się również konkursy: kulinarny, w którym uczestniczył Pan Jung, promując salceson przelewicki oraz konkurs 3 x S - Supersołtys i Supersołectwo, w którym dzielnie walczyła  drużyna  Sołectwa Ślazowo w składzie: Edyta Gajewska, Bożena Domagalska, Renata Dąbrowska, Grzegorz Grudzień, Aleksander Zagórski i Bartosz Waniak.

Pan Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przekazali swoje produkty i wyroby rękodzielnicze oraz zaangażowali się w przygotowanie stoiska promocyjnego Gminy Przelewice, a także tym, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach Targów TILIA.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


Podziękowanie za udział w projekcie pn. "Dojrzałe partnerstwo. Model współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminnach wiejskich Euroregionu Pome


Kolejne szkolenie w Ogrodzie

20 maja br. w Ogrodzie Dendrologicznym odbyło się kolejne szkolenie w ramach „Międzysektorowych warsztatów z zakresu współpracy JST i NGO”, które prowadził Ryszard Ławicki, ekspert Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie.

Szkolenie realizowane było w ramach  projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Anna Garzyńska

 


Apel o udostępnienie dawnych zdjęć i dokumentów

Szanowni byli i obecni Mieszkańcy Gminy Przelewice!

Od wiosny do końca 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum realizują projekt edukacyjny o nazwie „Nasze młode lata – notacje. W ramach projektu realizowanego z budżetu Gminy Przelewice zbieramy relacje świadków historii – pierwszych mieszkańców i osadników na Ziemi Przelewickiej". Okazuje się, że o ile dzieje tych ziem aż do wybuchu II wojny są dobrze znane i udokumentowane, to o jej historii najnowszej wiemy niewiele. Chcielibyśmy więc zachować żywe jeszcze wspomnienia oraz relacje ludzi, którzy przybyli tu, jako jedni z pierwszych, z różnych stron Polski i świata i tu budowali nową Polskę.

 

W imieniu uczniów naszego gimnazjum zwracam się z prośbą o pomoc!

Prosimy bardzo o udostępnienie zdjęć z dawnych lat, które pomogą nam odtworzyć dawny wcześniejszy wygląd miejscowości Gminy Przelewice – zarówno pierwszych lat powojennych, ale również lat późniejszych – pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Prosimy również o udostepnienie nam w miarę możliwości zachowanych dokumentów, listów, wspomnień i pamiętników. Gwarantujemy, że po zeskanowaniu zdjęć, dokumentów i wszelkich materiałów pisanych zwrócimy je w stanie nienaruszonym.

Bardzo prosimy o kontakt Mieszkańców, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi wspomnieniami lub o wskazanie takich osób, do których jeszcze nie udało nam się dotrzeć.
 

Obiecujemy, że postaramy się być jak najmniej uciążliwi

i przyjedziemy wszędzie tam, gdzie będzie taka konieczność!

W ramach projektu zaplanowaliśmy nagranie filmu i wydanie publikacji z zarejestrowanymi wspomnieniami, archiwalnymi zdjęciami i dokumentami oraz publiczną prezentację naszej pracy.

Z wyrazami szacunku

Koordynator projektu
Dariusz Jałoszyński

Kontakt:

 • D. Jałoszyński - tel. 91/5643 574 e-mail: dariuszjaloszynski@wp.pl
 • Sekretariat Gimnazjum  w Przelewicach: – tel. 91/5643 160 lub 91/5643 500 e-mail: poczta@gimnazjumprzelewice.pl
 • Urząd Gminy w Przelewicach: A. Garzyńska – tel. 91/3913 832 e-mail: promocja@przelewice.pl

Ruszyły konsultacje społeczne projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO WZ 2014-2020

Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu dotyczącym konsultowania dokumentu o znaczeniu strategicznym dla NGO: projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO WZ 2014-2020.

Planowny termin spotkania: 18.05.2015 r. godz. 17.00 w sali prelekcyjnej Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Jest to jednocześnie świetna okazja do omówienia innych kwestii związanych z działaniami sieci ZaFOS oraz do zwiedzenia Ogrodu w jego najpiękniejszym momencie.

Więcej szczgółów o dokumentach będących przedmiotem konsultacji:

http://www.zafos.pl/aktualnosci/218-ruszyly-konsultacje-spoleczne-projektu-szoopow-rpo-wz-2014-2020

http://www.zafos.pl/attachments/218_SZOOP%20RPO%20WZ%20-%20tylko%20NGO.pdf

 

Do pobrania:


ZAPRASZMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYBORACH DO RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Szanowni członkowie organizacji pozarządowych z terenu powiatu pyrzyckiego

Rusza nabór członków do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Pyrzycach (dalej RDPP). Niniejsza rada to gremium opiniodawczo-konsultacyjne, którego celem jest opiniowanie aktów prawa miejscowego dotyczących zadań sfery pożytku publicznego, doradztwo w sprawach dotyczących lokalnego III sektora oraz rozwiązywanie problemów i inicjowanie działań dla lokalnych organizacji pozarządowych. Rada jest miejscem bezpośredniej merytorycznej pracy na rzecz rozwoju lokalnego środowiska pozarządowego. Rada obraduje na posiedzeniach, gdzie spotykają się przedstawiciele samorządu i organizacji. Pyrzycka powiatowa RDPP będzie składała się z 14 członków, których stanowić będzie:

Więcej szczegółów na ten temat i formularz zgłoszeniowy >> TUTAJ


Szkolenie dla przedstawicieli jst i ngo w Ogrodzie

05 maja br. w Ogrodzie Dendrologicznym odbyło się darmowe szkolenie pn. „Międzysektorowe warsztaty z zakresu współpracy JST i NGO”, które prowadził Paweł Szczyrski, ekspert Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie. Dodatkowo w trakcie szkolenia  można było uzyskać fachową poradę z zakresu wzmacniania współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.

Szkolenie realizowane było w ramach realizacji projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 


FUNDUSZE EUROPEJSKIE W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020

MOŻLIWOŚCI SFINANSOWANIA OTWARCIA LUB ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery w Pyrzycach zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne Fundusze europejskie w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Możliwości sfinansowania otwarcia lub rozwoju działalności gospodarczej. Spotkanie organizowane w ramach Dni Otwartych Młodzieżowym Centrum Kariery w Pyrzycach.

Termin: 29 maja 2015 r. w godzinach od 11:00 do 13:30

Miejsce spotkania: Młodzieżowe Centrum Kariery w Pyrzycach, pl. Wolności 3, 74-200 Pyrzyce

Więcej szczegółów: TUTUJ

 


Aktywne Panie z Jesionowa na folwarku

Z inicjatywy Pani Sołtys i Rady Sołeckiej w Jesionowie w marcu br. chętne Panie spotykały się popołudniami w świetlicy szkolnej, by lepić pierogi, które z wielkim smakiem degustowano podczas VIII Przelewickich Dni Folwarku w Przelewicach. Muszę przyznać, że zostaliśmy miło zaskoczeni zaangażowaniem i współpracą z naszymi Paniami, które w  perfekcyjny sposób podołały wyzwaniu i nalepiły ponad 1000 pierożków o czterech różnych smakach.

 

Jesteśmy bardzo dumni z tak dużej frekwencji zadowolonych klientów na naszym stoisku na przelewickim folwarku – Dziękujemy i polecamy się na przyszłość!

Sołtys Michalina Sokołowska

>>fotogaleria


Przelewickie Dni Folwarku już po raz ósmy

Tegoroczne „Przelewickie Dni Folwarku”, organizowane  przez Gminę Przelewice już za nami. Impreza odbyła się przy sprzyjającej pogodzie w sobotnie popołudnie 25 kwietnia br. i cieszyła  dużym zainteresowaniem  oraz  dostarczyła wiele pozytywnych emocji.  Organizatorzy stanęli na wysokości zadania zapewniając uczestnikom wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Patronat nad imprezą objął Starosta Pyrzycki.

 

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk. Wśród gości byli przedstawiciele: sejmu i senatu RP, samorządu: wojewódzkiego, powiatowego, gminnego i jednostek organizacyjnych oraz proboszczowie. Podczas imprezy swoją obecnością zaszczycił nas kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas oraz delegacje z gmin: Woldegk na czele z burmistrzem Dr. Ernstem Jürgenem Lode oraz  z Dąbrowy Chełmińskiej na czele z  Panią  Sekretarz Gminy Dorotą Kraską–Wadych, którzy przybyli na specjalne zaproszenie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto”.

Miłym zaskoczeniem dla nas było wręczenie na ręce Pana Wójta przepięknej panoramy z lotu ptaka Miasta Woldegk przez Dr. Lode wraz z najlepszymi życzeniami dalszej owocnej współpracy, a także otrzymanie symbolicznego upominku wręczonego przez Panią Sekretarz, reprezentującą Wójta Gminy Dąbrowa Chełmińska. Goście z Woldegk i Dąbrowy Chełmińskiej czuli się u nas bardzo dobrze i wyrażali swe zadowolenie z dobrej organizacji imprezy i panującej tu atmosfery.

Program artystyczny rozpoczęły przelewickie przedszkolaki pod opieką Iwony Gąsiorowskiej i Moniki Górniak. Następnie odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców I Przelewickiego Rajdu NW. Nagrody wręczyli: Prezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Adam Andraszkiewicz i Wiceprezes Ireneusz Kostka oraz Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia imprezy zorganizowano losowanie nagród głównych ufundowanych przez Starostę Pyrzyckiego Kazimierza Lipińskiego, Prezesa Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” i  Wójta Gminy Przelewice.

W bogatym programie artystycznym prezentowały się dzieci i młodzież szkolna oraz zespoły: wokalny „MALI GIGANCI” z GCK-u Przelewice i „Złota Jesień” z Dolic pod kierownictwem Daniela Nowackiego, dzieci z SP Kłodzino pod opieką Agnieszki Andrzejczak, Aleksandry Kowalewskiej i Elżbiety Stasiaczyk, „Jutrzenka” z Przelewic, „TRIO DOLICKIE” w składzie: Jolanta Lewandowska – wokal, Dawid Podoła – akordeon i Paweł Zając – gitara.

Podczas uroczystości wystąpiły również zespoły taneczne: przelewicka grupa pań  tańcząca  dynamicznie „ZUMBĘ” pod opieką  Pauliny Kołosowskiej i „FABRYKA TAŃCA Barlinek” z Barlinka, Mostkowa i Przelewic pod kierownictwem Katarzyny Stanisławskiej i instruktorek: Magdaleny Zynda-Lis, Marzeny Luisetto i Katarzyny Gradowskiej.

Występy nagradzano gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Po części artystycznej Panie Grażyna i Gabrysia Niedziela ze Stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto” rozbawiły publiczność, przeprowadzając kilka humorystycznych konkursów.

Było barwnie, wesoło  i bardzo ciekawie. W trakcie imprezy wszyscy goście mogli skosztować smakowitych potraw przygotowanych przez nasze lokalne organizacje: Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”, Stowarzyszenie „Lubiatowo i My”, Rady Rodziców działające przy: Gimnazjum w Przelewicach i PSP Żuków, PSP Jesionowo i SP Kłodzino, Rady Sołeckie z Lubiatowa i Jesionowa. Były to: pajda chleba ze smalcem, ciasteczka drożdżowe i rogaliki, pierogi, barszczyk, bigos, szaszłyki i drób z grilla, zupa gulaszowa, hot-dogi, gofry, napoje i ciasta, a  Firma Handlowo-Usługowa Ireneusza Junga z Przelewic promowała się z wyrobami wędliniarskimi. Uczestnicy imprezy degustowali przygotowane jadło zachwycając się smakiem. Oprócz tego można było spróbować ryb przygotowanych w tradycyjny sposób przez KGW Kluki, mieszkanek wsi typowo rybackiej.

Podczas imprezy z inicjatywy Wójta Gminy odbył się konkurs na „Najładniejsze stoisko wystawowe”. Komisja konkursowa w składzie: Dr. Ernst Jürgen Lode, senator Sławomir Preiss wraz z małżonką Elżbietą i przewodniczący RG Przelewice Jarosław Smyka, miała nie mały problem, aby wyłonić najładniejsze stoisko. Po zsumowaniu punktów przyznanych przez poszczególnych jurorów okazało się, że najładniejsze stoisko przygotowało Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”, które otrzymało nagrodę główną ufundowaną przez Wójta Gminy Przelewice. Tuż za nim uplasowało  się KGW Kluki, które otrzymało nagrodę Wicemarszałka WZ Jarosława Rzepy. Wyróżnione zostało również stoisko Rady Rodziców przy PSP Jesionowo, nagrodę wręczył im  Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński

Na imprezie nie zabrakło atrakcji dla dorosłych, jak i dla milusińskich. Były konkursy i zabawy rekreacyjno-sportowe przygotowane przez Łukasza Mularczyka i Stanisława Warejkę, wesołe miasteczko, artystyczne malowanie twarzy przez Agnieszkę Wilczak,  przejażdżki konne dla dzieci prowadzone prze Natalię Przybyłowicz. Natomiast dla tych,  którzy borykali się z dolegliwościami bólowymi lub chcieli pozbyć się nagromadzonego stresu była możliwość skorzystania z masażu Gabinetu OD-NOWY Pauli Niewiadomskiej.

Z kolei strażacy z OSP Przelewice wraz z Kobiecą Drużyną Pożarniczą zaprezentowali swoje umiejętności poprzez pokazy strażackie przeprowadzone wraz ze strażakami z zaprzyjaźnionej Gminy Woldegk i osobami chętnymi, a nad wszystkim czuwał prezes ZG OSP RP Henryk Nawój.

Tradycyjnie podczas imprezy odbyła się loteria fantowa zorganizowana przez PSE „Wyrównajmy szanse.” Zgromadzone środki przeznaczane są na organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy w okresie wakacji. Fundatorami nagród dla zwycięzców loterii byli: kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński i Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk.

Na folwarku prezentowali się też: młodzież z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Pyrzycach, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich i Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” oraz Bank Spółdzielczy O/Lipiany.

Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko z zespołem. Na koncert bardzo licznie przybyli jego  fani z terenu gminy i okolic. Po koncercie odbyła się zabawa w plenerze, którą prowadził Zespół Live Daniel’s Band. Wysoka frekwencja uczestników wskazywała na to, że wszyscy świetnie się bawią. Konferansjerami imprezy byli: Anna Garzyńska i Dariusz Jałoszyński, komitet organizacyjny stanowili pracownicy Urzędu Gminy, a o estetykę folwarku zadbali pracownicy zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych.

Wójt Gminy Przelewice składa serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom, organizacjom pozarządowym, kgw, radom sołeckim i radom rodziców przy szkołach z terenu gminy Przelewice oraz zespołom artystycznym i uczestnikom za aktywny udział w imprezie, a także: pracownikom Urzędu Gminy i obsługi, strażakom OSP Przelewice na czele z prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Henrykiem Nawojem oraz służbom porządkowym. Dziękuje również życzliwym i wspierającym nasze przedsięwzięcie osobom, lokalnym mediom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy.

Z licznych atrakcji podczas imprezy można było skorzystać dzięki  naszym sponsorom, którzy udzielili wsparcia rzeczowego i finansowego, za co bardzo dziękujemy! Wsparcia udzielili nam:  wpdPolska Sp. z o.o. w Poznaniu, Stargard WIND DOMREL Lubiatowo, AGRIPLON Spółka  z o.o.  w Kłodzinie, Dan- Sar Agro Sp. z o.o,  Sarnik, „Karsko” Sp. z o.o. Karsko, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „INTEGROPOL”, „STABOS” Sp. z o. o. Szczecin, BS Wolin O/ Lipiany, Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, P.P.U.H. „KONKRET” Parnica, kandydat na Prezydenta Adam Jarubas, wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz i Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Joanna Smolak-Benka i Justyna Ondycz

 


 

IV Biesiada "Sąsiadki zza miedzy"

18 kwietnia br. w Ośrodku Wypoczynkowym "Janowo" w Barlinku odbyła się IV Biesiada pn. „Sąsiadki zza miedzy".  Celem biesiady była integracja i wymiana doświadczeń wśród 250. aktywnych kobiet z obszaru naszej Lokalnej Grupy Działania.

W imprezie uczestniczyły również Panie z terenu naszej gminy. Imprezie towarzyszyły konkursy i zabawy na wesoło oraz  pyszny poczęstunek, który przygotowały uczestniczki spotkania. Spotkaniu towarzyszyły tańce i wspólne śpiewy oraz wspaniała atmosfera.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 


Warsztaty z zakresu międzysektorowej współpracy JST i NGO

17 kwietnia br. Gmina Przelewice wraz z Instytutem Rozwoju Regionalnego zorganizowała dla przedstawicieli organizacji pozarządowych warsztaty z zakresu międzysektorowej współpracy JST i NGO, które  odbyły się w Ogrodzie Dendrologiczny w Przelewicach.

Prowadzący Włodzimierz Durka, ekspert Instytutu Rozwoju Regionalnego,  uczestnikom warsztaty przedstawił  ogólne informacje o planowanych środkach w nowym okresie programowania  dla społeczności lokalnej, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) oraz zainteresowanych tematyką funduszy unijnych.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

>>fotogaleria
Anna Garzyńska

 


W Gminie Przelewice powstało nowe stowarzyszenie

20 marca br. w Lubiatowie odbyło się zebranie założycielskie nowo powstającego stowarzyszenia „Lubiatowo i My”. Jego członkowie chcą aktywnie działać na rzecz aktywizacji i integracji mieszkańców wsi. Organizacja skupia aktualnie 16 osób, które wspólnie podejmować będą inicjatywy społeczne, edukacyjne, kulturalne, sportowe, itd.

Oficjalnie swoją działalność stowarzyszenie rozpocznie z dniem uzyskania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. W zakładaniu organizacji i przygotowaniu dokumentów rejestracyjnych pomaga Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim – działający w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską na terenie powiatów pyrzyckiego, stargardzkiego, choszczeńskiego, gryfińskiego i myśliborskiego (www.owes.es).

Marta Sykucka

>>fotogaleria


Stowarzyszenie "Bo jak nie my to kto" wita pierwszy dzień wiosny

21 marca br. spod UG Przelewice wyruszyliśmy w barwnym korowodzie na poszukiwanie wiosny. Przemaszerowaliśmy ze śpiewem na ustach i w wiosennych nastrojach po ulicach Przelewic. Dobrych nastrojów nam nie zakłócił nawet deszcz. W asyście Straży Miejskiej bezpiecznie dotarliśmy do miejsca, gdzie przygotowano ognisko. Organizatorem marszu było Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”.

Przy ognisku wszyscy ochoczo ogrzewaliśmy się i ze śpiewem na ustach piekliśmy kiełbaski. Było też ciasto i oczywiście nagrody dla dzieci, które wytrwale maszerowały z nami do samego końca. W  super nastrojach skutecznie przegoniliśmy zimę, bo nazajutrz wyjrzało już słoneczko. Dla tych, którzy z nami nie byli niech żałują, bo było super. „Pani Wiosna” rozdawała dzieciom jabłka i słodycze, a nad całością imprezy piecze sprawował „Wodnik szuwarek”.

Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”

>>fotogaleria

 


Zaproszenie na spotkanie dot. organizacji imprezy pn. "VIII Przelewickie Dni Folwarku"

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w organizację imprezy zapraszam w poniedziałek 23 marca 2015 r. o godz. 17.00 do Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach.

Zachęcam do wspólnej inicjatywy przedstawicieli wszystkich zainteresowanych z terenu gminy: organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, rad rodziców przy szkołach oraz innych podmiotów, a także osoby zainteresowane prezentacją swoich produktów i wyrobów.

Celem spotkania będzie  omówienie aspektów wzajemnej współpracy w zakresie m.in. promocji produktów lokalnych i rękodzieła oraz obsługi gastronomicznej (cateringu)  podczas  VIII Przelewickich Dni Folwarku.

Serdecznie zapraszam!                                                         Wójt Gminy

                                                                                              Mieczysław Mularczyk

 


Zaproszenie na spotkanie informacyjne

           Szanowni członkowie organizacji pozarządowych z terenu powiatu pyrzyckiego, serdecznie zapraszamy  do udziału w wyborach do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Pyrzycach. W celu przybliżenia Państwu idei tworzenia i funkcjonowania rad oraz zapoznania Państwa z zasadami procesuwyborczego do rady zapraszamy do udziału w krótkich spotkaniach informacyjnych organizowanych:
 

17 marca 2015 r. o godz. 16.00  w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach (sala nr 12),
27 marca 2015 r. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przelewicach.

Podczas spotkań pokrótce omówiony zostanie temat rad działalności pożytku publicznego oraz przybliżone zostaną zasady zgłaszania kandydatów i głosowania w wyborach, a także udostępnione do pobrania będąkartyzgłoszeniowe.  Wskazane także zostaną następne etapy działania i termin  organizacji spotkania wyborczego. Przedsięwzięcie powołania w Powiecie Pyrzyckim Rady Działalności Pożytku Publicznego jest procesem zapoczątkowanym z inicjatywy lokalnych organizacji pozarządowych, które wystąpiły do Starosty Pyrzyckiego z wnioskiem w tej sprawie.

Niniejszy proces jest wspierany również poprzez projekt Rady Pożytku do STANDARDowego użytku, współfinansowany ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W celu jak najefektywniejszego udziału w wyborach  do Rady zachęcamy do uczestnictwa w jednym ze spotkań informacyjnych oraz przekazaniu w środowisku pozarządowym jak najszerzej powyższych informacji

Do pobrania: Informacja na temat powołania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego (PDF)


Warsztaty ozdób wielkanocnych

Święta wielkanocne już niebawem. Własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne sprawią, że atmosfera świąt będzie bardziej uroczysta, a w naszym domach zagości wiosenna świeżość.  Dlatego w naszym Sołectwie w każdy czwartek aktywne Panie wraz z dziećmi spotykają się w szkolnej Świetlicy i wspólnie w miłej atmosferze wykonują dekoracje świąteczne.

Zapraszamy zatem wszystkie osoby chętne na warsztaty ozdób z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Będą one wykorzystywane na prezentacje i konkursy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Michalina Sokołowska

Sołtys Sołectwa Jesionowo

>>fotogaleria


Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Szanowni członkowie organizacji pozarządowych z terenu powiatu pyrzyckiego, serdecznie zapraszamy  wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie wszystkich gmin z terenu powiatu pyrzyckiego do udziału w wyborach do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Pyrzycach. W celu przybliżenia Państwu idei tworzenia i funkcjonowania rad oraz zapoznania Państwa z zasadami procesu wyborczego do rady zapraszamy do udziału w krótkich spotkaniach informacyjnych organizowanych:

17 marca 2015 r. o godz. 16.00  w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach (sala nr 12),
27 marca 2015 r. o godz. 16.00
w Gminnym Ośrodku Kultury w Przelewicach.


Podczas spotkań pokrótce omówiony zostanie temat rad działalności pożytku publicznego oraz przybliżone zostaną zasady zgłaszania kandydatów i głosowania w wyborach, a także udostępnione do pobrania będą karty zgłoszeniowe.  Wskazane także zostaną następne etapy działania i termin  organizacji spotkania wyborczego. Przedsięwzięcie powołania w Powiecie Pyrzyckim Rady Działalności Pożytku Publicznego jest procesem zapoczątkowanym z inicjatywy lokalnych organizacji pozarządowych, które wystąpiły do Starosty Pyrzyckiego z wnioskiem w tej sprawie. Niniejszy proces jest wspierany również poprzez projekt Rady Pożytku do STANDARDowego użytku, współfinansowany ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W celu jak najefektywniejszego udziału w wyborach  do Rady zachęcamy do uczestnictwa w jednym ze spotkań informacyjnych oraz przekazaniu w środowisku pozarządowym jak najszerzej powyższych informacji.


ZAPROSZENIE do udziału w konsultacjach społecznych

W ramach nowej perspektywy finansowej środków unijnych 2014-2020 Gmina Przelewice będzie starać się o pozyskanie dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). W zakresie tego działania wspólnie z gminami sąsiednimi i partnerskimi przygotowywany jest tzw. Kontrakt Samorządowy, w którym mają być ujęte do realizacji w latach 2015-2020 projekty o znaczeniu strategicznym dla regionu. Kontrakt ma być dokumentem, w którym zostaną uwzględnione inicjatywy różnych sektorów regionu m.in.: publicznego, prywatnego i społecznego.

W ramach RPO będą dofinansowane przede wszystkim zadania o charakterze pro-gospodarczym. W Kontrakcie jako zadania priorytetowe mają znaleźć się projekty promujące m.in.:

 • przedsiębiorczość, w szczególności poprzez ułatwienie gospodarczego wykorzystania nowych pomysłów oraz sprzyjanie tworzeniu nowych firm i rozwoju już istniejących,
 • strategie niskoemisyjne,
 • równość kobiet i mężczyzn w różnych dziedzinach życia,
 • ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej  oraz równy dostęp do dobrej jakości edukacji wczesnej,
 • lepsze dostosowanie systemów kształcenia do potrzeb rynku lokalnego,
 • inwestowanie w kształcenie, szkolenie, szkolnictwo zawodowe.

Rolą samorządu terytorialnego jest rozpoznanie potrzeb i pomysłów lokalnych przedsiębiorców, instytucji, stowarzyszeń na realizację w/w zadań priorytetowych RPO, a także pomoc w ich realizacji.

ważamy, że największym problemem Gminy Przelewice jest duży wskaźnik bezrobocia, brak miejsc pracy, mały rozwój przedsiębiorców,  co w dużym stopniu wpływa na zubożenie naszego społeczeństwa i powstawanie patologii społecznych.

Wobec tego zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, instytucje kultury, oświaty, stowarzyszenia i wszystkie osoby fizyczne, które mają pomysł na rozwój gospodarczy naszego regionu, które chciałby zainwestować na terenie naszej gminy na:


konsultacje społeczne pn. „Mój pomysł na udział w Kontrakcie Samorządowym”,

które odbędą się w dniu 10.03.2015 r. o godz. 17.00
w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach.


Podstawą sukcesu naszej gminy jest owocna współpraca tut. Urzędu z każdym sektorem naszego społeczeństwa. Stąd zależy nam bardzo na Państwa aktywnym uczestnictwie w procesie współtworzenia Kontraktu Samorządowego, gdyż bez Waszego udziału nie jesteśmy w stanie uczynić nic, a w szczególności pozyskać dużych źródeł zewnętrznego finansowania.

W związku z powyższym serdecznie zapraszam na spotkanie konsultacyjne i liczę na Państwa obecność.

     Wójt Gminy

Mieczysław Mularczyk


Harmonogram spotkania:
17.00 - przywitanie uczestników konsultacji przez Wójta Gminy Przelewice,
17.15 - omówienie podstawowych założeń Regionalnego Programu Operacyjnego,
17.30 -omówienie założeń do Kontraktu Samorządowego,
17.45 - zaprezentowanie pomysłów na rozwój gospodarczy Gminy Przelewice,
18.15 - dyskusja
19.00 - zakończenie konsultacji

Do pobrania: zaproszenie w wersji pdf

 


"Bądź aktywny mimo niepełnosprawności" - zachęcamy osoby niepełnosprawne do udziału w Targach Pracy

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło w Stargardzie Szczecińskim serdecznie zaprasza na III edycję Targów Pracy i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych pn. „Bądź aktywny mimo niepełnosprawności”.  

Tegoroczne Targi odbędą się 14 kwietnia br. w godz. 10:00 -14:00 w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada 22 w Stargardzie Szczecińskim.

Kontakt:

tel. 697 643 804,e-mail: aleksandra.przepiorska@wp.pl

Serdecznie zachęcamy osoby niepełnosprawne do udziału w Targach Pracy!


"1000 pierwszych dni dla zdrowia" - do 13 marca trwa konkurs grantowy

Trwa trzecia edycja konkursu grantowego w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Do 13 marca m.in. kluby dziecięce, organizacje pozarządowe i publiczne biblioteki mogą ubiegać się o środki na realizację działań edukacyjnych i promocyjnych, związanych z prawidłowym żywieniem kobiet w ciąży i dzieci w pierwszych latach życia.

Do wygrania jest 15 grantów finansowych, każdy na kwotę 5000 zł brutto.

Więcej szczegółów o konkursie >> tutaj

 


Ruszyła XI edycja konkursów dotacyjnych - zachęcamy do udziału

Fundacja PZU rozpoczęła nabór wniosków do konkursów dotacyjnych. Od 24 lutego br. organizacje pozarządowe z miejscowości do 30 tys. mieszkańców mogą aplikować o wsparcie finansowe na projekty w jednym z trzech obszarów: edukacja (Z PZU po lekcjach), pomoc społeczna (Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU) i kultura (PZU z kulturą).

Terminy naborów i więcej szczegółów o XI edycji konkursów dotacyjnych >> tutaj
 

 


Zapraszamy na Dzień Kobiet


Zaproszenie na warsztaty rękodzielnicze w Rosinach

Zapraszamy na warsztaty z rękodzielnictwa, które prowadzone będą w  świetlicy w Rosinach. Podczas spotkań wykonamy praktyczno-artystyczne przedmioty z papieru i techniką decoupag`e, a także podyskutujemy o tym, jak aktywizować mieszkańców.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców, a także członków stowarzyszeń z terenu  gminy Przelewice. Obejmą one 4 spotkania trzygodzinne oraz 1 spotkanie  podsumowujące warsztaty.

Termin pierwszego  spotkania: 

05.03.2015 r. (czwartek) godz. 17.00

Kontakt : K. Szymkowiak tel. 660 725 075 - po godz. 18.00

Uwaga!

Prosimy zabrać ze sobą nożyczki, linijkę i zdjęcie nie przekraczające 10 x15 cm (najlepiej czarno-białe).

Serdecznie zapraszamy!

 


Rusza konkurs "Seniorzy w akcji"

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych ( 60+ i  do 35 lat), które mają pomysł na projekt społeczny i chcą go zrealizować przy wsparciu ekspertów.

Listy intencyjne można złożyć do 17 marca 2015 roku. Więcej szczegółów na ten temat wraz z regulaminem i formularzem do pobrania>> tutaj

 

 


Rusza rejestracja na XIV Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza przedstawicieli organizacji wiejskich, grup nieformalnych oraz sołectw do zgłaszania się na XIV Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich pt. „Organizacja lokalnie”.

 

Spotkanie odbędzie się w dniach 21-23 maja 2015 r. w Marózie k. Olsztynka. Organizatorzy uczestnikom proponują 3 dni debat, warsztatów i spotkań na różne tematy. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo >> tutaj


Zapraszamy do udziału w badaniach ankietowych

Szanowni Państwo,
zapraszam do udziału w badaniach ankietowych dotyczących opracowania koncepcji zagospodarowania przestrzennego i rewitalizacji zabudowy folwarcznej oraz zespołu pałacowo-parkowego w Przelewicach
. Naszym zamierzeniem jest pozyskanie jak najszerszej informacji zwrotnej od  mieszkańców naszej Gminy odnośnie zagadnień zagospodarowania przestrzennego i rewitalizacji zabudowy folwarcznej oraz zespołu pałacowo-parkowego w Przelewicach.

Chcemy, aby koncepcja zawierała również przemyślenia, sugestie i propozycje od mieszkańców, którzy dostrzegają bardziej efektywne sposoby wykorzystania zespołu pałacowo-parkowego wraz z zabudową folwarczną. Zebrane w ten sposób dane pozwolą nam uwzględnić Państwa sugestie. Dlatego jeszcze raz proszę o udział w badaniach ankietowych i jedocześnie dziękuję za czas i wysiłek poświęcony na wypełnienie ankiety. Państwa udział w w/w badaniach wniesie cenny wkład w przygotowywaniu tej koncepcji oraz możliwości pozyskania unijnych środków finansowych.

 
Przelewice, dnia 26.01.2015 r.                                                          Wójt Gminy
                                                                                                Mieczysław Mularczyk

 

Na Państwa propozycje oczekujemy do 02 lutego 2015 roku. Można je składać osobiście w sekretariacie Urzędu (pokój nr 11), listownie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75 lub elektronicznie na adres: gmina@przelewice.pl

Formularz ankietowy >> do pobrania


Spotkanie organizacyjne dotyczące VIII Przelewickie Dni Folwarku

19 stycznia br. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące VIII Przelewickich Dniach Folwarku (PDF) i imprezy towarzyszącej pn. Przelewickie Mistrzostwa Nordic Walking trasy tematycznej Parki–Drzewa–Lasy. Uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich i osoby zainteresowane prezentacją swoich produktów. Planowany termin  imprezy to 25. kwietnia br.

Anna Garzyńska przedstawiła jakie działania ze strony Gminy w ramach przygotowań do imprezy będą podejmowane, a w imieniu Pana Wójta zaapelowała o włączenie się do wspólnej organizacji tego przedsięwzięcia, gdyż naszą intencją jest to, aby obsługą gastronomiczną imprezy zajęły się stowarzyszenia, działające na terenie gminy i rady rodziców poszczególnych szkół. Osoby zainteresowane uczestnictwem wyraziły swoje potrzeby i oczekiwania w tym zakresie, przedstawiły też co ze swej strony mogą zaoferować.

Natomiast w dalszym etapie wiceprezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” Ireneusz Kostka poinformował zebranych o partycypacji przez Stowarzyszenie w kosztach imprezy dotyczącej Przelewickiego Rajdu Nordic Walking na trasie tematycznej parki–drzewa–lasy. Zachęcił wszystkich do współpracy w planowanych spotkaniach w sprawie strategii rozwoju lokalnego na lata 2015-2020. Zachęcił też do aktywnego uczestnictwa w organizowanych w najbliższym czasie imprezach m.in.. 18. kwietnia w IV Biesiadzie „Sąsiadki zza miedzą” w Barlinku i 30 maja w Targach Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych TILia” w Trzcińsku -Zdroju.


Zachodniopomorska Fedreacjia Pozarządowa - zapraszamy na spotkanie


Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące VIII Przelewickich Dni Folwarku

Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu organizacyjnym dotyczącym VIII Przelewickich Dniach Folwarku  - liderów lokalnych,  koła gospodyń wiejskich, osoby zainteresowane prezentacją swoich produktów lokalnych oraz organizacje z terenu naszej gminy, które zechciałyby promować ciekawe przedsięwzięcia i inicjatywy skierowane do różnych grup odbiorców.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej tut. Urzędu w dniu 19 stycznia br. (rozpoczęcie  godz. 9,00).

 Gorąco zachęcam do udziału w spotkaniu!

                                                                                              Wójt Gminy

                                                                                         Mieczysław Mularczyk


Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2015 r.

 • Zarządzenie nr 7/2015 Wójta Gminy Przelewice z dnia 14 stycznia 2015 r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2015 r.

Do pobrania:

1. Zarządzenie

2. Załącznik do zarządzenia

 


RUSZA NABÓR NA DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCE

Stowarzsyszenie "Lider Pojezierza" zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego, tj. gmin Barlinek, Bierzwnik, Boleszkowice, Choszczno, Dębno, Krzęcin, Lipiany, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Pełczyce, Przelewice, Trzcińsko-Zdrój do składania wniosków o dofinansowanie realizacji działań aktywizujących w środowisku lokalnym. Celem programu jest wsparcie działań, które inicjują rozwój zainteresowań mieszkańców i mają charakter edukacyjny. Jest on prowadzony z myślą o stowarzyszeniach, sołectwach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się ciekawiej i lepiej.

Wnioski o dofinansowania działań aktywizacyjnych oraz wszelka dokumentacja związana z realizacją zadań znajduje się w zakładce Działania aktywizujące

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Justyna Mariańska, tel.: 95/ 746 03 60, kom.: 691 466 626.

 


Zaproszenie do udziału w pracach Komisji konkursowej powoływanej do oceny ofert na realizację zadań publicznych w 2015 r.

Wójt Gminy Przelewice informuje, że zgodnie z Zarządzenie nr 132/2014 w dniu 26.11.2014r. został ogłoszony konkurs na realizację zadań publicznych w 2015 r. W związku z tym zaprasza organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach Komisji konkursowej, która zostanie powołana do oceny ofert złożonych w ramach ogłoszonego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Przelewice realizowanych w 2015 roku.

W pracach komisji konkursowej mogą brać udział osoby, które spełniają łącznie następujące kryteria:
•    są obywatelami RP i korzystają z pełni praw publicznych,
•    nie reprezentują organizacji lub podmiotów biorących udział w danym konkursie ofert,

Zgłoszenia osób wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do pracy w komisjach konkursowych, następuje na podstawie złożonego formularza zgłoszenia (w załączeniu).

Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Przelewicach 95 (pok. .Nr 11), 74-210 Przelewice do dnia 31 grudnia 2014r. do godz. 13.00 (środa).

 

UDZIAŁ W KOMISJI KONKURSOWEJ

W skład komisji konkursowej mogą wchodzić, z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczna wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy, którzy nie pozostają wobec wnioskodawców biorących udział w konkursie w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności.

Wójt Gminy Przelewice spośród przesłanych zgłoszeń wyłoni kandydatów na członków Komisji konkursowej. Udział w pracach komisji jest nieodpłatny i za udział w jej posiedzeniu członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży.


Zadania komisji konkursowej są następujące:

 • ocena i opiniowanie ofert z uwzględnieniem kryteriów określonych w treści ogłoszonego konkursu;
 • proponowanie rozdziału środków pomiędzy wybranymi ofertami na podstawie oceny ofert;
 • rekomendowanie zaopiniowanych ofert Wójtowi Gminy Przelewice.

Wszelkich informacji udziela pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych, do którego zadań należą sprawy organizacji pozarządowych – Anna Garzyńska – (pok. Nr C4 tel. 91/3913832, e-mail: promocja@przelewice.pl).

 
W przypadku gdy:

 • żadna z organizacji nie wskaże kandydata, lub
 • wskazane osoby nie wezmą udziału w pracach komisji, lub
 • powołana osoba podlega wyłączeniu na podstawie przepisów ustawy, 

komisja ma prawo działać bez przedstawicieli organizacji pozarządowych.

                                     Wójt Gminy
                              Mieczysław Mularczyk


Warsztaty ceramiki artystycznej w Żukowie

W listopadzie i grudniu br. w Żukowie odbyły się warsztaty ceramiki artystycznej, które prowadzone były przez Natalię Przybyłowicz w ramach projektu pn. „Warsztaty ceramiki artystycznej w Żukowie” ze środków budżetu Gminy Przelewice. Organizatorem warsztatów była Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie.

 

 

Cykl warsztatów obejmował 5 spotkań, podczas których można było poznać podstawowe techniki ceramiki artystycznej, w tym m.in. tworzenie prac artystycznych, lepienie i zdobienie wykonanych obiektów oraz ich wypalanie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegały w miłej atmosferze.

Warsztaty ceramiczne były okazją nie tylko do rozwijania zainteresowań artystycznych,, ale także do ciekawych form spędzania czasu wolnego i integrowania się mieszkańców naszej gminy. Tego typu spotkania pozwalają również   na rozbudzanie potrzeb obcowania ze sztuką.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


Spotkanie opłatkowe w Kole Emerytów w Przelewicach

Święta coraz bliżej. Tradycją stało się, że w tym czasie różne grupy społeczne organizują spotkania. Takie też odbyło się 17 grudnia 2014 r. w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach. W atmosferze świąt Bożego Narodzenia seniorzy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

 

W tym niezwykłym spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk, ksiądz Proboszcz Roman Dutko oraz ksiądz Proboszcz Ryszard Krauze. Po złożeniu życzeń śpiewano znane polskie kolędy. Tego rodzaju spotkania świadczą o tym, że seniorzy przywiązują  dużą wagę do tradycji.

Lucyna Surma

>>fotogaleria

 


Kilometry Dobra - II edycja ogólnopolskiej kampanii charytatywnej


Realizacja zadań publicznych z wykorzystaniem finansowych form współpracy

Gmina Przelewice wraz z Instytutem Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pomerania zorganizowała dla przedstawicieli organizacji pozarządowych darmowe szkolenie pn. „Realizacja zadań publicznych z wykorzystaniem finansowych form współpracy”. Odbyło się dnia 29 listopada  w Ogrodzie Dendrologiczny w Przelewicach.

Prowadzący szkolenie Paweł Szczyrski, ekspert ze strony  Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie,  w przystępny i prosty sposób przedstawił uczestnikom m.in. procedury przyznawania dotacji ze środków budżetu Gminy Przelewice, a także zagadnienia związane z realizacją umowy, sprawozdaniem, kontrolą realizacji zadania publicznego czy dyscypliną finansową.

W trakcie spotkania Anna Garzyńska, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych,  zachęcała przedstawicieli organizacji pozarządowych do uczestnictwa w tego typu spotkaniach, gdyż w dużym stopniu dopomagają one w  rozwijaniu kompetencji i współpracy partnerskiej. Stwarza to szansę na włączenie społeczności lokalnej do aktywnej współpracy w zakresie realizacji zadań publicznych.

W opinii uczestników spotkanie to dla wszystkich było cennym doświadczeniem, dopomogło w lepszym zrozumieniu omawianych zagadnień. Mamy nadzieję, że dopomoże także w udoskonalenia dalszej współpracy pomiędzy Gminą a organizacjami pozarządowymi działającymi na tym terenie.

Szkolenie realizowane było w ramach realizacji projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 

 


Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminiy Przelewice w 2015 r.

Wójt Gminy Przelewice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2015 r.  oraz zaprasza do składania ofert.

Szczegółowe informacje o rodzajach zadań, wysokości środków przeznaczonych na ich realizację oraz inne szczegółowe informacje do pobrania poniżej.

Zarządzenie nr 132/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 26.11.2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w 2015 r.

Załączniki do zarządzenia:

    1. Wzór oferty
    2. Wzór umowy
   3. Zaktualizowany harmonogram
   4. Zaktualizowany kosztorys
   5. Wzór oświadczenia oferenta
   6. Wzór sprawozdania

W związku z ogłoszeniem Konkursu zapraszamy osoby zainteresowane na  spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu

12 grudnia 2014 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu.


Serdecznie zapraszamy!

 


Zaproszenie na darmowe szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Szanowni Państwo,

Gmina Przelewice wraz z Instytutem Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pomerania mają zaszczyt zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych na darmowe szkolenie:

„Realizacja zadań publicznych z wykorzystaniem finansowych form współpracy”

Termin szkolenia: 29 listopada 2014 r., godz. 9:00
Miejsce: Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

Szkolenie realizowane jest w ramach realizacji projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje:

 • bezpłatny udział w szkoleniu;
 • materiały szkoleniowe;
 • catering;
 • zwrot kosztów dojazdu na szkolenie (zgodnie z regulaminem).

Ilość miejsc na szkoleniu ograniczona. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go pocztą elektroniczną (podpisany skan) lub tradycyjną w terminie do 26 listopada 2014 r. do:

 1. Biura Projektu – Al. Wojska Polskiego 164, 71-335 Szczecin || e-mail: biuroprojektu17dp@irr.szczecin.pl  tel. 91/42 11 535 fax. 91/42 25 473

lub

2. Pani Anny Garzyńskiej – UG Przelewice, Przelewice 75, 74-210 Przelewice || e-mail: promocja@przelewice.pl || tel. 91 39 13 832

Jednocześnie w trakcie szkolenia przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli złożyć prowadzącemu szkolenie ankiety dla organizacji pozarządowych na potrzeby budowy bazy NGO’s bądź uzyskać pomoc przy wypełnieniu ww. ankiet. Informacja o budowie bazy organizacji pozarządowych znajduje się tutaj

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST DARMOWY DLA CZŁONKÓW ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH


Szczegółowych informacji o szkoleniu udzielają:
Ewa Borejszo – 91 42 11 535
Elżbieta Król – 91 42 11 535

Załączniki:
Formularz zgłoszeniowy na szkolenie


Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015 - zaproszenie na spotkanie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają wszystkie zainteresowane podmioty na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu w ramach  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015

Spotkania odbędą się:

 • 16 grudnia 2014 r. w Szczecinie w godz. 11:00 – 14.30 w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wałach Chrobrego 4 w Szczecinie
 • 17 grudnia 2014 r. w Koszalinie w godz. 11:00 – 14:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Koszalin, Rynek Staromiejski 6-7 w Koszalinie

Do pobrania:

1. Program

2. Karta zgłoszeniowa

3. Zaproszenie

 


"Budowania zachodniopomorskiej sieci organizacji pozarządowych ZaFOS" - zapraszamy na spotkanie do Przelewic

Szanowni Państwo, w imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie dotyczące „Budowania zachodniopomorskiej sieci organizacji pozarządowych ZaFOS”, które ma za zadanie zrzeszenie organizacji NGO oraz w konsekwencji rozwijanie ich kompetencji poprzez  bezpłatną pomoc prawną  czy merytoryczną.

Termin spotkania 26.11.2014 r. godz. 13.30.

Szczegóły - tutaj

Dodatkowo zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu, które oprócz spraw zasadniczych związanych z organizacją ZaFOS będzie okazją do zapoznania się z bogatą ofertą Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, jako ośrodka rekreacji, wypoczynku oraz miejsca spotkań, konferencji, seminariów. Działające przy Ogrodzie Stowarzyszenie AGENDA 21 oferuje również ciekawą współpracę dla innych organizacji NGO, które zechcą uczestniczyć w spotkaniach.

Zapraszamy tym bardziej, że jest to świetna okazja do zwiedzenia w tym dniu oranżerii i Ogrodu Dendrologicznego oraz odbudowanego w 2006 roku pałacu.

Udział w spotkanie jest bezpłatny. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciastek.

 

Osoba do kontaktu:

Maria Jolanta Syczewska

Ambasador Sieci Powiatu Pyrzyckiego
Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego

GSM +48 512 196 101
www.ogrodprzelewice.pl

 

 


Zapraszamy na warsztaty ceramiki artystycznej

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie zaprasza na warsztaty ceramiki artystycznej, które prowadzone będą w salce katechetycznej. Podczas zajęć można będzie poznać podstawowe techniki ceramiki  artystycznej, w tym m.in. lepienie i zdobienie wykonanych obiektów.

Cykl warsztatów obejmuje 5 spotkań trzygodzinnych

 

Terminy pierwszego  spotkania:

21. listopada 2014  r.
(rozpoczęcie godz. 16.00)


Zajęcia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych twórczym spędzaniem wolnego czasu z terenu gminy Przelewice!


Ilość uczestników – max. 12 osób /decyduje kolejność zgłoszeń


Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 533481606 (Natalia Przybyłowicz).

W trakcie spotkania dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy, liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty dofinansowane ze środków budżetu Gminy Przelewice

 


Zapraszamy na spotkanie dotyczące powoływania na poziomie powiatu Rady Działalności Pożytku Publicznego

Szanowni Państwo,

Pracownia Pozarządowa w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim serdecznie zaprasza chętne organizacje pozarządowe z terenu naszej gminy na wstępne spotkanie robocze dotyczące rozpoczęcia procesu powołania Rady Działalności Pożytku Publicznego na terenie Powiatu Pyrzyckiego. Spotkanie odbędzie się dn. 25.11.2014 (wtorek) na godz. 18.00 w sali konferencyjnej nr 12 Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4. Spotkanie poświęcone będzie dyskusji na temat celów i funkcji RDPP oraz wspólnej debacie dotyczącej utworzenia jej przy Starostwie w Pyrzycach.

W ramach realizowanego przez Pracownie Pozarządową projektu partnerskiego „Rady Pożytku do STANDARDowego użytku” jest możliwe wspiarcie w procesie powoływania Rady  (przygotowanie wniosku organizacji o powołanie RDPP do władz powiatu, wsparcie szkoleniowe z zakresie opracowania strategii dla Rady, doradztwo prawne w celu przygotowania projektów aktów prawnych - uchwały i regulaminu w sprawie trybu powołania członków oraz organizacji i trybu pracy RDPP, wsparcie podczas  organizacji wyborów organizacji pozarządowych do Rady oraz kolejne etapy, aż do pierwszego posiedzenia włącznie).

Bardzo prosimy chętnych  do uczestnictwa w spotkaniu o potwierdzenie mailowo (na adres paulina.kelm@pracowniap.org.pl).


Wybory przedstawicieli NGO do Komitetu Monitorującego RPO WZ - zgłaszanie kandydatów

Zachodniopomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo >> tutaj

 


Budowa bazy organizacji pozarządowych z terenu gminy Przelewice

Szanowni Państwo,

Gmina Przelewice jest uczestnikiem projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jednym z zadań realizowanych w ramach ww. projektu jest budowa aktualnej bazy organizacji pozarządowych z terenu gminy. W związku z tym w imieniu Urzędu Gminy oraz Instytutu Rozwoju Regionalnego (lider projektu) zwracamy się z prośbą do przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych zainteresowanych umieszczeniem profilu organizacji w budowanej bazie o wypełnienie ankiety dla organizacji pozarządowej, którą pobrać można na stronie: http://www.przelewice.pl/strony/menu/35.dhtml

Wypełnioną ankietę proszę w terminie do 30 listopada 2014 r.

 • dostarczyć osobiście w Referacie Organizacyjno-Społecznym (pok. C4) Urzędu Gminy w Przelewicach;
 • wysłać pocztą tradycyjną na adres UG Przelewice, 74-210 Przelewice 75;
 • wysłać pocztą elektroniczną na adres: promocja@przelewice.pl.

Bądź przekazać ankietę ekspertowi IRR prowadzącemu szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, którego termin i miejsce zostanie wskazane w terminie późniejszym.

Do ankiety proszę załączyć kserokopię bądź skan statutu organizacji lub przesłać go w formie elektronicznej na wskazany powyżej adres e-mail.

W razie pytań proszę o kontakt z pracownikami Instytutu Rozwoju Regionalnego tel. 91 42 11 535; e-mail: biuroprojektu17dp@irr.szczecin.pl bądź pracownikiem Urzędu Gminy Przelewice – Anną Garzyńską,  który następnie przekaże Państwa pytania pracownikom IRR.

Bezpośrednio na Państwa pytania będzie również mógł odpowiedzieć ekspert IRR prowadzący szkolenie dla przedstawicieli org. pozarządowych, którego termin i miejsce zostanie wskazane w terminie późniejszym.

 

Wójt Gminy

      mgr Marek Kibała

 


W Przelewicach powstało nowe Stowarzyszenie "BO JAK NIE MY TO KTO?"

28 października 2014 r. odbyło się w Przelewicach spotkanie założycielskie nowego Stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto?”, w którym uczestniczą 22 osoby. W skład zarządu wchodzą: Grażyna Niedziela – prezes, Wioletta Kustosz – wiceprezes, Wanda Reszkowska – skarbnik.

Głównym celem Stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia lokalnej społeczności, inspirowanie różnych form działalności mieszkańców, popieranie inicjatyw w zakresie rozwoju gospodarczego, łącznie z pozyskiwaniem środków finansowych z dostępnych funduszy pomocowych (w tym unijnych), integrowanie środowiska poprzez włącznie się w organizację imprez kulturalno-wypoczynkowych, wspieranie osób w trudnej sytuacji.

Jesteśmy na etapie rejestracji Stowarzyszenia, dokumenty zostały złożone w sądzie i czekamy na uzyskanie numeru KRS. W międzyczasie ustalamy plan działania i pracujemy nad organizacją „Andrzejek” i „Mikołajek”.

Jesteśmy otwarci na wstąpienie w nasze szeregi chętnych osób, by wspólnie włączyć się w rozwój naszej miejscowości i stworzyć lepsze warunki życia każdego z mieszkańców – BO JAK NIE MY TO KTO?!!!

                                                                                               Prezes Zarząd

                                                                                              Grażyna Niedziela  


Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. "Warsztaty ceramiki artystycznej w Żukowie"

Wójt Gminy Przelewice uprzejmie informuje, że Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Żukowie, z siedzibą w  Żukowie nr 36, 73-115 Dolice złożyła ofertę na realizację zadania publicznego pn. "Warsztaty ceramiki artystycznej w Żukowie”  w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1118).

Uznając celowość realizacji zadania publicznego przez w/w podmiot, na podstawie art. 19a ustawy zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Przelewice,  na tablicach informacyjnych Gminy Przelewice oraz na portalu internetowym www.przelewice.pl.

Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia 14 listopada  2014 r. osobiście w formie pisemnej w sekretariacie Urzędu Gminy Przelewice pokoju nr 17 lub drogą elektroniczną na adres: gmina@przelewice.pl  na załączonym formularzu (skan z podpisem).

Przelewice, dnia 04.11.2014 r.                                                                      

                                                                           Wójt Gminy

                                                                      mgr Marek Kibała

Do pobrania:

1. Oferta Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Żukowie


Informacja o wynikach konsultacji

w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2014”.

 

Informuję, że w dniach od 02 do 17 października 2014 r. odbyły się konsultacje społeczne nad projektem uchwały Rady Gminy Przelewice w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2014”.

Podczas w/w konsultacji nie wniesiono uwag ani wniosków, wobec powyższego projektu programu skierowano pod obrady Rady Gminy Przelewice, celem podjęcia stosownej uchwały.

Konsultacje społeczne przeprowadzono zgodnie z procedurą przewidzianą w uchwale Nr XXXIV/313/2010 Rady Gminy w Przelewicach z dnia 28 września 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Przelewice; dnia 20.10.2014 r.

   Wójt Gminy
mgr Marek Kibała


Konsultacje projektu rozporządzenia w sprawie wzoru oferty ....

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konsultacje projektu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania. Termin na zgłaszanie uwag mija 17 listopada br.

Szczegóły pod linkiem:

http://www.pozytek.gov.plKonsultacje,projektu,rozporzadzenia,Ministra,Pracy,i,Polityki,Spolecznej,

w,sprawie,wzoru,oferty,i,ramowego,wzoru,wzoru,umowy,dotyczacych,realizacji,zadania,publicznego,

oraz,wzoru,sprawozdania,z,wykonania,tego,zadania,3611.html


W Gminie Przelewice powstało nowe Stowarzyszenie "Pomagam - Bo Chcę"

16 września 2014 r.  odbyło się spotkanie założycielskie kolejnego stowarzyszenia w naszej gminie. Tworzą je osoby chcące pracować na rzecz społeczności lokalnej. W skład Stowarzyszenia "Pomagam – Bo Chcę" weszło 15 osób, a zarządu: Beata Kowalewska - prezes, Sylwia Ostrowska - wiceprezes i Andrzej Kucharski - skarbnik.

W ramach swej działalności Stowarzyszenie będzie podejmowało inicjatywy na rzecz poprawy warunków życia lokalnej społeczności poprzez niesienie pomocy przede wszystkim rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, w tym rodzinom dysfunkcyjnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym, wyrównywaniu szans tych rodzin i osób, przy szczególnym uwzględnieniu dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz osób w podeszłym wieku.

Procedury związane z rejestracją Stowarzyszenia powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy - zapewnia prezes Beata Kowalewska. Dokumenty, które złożyliśmy w sądzie rejestracyjnym są podstawą do uzyskania numeru  KRS dzięki któremu będziemy mogli pozyskiwać fundusze na realizację celów stowarzyszenia.

Anna Garzyńska

 


Warsztaty rękodzielnicze - Jesienne wianki i stroiki

09.10 2014. To już drugie spotkanie grupy emerytek z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Przelewicach  w ramach projektu działań aktywizujących w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza”.

Tym razem panie wykonywały 2 stroiki. Jeden z żywych kwiatów na mokrej gąbce, a drugi z zasuszonych kwiatów i ziół na suchej gąbce. Piękne kompozycje umieszczone zostały w wiklinowych koszyczkach i kolorowych doniczkach. Radość i satysfakcja z wykonanych prac były wielkie. Panie uwierzyły w swoje zdolności artystyczne.

Lucyna Surma

>>fotogaleria


Ogłoszenie o planowanym rozpoczęciu konsultacji społecznych

Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 94/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 26 września 2014 r.

            Na podstawie § 5 Zarządzenia nr 94/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 26 września 2014 r. w sprawie podjęcia konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w przedmiocie projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2015”

z a p r a s z a m

wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione
w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,

do wzięcia udziału w konsultacjach

PROJEKTU „PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY PRZELEWICE  Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI OKREŚLONYMI W ART. 3 UST. 3 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIACIE NA ROK 2015”

 

Konsultacje trwają od 2 października 2014 r., a zakończenie ustalam na dzień  17 października 2014 r.

 

Treść projektu Programu i formularz do zgłaszania opinii i propozycji, znajdują się na stronie www.bip.przelewice.pl oraz są dostępne bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy w Przelewicach w pok. nr C 4.

Wypełnione formularze konsultacji projektu programu współpracy na 2015 r. należy przesłać w nieprzekraczającym  terminie do 17 października 2014 r. do godz. 14:00 na:

 • adres poczty elektronicznej promocja@przelewice.pl,
 • numer faksu 91/5643 050,
 • adres siedziby Urzędu Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75 lub
 • złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75 (sekretariat – pok. nr 11).

 

Wójt Gminy Przelewice

               mgr Marek Kibała

 Do pobrania:

 1. Zarządzenie nr 94/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 26.09.2014 r.

 

"To dla mnie ważne" - ogłoszenie II edycji konkursu grantowego

 

Fundacja Aviva ogłosiła II edycję konkursu grantowego "To dla mnie ważne", w ramach którego wsparcie mogą otrzymać inicjatywy społeczne. Konkurs to szansa na realizację pomysłów aktywnych osób, które chcą ułatwić życie dzieci i ich rodziców ze swojej okolicy.

Od 15 września mogą oni zgłosić wniosek i starać się o realizację swojego pomysłu. Szansę ma zarówno projekt zgłoszony w pojedynkę, z sąsiadami, w ramach organizacji pozarządowej, a także w imieniu jednostki samorządowej (np. przedszkola lub szkoły).

 Więcej szczegółów na stroniehttp://todlamniewazne.pl/zasady.html
 

Jesienne wianki i stroiki

25 września 2014 roku w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach grupa emerytek z tutejszego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów rozpoczęła realizację projektu, w ramach którego będzie się uczyć wykonywać wianki i stroiki na różne okazje.

Na pierwszym spotkaniu panie wykonały po 2 wianki na różnych podkładach (z gałązek wierzby i brzozy oraz ze słomy). Wianki były bogato zdobione materiałami z ogródków i pól. Wśród ozdób znalazły się kasztany, żołędzie, buczyna, kolorowe liście, mech, zasuszone kwiaty oraz gałązki jedliny. Zajęcia prowadziła pani Magdalena Soska, która pokazała różne techniki wykonywania wianków oraz służyła radą i pomocą. Niektóre panie początkowo obawiały się, że nie sprostają postawionym im zadaniom. Nie wierzyły w swoje możliwości. Szybko okazało się, że dawały sobie doskonale radę. Były  z siebie bardzo dumne i cieszyły się ze swoich wianków. Uczestniczki warsztatów bowiem zabierały swoje prace do domu, aby pochwalić się swoim bliskim, jakie są zdolne.

Projekt realizowany jest w ramach działań aktywizujących w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza”. W zajęciach uczestniczyła też pani Sylwia Kotkowska –Rzeppa ze Stowarzyszenia, która przekazała informację na temat działalności LGD oraz wykonała ładny jesienny wianek.

 Lucyna Surma

>>fotogaleria

 


Wędrują i SKO promują

20-go września 2014 r. odbył się VII Złaz Ziemi Przelewickiej, zorganizowany przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” i realizowany w ramach dotacji z budżetu Gminy Przelewice.

Celem imprezy był aktywny wypoczynek, obserwacja przyrody i integracja z uczestnikami rajdu. Członkowie SKO działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Żukowie wyruszyli ok. godz. 9:30 z krzyżówki do miejscowości Kluki. Szli czerwonym szlakiem,  który prowadził przez piękne zakątki Gminy Przelewice. Do miejsca zbiórki – Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach - dotarli ok. godz. 11:30. Dzieci uczestniczyły w konkursach: sportowym, plastycznym, wiedzy, na najciekawsze zdjęcie grupy (wykonane na trasie) oraz śpiewały piosenkę o pracy rolników. Ponadto uczniowie podczas marszu promowali Szkolną Kasę Oszczędności.

W gminie Przelewice są jeszcze szkoły podstawowe, w których uczniowie mogliby w nowoczesny sposób oszczędzać. Podczas spotkania na Złazie nadarzyła się okazja, by zachęcić kolegów i koleżanki z dwóch szkół do wstąpienia w szeregi SKO. Członkowie SKO w Żukowie przekazali opiekunom grup ze szkól podstawowych materiały promujące nowoczesne SKO. Teczki SKO zawierały poradniki dla rodziców, poradniki Brawo Bank, broszurę „Przygody Kuby pieniążka i żyrafy Lokatki”, Kolorowankę Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki oraz ulotki zachęcające do założenia SKO Konta dla Ucznia.

Szkolne Kasy Oszczędności to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce program edukacji finansowej. Obecnie SKO to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów. W skład oferty SKO wchodzi: bezpieczny, atrakcyjny graficznie, zrozumiały dla dzieci serwis bankowości internetowej, atrakcyjnie oprocentowane rachunki dla uczniów w wieku od 6 do 13 lat, szkół, rad rodziców. Edukację finansową warto rozpocząć jak najwcześniej. Dzieci powinny w miarę szybko zrozumieć jaka jest rola pieniędzy i jak nimi rozsądnie gospodarować. SKO Konto dla Ucznia pozwala najmłodszym  uczyć się oszczędzania poprzez zabawę. Dzieci mogą podglądać stan swoich środków pieniężnych, historię oszczędzania, planować wydatki. Najaktywniejsi zakładają skarbonki i zdobywają odznaki. Za prowadzenie kont bank PKO BP nie pobiera opłat, a gromadzone tam środki pieniężne są wysoko oprocentowane – 4,5% (do 2500 zł).  SKO Konto dla Ucznia udostępnione jest w serwisie internetowym SKO  www.sko.pkobp.pl dzieciom - członkom SKO.

Teresa Kaczmarek

>>fotogaleria

 


Bezpłatne doradztwo dla organizacji pozarządowych i samorządu

W imieniu Pracowni Pozarządowej w Koszalinie zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz administracji do korzystania z możliwość uczestnictwa w doradztwie, którego celem jest budowanie oraz rozwijanie współpracy pomiędzy organizacjami a lokalnym samorządem.

Tematyka doradztwa jest bardzo szeroka – obejmuje cały zakres „Modelu współpracy” i jego płaszczyzn, tj.

 1. Tworzenie polityk publicznych począwszy od diagnozy, poprzez tworzenie aktów prawnych, konsultacje aż po realizację, a wreszcie ewaluację i ocenę;
 2. Realizacja zadań publicznych poprzez różne możliwe formy – finansowe i niefinansowe.
 3. Wzmocnienie systemu wspierania inicjatyw obywatelskich i pozarządowych oraz integracji III sektora.


Doradztwo świadczone będzie na różne sposoby:
1. Telefonicznie.
2. Mailowo.
3. Osobiście w siedzibie Pracowni Pozarządowej lub w siedzibie osoby zainteresowanej.

Więcej informacji na ten temat na stronie:http://www.pracowniap.org.pl/index.php?dzial=1&id=649

Doradztwem zajmuje się Renata Kochanowska (tel. 094 340 35 23 lub 505 364 192
e-mail: renata.kochanowska@pracowniap.org.pl)
 

Doradztwo świadczone jest w ramach projektu: "Współpraca z III sektorem - standardem zachodniopomorskich samorządów"
 

                                               

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

 


 

Zaproszenie na warsztaty ceramiki artystycznej dla mieszkańców wsi Żuków i Karsko

Zapraszamy na warsztaty ceramiki artystycznej, które prowadzone będą w pomieszczeniu pracowni w Żukowie. Podczas zajęć będzie można poznać  m.in. podstawowe techniki ceramiki artystycznej, w tym lepienie i zdobienie wykonanych obiektów.

Cykl warsztatów obejmuje 5 spotkań dwugodzinnych

Zajęcia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych twórczym spędzaniem wolnego czasu!!!

Ilość uczestników – max. 10 osób /decyduje kolejność zgłoszeń

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 533-481-606 (Natalia Przybyłowicz).
 

Projekt realizowany jest w ramach działań aktywizujących w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „LIDER POJEZIERZA”

 

 


Zaproszenie na warsztaty rękodzieła artystycznego

 

 

 


Zaproszenie na spotkanie

W imieniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i Pracowni Pozarządowej serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone współpracy organizacji pozarządowych i samorządu oraz zasiadania ich przedstawicieli we wspólnych ciałach dialogu na terenie powiatu pyrzyckiego.

Na spotkanie organizatorzy zapraszają przedstawicieli administracji (pracowników gmin i starostwa oraz radnych tych jednostek), a także członków lokalnych organizacji pozarządowych. Jak pokazują badania organizacje pozarządowe nie wykorzystują wszystkich możliwych form współpracy z administracją. Również w niewielkim zakresie współpracują pomiędzy sobą.

Podczas spotkania wspólnie będzie okazja do zastanowienia się, co można zmienić, by poprawić funkcjonowanie organizacji i ich współpracę z samorządem. W ramach realizowanego projektu będzie też o korzyściach, jakie płyną z integracji, funkcjonowania wspólnych zespołów, rad działalności pożytku publicznego.

Spotkanie odbędzie się 16 września 2014 r. w godz. 14.00-17.00 w sali konferencyjnej przy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez specjalistę ds. organizacji pozarządowych.   
Dla każdego uczestnika organizatorzy zapewniają darmowy poczęstunek i materiały.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W celu zgłoszenia należy przesłać formularz zgłoszeniowy - do pobrania tutaj  e-mailem (na adres: paulina.kelm@pracowniap.org.pl) lub faxem (94 340-35-23). Na zgłoszenia organizatorzy czekają do dnia 12.09.2014 r. włącznie.

Osoba do kontaktu:

Paulina Kelm
e-mail: paulina.kelm@pracowniap.org.pl
Pracownia Pozarządowa
dawniej Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych

 


KONKURS NA PROJEKTY TEMATYCZNE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania wniosków w III edycji konkursu na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. Internetowy System Wniosków będzie otwarty od 1 września do 15 października 2014 do godziny 12.00. Podręcznik i zaktualizowane wzory dokumentów można pobrać ze strony www.ngofund.org.pl

Projekty można realizować w jednym z 5 obszarów tematycznych: partycypacja publiczna, kontrola obywatelska, zwalczanie dyskryminacji, przeciwdziałanie wykluczeniu, dzieci i młodzież. Tak jak w poprzednich edycjach, wysokość dotacji dla projektów realizowanych samodzielnie wynosi od 50 tys. do 250 tys. zł, a przy wnioskach o dofinansowanie projektów partnerskich organizacje mogą się starać nawet o 350 tys. zł.

Więcej informacji na stronie: http://www.ngofund.org.pl/projekty-tematyczne/

 

 

 

"Równi na rynku pracy" - rekrutacja do projektu trwa do 9 września

Zachęcamy do udziału w projekcie, który będzie realizowany na terenie województwa zachodniopomorskiego i stanowi doskonały start na rynku pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Jeżeli jesteś:

 • w wieku 18-24 lata,
 • osobą niepracującą/nieaktywną zawodowo, niekształcącą się i nieszkolącą się,
 • nie posiadasz w ogóle lub posiadasz niskie kwalifikacje zawodowe,
 • mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego

Przeprowadzimy dla Ciebie m.in. niżej wymienione zajęcia, które pomogą zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Proponowane formy wsparcia dla uczestników projektu:

 • poradnictwo zawodowe (zajęcia z doradztwa zawodowego w formie indywidualnej i  grupowej),
 • nauka aktywnego poszukiwania pracy (zajęcia aktywizacyjne, warsztaty z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, konsultacje indywidualne, dostęp do informacji i elektronicznych baz danych służących uzyskaniu umiejętności poszukiwania pracy i inne),
 • kursy: komputerowe o standardzie ECDL lub równoważnym, językowe, prawa jazdy kat B
 • szkolenia zawodowe, płatne staże zawodowe u pracodawców przez okres 6 miesięcy.

Wszyscy uczestnicy otrzymają: ciepły posiłek w dniu zajęć, zwrot kosztów dojazdu na/z zajęć projektowych, materiały edukacyjne, zostaną ubezpieczeni od NNW.

Osoby do kontaktu:
Magdalena Maj, Andżelika Płatwa-Wojciechowska
      telefon 95 7463-543 wew.445
      email: mbp.barlinek@ohp.pl

 


Strategia Rozwoju Gminy Przelewice na lata 2015-2025 - zaproszenie na debatę

 

Mieszkańcy Gminy Przelewice

Zapraszam Państwa na spotkanie w dniu 22 sierpnia 2014 r., które odbędzie się o godzinie 17:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach i dotyczyć będzie opracowania Strategii Rozwoju Gminy Przelewice na lata 2015-2025.

Naszym zamierzeniem jest pozyskanie jak najszerszej informacji zwrotnej od całej społeczności lokalnej z terenu gminy odnośnie strategicznych zagadnień dotyczących przyszłości naszej Gminy.  Chcemy,  aby  Strategia zawierała również przemyślenia, sugestie i propozycje od mieszkańców, którzy dostrzegają rzeczywiste bolączki i nowe perspektywy, szanse i zagrożenia, mocne i słabe strony naszej Gminy. Każdy głos w dyskusji jest i będzie dla nas bardzo cenny.

Przyjdź i wyraź swoje zdanie na temat strategicznej wizji rozwoju Gminy Przelewice na lata 2015-2025.

Ważne jest, aby Strategia Rozwoju Gminy odzwierciedlała rzeczywistą sytuację w naszej Gminie oraz jej najważniejsze potrzeby. Dlatego jeszcze raz proszę o aktywne uczestnictwo w konsultacjach społecznych w piątek 22 sierpnia o godzinie 17-tej  w sali GCK w Przelewicach.

 

Przelewice; dnia 11.08.2014 r.                                               Z wyrazami szacunku,

                            Wójt Gminy

mgr Marek Kibała

 


SPOTKANIE ZACHODNIOPOMORSKICH NGO W SPRAWIE PROGRAMU WSPÓŁPRACY WOJEWÓDZTWA Z NGO NA 2015 ROK

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego (Wydział Współpracy Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego) zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie województwa na spotkanie dla NGO dotyczące rocznego „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015”.

Spotkanie odbędzie się 28 sierpnia br. o godz. 11.00 w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (gościnnie) przy Wałach Chrobrego 4 w Szczecinie.

Szczegółowa informacja na stronie internetowej: http://www.wzp.pl/wws/organizacje_pozarzadowe/program_wspolpracy_z_ngo.htm

 


Aktualizacja Strategii Rozwoju Gminy Przelewice na lata 2015 - 2025 - weź udział w badaniu ankietowym

Szanowni Państwo,
przystąpiliśmy do prac związanych z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Przelewice na lata 2015-2025, dokumentu mającego określić kierunek rozwoju naszej Gminy na najbliższe lata oraz priorytety samorządu w działaniach na rzecz zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Aby Strategia Rozwoju odzwierciedlała  rzeczywistą  sytuację  w  Gminie oraz jej najważniejsze potrzeby zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Zebrane w ten sposób dane pozwolą nam uwzględnić Państwa sugestie.
                              

    Wójt Gminy

mgr Marek Kibała                                                                                        

Na Państwa propozycje oczekujemy do dnia 14 sierpnia 2014 roku. Można je składać osobiście w sekretariacie Urzędu (pokój nr 11), listownie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75 lub elektronicznie na adres: gmina@przelewice.pl

Formularz ankietowy do pobrania

Dziękujemy za czas i wysiłek poświęcony na wypełnienie ankiety. Państwa udział w badaniach ankietowych wniesie cenny wkład w budowę Strategii Rozwoju Gminy Przelewice na lata 2015-2025.

 

 

Mikrodotacje - Małe Inicjatywy Lokalne

W ramach realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego projektu pn. „Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne”  powstała strona internetowa www.mikrodotacje-mil.karrsa.pl, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące przygotowywanego wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych, grup samopomocowych oraz grup nieformalnych.

Już w sierpniu planowany jest pierwszy nabór wniosków.

 
Personel Projektu „MIKRODOTACJE- Małe Inicjatywy Lokalne”:

 • Magdalena Jankowska tel. 537 007 336 – Kierownik Projektu
 • Magdalena Duszczyk tel. 798 227 324 – Asystent Kierownika Projektu

 


II spotkanie integracyjne dzieci za nami

19 lipca w piękną, słoneczną sobotę ponad 60. dzieci z terenu gminy Przelewice po raz kolejny uczestniczyło w spotkaniu integracyjnym w Rosinach. Dzieci zaopatrzone w dobre humory z przyjemnością skorzystały z atrakcji, jakie były dla nich przygotowane. Spotkanie otworzył ks. Proboszcz Ryszard Krauze, który przywitał zebranych w imieniu organizatorów, a następnie wójt Marek Kibała witając dzieci życzył wszystkim udanego spotkania, dobrej zabawy i wielu wspaniałych wrażeń.

Na początku dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawych informacji st. chor. sztab. Jacka Schmidta, żołnierza choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej 12 Brygady Zmechanizowanej im. Gen. Broni Józefa Hallera w Szczecinie. Pan Jacek jest uczestnikiem misji wojskowych, honorowym krwiodawcą – oddał 135 litrów krwi i osocza, działaczem społecznym – organizatorem m.in. Akcji Korek polegającej na zbiórce przez żołnierzy XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie ponad półtorej tony nakrętek. Nakrętki zostały przewiezione do Opola i przekazane rodzicom Mikołaja Janeczko – trzyletniego chłopca, który od urodzenia nie posiada kończyn górnych i dolnych. Środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek zostały przeznaczone na zakup protez dla Mikołaja. Pan Jacek opowiadał również o swoich wrażeniach z udziału w maratonach, a szczególną uwagę zwrócił na udział w 50–tym maratonie, który zaliczył w pełnym umundurowaniu i z 10-kilogramowym oporządzeniem na plecach. Miłym gestem ze strony Pana Jacka było rozdanie wszystkim dzieciom drobnych upominków i pysznych czekolad, wszystkim dzieciom drobnych upominków i pysznych czekolad, a tym którzy wykazali się wiedzą wojskową czapek przywiezionych z misji w Afganistanie.

Kolejną atrakcją przygotowaną dla dzieci było spotkanie z saperami z J.W.5889 II Batalionu Saperów w Stargardzie Szczecińskim. Dowódca patrolu przedstawił makiety niewypałów i niewybuchów z okresu II Wojny Światowej. Zapoznał jak należy zachować się w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch lub niewypał i kogo należy w takiej sytuacji pierwszego powiadomić. Poinformował o bezwzględnym zakazie zbliżania się do znaleziska i jego dotykaniu. Przedstawił prezentację ukazującą co może grozić za nieprzestrzeganie tych podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obrażenia odniesione przez ignorantów skutkują bardzo poważnymi konsekwencjami i kalectwem na całe życie. Zaprezentowany również został profesjonalny sprzęt, którym dysponują tylko wyspecjalizowane patrole rozminowania do podejmowania tego rodzaju znalezisk.

Ponadto ratownik medyczny – żołnierz choszczeńskiego dywizjonu przekazał dzieciom instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W spotkaniu z dziećmi  uczestniczyli również Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach sierż. Marcelina Pałaszewska i st. sierż. Rafał Ragin, nasz dzielnicowy. Przypominali najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą i w ruchu drogowym. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się policyjny radiowóz, który można było obejrzeć od środka. Dzieci mogły też zobaczyć sprzęt policyjny i poznać bliżej pracę mundurowych. Podczas spotkania rozdawane były opaski, przekazane w ramach programu „Bezpiecznie podczas wakacji” przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie. na których można zapisać adres dziecka i numer telefonu.

W trakcie sobotniego przedpołudnia wiele atrakcji dostarczyli również nasi niezawodni strażacy z drużyny strażackiej OSP Przelewice pod kierownictwem druha Henryka Nawoja. Strażacy zapoznali dzieci ze sprzętem w wozach strażackich, zorganizowali dla dzieci różne konkurencje sprawnościowe, a dobra zabawa i pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Konkurencje sprawnościowe miały na celu promowanie aktywności fizycznej oraz integrację dzieci z terenu gminy.

Pod fachowym okiem miłośniczki kulinariów p. Justyny Osipowicz dzieci piekły pyszne babeczki, którymi później z wielkim apetytem zajadały się. Mali artyści wykonali także prace artystyczne, na których uwiecznili uczestników spotkania i zebrali ich autografy.
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom spotkania poczęstunek. Można było posilić się m.in. swojskim ciastem przygotowanym przez panie: N. Domagalską i S. Ostrowską, pysznymi potrawami z grilla przygotowanymi przez panie: A. Nowak, M. Piotrowską i M. Porawską oraz smacznymi lodami, owocami i słodkościami.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się swoim zaangażowaniem i bezinteresownym wkładem pracy w realizację naszego projektu: żołnierzom, policjantom, strażakom, którzy swoją obecnością sprawili, że dzieci z terenu naszej gminy spędziły niezapomniany dzień. Dziękujemy także tym, którzy zechcieli pozostać anonimowi oraz naszej zawsze wiernej sponsorce p. Edydzie Gajewskiej i niezastąpionemu fotoreporterowi Dominkowi Szalaty.

Organizatorem imprezy była Parafia Rzymskokatolicka w Rosinach i zaangażowani w bezinteresowną pomoc wolontariusze, którzy wiele serca włożyli w to, aby impreza ta wyszła jak najlepiej: Beata Kowalewska, Alicja Nowak i Sylwia Ostrowska.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania dotyczącego wspieranie działań w zakresie kształtowania aktywności społecznej i umiejętności spędzania czasu wolnego pn. „Będzie się działo – Będzie zabawa”, finansowanego z budżetu Gminy Przelewice.

Beata Kowalewska

>>fotogaleria - Dominik Szalaty

 

 

Model BINGO - jak zarządzać organizacją pozarządową?

 

Z myślą o rozwoju działalności organizacji pozarządowych Centrum PISOP zachęca do zapoznania się z Modelem BINGO "Organizacja 2.0. Jak zarządzać organizacją pozarządową z działalnością gospodarczą?"

Stowarzyszenie poprzez swoją działalność przygotowuje m.in. jednostki samorządu terytorialnego do efektywnej współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami, zachęca do inicjowania działań mających na celu rozwiązywanie lokalnych problemów.

Podajemy Państwu link do stroniy skąd organizacje mogą pobierać publikację poświęconą Modelowi BINGO "Organizacja 2.0. Jak zarządzać organizacją pozarządową z działalnością gospodarczą?":

http://pisop.org.pl/inne

 


Konsultacje projektu zmian ustawy Prawo o stowarzyszeniach

Kancelaria Prezydenta RP rozpoczęła konsultacje do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Głównym celem konsultacji jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy zaproponowane zmiany odpowiadają na dotychczas zgłaszane przez środowisko organizacji pozarządowych postulaty. Konsultacje trwają do 10 sierpnia 2014.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie: https://mamzdanie.org.pl/web/guest/konsultacje/-/message_boards/message/38335

 


Zapraszamy na spotkanie dotyczące Kontraktu Samorządowego

 

UWAGA: ważna informacja dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

Szanowni Państwo,
zbliża się kolejne rozdanie środków z budżetu Unii Europejskiej. Nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020, to nowe środki  finansowe również dla  przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych.

W naszym województwie środki unijne będą skierowane na realizację m.in.  projektów wpisujących się w dokumenty strategiczne opracowane dla obszarów skupiających co najmniej 3 gminy. Samorządy zrzeszone w Lokalnej Grupie Działania  „Lider Pojezierza” postanowiły przygotować taką strategię.  Po jej opracowaniu zostanie zawarta z Marszałkiem Województwa umowa zwana Kontraktem Samorządowym. Wskazywać ona będzie projekty, które będą premiowane przy podziale środków unijnych. Wpisanie Państwa zamierzeń do strategii  zwiększy więc szanse na uzyskanie dotacji.

Zachęcamy Państwa do udziału w pracach nad strategią, poprzez przygotowanie propozycji projektów rozwojowych, mogących w znacznym stopniu oddziaływać na rozwój naszego regionu. Propozycje projektów mogą dotyczyć zarówno działań inwestycyjnych, jak również tzw. działań „miękkich” – szkoleniowo-doradczych. Projekty powinny być ukierunkowane na rozwój regionu poprzez wzmocnienie gospodarki i rynku pracy, czy też wsparcie kapitału społecznego oraz przyczyniać się do zwiększenia spójności społecznej, jak również infrastrukturalnej.

Propozycje projektów,  proszę przekazywać do dnia 14.03.2014 r.  drogą elektroniczną na adres: gmina@przelewice.pl  na  Formularzu - do pobrania


 

W dniu 13.03.2014 r. odbędzie się spotkanie konsultacyjne w  Barlineckim Ośrodku Kultury, Barlinek  ul. Podwale 9 - godz. 11.00 -13.00, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy!

Osoba do kontaktu:

 • Janusz Mickiewicz  tel. 95/7465566, e-mail: fundusze@barlinek.pl
 • Anna Garzyńska tel. 91/3913832, e-mail: promocja@przelewice.pl

 


PRZEKAŻ 1% PODATKU NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO DZIAŁAJĄCYCH NA TERENIE I NA RZECZ WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

W imieniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zachęcam Państwa do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego, działających na terenie i na rzecz naszego województwa.

W naszym regionie stale rośnie liczba organizacji pożytku publicznego - w tym roku w wykazie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zarejestrowanych jest 249 zachodniopomorskich organizacji pożytku publicznego. Ich wykaz można pobrać w linku zamieszczonym poniżej. Sami mogą Państwo zdecydować, na jaki cel przekazane zostaną Państwa pieniądze i jakie działania zechcą Państwo wesprzeć.

W akcji przekazywania 1% podatku liczy się każda złotówka, każdy grosz! Ważne jest, aby pieniądze z naszych podatków trafiły do organizacji, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, czyli nas wszystkich. 1% podatku to bardzo istotne źródło dochodu organizacji pożytku publicznego, dlatego przekazując swój podatek dokonajcie Państwo jak najlepszego wyboru i pozostawcie go jak najbliżej naszych regionalnych potrzeb.

Marszałek Wojeówdztwa Zachodnipomorskiego
Olgierd Geblewicz

 

Wykaz organizacji pożytku publicznego  - do pobrania


"Równać Szanse 2014" - Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach programu "Równać Szanse 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.


Szczegóły na stronie http://www.rownacszanse.pl/aktualnosci/aktualnosc/1879

 


Konkurs ASOS - edycja 2014

 Minister Pracy i Polityki Społecznej zaprasza: organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.) i   podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 pkt. 1-4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie; do udziału w otwartym konkursie ofert na najlepsze projekty dofinansowywane w 2014 r. ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Dotacja dotyczy realizacji zadań, które służą następującym obszarom działań:

 1. zwiększenie i poprawa jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych:

 •  większa liczba słuchaczy, zwiększanie różnorodności tematycznej oferty edukacyjnej,
 •  tworzenie ofert odpowiadających problemom osób pozostających w niekorzystnej sytuacji,
 •  promowanie nowych rozwiązań na rzecz motywowania osób starszych do uczenia się dla zachowania aktywności, w tym szczególnie osób starszych pozostających w niekorzystnej sytuacji,
 • tworzenie warunków dla rozwoju oferty edukacyjno-kulturalnej.

2. tworzenie warunków dla integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej osób starszych przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury społecznej m.in. pogłębianie wiedzy na temat zmian biologicznych, zdrowotnych, społecznych zachodzących wraz z wiekiem w ramach przygotowywania społeczeństwa do starości, szczególnie istotny jest rzeczywisty udział i zaangażowanie osób starszych w projektach inicjowanych przez osoby młode lub grupy osób w różnym wieku;

3. rozwój zróżnicowanych form aktywności społecznej, w tym upowszechnianie wolontariatu, partycypacji w procesach decyzyjnych, w życiu społecznym, udział osób starszych w kształtowaniu polityki  publicznej;

4. zwiększenie dostępności, podniesienie jakości usług społecznych oraz wspieranie działań na rzecz samopomocy i samoorganizacji:

 • rozwój systemów wsparcia umożliwiających zaspokojenie specyficznych dla wieku podeszłego potrzeb w szczególności osobom starszym o ograniczonej samodzielności,
 • rozwój usług społecznych w sferze sportu, turystyki, rekreacji i kultury.


Termin składania ofert: od 28 stycznia do 19 lutego 2014 r.  poprzez Generator Ofert: asos2014.mpips.gov.pl
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej MPiPS

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla zachodniopomorskich organizacji pozarządowych pn. „Profesjonalizacja zachodniopomorskich NGO”.

 W grudniu kolejnym tematem szkolenia będzie „Skuteczna motywacja ”. Szczegóły dotyczące szkolenia i formularz zgłoszenia znajdują się poniżej:


Serdecznie zapraszamy!

 


Do pobrania:

1. Informacja o szkoleniu

2. formularz zgłoszeniowy

3. harmonogram


Zapraszamy do udziału w V Tygodniu Aktywności

 

 

PROGRAM - do pobrania

 
 
Szczegóły na stronie: http://tydzienaktywnosci.org

 

 


Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2014 r.

 • Zarządzenie nr 4/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 10 stycznia 2014 r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2014

- do pobrania

 • Zarządzenie nr 5/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 14 stycznia 2014 r. o zmianie zarządzenia nr 4/2014 Wójta Gminy Przelewice z dnia 10 stycznia 2014 r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2014

- do pobrania

 


Nabór na bezpłatne warsztaty

Fundacja Wspomagania Wsi ogłasza kolejny naboru na organizowane w  I  kwartale 2014 r. bezpłatne warsztaty.

 

 

 

Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/8-planowanie-i-realizacja-projektow-spolecznych

 

Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/12-zarzadzanie-organizacja-podstawy-ksiegowo-prawne

 

Projekt. I co dalej?

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/10-projekt-i-co-dalej

 

Komunikacja w społeczności lokalnej

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/13-komunikacja-w-spolecznosci-lokalnej

 

Zasady naboru opisane zostały w ogłoszeniach dotyczących poszczególnych warsztatów wraz z formularzem zgłoszeniowym są do pobrania z powyższych linków znajdujących się na stronie Fundacji www.fundacjawspomaganiawsi.pl lub portalu Witryna Wiejska www.witrynawiejska.pl

 

Zapraszamy również do dołączenia do grupy dyskusyjnej uczestników warsztatów w Łowiczu na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/groups/lowiczfwwOtwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Przelewice w roku 2014

Wójt Gminy Przelewice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Przelewice w roku 2014 i zaprasza do składania ofert.

Szczegółowe informacje o terminie, rodzajach zadań, wysokości środków przeznaczonych na ich realizację oraz inne dane do pobrania poniżej.

Załączniki:

 

Załączniki:

 1. Wzór oferty
 2. Wzór umowy
 3. Zaktualizowany harmonogram
 4. Zaktualizowany kosztorys
 5. Wzór oświadczenia oferenta
 6. Wzór sprawozdania

 

Załączniki:

 1. Wzór oferty
 2. Wzór umowy
 3. Zaktualizowany harmonogram
 4. Zaktualizowany kosztorys
 5. Wzór oświadczenia oferenta
 6. Wzór sprawozdania

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do uczestnictwa w konkursie!

 


Wsparcie organizacji pozarządowych - zapraszamy na spotkanie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Obywatelskiej Aktywności w Pyrzycach i Wójt Gminy Przelewice zapraszają przedstawicieli stowarzyszeń, rady sołeckiej, wolontariuszy, młodzież, oraz wszystkich chętnych na spotkanie informacyjne poświęcone możliwości wsparcia organizacji pozarządowych poprzez działania projektu ABC dla NGO.

Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie. W programie spotkania omówienie korzyści jakie daje stowarzyszeniom, fundacjom, klubom sportowymi i OSP udział w projekcie ABC dla NGO.

Podczas spotkania przedstawione zostaną również informacje w zakresie:

 • przekazywania i rozliczania dotacji w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
 • możliwości pozyskiwania środków  finansowych w nowym okresie programowania 2014-2020


Spotkanie odbędzie się 19 listopada o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przelewicach.

Serdecznie zapraszamy!


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  

 


Wspólne działanie - wspólny sukces

Pod takim hasłem odbyło się w dniu 05 listopada br. w Przelewicach spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołectw i lokalnych liderów. Organizatorem spotkania był Ośrodek Wsparcia Spółdzielczości Socjalnej w Pyrzycach (OWSS) i Wójt Gminy Przelewice, a prowadziła je animatorka podmiotów ekonomii społecznej Barbara Pastuła.

 

Osoby uczestniczące w spotkaniu poruszyły wiele ważnych kwestii dotyczących ich społeczności i miejsc zamieszkania. Okazuje się, że różnego typu problemów jest bardzo dużo. Próbowaliśmy wspólnie poszukać rozwiązania, jak sobie z nimi radzić. Pomógł nam w tym pozytywnie nastawiony do świata i ludzi sołtys Lucina Michał Woźnicki, który pokazał, że odpowiednim podejściem i zadaniowością potrafi zjednoczyć sobie ludzi do wspólnego działania i zrobienia czegoś na rzecz swojej miejscowości.

Animatorka przedstawiła nam propozycje, jak wioska może zarabiać pieniądze i wykorzystywać swój potencjał oraz co można zrobić aby na wsi żyło nam się lepiej, a podejmowane działania prowadziły do sukcesu. Obecnie wieś ma duże możliwości, ponieważ ma wiele naturalnych walorów, które są poszukiwane przesz miłośników zdrowego trybu życia. Przekazała także informacje na temat wsparcia, jakiego podmiotom ekonomii społecznej udziela OWSS.

Podczas spotkania można było również uzyskać informacje w zakresie przekazywania i rozliczania dotacji dla organizacji pozarządowych oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych w nowym okresie programowania 2014-2020.

Spotkanie zakończyło się wymianą telefonów, ulotek i informacją o możliwości bezpłatnego korzystania ze szkoleń, warsztatów, doradztwa i usług, jakie proponuje ten Ośrodek.

Autor:
Anna Garzyńska

>> fotogaleria

 


Zapraszamy na spotkanie, na którym możesz dowiedzieć się jak działać wspólnie aby odnieść sukces

Ośrodek Wsparcia Spółdzielczości Socjalnej w Pyrzycach i Wójt Gminy Przelewice serdecznie zaprasza na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych liderów, sołtysów i osoby zainteresowane.

JAK  TWORZYĆ  MIEJSCA PRACY  NA  WSI ?

 

JAK  ODKRYĆ  I  WYKORZYSTAĆ  TO  CO  WIEŚ  MA NAJCENNIEJSZEGO ?

 

CO MOŻNA ZROBIĆ ABY ŻYŁO NAM SIĘ LEPIEJ,

A PODEJMOWANE DZIAŁANIA PROWADZIŁY DO SUKCESU ?

 

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na spotkanie !

 

Termin spotkania: 05 listopada 2013 r.

 

Miejsce spotkania: sala konferencyjna Urzędu Gminy w Przelewicach

Planowany czas trwania spotkania: od godz. 12.00 - 15.00

 

Podczas spotkania przedstawione zostaną również informacje w zakresie:

 • przekazywania i rozliczania dotacji w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
 • możliwości pozyskiwania środków finansowych w nowym okresie programowania 2014-2020

Serdecznie zapraszamy!

 

Osoba do kontaktu:

Anna Garzyńska UG Przelewice, tel. 91/3913832,

e-mail: promocja@przelewice.pl


Informacja o wynikach konsultacji

Informacja o wynikach konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice  na lata 2014 -2020, który zamierzam przedłożyć pod obrady Rady Gminy Przelewice.

W okresie od 21.10.2013 r. do 28.10.2013 r. przedstawiłem do konsultacji - poprzez opublikowanie na stronie internetowej Urzędu Gminy w Przelewicach www.przelewice.pl  - projekt uchwały Rady Gminy Przelewice w sprawie w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice  na lata 2014 -2020. Uwagi i opinie do przedmiotowego projektu można było przesłać pisemnie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, bądź elektronicznie na adres: gmina@przelewice.pl.

W trakcie trwania w/w konsultacji do przedstawionego projektu uchwały zgłoszono ustnie uwagi i spostrzeżenia podczas warsztatów konsultacyjnych dla mieszkańców Gminy, które odbyły się w dniu 25.10.2013 r. w tut. Urzędzie. Uznając zgłoszone uwagi za zasadne dokonano stosownych poprawek projektu w/w uchwały.
 

Poza tym nie wpłynęła żadna inna uwaga do przedstawionego projektu uchwały.

Przelewice; dnia 30.10.2013 r.
                         

Wójt Gminy
mgr Marek Kibała

Do pobrania: aktualny projekt strategii


Zaproszenie do konsultacji projektu uchwały...

Zaproszenie do konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice na lata 2014 - 2020

Informuję, iż zostały rozpoczęte prace nad projektem uchwały w sprawie  przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice na lata 2014 -2020, który zamierzam przedłożyć pod obrady Rady Gminy Przelewice, stanowiącym załącznik nr 1 do zarządzenia nr 62/2013 Wójta Gminy Przelewice z dnia 21 października 2013 r.

Mając na uwadze powyższe, zapraszam Mieszkańców z terenu gminy Przelewice na warsztaty konsultacyjne dla mieszkańców Gminy w dniu 25.10.2013 r. do tut. Urzędu (godz. 16.30 - sala konferencyjna) oraz do wnoszenia propozycji i uwag dotyczących projektu uchwały, na formularzu,  stanowiącym załącznik nr 2 do w/w zarządzenia. Do każdego z rozdziałów można zaproponować zmianę. Dla ułatwienia, proszę o kopiowanie danego zapisu do swojej wypowiedzi i zaznaczanie proponowanej zmiany poprzez podkreślenie lub pogrubienie oraz podanie uzasadnienia proponowanej zmiany.

Wyrażenie pisemnej opinii prosimy o przesłanie do tut. Urzędu  na adres:

Urząd Gminy w Przelewicach

74-210 Przelewice 75

lub poprzez adres e-mail: gmina@przelewice.pl

 

Termin konsultacji:

od 21.10.2013 r. do 28.10.2013 r.  (poniedziałek do godz. 15:00)

Wójt Gminy

Marek Kibała

                                                                       

Załączniki:

1. Projekt konsultowanego aktu

2. Zarządzenie Wójta Gminy Przelewice w sprawie ogłoszenia konsultacji

 

 


Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?

Szanowni Państwo,

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl przygotował krótki, animowany film zatytułowany: "Czy organizacja pozarządowa może zarabiać?". Film obala mit, że organizacje pozarządowe żyją z samych darowizn, i informuje, że mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zysk na cele statutowe. Nie wszystkie organizacje wiedzą, że mogą to robić, nie zawsze też wiedzą, jak zarabiać zgodnie z prawem.

To film dla każdego - nie tylko dla organizacji. Skierowany jest także do osób, które są odbiorcami ich działań.

Zachęcamy do oglądania filmu!

Pełna wiadomość wraz z linkiem do filmu: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/921643.htm

 

 

 


ODPIS KRS BEZPŁATNIE PRZEZ INTERNET      
 

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło na swojej stronie nową wyszukiwarkę podmiotów KRS - znajduje się ona pod adresem: http://ems.ms.gov.pl/

Stowarzyszenia mogą pobrać i wydrukować swój odpis z Krajowego Rejestru Sądowego. Wystarczy wejść do nowej wyszukiwarki na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i pobrać z niej ważny urzędowo dokument bez ponoszenia opłaty.

Po podaniu  numeru KRS danej organizacji możemy sprawdzić jej dane i  pobrać odpis.

Odpis zawiera: adres strony internetowej MS, z której został wydrukowany; formę graficzną zgodną z rozporządzeniem oraz identyfikator wydruku i dzięki temu ma charakter urzędowego dokumentu, choć nie ma pieczątki z KRS-u. Możemy  więc wydrukować go i posługiwać się wówczas, kiedy wymagany jest aktualny odpis organizacji.

 


Wsparcie doradcze z tematyki konsultacji społecznych

Chcesz zaplanować konsultacje społeczne, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się, jakie techniki i narzędzia konsultacji zwiększą frekwencję Twojego działania? Skorzystaj ze wsparcia doradczego. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych wraz z Partnerem Projektu - Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych z terenu naszego województwa do korzystania z bezpłatnego doradztwa dotyczącego konsultacji społecznych.

Tematyka doradztwa obejmuje zagadnienia związane z konsultacjami społecznymi z zakresu planowania, wdrażania, budowy i stosowania narzędzi/technik konsultacji społecznych.


Doradztwo świadczone będzie osobiście (po wcześniejszym umówieni się) z możliwością dojazdu trenera do zainteresowanych oraz poprzez e-mail. Osoby zainteresowane doradztwem prosimy o kontakt z trenerami: Renatą Kochanowską, Łukaszem Cieślińskim (tel. 94 340 35 23, 664 480 672, renata.kochanowska@kcwis.org.pl, lukasz.cieslinski@kcwis.org.pl) lub Magdaleną Pieczyńską (tel. 501 631 939, magdalena.pieczynska@kcwis.org.pl). W ramach całego projektu zaplanowane są limity godzin doradczych, gdzie na rok 2013 przypada 18 godzin.

Doradztwo świadczone jest w ramach projektu "Konsultujesz – Decydujesz! Wzmacnianie mechanizmów konsultacji społecznych w woj. zachodniopomorskim" realizowanego przez Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych wraz z Partnerem Projektu - Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego.

 


Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

17 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten poświęcony jest najuboższym jako m.in. znak solidarności i braterstwa z najuboższymi na całym świecie oraz zaangażowania się w poszanowanie i przestrzeganie Praw Człowieka.

Zjawisko ubóstwa dotyka coraz większej liczby osób, gdyż ma na to wpływ światowy kryzys gospodarczy. Ponad miliard ludzi na świecie żyje w skrajnym ubóstwie. Brakuje im wodny pitnej, jedzenia, a także schronienia i pracy.  Ubóstwo wyklucza człowieka z życia społecznego i ekonomicznego, a skrajna bieda naraża  na większe niebezpieczeństwo i czyni bezbronnym wobec np. klęsk żywiołowych, chorób, czy wojny.

Warto wiec podejmować inicjatywy w tym kierunku pamiętając, że praca na rzecz osób ubogich ma głęboki sens przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu!


Ogłoszono konkurs na projekty systemowe!

Zachęcamy  organizacje pozarządowe do składania wniosków na projekty systemowe. Internetowy System Wniosków jest otwarty od 16 października do 15 listopada do godziny 12.00.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.ngofund.org.pl/ruszyl-konkurs-na-projekty-systemowe/#more-1682


Czy Twoja organizacja działa zgodnie z prawem? Sprawdź w 15 minut!

Zachęcamy Państwa do skorzystania z internetowego narzędzia samooceny STANDARDY.NGO.PL: bezpłatnej aplikacji, która pomoże szybko sprawdzić, czy w Waszej organizacji przestrzegane są przepisy.

 Więcej szczegółów na stronie:

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/922092.html?utm_source=prenumerata_najw&utm_medium=email&utm_campaign=17.10.2013


 


Zapraszamy na dyżury pracownika Centrum Aktywizacji Zawodowej

Od października 2013 r. w Urzędzie Gminy w Przelewicach wprowadza się dyżur pracownika Centrum Aktywizacji Zawodowej. W każdy ostatni  piątek miesiąca w godzinach od 10.00 do 12.00 w tut. Urzędzie (sala konferencyjna) przyjmowane będą osoby poszukujące informacji z zakresu:

 • Przedsiębiorczości (jak tworzyć biznesplan, jak przygotować się do prowadzenia działalności gospodarczej, gdzie poszukiwać środków na prowadzenie działalności gospodarczej);
 • Rynku pracy (oferty pracy, strony www przydatne w czasie poszukiwania pracy, strony www dotyczące szkoleń);
 • Nauki pisania CV I listu motywacyjnego (jak przystosować swój CV do oferty pracy);
 • Wiedzy na temat zawodów (doradca zawodowy przygotuje opis zawodu wraz z opisem predyspozycji do wykonywania zawodu, głównych zadań i obowiązków w interesującym Cię zawodzie);
 • Możliwość przebadania profilu zawodowego, zainteresowań i predyspozycji zawodowych w oparciu o dostępne testy stosowane w doradztwie zawodowym;
 • Pomocy w doborze pracowników (możliwość złożenia lub omówienia szczegółów oferty pracy).


Dyżur będzie pełniony przez pracownika  Centrum Aktywizacji Zawodowej w Pyrzycach (PUP Pyrzyce ), tel. do Centrum: 91/8874101.

 

 


Informacja o wynikach konsultacji

Informacja o wynikach konsultacji w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2014”.

W okresie od 16 do 30 września 2013 r. Wójt Gminy Przelewice przedstawił do konsultacji – poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Przelewicach www.przelewice.pl - projekt uchwały Rady Gminy Przelewice w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2014”. Uwagi i opinie do przedmiotowego projektu można było przesłać pisemnie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, bądź elektronicznie na adres: promocja@przelewice.pl lub zgłosić osobiście do Pełnomocnika d/s organizacji pozarządowych w siedzibie Urzędu (pok. Nr C4).

Konsultacje społeczne przeprowadzono zgodnie z procedurą przewidzianą w uchwale Nr XXXIV/313/2010 Rady Gminy w Przelewicach z dnia 28 września 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

W trakcie trwania konsultacji tj. w dniu 30.09.2013 r. do tut. Urzędu Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” zgłosiło uwagę dotyczącą potrzeby rozszerzenia zapisów zawartych w załączniku do w/w uchwały § 8 pkt. 1. ”Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” poprzez dodanie ppkt-u „c” o następującej treści: „Wspieranie działań kształtujących bezpieczne zachowanie się w ruchu drogowym oraz rozwijające umiejętności udzielania pierwszej pomocy”.

Uznając powyższe uzupełnienie za zasadne do załącznika w/w uchwały w § 8 pkt. 1. ”Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” dodano ppkt-u „c” o treści: „Wspieranie działań kształtujących bezpieczne zachowanie się w ruchu drogowym oraz rozwijające umiejętności udzielania pierwszej pomocy”.
Poza tym nie wpłynęła żadna inna uwaga do przedstawionego projektu uchwały.
Przelewice; dnia 01.10.2013 r.

Wójt Gminy
mgr Marek Kibała

 

 


Ogłoszenie o planowanym rozpoczęciu konsultacji społecznych

Załącznik nr 2 do Zarządzenia  nr 51/2013

Wójta Gminy Przelewice z dnia 04 września 2013 r.

     Na podstawie § 5 Zarządzenia nr 51/2013 Wójta Gminy Przelewice z dnia 04 września 2013 r. w sprawie podjęcia konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w przedmiocie projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2014”

z a p r a s z a m

wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione
w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach

 

PROJEKTU „PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY PRZELEWICE

Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI OKREŚLONYMI W ART. 3 UST. 3 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIACIE NA ROK 2014

 

Konsultacje trwają od 16 do 30 września 2013 r.

 

Treść projektu Programu i formularz do zgłaszania opinii i propozycji, znajdują się na stronie www.bip.przelewice.pl oraz są dostępne bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy w Przelewicach w pok. nr C 4.

 

Wypełnione formularze konsultacji projektu programu współpracy na 2014 r. należy przesłać w nieprzekraczającym terminie do 30 września 2013 r. do godz. 14:00 na:

 • adres poczty elektronicznej promocja@przelewice.pl,
 •  numer faksu 91/5643 050,
 • adres siedziby Urzędu Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75 lub
 • złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, pok. nr C4

 

Wójt Gminy Przelewice

         mgr Marek Kibała

 Do pobrania: Zarządzenie nr 51/2013 Wójta Gminy Przelewice z dnia 04 września 2013 r.

 


Konkurs - "Lider Pomorza Zachodniego"

Zgłoś kandydatury i wybierz zwycięzców w nowym konkursie marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Pomorza Zachodniego”. Konkurs potrwa do 11 października 2013 roku.

Kandydatury mogą zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i społeczne działające na obszarach wiejskich oraz mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.  - Niezwykle ważną rolę odgrywają ci mieszkańcy obszarów wiejskich, którzy poprzez swoje zaangażowanie, przedsiębiorczość oraz otwartość na nowe pomysły i inwestycje przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, rozwoju turystyki terenów wiejskich Pomorza Zachodniego oraz poprawy warunków ich życia - mówi marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Przyszłość polskiej wsi związana jest z koniecznością znalezienia różnych ścieżek rozwojowych dla różnych grup mieszkańców, dlatego niezmiernie istotnym jest docenienie i dostrzeżenie sensu pracy ludzi działających na rzecz całych społeczności lokalnych - dodaje.

Celem konkursu jest promowanie najbardziej kreatywnych osób, które aktywizują społeczności wiejskie oraz propagują nowoczesne metody gospodarowania i uczestnictwo w unijnych programach dla dobra rozwoju wsi. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach: Małe Projekty PROW i Lider Wiejski. Do pierwszej  z nich może zgłosić się lub zostać zgłoszony beneficjent projektów zrealizowanych częściowo lub w całości na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego i współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie Lokalach Strategii Rozwoju”. Natomiast do udziału w drugiej kategorii może zostać zgłoszona osoba fizyczna, która aktywnie i kreatywnie pracuje na rzecz społeczności lokalnej, aktywizując społeczności wiejskie województwa zachodniopomorskiego oraz propaguje nowoczesne metody gospodarowania.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Więcej informacji o konkursie, w tym m.in. formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, dostępnych jest na stronie internetowej: www.zachodniopomorskie.ksow.pl

 


Fundacja Wspomagania Wsi ogłasza kolejny naboru na organizowane w IV kwartale 2013 r. bezpłatne warsztaty

W dalszym ciągu są miejsca na wrześniowych warsztatach pt.: „Projekt. I co dalej?” oraz  „Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową”:

Planowanie i realizacja projektów społecznych i partnerstw

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/8-planowanie-i-realizacja-projektow-spolecznych
 

Księgowo-prawne podstawy zarządzania wiejską organizacją pozarządową

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/12-zarzadzanie-organizacja-podstawy-ksiegowo-prawne

 

 Projekt. I co dalej?

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/10-projekt-i-co-dalej

 

Komunikacja w społeczności lokalnej

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/13-komunikacja-w-spolecznosci-lokalnej

 
Zasady naboru opisane zostały w ogłoszeniach dotyczących poszczególnych warsztatów wraz z formularzem zgłoszeniowym są do pobrania z powyższych linków znajdujących się na stronie Fundacji www.fww.org.pl lub portalu Witryna Wiejska www.witrynawiejska.org.pl
 

Zapraszamy również do dołączenia do grupy dyskusyjnej uczestników warsztatów w Łowiczu na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/groups/lowiczfww


 

Zapraszamy do udziału  w warsztatach!
 

Osoba do kontaktu:

Monika Słotwińska-Łychota

Kierowniczka Programu

Fundacja Wspomagania Wsi

ul. Bellottiego 1, 01-022 Warszawa

 


Tylko do soboty trwa konkurs ngo.pl. Tablet czeka!

Czy podróżujecie, czy spędzacie wakacje w mieście – rozejrzycie się. Jeśli wpadnie Wam w oko fajna społeczna inicjatywa – zróbcie zdjęcia, króciutko je opiszcie i przyślijcie SPOŁECZNĄ POCZTÓWKĘ do NGO.PL. Na zdjęcia czekamy do końca sierpnia.

Na konkurs trzeba przysłać 5-10 zdjęć, które przedstawiają wakacyjne działania społeczne, wraz z krótkim opisem tego, co przedstawiają (1500-3000 znaków). Nie precyzujemy, co ma być na zdjęciach - jesteśmy ciekawi, co kojarzy Wam się z hasłem SPOŁECZNA POCZTÓWKA.

Zdjęcia, nie przekraczające 1,5 MB (maksymalna waga pojedynczego zdjęcia), nadsyłajcie na adres: redakcja@portal.ngo.pl. Będziemy je publikować w portalu i na naszym profilu na Facebooku. Nie zapomnijcie podać w mailu swoich danych.

We wrześniu kolegium redakcyjne wybierze najlepszą pracę, a zwycięzca otrzyma tablet. Pamiętajcie, że osoby, które będą przedstawione na zdjęciach, powinny wyrazić zgodę na rozpowszechnianie ich wizerunku!

Szczegóły o konkursie na stronie - do pobrania


Konkurs o tytuł "Społecznika Roku 2013"

Szanowni Państwo,

Redakcja tygodnika Newsweek Polska rozpoczyna piątą edycję konkursu o tytuł Społecznika Roku. Konkurs ma promować osoby, które są aktywne, biorą sprawy we własne ręce, działają na rzecz innych.  Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 września 2013 r. Sylwetka i działalność laureata zostaną zaprezentowane w artykule na łamach tygodnika Newsweek Polska.

Kandydatów do tytułu Społecznika Roku tygodnika „Newsweek Polska” mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje, członkowie Kapituły Konkursu oraz osoby fizyczne (pod warunkiem podania organizacji/instytucji mogącej udzielić referencji).

Zapraszamy do wysyłania wniosków zgłoszeniowych opisujących osoby, którym chce się działać na rzecz zmian w społeczności lokalnej lub środowisku, takie które walczą skutecznie z problemami społecznymi lub im zapobiegają, próbują rozwiązywać dotychczas omijane problemy, są pomysłodawcami i organizatorami szczególnie wartościowych oddolnych działań, akcji i inicjatyw społecznych.

Wnioski zgłoszeniowe wraz z regulaminem są do pobrania na stronie internetowej Akademii Rozwoju Filantropii www.filantropia.org.pl jak również na stronie www.spolecznikroku.newsweek.pl. Wnioski z nominacjami można przesyłać drogą elektroniczną 

do 22.09.2013 r. (włącznie) na adres spolecznikroku@filantropia.org.pl

 

W Kapitule Konkursu zasiadają:

 • Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”
 • Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
 • Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce
 • Bożena Walter, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”
 • Przemysław Radwan-Röhrenschef, dyrektor generalny Stowarzyszenia Szkoła Liderów
 • Jan Kuroń, kucharz, wnuk Jacka Kuronia
 • Michał Rusinek, wykładowca, tłumacz, pisarz, były sekretarz Wisławy Szymborskiej
 • Renata Kim, szefowa działu Społeczeństwo tygodnika „Newsweek Polska”


Więcej szczegółów o konkursie na stronie internetowej

www.filantropia.org.pl
 

Osoba do kontaktu: Emilia Dmochowska

Organizator Konkursu: Newsweek Polska

Partner Główny: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Partner Merytoryczny: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa
tel. 22 622 01 22,622 02 08,622 02 01, (wew.11), fax. 22 622 02 11
e-mail: e.dmochowska@filantropia.org.pl, skype: emilia.dmochowska.filantropia

 

 


Zapraszamy na spotkanie z doradcą - "Gdzie i jak szukać funduszy zewnętrznych dla NGO"

W imieniu Animatora Lokalnego Ośrodka Wsparcia Obywatelskiej Aktywności i NGO zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkania z doradcą pracującym w projekcie ABC dla NGO - p. Dariuszem Sobczakiem. Celem spotkania pn. „Gdzie i jak szukać funduszy zewnętrznych dla NGO” będzie przekazanie informacji na temat nowych możliwości aplikowania po środki unijne.

Wskazane zostaną konkretne programy, w których będzie można uczestniczyć poprzez pomoc doradcy w składaniu wniosków.  Konferencje prowadzone będą metodą warsztatową, w pierwszym tygodniu września na terenie poszczególnych gmin.

Do dnia 2 września prosimy o zgłaszanie chęci udziału w konferencji drogą mailową na adres: promocja@przelewice.pl, telefonicznie na nr 91/3913832 lub  osobiście do tut. Urzędu  (pok. nr 4C).

Zapraszamy!

Kontakt: do Animatora:

Tyczkowski Tomasz
Lokalny Ośrodka Wsparcia
Obywatelskiej Aktywności i NGO
tel. 508 172 244 lub 702 300 603
e-mail: pyrzyce@frdl.szczecin.pl


Konsultacje projektu uchwały w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Przelewice

Poniżej znajduje się projekt uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Przelewice, który zamierzam przedłożyć pod obrady Rady Gminy Przelewice.

Do każdego z rozdziałów można zaproponować zmianę. Dla ułatwienia, prosimy o kopiowanie danego zapisu do swojej wypowiedzi i zaznaczanie proponowanej zmiany poprzez podkreślenie lub pogrubienie. Proszę o podanie uzasadnienia proponowanej zmiany.

Wyrażenie pisemnej opinii prosimy o przesłanie do tut. Urzędu  na adres:
Urząd Gminy w Przelewicach
74-210 Przelewice 75
lub poprzez adres e-mail: gmina@przelewice.pl

Termin konsultacji: od 09.08.2013 r. do 02.09.2013 r. (poniedziałek) do godz. 15:00

Projekt uchwały – do pobrania

Wójt Gminy
Marek Kibała

 


Ruszył Bank Aktywności Seniorskich! - Kampania 60+

Szanowni Państwo,
miło nam Państwa poinformować, że Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz osób 60+ uruchomiła portal internetowy zawierający ogólnopolską bazę wydarzeń adresowanych do osób starszych. Każda organizacja działająca na rzecz seniorów może nieodpłatnie poinformować o swoich planach za pośrednictwem witryny www.bankaktywnosci.pl.

Zachęcamy Państwa do bezpłatnego promowania organizowanych wydarzeń. Wystarczy wypełnić formularz dostępny pod adresem www.bankaktywnosci.pl/pl/cms/dodaj-wydarzenie/.

Informacja o realizowanym przedsięwzięciu stanie się wówczas dostępna dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez potrzeby przeszukiwania przez Seniora lub jego bliskich kilkunastu regionalnych portali, gazet czy forów internetowych.
 

Osoba do kontaktu:
Mikołaj Ziemski
koordynator projektu

www.bankaktywnosci.pl
www.kampania60plus.pl

 


Szanowni Państwo!

Przypominamy, że w projekcie „ABC dla NGO” istnieje możliwość skorzystania z pomocy doradcy, który bezpłatnie doradzi i pomoże w aplikowaniu o fundusze unijne. Jest to oferta skierowana do wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu pyrzyckiego. Poniżej załączam przykłady  kilku projektów, które mogą być wykorzystane przez ngo-sy i przy których możecie Państwo otrzymać praktyczne wsparcie  naszego doradcy.
 
Kontakt:  Tyczkowski Tomasz
Animator Lokalnego Ośrodka Wsparcia


Zachodniopomorskie. Bezpłatne doradztwo i usługi specjalistyczne

"Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej" Aktywa Plus Emilia Kowalska zapraszają na bezpłatne doradztwo i usługi specjalistyczne, które są świadczone w województwie zachodniopomorskim.

"Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej" Aktywa Plus Emilia Kowalska serdecznie zapraszają na bezpłatne doradztwo i usługi specjalistyczne.

Oferujemy:

 • podmiotom ekonomii społecznej* (PES),
 • osobom fizycznym zainteresowanym założeniem, prowadzeniem i pracą w PES,
 • pracownikom instytucji rynku pracy, instytucji pomocy i integracji społecznej, jednostek samorządu terytorialnego

z terenu: M. Szczecina i M. Świnoujścia oraz powiatów: gryfickiego, kamieńskiego, goleniowskiego i polickiego.

1) bezpłatne doradztwo świadczone przez naszych ekspertów z zakresu:

 • funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej (PES),
 • zakładania i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej (doradztwo dla osób fizycznych),
 • doradztwo biznesowe w zakresie pozyskiwania przez PES zewnętrznych źródeł finansowania, w szczególności w postaci preferencyjnych pożyczek na rozwój udzielanych w ramach Dz 1.4 POKL.

2) bezpłatne usługi specjalistyczne:

 • księgowe,
 • prawne,
 • marketingowe,
 • animacja partnerstw (wsparcie rozwoju partnerstwa lokalnego).

Zakres tematyczny usług będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb danego podmiotu.

Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy (w załączniku) i przesłać go na nasz adres mailowy: kontakt@aktywneowes.pl

Wszelkie pytania można zadawać telefonicznie (tel. 91 4443163, kom. 516 702 312) lub mailowo: kontakt@aktywneowes.pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.aktywneowes.pl

*Podmiotami ekonomii społecznej w projekcie "Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej" są podmioty posiadające status (co najmniej jeden z niżej wymienionych): organizacja pozarządowa (np. fundacja, stowarzyszenie), spółdzielnia socjalna, spółdzielnia pracy, spółdzielnia inwalidów i niewidomych, klub integracji społecznej, centrum integracji społecznej, warsztat terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, spółka non-profit.

 

 


Przeciwdziałanie dyskryminacji

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – Wydział Współpracy Społecznej, organizuje spotkanie z członkami organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i środowisk działających na rzecz  przeciwdziałania dyskryminacji. Do udziału w spotkaniu zostaną również zaproszone media z województwa zachodniopomorskiego. Celem spotkania jest omówienie zjawisk dyskryminacji w województwie zachodniopomorskim, wskazanie istotnych problemów w realizacji działań na rzecz równych  szans oraz  zainicjowanie działań na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji w województwie zachodniopomorskim.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2013 r. w Szczecinie, o godz. 10.00 w Szczecinie.

W przypadku zainteresowania czynnym udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie faksem na nr. 091 44 16 331, bądź mailem na adres: mszczuko@wzp.pl do dnia  19 czerwca 2013 r.

Szczegółowych informacji o organizowanym spotkaniu udziela Pani Marta Szczuko, pracownik Wydziału Współpracy Społecznej UMWZ pod numerem tel. 91 44 16 227.

Formularz zgłoszenia (pdf)

 


 


Kolejne spotkanie zespołu roboczego

03. czerwca br. w Przelewicach odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego kontynuującego wspólną pracę nad  Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice na lata 2014-2020 w ramach projektu „Partycypacja – nowa jakość w demokracji lokalnej”, realizowanym przez Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w porozumieniu z Gminą Przelewice.

<>

 


DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCE - zapraszamy do składania wniosków

Serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Pojezierza Myśliborskiego, tj. gmin: Barlinek, Bierzwnik, Boleszkowice, Choszczno, Dębno, Krzęcin, Lipiany, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Pełczyce, Przelewice, Trzcińsko-Zdrój do składania wniosków o dofinansowanie realizacji działań aktywizujących w środowisku lokalnym.

Celem programu jest wsparcie działań, które inicjują rozwój zainteresowań mieszkańców i mają charakter edukacyjny.

Jest on prowadzony z myślą o stowarzyszeniach, sołectwach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się ciekawiej i lepiej.


II nabór wniosków przeprowadzony będzie w terminie od 17. czerwca  do 05. lipca 2013 r.

   

Limit środków w naborze wynosi 32.000,00 zł.

Wnioski o dofinansowania działań aktywizujących oraz wszelka dokumentacja związana z realizacją zadań znajdują się na stronie internetowej www.liderpojezierza.pl w zakładce Działania aktywizujące.
 
W przypadku pytań prosimy o kontakt::
 
Sylwia Kotkowska-Rzeppa, tel.: 95/ 746 03 60, kom.: 661 066 600.
 
Do pobrania:

 1. opis działania
 2. regulamin
 3. zasady współpracy
 4. edytowalny formularz wniosku

 

 

 


Spotkanie zespołu roboczego

 

W dniach 06 maja br. w tut. Urzędzie odbyło się spotkanie zespołu roboczego kontynuującego wspólną pracę nad jednym z najważniejszych dokumentów dla rozwoju naszej gminy w najbliższych latach tj. Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice na lata 2014-2020 w ramach projektu „Partycypacja – nowa jakość w demokracji lokalnej”, realizowanym przez Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w porozumieniu z Gminą Przelewice.


Tydzień Ziemi w naszych szkołach

Tydzień Ekologiczny w Publicznym Gimnazjum w Przelewicach

Tematem przewodnim obchodów tegorocznego Tygodnia Ekologicznego w PG Przelewice była selektywna zbiórka odpadów i surowców wtórnych. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i nabyli nowe potrzebne im umiejętności,  uczestnicząc aktywnie w przygotowanych dla nich zadaniach, które miały bardzo różnorodne formy. Wśród uczniów temat ten wywołał zainteresowanie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli oni w różnorodnych konkursach i zajęciach warsztatowych.

Każda klasa przygotowała plakat poświęcony recyklingowi surowców wtórnych, który został zaprezentowany podczas apelu podsumowującego działania – miało to miejsce 16 kwietnia 2013 r. Uczestnicy mieli okazję poznać  „drugie życie” makulatury, butelek pet, szkła, metali, puszek aluminiowych, zużytego sprzętu gospodarstwa domowego, baterii, opakowań foliowych. Podczas apelu przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w konkursie, w którym mieli do posegregowania zawartość kosza na śmieci. Segregowanie odbyło się zgodnie z zapisem w uchwale Rady Gminy w Przelewicach na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Podczas apelu zaprezentowane zostały przygotowane przez uczniów prace plastyczne zachęcające do segregowania odpadów. W tym konkursie plastycznym uczestniczyło około 40 uczniów-  autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody. Nagrodzono również 4 autorów najciekawszych ulotek – tematem było również zachęcenie mieszkańców gminy do segregowania odpadów. Na ten konkurs przygotowano ponad 70 prac. Wszyscy uczniowie brali również udział w teście wiedzy ekologicznej. Nagrody książkowe otrzymało w tym konkursie 3 uczniów. Czas spotkania podczas apelu umilił zespół wokalny śpiewanymi piosenkami o tematyce ekologicznej.

W piątek  19 kwietnia uczniowie mieli okazję zjeść przygotowane przez siebie samodzielnie „zdrowe śniadanie”, na które składały się kanapki z dużą ilością warzyw i kiełków oraz naturalne soki- prawdziwa bomba witaminowa.

Mamy nadzieję że zdobyte przez uczniów nowe wiadomości i nabyte umiejętności zostaną przez nich wykorzystane w życiu codziennym i przekształcą się w trwałe nawyki ekologiczne.
Patronem wszystkich działań było Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” realizujące zadanie publiczne pn. „Segregujesz – świat ratujesz” ze środków Gminy Przelewice.

T. Wierzbowska
R. Kozicka


Tydzień Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej w Jesionowie

W ramach projektu realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” pn. „Segregujesz – świat ratujesz”, w PSP Jesionowo odbył się Tydzień Ziemi. Od poniedziałku do piątku (22. – 26.04.2013r.) odbywały się w szkole zajęcia związane z ekologią, ochroną środowiska, segregacją odpadów, recyklingiem i Dniem Ziemi. Nietypowe warsztaty składały się z kilku etapów:
•    konkurs na ulotkę propagującą i zachęcającą do segregacji odpadów,
•    pokaz możliwości recyklingu opakowań i ich innego zastosowania,
•    przygotowanie zespołowe plakatów o treści ekologicznej,
•    przygotowanie, pokaz i degustacja zdrowej żywności,
•    przedstawienie o treści proekologicznej

Zabawa z ekologią rozpoczęła się konkursem na ulotkę propagującą segregację śmieci, do którego uczniowie przystąpili na lekcjach informatyki. Nauczycielom zależało na czynnym udziale jak największej liczby młodzieży, dlatego też dzieci podzielono nie zespoły, w których pracowano nad wtórnym wykorzystaniem odpadów i przygotowywano plakaty proekologiczne. Najwięcej radości sprawiło jednak uczestnikom zajęć przygotowywanie zdrowych posiłków. Były więc bardzo kolorowe kanapki, zdrowy twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, sałatki warzywne i owocowe, owoce i warzywa na surowo oraz najsmaczniejszy sok wieloowocowy. Wszystkie zespoły otrzymały atrakcyjne słodkie nagrody.

Zwieńczeniem akcji było przedstawienie ekologiczne, promujące czystą Ziemię, w którym mali artyści starali się udowodnić widowni, że największym bogactwem jest czysta Matka Natura oraz degustacja własnoręcznie przygotowanej zdrowej żywności. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.


Dzień Ziemi  w Publicznej Szkole Podstawowej w Żukowie

23 kwietnia 2013 r. w PSP Żuków odbyła się impreza z okazji Światowego Dnia Ziemi. Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz szerzenie wiedzy o ochronie środowiska. O godzinie 11:00 Dyrektor Szkoły Pani Marlena Żelaskowska przywitała wszystkich  uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości: Radną Gminy Przelewice i Sołtysa Sołectwa Żuków p. Reginę Wieczorkiewicz, Sołtysa Sołectwa Lubiatowo p. Elżbietę Kurkowiak oraz Przewodniczącą Rady Rodziców PSP Żuków p. Julitę Kupisz.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z oddziału zerowego piosenką „Ziemia, wyspa zielona”. Klasy młodsze tańczyły i śpiewały piosenki: „Kocham Świat” (kl. I), „Przyszła pani wiosna” (kl. II), „Piosenkę ekologiczną” (kl. III). Uczniowie z kl. IV i V wystąpili z inscenizacją „Na ratunek Ziemi”, która nawiązuje do segregowania odpadów i ukazuje skutki zaśmiecania  Ziemi. Głównym punktem programu była prezentacja „Segreguj odpady, to się opłaca” w wykonaniu uczniów kl. VI.  Obchody Dnia Ziemi uświetniły dziewczęta z kl. V i VI, które wykonały dwa układy taneczne. Występy  zakończyły się gromkimi brawami widzów.

Następnie podsumowano konkurs plastyczny pt. „Ulotka propagująca i zachęcająca do segregowania odpadów”. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom i uczniom wyróżnionym. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Amelia Augustynowicz (kl. III), drugie Patryk Kalinowski (kl. II), a trzecie Wanessa Papaj (kl. III). Wyróżnienia: Wiktoria Rutz, Maria Mroczkowska, Wojciech Skwarek, Dominik Stęplowski i Oskar Leszczyk. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Joanna Radzymińska (kl. IV), drugie Roksana Zaborowska (kl. VI), a trzecie Jakub Sitkowski (kl. IV). Wyróżnienia: Sara Różycka, Kacper Pietrowski, Wiktoria Ziajka, Zuzanna Fesner i Łucja Konecka. Wyróżniające się prace znalazły się na szkolnej wystawce, zaprezentowanej podczas obchodów Dnia Ziemi. Szkoła przygotowała kiełbaski z grilla, którymi wszyscy się zajadali, a dla dzieci były także słodycze.  

Sprzyjająca pogoda zachęcała dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie kl. VI wyszli do mieszkańców i wręczali im wykonane przez siebie ulotki zachęcające do segregowania śmieci. Szeroka edukacja ekologiczna poprzez zabawę, konkursy, wystawy i inne formy aktywności może zmienić sposób patrzenia na przyrodę, otaczające nas środowisko oraz wdrażać zasady jego ochrony poprzez świadomą segregację odpadów.
W dniu Święta Ziemi odbył się również kiermasz książki, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i rodziców. Tę ciekawą imprezę ekologiczną wsparło Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne  „Wyrównajmy Szanse”, realizujące zadanie publiczne pn. „Segregujesz – świat ratujesz”, które sfinansowało zakup nagród dla dzieci i materiałów potrzebnych do przygotowania  imprezy ze środków budżetu Gminy Przelewice. Serdecznie dziękujemy! Już dziś zapraszamy na Dzień Ziemi 2014.

Koordynator Dnia Ziemi: Urszula Howsa

<>

 

 


Organizacje Pozarządowe z terenu gminy Przelewice

Szanowni Państwo

Panie/Panowie

Przedstawiciele Fundacji i Organizacji Pozarządowych

Sektor3 rozpoczął akcję zbierania podpisów pod wnioskiem do Sądu w sprawie niepobierania opłat od stowarzyszeń za zmiany zgłaszane do KRS.

W załączniku:

 
Osoba do kontaktu:

Małgorzata Kopalska, tel. 91 35 82 99, m.kopalska@sektor3.szczecin.pl

 


Zapraszamy na bezpłatne warsztaty nt. "Partnerstwa Naturowego"

Szanowni Państwo

Panie/Panowie

Przedstawiciele Fundacji i Organizacji Pozarządowych

W imieniu Transgranicznego Klastra s.w. BSzB przesyłam zaproszenie na drugą edycję bezpłatnych warsztatów nt.: "Partnerstwa Naturowego" w województwie zachodniopomorskim. Projekt jest realizowany we współpracy z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

Tematem warsztatów będzie problematyka rozwoju przedsiębiorczości na obszarach objętych ochroną przyrody, w tym obszary NATURA 2000. Warsztaty
poprowadzą eksperci od ochrony przyrody którzy: przedstawią nowe możliwości prowadzenia działalności gospodarczej

 • wskażą jak wykorzystywać dotychczasowe ograniczenia dla rozwoju przedsiębiorczości lokalnej

 • możliwe formy finansowania


         Planowany termin pierwszych warsztatów kolejne 17 i 23 kwietnia, oraz 7 i 21 maja Miejsce; Urząd Marszałkowski w Szczecinie ul. Piłsudzkiego 40 sala 400 od godz. 9.30 - 15.00.

Do pobrania:

1. zaproszenie

2. formularz zgłoszeniowy

        
Niezbędnym warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest wypełnienia i przesłanie Formularza zgłoszenia do 15.04.13 na adres;  a.marczynska@wp.pl
Informacji na temat warsztatów udziela Anna Marczyńska koordynator projektu Tel. kom. 608 625 779.

 


Warsztaty nad Strategią  Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice

W dniach 04 i 25 marca br. w tut. Urzędzie odbyły się warsztaty zespołu roboczego kontynuującego wspólną pracę nad jednym z najważniejszych dokumentów dla rozwoju naszej gminy w najbliższych latach tj. Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Przelewice na lata 2014-2020 w ramach projektu „Partycypacja – nowa jakość w demokracji lokalnej”, realizowanym przez Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w porozumieniu z Gminą Przelewice.

 


 


Tworzenie odpłatnej działalności statutowej i gospodarczej. Szkolenie i coaching

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 zaprasza do wzięcia udziału w 3 edycji szkoleń z tematyki dot. odpłatnej działalności statutowej i gospodarczej. 5 dwudniowych modułów, profesjonalni trenerzy, ciekawe materiały i tematy poruszane na zajęciach.

Rozwiń z nami swoją organizację.
Poznaj nowoczesne metody planowania i budowania marki.
Weź udział w szkoleniach i indywidualnych konsultacjach coachingowych.
Zdobądź wiedzę i umiejętności potrzebne do efektywnego zarządzania organizacją pozarządową i zacznij czerpać z tego zysk.

 

Więcej informacji na temat szkolenia...

 


Prowadzisz fundację? Chcesz założyć stowarzyszenie? Potrzebujesz wzoru umowy, formularza KRS, informacji o konkursach? Chcesz zadać pytanie z zakresu prawa, księgowości, finansów? To wszystko oferuje bezpłatnie Internetowe Centrum Wsparcia, prowadzone przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i portal ngo.pl.

Więcej: http://poradnik.ngo.pl/

 

 


Apel Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

 


Polski Fudraising - spotkanie dla zachodniopomorskich NGO

Polskie Stowarzyszenie Fudraisingu zaprasza zachodniopomorskie organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym polskiemu fundraisingowi - jedynym organizowanym na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Odbędzie się ono we czwartek, 21 marca 2013 r. w Szczecinie, w sali multimedialnej na III piętrze Szczecińskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 przy Alei Wojska Polskiego 63.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 18:00.

 
Szczegóły dostępne na stronie: http://www.wws.wzp.pl/wws/organizacje_pozarzadowe/p-r-m-a-18810/co_slychac_w_iii_sektorze_.htm

 


Ogłoszenie o możliwość zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. "Uciekamy przed nudą i smutkiem"

Parafia Rzymskokatolicka pw.  św. Michała Archanioła  w Rosinach złożyła ofertę na realizację zadania publicznego pn. „Uciekamy przed nudą i smutkiem” w trybie  art. 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 234, poz.1536 z późn. zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb pozakonkursowy).

Uznając celowość realizacji zadania publicznego przez wymieniony wyżej podmiot na podst. art. 19a ustawy zamieszcza się ofertę realizacji przedmiotowego zadania w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Przelewice http://bip.przelewice.pl/, na stronie internetowej Gminy www.przelewice.pl oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy w Przelewicach.

W terminie 7 dni od daty zamieszczenia niniejszego ogłoszenia (tj. od dnia 12 marca 2013 r.) można składać na załączonym „Formularzu uwag” uwagi dotyczące oferty drogą pocztową lub osobiście w formie pisemnej w Urzędzie Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, pok. Nr C4.

Przelewice, dnia 11.03.2013 r.                                                                         
 

Wójt Gminy
mgr Marek Kibała

Do pobrania:

Oferta
Formularz uwag

 


Wzmacnianie współpracy administracji publicznej z organizacji pozarządowymi i mieszkańcami Gminy Przelewice

Co mają wspólnego Przelewice z Barlinkiem? Na pierwszy rzut oka niewiele. Co prawda 20 km nie jest wielką odległością, a na mapie Polski te dwie miejscowości są położone tuż obok siebie i na co dzień ze sobą współpracują jako partnerzy.  W ostatnim tygodniu w Barlinku odbyło się szkolenie dla grupy osób pochodzących z terenu gminy Przelewice. Szkolenie wyjątkowe, bo stanowiące pierwszy etap procesu wypracowywania założeń do Strategii rozwiązywania problemów społecznych Gminy Przelewice na lata 2014-2020.

Nie byłoby w tym nic dziwnego – w końcu samorządy lokalne sporządzają tego typu dokumenty jak kraj długi i szeroki. Jednak ten konkretny dokument jest pod pewnym względem wyjątkowy – w jego tworzeniu od samego początku uczestniczą osoby reprezentujące rozmaite środowiska i instytucje z terenu gminy Przelewice, które związane są ze sferą szeroko rozumianej pomocy społecznej. Tak więc we wspomnianym szkoleniu wzięli udział reprezentanci Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej – ich obecność nikogo nie może dziwić, radni Rady Gminy – nic wyjątkowego, ale również sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, liderzy lokalni – co dzieje się już bardzo rzadko.

Wszystkie te osoby rozpoczęły prace nad Strategią w ramach projektu „Partycypacja – nowa jakość w demokracji lokalnej”, realizowanym przez Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych w porozumieniu z Gminą Przelewice. Jak sama nazwa projektu mówi, esencją działań projektowych jest współdziałanie różnych środowisk z terenu samorządu aby jak najpełniej wykorzystać ich różnorodny  potencjał do zaplanowania i zrealizowania celów zawartych w nowotworzonej Strategii. Szkolenie, które odbyło się w dniach 31 stycznia – 1 lutego br. miało na celu integrację tych środowisk i poznanie zasad i technik animowania wzajemnej współpracy między JST, organizacjami i mieszkańcami.

W najbliższych miesiącach przyjdzie czas aby tę wiedzę praktycznie wykorzystać – uczestnicy szkolenia będą spotykać się cyklicznie już jako zespół roboczy, kontynuujący wspólną pracę nad jednym z najważniejszych dokumentów dla rozwoju Gminy Przelewice w najbliższych latach.
 

Autor: Łukasz Cieśliński

<>

 

 

 OGÓLOPOLSKI KONKURS GRANTOWY RÓWNAĆ  SZANSE 2013
 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2013" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z miejscowości do 20 000 mieszkańców. W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy (pomiędzy 1 lipca 2013 roku a 30 listopada 2014 r.) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego znajdują się na stronie internetowej: http://www.rownacszanse.pl
 

Termin składania wniosków upływa 8 marca 2013 roku.
 


Zaproszenie do udziału w procesie tworzenia projektu Strategii rozwiązywania problemów społecznych

GMINA PRZELEWICE
oraz KOSZALIŃSKIE CENTRUM WSPIERANIA INICJATYW SPOŁECZNYCH

zapraszają zainteresowane osoby do udziału w procesie tworzenia projektu Strategii rozwiązywania problemów społecznych Gminy Przelewice
na lata 2014 - 2020.

Cały proces składać się będzie z dwóch etapów:

 1. Dwudniowe wyjazdowe szkolenie z zakresu zasad modelowania i wzmacniania współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi (data szkolenia: 31 stycznia – 1 lutego 2013r.). Uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowe; uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty ewentualnego dojazdu na miejsce szkolenia (szkolenie zorganizowane będzie w Hotelu ALMA w Barlinku).
 2. Praca zespołu roboczego nad konkretnymi zapisami projektu Strategii rozwiązywania problemów społecznych Gminy Przelewice na lata 2014 – 2020 (w okresie marzec – wrzesień 2013r.). Zespół spotykać się będzie na kilkugodzinnych sesjach moderowanych przez animatora; szacunkowa liczba spotkań: 3-6; harmonogram spotkań zespołu zostanie ustalony podczas szkolenia. Uczestnicy będą mieli zapewniony poczęstunek oraz materiały do spotkań; uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty ewentualnego dojazdu na miejsce spotkań zespołu (spotkania będą organizowane w Przelewicach).


Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców Gminy Przelewice, reprezentantów organizacji pozarządowych, pracowników administracji samorządowej, którzy zadeklarują:
•    gotowość do społecznego zaangażowania się w proces wypracowywania rzeczywistych rozwiązań prawnych służących rozwojowi Gminy Przelewice,
•    chęć do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą merytoryczną z zagadnień objętych wypracowywanym dokumentem,
•    wolę poszukiwania najlepszych rozwiązań, gotowość do konsensusu i szacunek dla poglądów innych członków zespołu roboczego,
•    możliwość poświęcenia swojego czasu niezbędnego do udziału w szkoleniu oraz spotkaniach zespołu opisanych powyżej.

Wypracowany przez zespół roboczy dokument będzie poddany procesowi konsultacji społecznych na terenie Gminy Przelewice (do końca września 2013r.).

Doświadczenia zespołu roboczego oraz efekt jego prac będą wypromowane poprzez stworzenie publikacji dystrybuowanej na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz prezentację podczas wojewódzkiej konferencji podsumowującej projekt zorganizowanej w listopadzie 2013r.

Na zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu oraz pracach zespołu roboczego czekamy do 20 stycznia (lukasz.cieslinski@kcwis.org.pl).

 


Fundacja Dbam o Zdrowie zaprasza organizacje pozarządowe

Fundacja Dbam o Zdrowie zaprasza organizacje pozarządowe z całej Polski do udziału w drugiej edycji konkursu grantowego. Łączna kwota środków pieniężnych przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 1 milion złotych!

 

Celem konkursu grantowego jest: 

 • uświadomienie problemu społecznego, jaki są bariery w dostępie do leków
 • wspieranie organizacji działających w sektorze ochrony zdrowia oraz pomocy społecznej
 • wspieranie działań mających na celu niwelowanie barier w dostępie do leków oraz innych środków medycznych
 • dotarcie z pomocą w zakupie leków oraz innych środków medycznych do określonej grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przewlekle lub ciężko chorych, starszych, bezrobotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.

Szczegóły na stronie http://www.mocpomocy.pl/granty-2013.html


Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r.

 • Zarządzenie nr 7/2013 Wójta Gminy Przelewice  z dnia 23.01.2013 r. o zmianie zarządzenia nr 5/2013 Wójta Gminy Przelewice z dnia 09 stycznia 2013r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r. - do pobrania
 • Zarządzenie nr 5/2013 Wójta Gminy Przelewice z dnia 09.01.2013 r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r.  - do pobrania

 

 


Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

13 grudnia br. w Przelewicach odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji dotyczące realizacji zadań publicznych Gminy Przelewice  na rok 2013, w trybie otwartego konkursu ofert. Po przywitaniu gości p. Janusz Wójtowicz Sekretarz Gminy przedstawił główny cel spotkania i poinformował o trwającym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r.

W trakcie spotkania omówione zostały m. in. praktyczne aspekty przeprowadzenia postępowania konkursowego: właściwego przygotowania oferty (prawidłowe wypełnienie druku ofertowego), zawarcia umowy oraz przygotowania sprawozdania z realizacji zadania publicznego.Szczegółowych informacji w tym zakresie udzieliła p. Anna Garzyńska – Pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych. Poinformowała również o możliwości ubiegania się o dofinansowanie różnych projektów planowanych do realizacji przez organizacje pozarządowe za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Lider Pojezierza”  w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla Małych projektów - Osi 4 LEADER, objętego PROW 2007-2013 oraz ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W dalszej części spotkania p. Tomasz Tyczkowski - animator Lokalnego Ośrodka Wsparcia Aktywności Obywatelskiej i NGO. Uczestnikom spotkania przedstawiłofertę bezpłatnego doradztwa, także z zakresu księgowości w ramach projektu „ABC dla NGO", realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Liderów i Fundraiserów we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pyrzycach.

Zainteresowane osoby miały możliwość uzyskania informacji dotyczących  wyżej omawianych zagadnień i skorzystania w tym zakresie z bezpłatnego doradztwa.

Autor: Anna Garzyńska

 


Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Przelewice w roku 2013

WÓJT GMINY PRZELEWICE ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Przelewice w roku 2013 oraz zaprasza do składania ofert.

Szczegółowe informacje o rodzajach zadań, wysokości środków przeznaczonych na ich realizację oraz inne szczegółowe informacje do pobrania poniżej.

Załączniki:

 1. Zarządzenie nr 93/2012 z dnia 03.12.2012 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r.
 2. Wzór oferty
 3. Wzór umowy
 4. Zaktualizowany harmonogram
 5. Zaktualizowany kosztorys
 6. Wzór sprawozdania

W związku z powyższym zapraszamy osoby zainteresowane na  spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu

13 grudnia 2012 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu.


Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie!

 


Powstało Stowarzyszenie "ROSINY - TO MY"

We wsi Rosiny na terenie naszej gminy powstało nowe stowarzyszenie. Spotkanie założycielskie odbyło się w niedzielne popołudnie 28 października 2012 r. Nowo powstała organizacja nosi nazwę Stowarzyszenie „Rosiny – to my” i aktualnie liczy 21 członków. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: p. Marek Szymkowiak, p. Jolanta Wierzbicka, p. Grażyna Hes, p. Maria Gąsiorowska i p. Krystyna Szymkowiak.

W ramach swej statutowej działalności Stowarzyszenie będzie podejmować różnego typu inicjatywy integrujące i uaktywniające mieszkańców wsi i okolic. Inspirującą rolę w powstaniu Stowarzyszenia odegrał ks. Ryszard Krauze Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Rosinach.

Życzymy wielu pomysłów i zadowolenia z efektów swojej pracy oraz wytrwałości w podejmowanych inicjatywach  na rzecz mieszkańców.

Autor: Anna Garzyńska

 


Cykl bezpłatnych szkoleń pn. "Profesjonalizacja zachodniopomorskich NGO"

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń dla zachodniopomorskich organizacji pozarządowych

pn. „Profesjonalizacja zachodniopomorskich NGO”.

 

W roku 2012 w cyklu zaplanowano dwa szkolenia:

 1. Realizacja zadania publicznego - jak prawidłowo przeprowadzić zadanie publiczne, jak przygotować sprawozdanie z realizacji zadania.
 2. Pozyskiwanie środków na działalność statutową organizacji.

Szkolenia odbywać się będą w Szczecinie i Koszalinie. Szczegóły znajdą Państwo w poniższej tabeli.

Więcej na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/1277.dhtml

 


Informacja o wynikach konsultacji

Informacja o wynikach konsultacji w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2013”.

W okresie od 01 października do 15 października 2012 r. Wójt Gminy Przelewice przedstawił do konsultacji – poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Przelewicach www.przelewice.pl - projekt uchwały Rady Gminy Przelewice w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2013”. Uwagi i opinie do przedmiotowego projektu można było przesłać pisemnie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, bądź elektronicznie na adres: promocja@przelewice.pl lub zgłosić osobiście do Pełnomocnika d/s organizacji pozarządowych w siedzibie Urzędu (pok. Nr C4).

Konsultacje społeczne przeprowadzono zgodnie z procedurą przewidzianą w Uchwale Nr XXXIV/313/2010 Rady Gminy w Przelewicach z dnia 28 września 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Dodatkowo w dniu 11 października br. w Przelewicach odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w związku z trwającymi konsultacjami w/w projektu Programu  Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i przedstawiania uwag oraz własnych propozycji do projektu programu. W trakcie spotkania zastanawiano się  jak udoskonalić współpracę Gminy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i jak wypracować jak najlepsze w tym zakresie rozwiązania. Ponadto zgłoszono uwagę dotyczącą potrzeby zwiększenia środków z budżetu Gminy w stosunku do bieżącego roku o wskaźnik inflacji na realizację zadań publicznych w świetle ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariatu na rok 2013.

Poza tym nie wpłynęła żadna uwaga/opinia do przedstawionego projektu uchwały.

Przelewice; dnia 16.10.2012 r.

Wójt Gminy
Marek Kibała


Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla organizacji pozarządowych

W dniu 11 października br. w Przelewicach odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Po przywitaniu gości p. Janusz Wójtowicz Sekretarz Gminy przedstawił program spotkania i poinformował o trwających konsultacjach projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2013.

W dalszej części spotkania p. Łukasz Cieśliński – Prezes Koszalińskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych, a zarazem doradca Zachodniopomorskiej Sieci, zaprezentował główne założenia projektu programu współpracy.
Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i przedstawiania uwag oraz własnych propozycji do projektu programu. W trakcie dalszej dyskusji zastanawiano się jak udoskonalić współpracę Gminy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i jak wypracować jak najlepsze w tym zakresie rozwiązania.

Ważne, aby program współpracy nie był uchwalany tylko dlatego, by spełnić wymóg ustawowy, a po to aby przy jego tworzeniu i realizacja był określony cel, który odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności i jednocześnie wpisuje się w samorządową strategię.

Przypominamy Państwu, iż nadal trwają konsultacje do projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2013”, zapraszam do wzięcia udziału w konsultacjach. Termin składania opinii do projektu programu upływa z dniem 15.10.2012 r. o godz. 14:00.

Autor:
Anna Garzyńska

>>galeria<<


Zaproszenie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne

Szanowni Państwo,
w związku z trwającymi obecnie konsultacjami projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2013”, zapraszam Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym dotyczącym projektu programu, które odbędzie się w Przelewicach, w tut. Urzędzie Gminy w dniu 11 października 2012 r. o godz. 14.00.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną główne założenia projektu programu współpracy, a uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań i formułowania opinii do projektu programu.

Wszystkie opinie powstałe w toku spotkania zostaną rozpatrzone przez Wójta Gminy Przelewice.

Wójt Gminy

Marek Kibała

 

 


Zaproszenie do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych

Na podstawie § 5 Zarządzenia nr 73/12 Wójta Gminy Przelewice z dnia 26 września 2012 r. w sprawie podjęcia konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w przedmiocie projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie  z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2013”

z a p r a s z a m

wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do wzięcia udziału w konsultacjach.
 

PROJEKTU „PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY PRZELEWICE Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI OKREŚLONYMI W ART. 3 UST. 3 USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIACIE Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 r. NA ROK 2013”
 

Konsultacje trwają od 01 października do 15 października 2012 r.


Treść projektu Programu i formularz do zgłaszania opinii i propozycji, znajdują się na stronie www.bip.przelewice.pl oraz są dostępne bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy w Przelewicach w pok. nr C 4.

Wypełnione formularze konsultacji projektu programu współpracy na 2013 r. należy przesłać w nieprzekraczającym terminie do 15 października 2012 r. do godz. 14:00 na:
•    adres poczty elektronicznej promocja@przelewice.pl,
•    numer faksu  91/5643 050 ,
•    adres siedziby Urzędu Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75,
lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, pok. nr C4

 

Wójt Gminy Przelewice
    mgr Marek Kibała

Do pobrania:

 

 


Zaproszenie na Zachodniopomorskie Forum

Szanowni Państwo,

Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych oraz Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego mają przyjemność zaprosić na konferencję pn. „Standardy we współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi” organizowaną  w ramach „Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO”, która odbędzie się w dniach 22-23 października 2012 r. w Hotelu New Skanpol w Kołobrzegu.

Konferencja organizowana jest w ramach partnerskiego projektu „Zachodniopomorskie w Sieci – współpraca organizacji wspierających szansą na rozwój regionu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 5.4.2 Rozwój Dialogu Obywatelskiego, którego realizatorami są Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych i Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Forum Pełnomocników jest okazją do spotkania się w jednym miejscu przedstawicieli zarówno sektora pozarządowego, jak i samorządowego. Niewątpliwie wpłynie to korzystnie na tworzenie wzajemnych relacji i prowadzenie efektywnych, partnerskich działań na linii samorząd lokalny – organizacje pozarządowe.

Tegoroczne forum rozpocznie się uroczystym ogłoszenie wyników i wręczeniem nagród oraz dyplomów dla laureatów konkursu Marszałka Województwa pn. „Samorządowy Lider Współpracy
z NGO”.

Ponadto program forum przewiduje omówienie wyników działań kontrolnych Regionalnych Izb Obrachunkowych w zakresie zlecania zadań podmiotom trzeciego sektora, nieprawidłowości  
w stosowaniu norm prawnych zawartych w ustawie o działalności pożytku publicznego, nieprawidłowości związanych ze stosowaniem  ustawy o sporcie, jak również przeprowadzenie warsztatów z zakresu prawidłowego rozliczania dotacji. Poza tym zaprezentowane będą działania Rady Działalności Pożytku Publicznego, działającej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, zasady przeprowadzania zbiórek publicznych i loterii fantowych.   
Szczegóły konferencji znajdą Państwo w załączeniu.  

Na zgłoszenia, na podstawie załączonego formularza czekamy do dnia 10 października br.
 
Wszelkich informacji ze strony Koszalińskiego Centrum odnośnie organizowanego forum udziela Pani Renata Kochanowska, tel.  94 340 35 23  e-mail: renata.kochanowska@kcwis.org.pl, zaś ze strony Wydziału Współpracy Społecznej Pani Magdalena Pieczyńska Inspektor w Wydziale Współpracy Społecznej tel.  91 44 16 224  e-mail: mpieczynska@wzp.pl

Do pobrania:
1. Program Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO
2. Formularz zgłoszenia na forum

 


Tydzień poradniczy: zakładanie organizacji

Chcesz się zaangażować społecznie, a nie wiesz jak?  Wahasz się, czy założyć stowarzyszenie, fundację? Od 17 do 21 września 2012 r. Informatorium dla organizacji pozarządowych organizuje tydzień poradniczy, w czasie którego uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z zakładaniem i rejestracją organizacji.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

W ramach tygodnia poradniczego możesz:

 1. W godz. 10.00 - 16.00 zadać pytanie doradczyniom telefonicznie 801646719 przez Skype: Informatorium_ngo, przez komunikator gadu gadu: numer gg 43576851
 2. Przesłać pytanie mailowo na adres info@ngo.pl lub przez formularz zadawania pytań na stronie: poradnik.ngo.pl/zapytaj
 3. Wziąć udział w seminarium pt. "Stowarzyszenie czy fundacja - oto jest pytanie"

Seminarium ma na celu wyjaśnić podstawowe podobieństwa i różnice pomiędzy stowarzyszeniem a fundacją. Przedstawimy także, krótko zagadnienia dotyczące zakładania i rejestracji organizacji. Mamy nadzieję, że ułatwi to podjęcie świadomej decyzji o sformalizowaniu działań społecznych. Seminarium odbędzie się 19 września 2012 r. w godz. 12.00 - 14.30, w siedzibie Centrum Szpitalna przy ul. Szpitalnej 5/5 w Warszawie. Zgłoszenia na seminarium można przesyłać do 18 września 2012 r. na adres info@ngo.pl
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w seminarium jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów podróży.

Informatorium dla organizacji pozarządowych jest prowadzone wspólnie przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i Federację "Centrum Szpitalna"
 

Zapraszamy! Ty działasz - my pomagamy!

 


Bezpłatne doradztwo dla ngo

Doradztwo dla JST i NGO w ramach projektu „Zachodniopomorskie w Sieci…”

W ramach realizowanego przez Koszalińskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych wraz z Partnerem Województwem Zachodniopomorskim projektu „Zachodniopomorskie w Sieci współpraca organizacji wspierających szansą na rozwój regionu”, zachęcamy jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych zasiadających w ciałach doradczych i konsultacyjnych do korzystania z bezpłatnych usług doradczych w następujących obszarach tematycznych:

USŁUGI DORADCZE DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

Tematyka doradztwa:

 • Wypracowywanie zapisów programów współpracy (rocznych i wieloletnich)
 • Systemowe rozwiązania dotyczące współpracy JST-NGOs na poziomie gminy, powiatu
 • Motywowanie społeczności lokalnych do partycypacji społecznej
 • Możliwości analizy potrzeb lokalnych z uwzględnieniem aktywności samych mieszkańców i/lub organizacji pozarządowych Metody konsultacji społecznych
 • Dobre praktyki w zakresie współpracy JST-NGOs Animowanie powstawania i funkcjonowania koalicji, zespołów roboczych, partnerstw z udziałem przedstawicieli JST i NGOs na rzecz rozwiązywania problemów lokalnych
 • Analiza istniejących rozwiązań prawnych (roczne programy współpracy, regulaminy funkcjonowania ciał i zespołów roboczych, np. komisji konkursowych, rad działalności pożytku publicznego i in.) pod kątem możliwości ich zmian celem usprawnienia wzajemnej współpracy
 • Inne zagadnienia, powiązane z rozwijaniem wzajemnej współpracy JST-NGOs i wzmacnianiem udziału przedstawicieli organizacji pozarządowych w ciałach doradczych i konsultacyjnych szczebla lokalnego i regionalnego

Odbiorcy usług doradczych: pracownicy urzędów gmin, urzędów miast, starostw powiatowych z terenu województwa zachodniopomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem osób odpowiedzialnych za współpracę władz lokalnych z organizacjami pozarządowymi (pełnomocnicy ds. organizacji pozarządowych).

Doradcy:Magdalena Pieczyńska, Łukasz Cieśliński

 

 


DORADZTWO DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Tematyka doradztwa:

 • Aspekty prawne związane z funkcjonowaniem samorządu i organizacji pozarządowych, w tym: ustawy ustrojowe, ustawa o działalności pożytku publicznego, kodeks postępowania administracyjnego, ustawa o finansach publicznych i in.
 • Wybrane aspekty rozwoju osobistego, istotne z punktu widzenia sprawowanej funkcji (np. elementy autoprezentacji i wystąpień publicznych, zarządzanie i organizacja czasem pracy, efektywne porozumiewanie się, rozwój umiejętności interpersonalnych, zasady pracy w grupie, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywanie konfliktów i in.)

Odbiorcy usług doradczych: przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa zachodniopomorskiego – osoby będące członkami ciał doradczych i konsultacyjnych szczebla lokalnego (gmina, powiat) i regionalnego (województwo), przede wszystkim Rad Działalności Pożytku Publicznego, komisji konkursowych i in.

Osoby zainteresowane doradztwem prosimy o kontakt z biurem projektu (tel.  094 340 35 23 ) w celu ustalenia terminu i miejsca doradztwa oraz rozpoznania dokładnych potrzeb w aspekcie planowanego wsparcia doradczego.

Doradztwo w zależności od potrzeb odbywać się będzie drogą telefoniczną, elektroniczną lub poprzez bezpośrednie spotkanie z doradcami, w siedzibie KCWIS lub w miejscu siedziby/zamieszkania osoby korzystającej z doradztwa, do momentu wyczerpania puli godzin doradczych.

 Aktualne informacje na temat działań projektowych dostępne są na stronie www.kcwis.org.pl w zakładce: projekty/Zachodniopomorskie w Sieci

 

 


Rozwiń z nami swoją organizację!

„Aktywne i stabilne NGO”

Rozwiń z nami swoją organizację!

Podnoś swoje kompetencje i przyłącz się do wspólnego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Zdobądź wiedzę i umiejętności potrzebne do efektywnego zarządzania organizacją pozarządową i zacznij czerpać z tego zysk.

"Aktywne i stabilne NGO”to cykl trzyczęściowych bezpłatnych szkoleń finansowanych ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla pracowników, wolontariuszy a także członków organizacji pozarządowych mających swoją siedzibę na terenach wiejskich i małomiasteczkowych województwa zachodniopomorskiego (do 30 000 mieszkańców).

„Aktywne i stabilne NGO”to możliwość podnoszenia kompetencji kadrowych z zakresu:

 • zarządzania ludźmi i finansami organizacji
 • finansowania działalności
 • współpracy z Administracją Publiczną

 

„Aktywne i stabilne NGO”to możliwość poznania nowych ludzi i nawiązania współpracy

Zapraszamy do udziału w szkoleniu składającym się z trzech modułów.

Moduł I ( 3 dni szkoleniowe ) 21-23 września 2012

 • Upowszechnianie procedur współpracy NGO z JST powiatowym i gminnym, w tym rocznych/wieloletnich programów współpracy JST z NGO
 • Analiza lokalnych zasobów  i możliwości zawiązywania partnerstw między NGO, JST i biznesem
 • Diagnoza problemów dotyczących współpracy między NGO a JST oraz bariery rozwoju NGO

Moduł II ( 3 dni szkoleniowe )12-14 października 2012

 • Tworzenie i planowanie projektów społecznych, źródła ich finansowania,
 • Dokumenty strategiczne i ich rola w przygotowaniu projektów,
 • Metodologia i zarządzanie projektami
 • Inne źródła finansowania NGO ( darowizny, środki własne – odpłatna działalność statutowa, działalność gospodarcza)
 •  Zarządzanie finansami

Moduł III(3 dni szkoleniowe ) 16-18 listopada 2012

 • Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna organizacji
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Pozyskiwanie i współpraca z wolontariuszami

Szkolenia odbywają się w Ośrodku Szkoleniowym przy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Zapewniamy wysokiej jakości materiały szkoleniowe, wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 września 2012 pod adresem:rekrutacja@slif.org.pl

Więcej informacji:

Łukasz Malinowski

Tel:  505 748 353 

e-mail: rekrutacja@slif.org.pl

Zgłoś się i daj szanse rozwoju swojej organizacji!

 


Kolejny nabór na warsztaty FWW - IV kwartał

Szanowni Państwo,
 
Fundacja Wspomagania Wsi ogłosiła kolejny nabór na cykliczne warsztaty organizowane w IV kwartale br.

 

 

Zapraszamy na:

Więcej  informacji o tych i innych naszych działaniach na

www.fundacjawspomaganiawsi.pl i www.witrynawiejska.org.pl

 


Rozpoczynamy nabór do trzeciej grupy szkoleniowej

Dowiedz się, jak przyjaźnie i efektywnie współpracować z administracją samorządową i środowiskiem lokalnym. Zdobądź wiedzę i umiejętności niezbędne do zdobywania środków na działania organizacji. Posiądź tajniki planowania działań i projektów. Naucz się, jak skutecznie się komunikować - wewnątrz organizacji i w środowisku, jak promować swoje działania, kierować zespołami, współpracować z wolontariuszami.

NABÓR DO TRZECIEJ GRUPY SZKOLENIOWEJ ROZPOCZĘTY!!!

ZGŁOŚ SIĘ JESZCZE DZIŚ!!!

Więcej informcji na stronie: http://www.abcdlango.pl/index/news/id/54


ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH

Zmiany sposobu rozliczania realizacji zadań publicznych przez organizacje

Cel konsultacji:
Przedmiotem konsultacji jest propozycja zmiany sposobu rozliczania realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Propozycja ta została przygotowana przez zespół ekspertów, którzy na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP i Rady Działalności Pożytku Publicznego pracowali w ramach warsztatów prowadzonych przez Fundację Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

Głównym założeniem zmiany jest przesunięcie akcentów związanych z formalno-rachunkowym rozliczaniem zadań na rozliczanie oparte w większym stopniu o rezultaty.

Więcej informacji nA stronie:

https://mamzdanie.org.pl/web/guest/konsultacje/-/message_boards/message/24083

 


Zaproszenie dla organizacji pozarządowych z powiatu pyrzyckiego

Zapraszam członków organizacji pozarządowych, działaczy, wolontariuszy, społeczników, którzy pracują na rzecz lokalnej społeczności i budowania społeczeństwa obywatelskiego do odwiedzenia Ośrodek Wsparcia Obywatelskiej Aktywności w Pyrzycach (Lipiańska 4) i kontaktu z animatorem tam zatrudnionym.

Oprócz szerokiego wsparcia w postaci doradztwa, szkoleń, udostępnienia zasobów inkubatora i wszelkiej pomocy merytorycznej z zakresu działań organizacji pozarządowych, będziecie mieli Państwo możliwość:

 • zamieszczania na stronie internetowej starostwa ciekawych informacji o działalności Waszego stowarzyszenia,
 • zamieszczania kalendarza imprez organizowanych przez Waszą organizację,
 • promowania jego działalności,
 • podzielenia się osiągnięciami i sukcesami,
 • wyrażenia opinii na temat problemów i bolączek, które dotykają organizacje pozarządowe,

Przyjdź i skorzystaj z oferty, którą oferuje ośrodek w ramach projektu ABC dla NGO.

Kontakt tel.  722 300 603 , e-mail: pyrzyce@frdl.szczecin.pl
Więcej informacji na stronie: www.abcdlango.pl

Autor: Tomasz Tomaszewski

 


Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualno-ruchowymi zaprasza do współpracy

Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualno-ruchowymi "Pierwsza praca" zaprasza  zainteresowane osoby na zebranie organizacyjne celem założenia stowarzyszenia wspierającego osoby z upośledzeniami. Miejsce zebrania: Starostwo Powiatowe w Pyrzycach (sala nr. 8) godz. 1630 Termin: 29.08.2012 r.

Celem stowarzyszenia będzie działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniami, poprzez zorganizowanie i prowadzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej w którym osoby zainteresowane otrzymają swoją pierwszą prace.

Organizacja terapii, wypoczynku i rehabilitacji dla podopiecznych, oraz prowadzenie mieszkań usamodzielniających. Prowadzenie szkoleń specjalistycznych, doradztwa i konsultacji z zakresu pomocy społecznej. Integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu  społecznemu.Prowadzenie działalności kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej i turystycznej dla osób niepełnosprawnych.
 

Serdecznie zapraszamy!
 


Ważne dla podmiotów wpisanych do KRS

Departament Informatyzacji i Rejestrów Sądowych uprzejmie informuje, iż od dłuższego czasu otrzymuje informacje dotyczące działalności Kancelarii Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego (obecnie Kancelaria Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego).

Należy podkreślić, że Ministerstwo Sprawiedliwości - wydawca dziennika urzędowego Monitor Sądowy i Gospodarczy nie jest autorem postanowienia wydawanego przez Kancelarię Odpisów z Monitora Sądowego i Gospodarczego (obecnie Kancelaria Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego), będącego jednocześnie wezwaniem do wniesienia opłaty aktywacyjnej, jak również nie współpracuje z podmiotem używającym tej nazwy.

W opinii Departamentu, powiadomienia jakie podmiot ten wysyła do przedsiębiorców mają na celu wprowadzenie w błąd ogłoszeniodawców. Styl pisma, forma mogą sugerować, że jest to pismo urzędowe i przedsiębiorca musi taką opłatę wnieść. - Skan pism  Jednakże ocena zakresu przedmiotowego takiej działalności w granicach przepisów prawa należy do sądu.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.ekrs.pl

 


ABC dla NGO - spotkanie informacyjne

25 czerwca w sali konferencyjnej tut. Urzędu odbyło się spotkanie w zakresie programu wsparcia organizacji pozarządowych „ABC dla NGO. Człowiek, najlepsza inwestycja” współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS. Poprowadził je p. Tomasz Tyczkowski animator w Lokalnym Ośrodku Wsparcia Obywatelskiej Aktywności, działającym przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach. Na spotkaniu poruszone zostały liczne problemy natury formalno- prawnej, z jakimi na co dzień spotykają się członkowie stowarzyszeń.

W ramach w/w projektu Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie oferuje nieodpłatne szkolenia ze specjalistami mające na celu pomóc organizacjom pozarządowym m.in. w pozyskiwaniu funduszy europejskich, prowadzeniu księgowości, rozliczaniu projektów, promocji, marketingu, czy zagadnień prawnych. W/w zachęcał uczestników do przedstawiania spraw, z jakim spotkają się na co dzień i co przysparza im najwięcej kłopotów w związku z prowadzoną działalnością stowarzyszenia, gdyż wówczas łatwiej będzie ustalić tematykę kolejnych spotkań. Prowadzący zapraszał także do kontaktowania się z nim pod nr telefonu 722300603 i bezpośrednio w siedzibie Starostwa w Pyrzycach (pok. nr 8).

Autor: Monika Bór


"ABC dla NGO" - zaproszenie na bezpłatne szkolenie

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej lider projektu „ABC dla NGO” zaprasza sołtysów i organizacje pozarządowe na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się w dniu 25 czerwca 2012 r. (godz. 16:00) na sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przelewicach. Szczegóły dotyczące szkolenia znajdziecie Państwo w załączniku - do pobrania.
Więcej informacji na temat szkoleń oraz innych działań projektowych dostępnych jest na stronie internetowej www.abcdlango.pl
Serdecznie zapraszmy!
 
Osoby zainteresowane proszę o potwierdzenie przybycia (tel. 91/5643392).

 


Zaproszenie na warsztaty rękodzielnicze

Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty pt. „Filcowanie wełny  na sucho”, które odbędą się w  Świetlicy wiejskiej w Laskowie w dniu 22.06.2012 (godz. 10:00).

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Aktywni razem, czyli propagowanie aktywności lokalnej i działania na rzecz rozwoju kultury w środowisku wiejskim” ze środków budżetu Gminy Przelewice. W trakcie spotkania dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.

Proszę zabrać ze sobą: gąbki do kąpieli i ozdobne koraliki, korale.

 Serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona!

 

Stowarzyszenie „Po sąsiedzku"

 


 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty realizację zadania publicznego

Na podstawie art. 19 a, ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) zamieszcza się na okres 7 dni roboczych w Biuletynie Informacji Publicznej i  na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na tablicy ogłoszeń ofertę na realizację zadania publicznego w 2012 r., z pominięciem otwartego konkursu ofert pn. „Aktywni razem, czyli propagowanie aktywności lokalnej i działania na rzecz rozwoju kultury w środowisku wiejskim”, złożoną przez Stowarzyszenie „Po sąsiedzku” . Uwagi można zgłaszać w terminie 7 dni roboczych od dnia zamieszczenia w/w oferty do p. Anny Garzyńskiej – Pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych osobiście w siedzibie tut. Urzędu (pok. nr C4 lub na adres: promocja@przelewice.pl w terminie do dnia 08.06.2012 r. do godz. 15,00.

Przelewice, dnia 29.05.2012 r.                                                                         

Wójt Gminy
mgr Marek Kibała

Oferta na realizację zadania publicznego - do pobrania

 


Aktywne i stabilne NGO
Rozwiń z nami swoją organizację!

Podnoś swoje kompetencje i przyłącz się do wspólnego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Zdobądź wiedzę i umiejętności potrzebne do efektywnego zarządzania organizacją pozarządową i zacznij czerpać z tego zysk.

„Aktywne i stabilne NGO” to cykl trzyczęściowych bezpłatnych szkoleń finansowanych ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla pracowników, wolontariuszy a także członków organizacji pozarządowych mających swoją siedzibę na terenach wiejskich i małomiasteczkowych województwa zachodniopomorskiego (do 30 000 mieszkańców).

„Aktywne i stabilne NGO” to możliwość podnoszenia kompetencji kadrowych z zakresu:
•    zarządzania ludźmi i finansami organizacji
•    finansowania działalności
•    współpracy z Administracją Publiczną

„Aktywne i stabilne NGO” to możliwość poznania nowych ludzi i nawiązania współpracy

Zapraszamy do udziału w szkoleniu składającym się z trzech modułów.

Moduł I ( 3 dni szkoleniowe ) 25-27 maja 2012

•    Upowszechnianie procedur współpracy NGO z JST powiatowym i gminnym, w tym rocznych/wieloletnich programów współpracy JST z NGO
•    Analiza lokalnych zasobów  i możliwości zawiązywania partnerstw między NGO, JST i biznesem
•    Diagnoza problemów dotyczących współpracy między NGO a JST oraz bariery rozwoju NGO

Moduł II ( 3 dni szkoleniowe ) 15-17 czerwca 2012
•    Tworzenie i planowanie projektów społecznych, źródła ich finansowania,
•    Dokumenty strategiczne i ich rola w przygotowaniu projektów,
•    Metodologia i zarządzanie projektami
•    Inne źródła finansowania NGO ( darowizny, środki własne – odpłatna działalność statutowa, działalność gospodarcza)
•    Zarządzanie finansami

Moduł III (3 dni szkoleniowe ) 6-8 lipca 2012
•    Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna organizacji
•    Zarządzanie zasobami ludzkimi
•    Pozyskiwanie i współpraca z wolontariuszami

Szkolenia odbywają się w Ośrodku Szkoleniowym przy Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Zapewniamy wysokiej jakości materiały szkoleniowe, wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: rekrutacja@slif.org.pl

Więcej informacji:
Łukasz Malinowski
Tel: 505 748 353
e-mail: rekrutacja@slif.org.pl


Zgłoś się i daj szanse rozwoju swojej organizacji!

 


Bezpłatne szkolenie z zakresu pisania wniosków do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2012

Szkolenie FIO 2012

Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe z terenu województwa zachodniopomorskiego 2 lutego 2012 r. w Szczecinie
 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć:

 • Jak właściwie przygotować wniosek na nowych zasadach PO FIO na rok 2012

 • Jak uzyskać wysoką punktację przy ocenie wniosków przez ekspertów

Zgłoś się na nasze szkolenie!  Tematyka szkolenia obejmować będzie m.in. następujące zagadnienia:

 •   Praca metodą projektu w aspekcie PO FIO na rok 2012

 • Zmiany w dokumentacji konkursowej

 •  Najczęściej popełniane błędy we wniosku o dofinansowanie

 •  Kryteria horyzontalne, co to takiego i jak je spełnić na etapie przygotowania projektu oraz na etapie realizacji

 • Właściwe przygotowanie części merytorycznej wniosku (uzasadnienie realizacji działań, grupy docelowe, opis działań, harmonogram)

 • Właściwe przygotowanie budżetu wniosku

 • Ocena wniosku, na co szczególną uwagę zwracają eksperci oceniający

Szkolenie odbędzie się 2 lutego 2012 r. w dwóch turach.
I tura – 10.00 – 13.30 – liczba osób 50
II tura – 14.30 – 18.00 – liczba osób 50

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

W szkoleniu może uczestniczyć jedna osoba z organizacji pozarządowej.

Miejsce szkolenia:
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Piłsudskiego 40-42 w Szczecinie, IV piętro, sala 400

Trener:
Artur Gluziński - ekspert FIO, POKL

Zgłoszenia przyjmujemy faxem na numer tel. 91 44 16 231 lub drogą mailową (skan) na adres  mpieczynska@wzp.pl do dnia 31.01.2012 r.

Szczegółowych informacji o organizowanym szkoleniu udziela Magdalena Pieczyńska, inspektor w WWS UM WZ pod numerem tel. 91/44 16 224.

Formularz zgłoszeniowy - do pobrania


Serdecznie zapraszamy!

 


Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2012 r.

Zarządzenie nr 2/12 Wójta Gminy Przelewice z dnia 09 stycznia 2012 r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2012 roku

 


Nowe wzory formularzy KRS

Od 1 stycznia 2012 r. obowiązują nowe druki KRS. Minister sprawiedliwości ogłosił 28 grudnia 2011 r. rozporządzenie, które zmienia ich wzory.
 
Zmiany w formularzach ważne dla organizacji dotyczą przede wszystkim tego, że dodano w nich nowe pola - organizacje będą podawały w formularzach adres swojej strony internetowej oraz poczty elektronicznej (oczywiście jeśli w przyszłości dane te zmienią się to zmiany takie trzeba będzie również zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego). Nawet jednak tak "kosmetyczna" zmiana powoduje, że od 1 stycznia 2012 r. obowiązywać będzie kilka nowych formularzy, m.in. następujące:

 •  formularz KRS-W20 służący do rejestracji stowarzyszeń i fundacji;

 • formularz KRS-Z20 służący do zgłoszenia zmian w KRS.

Projekt rozporządzenia wraz uzasadnieniem jest dostępny tutaj: http://bip.ms.gov.pl/pl/projekty-aktow-prawnych/prawo-gospodarcze/download,1478,0.html

 


Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla organizacji pozarządowych

W dniu 13 grudnia 2011 r. w sali konferencyjnej tut. Urzędu odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne.  Po przywitaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych Pan Wójt w ogólnym zarysie przedstawił zasady uczestnictwa w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych w 2012 r. W dalszej części spotkania p. Anna Garzyńska Pełnomocnik d/s organizacji pozarządowych szczegółowo omówiła aktualnie obowiązujące zasady przyznawania i rozliczania dotacji. w świetle ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
 

Uczestnicy spotkania mogli także uzyskać informacje o możliwościach zgłaszania kandydatów do uczestnictwa w pracach komisji konkursowej w otwartych konkursach ofert Gminy Przelewice, a także o możliwości pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych, w tym m.in. za pośrednictwem Stowarzyszenia "Lider Pojezierza".

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronach: http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/867.dhtml  i  http://bip.przelewice.pl/strony/3053.dhtml  oraz w Referacie Organizacyjno-Społecznym (pok. nr C4 tel. 91 391 3832).
Termin składania ofert upływa z dniem 30.12.2011 r. o godz. 12:00.
Autor:
Anna Garzyńska


 

 


Raport z realizacji Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2011 rok

do pobrania: http://bip.przelewice.pl/strony/3234.dhtml

 


Gmina Przelewice - w rankingu "Partnerski Samorząd"

Już po raz trzeci Gmina Przelewice wzięła udział w rankingu pt. "Partnerski Samorząd", który został opracowany na podstawie badania "Monitoring współpracy urzędów z sektorem pozarządowym 2010". „Partnerski Samorząd 2010” to ranking podsumowujący natężenie współpracy pomiędzy administracją samorządową i organizacjami pozarządowymi. Tworzony jest na podstawie wyników corocznego badania prowadzonego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Celem rankingu jest wskazanie i uhonorowanie tych jednostek samorządu terytorialnego, które w sferze relacji z organizacjami pozarządowymi wyróżniają się na tle innych i wydają się szczególnie godne do naśladowania.

Karta z wynikami rankingu dla Gminy Przelewice znajduje się w wizytówce Urzędu w bazie ngo.pl:
 

http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=103535

 

 

 


Zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowej

Wójt Gminy Przelewice zaprasza do zgłaszania reprezentantów swoich organizacji/ podmiotów do udziału w pracach komisji konkursowej w otwartych konkursach ofert Gminy Przelewice.

W związku z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zapraszam organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania reprezentantów swoich organizacji/podmiotów do udziału w pracach komisji konkursowej w otwartych konkursach ofert Gminy Przelewice realizowanych w trybie w/w ustawy w latach 2012 i 2013.

Na obecnym etapie jest tworzona baza członków komisji konkursowych Gminy Przelewice na  lata 2012 i 2013.
Ustawa o pożytku określa w art. 15, kto może być członkiem komisji konkursowej w otwartym konkursie ofert:

Art. 15. (…)
2a. Organ administracji publicznej ogłaszający otwarty konkurs ofert powołuje komisję konkursową w celu opiniowania złożonych ofert.

2b. W skład komisji konkursowej powołanej przez organ jednostki samorządu terytorialnego wchodzą przedstawiciele organu wykonawczego tej jednostki.

2c. W skład komisji konkursowej powołanej przez organ administracji rządowej wchodzą przedstawiciele tego organu.

2d. W skład komisji konkursowej wchodzą osoby  wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, z wyłączeniem osób  wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, biorące udział w konkursie.

2da. Komisja konkursowa może działać bez udziału osób wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, jeżeli:
1)    żadna organizacja nie wskaże osób do składu komisji konkursowej lub
2)    wskazane osoby nie wezmą udziału w pracach komisji konkursowej, lub
3)    wszystkie powołane w skład komisji konkursowej osoby podlegają wyłączeniu na podstawie art. 15 ust. 2d lub art. 15 ust. 2f.

2e. W pracach komisji konkursowej mogą uczestniczyć także, z głosem doradczym, osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy.

W bazie członków komisji mogą znaleźć się osoby, które:

 • są obywatelami RP i korzystają z pełni praw publicznych,

 • posiadają doświadczenie w zakresie przygotowania wniosków o dotacje i/lub realizacji projektów,

 • w określonym terminie zostały zgłoszone przez Zarząd przynajmniej jednej z organizacji pozarządowej lub podmiotu wymienionego w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do jej/ ich reprezentowania w pracach komisji konkursowej w otwartych konkursach ofert Gminy Przelewice.

Zgłoszenie do bazy przedstawicieli organizacji/podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w komisjach konkursowych, następuje na podstawie złożonego, podpisanego przez zainteresowaną osobę oraz Zarząd organizacji zgłaszających, formularza zgłoszenia, który jest do pobrania w siedzibie tut. Urzędu – pokój nr C4. Formularz należy przesłać do dnia 30 grudnia 2011 r., do tut. Urzędu na adres podany w formularzu. Zgłoszenia są ważne 2 lata kalendarzowe.
 
Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny i za udział w posiedzeniu komisji jej członkom nie przysługuje zwrot kosztów podróży.
 
Wszelkich informacji udziela Pełnomocnik d/s organizacji pozarządowych – Anna Garzyńska tel. 91/ 391 38 32, e-mail: promocja@przelewice.pl

Przelewice; dnia 09.11.2011 r.
     Do pobrania - formularz                 

Wójt Gminy

Marek Kibała

 


Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym Pan Wójt Gminy Przelewice ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w 2012 r. na terenie gminy Przelewice w zakresie:

 1. Integracji i reintegracji zawodowej oraz społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
 2. Ochrony środowiska i przyrody oraz edukacji ekologicznej.
 3. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
 4. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz turystyki.

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/867.dhtml


Informacja o wynikach konsultacji

w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2012”.

W okresie od 27 września do 13 października 2011 r. Wójt Gminy Przelewice przedstawił  do konsultacji – poprzez opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Urzędu Gminy w Przelewicach www.przelewice.pl - projekt uchwały Rady Gminy Przelewice w sprawie „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2012”.
Uwagi i opinie do przedmiotowego projektu można było przesłać pisemnie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75, bądź elektronicznie na adres: promocja@przelewice.pl lub zgłosić osobiście do Pełnomocnika d/s organizacji pozarządowych w siedzibie Urzędu (pok. Nr C4).

Konsultacje społeczne przeprowadzono zgodnie z procedurą przewidzianą w Uchwale Nr XXXIV/313/2010 Rady Gminy w Przelewicach z dnia 28 września 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z radą działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

W w/w okresie nie wpłynęła żadna uwaga/opinia do przedstawionego projektu uchwały.


Przelewice; dnia 14.10.2011 r.

Wójt Gminy

Marek Kibała


Ogłoszenie rozpoczęcia konsultacji społecznych

Załącznik nr 1 do Zarządzenia
Nr 72/11 Wójta Gminy Przelewice
z dnia 27.09.2011 r.

Na podstawie § 5 Zarządzenia nr 69/11 Wójta Gminy Przelewice w sprawie podjęcia konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w przedmiocie projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. na rok 2012”

z a p r a s z a m

wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, do wzięcia udziału w konsultacjach PROJEKTU „PROGRAMU WSPÓŁPRACY GMINY PRZELEWICE Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ PODMIOTAMI OKREŚLONYMI W ART. 3 UST. 3 USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIACIE Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 r. NA ROK 2012”.

 

Konsultacje trwają od 27 września do 13 października 2011 roku.

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/800.dhtml

 


Konsultacje społeczne

Przystępuje się do konsultacji projektu Programu współpracy Powiatu Pyrzyckiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2012:

 • rozpoczęcie konsultacji nastąpi w dniu 15 września 2011 r., a zakończenie w dniu 30 września 2011 r.;
 • projekt Programu współpracy można pobrać ze strony www.pyrzyce.pl / Organizacje pozarządowe / Konsultacje lub w Wydziale Organizacyjno-Prawnym Starostwa Powiatowego w Pyrzycach, ul. Lipiańska 4, 74-200 Pyrzyce;
 • opinie i uwagi należy składać na piśmie w sekretariacie Starostwa lub przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres w.durkin@pyrzyce.pl;
 • warunkiem udziału organizacji w konsultacjach jest podanie następujących informacji: nazwa i adres, dane rejestrowe, osoby uprawnione do reprezentowania organizacji oraz nazwisko i imię osoby zgłaszającej udział organizacji w konsultacjach.

Więcej informacji na stronie: http://www.pyrzyce.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=1&menu=10&artykul=2670&akcja=artykul

 


Spotkanie infomacyjno-aktywizujące

W dniach 01 i 02.09.2011 r. w sali konferencyjnej tut. Urzędu odbyły się spotkania informacyjno-aktywizujące, które miały na celu poinformowanie mieszkańców z terenu gminy Przelewice o możliwości dofinansowania przedsięwzięć na inicjatywy oddolne ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i na temat zasad aplikowania ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w zakresie: „Małych projektów” i „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej”.

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/774.dhtml

 


Wizyta studyjna mieszkańców Gminy Trzebiatów w Przelewicach

W wizycie studyjnej mieszkańców z terenu gminy Trzebiatów w Przelewicach uczestniczyło ponad 70 osób. Przyjechali do nas w zróżnicowanych wiekowo grupach w ramach działań Krajowego Stowarzyszenia "ARAMIS" w Trzebiatowie, którego prezesem jest p. Jolanta Mularczyk.

Byli to uczestnicy trzech programów, na które pozyskano środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, m.in.: 1.Samotna matka i dziecko, 2. Zapobieganie marginalizacji społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu młodzieży ze środowisk zagrożonych, 3. Aktywizacja osób starszych.

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/765.dhtml

 


Spotkanie informacyjne

30 czerwca na sali konferencyjnej tut. Urzędu odbyło się spotkanie informacyjne z Koordynatorem Gminnym Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” w Przelewicach.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Targów Inicjatyw Awangardowych  „Tilia”, które odbędą się w dniu 16 i 17 lipca br. w Myśliborzu oraz wypowiedzieć się na temat projektów, które chcieliby realizować w przyszłości. w ramach Osi 4 Leader PROW na lata 2007 – 2013.

 

Autor:
Anna Garzyńska

 


Powstało kolejne nowe stowarzyszenie

W naszej gminie powstało kolejne nowe stowarzyszenie. Spotkanie założycielskie odbyło się w niedzielne popołudnie 10 kwietnia 2011 r. w Przywodziu. Nowo powstała organizacja nosi nazwę Stowarzyszenie „Razem możemy więcej” i aktualnie liczy 19 członków. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Żaneta Mrówczyńska, Justyna Musiałowska, Wioletta Augustynowicz, Anna Nowak i Tomasz Jałkiewicz.

 

 

 

Więcej informacji na stronie: http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/648.dhtml


Warsztaty ozdób wielkanocnych

Dnia 23 marca  w pomieszczeniu Rady Sołeckiej w Przelewicach odbyły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych malowania pisanek i robienia palm wielkanocnych. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie „Aktywne Przelewice”.

 

 

 

Więcej informacji na stronie: http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/632.dhtml

 


Warsztaty z aktywności lokalnej o partnerstwa

Warsztaty z aktywności lokalnej i partnerstwa odbyły się w dniu 18 marca 2011 r. w sali konferencyjne Urzędu Gminy w Przelewicach. W trakcie spotkania przedstawiono działania w zakresie aktywizacji lokalnej, jakie w najbliższym czasie będą organizowane ze strony Gminy.

Więcej na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/622.dhtml

 


Informacja o wykorzystaniu środków w trybie bezkonkursowym na realizację zadań publicznych w 2011 r.

W styczniu br. w trybie pozakonkursowym do tut. Urzędu wpłynęły 3 oferty o dofinansowanie zadań publicznych na podstawie art. 19 a, ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.).

więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/589.dhtml

 


Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej odbyły się w dniu 10 lutego 2011 r. w Centrum Kształcenia - Wioska Internetowa w Laskowie. Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy, pracując w grupie, mogli ćwiczyć umiejętności prawidłowej komunikacji. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie "Po sąsiedzku" przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Przelewicach.

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/582.dhtml

 

 


Możliwość zgłaszania uwag do oferty

Na podstawie art. 19 a, ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) zamieszcza się na okres 7 dni roboczych w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na tablicy ogłoszeń ofertę na realizację zadania publicznego w 2011 r., z pominięciem otwartego konkursu ofert pn. „Zimowe szaleństwa, czyli ciekawe ferie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum”, złożoną przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy szanse”.

Każdy, w terminie 7 dni roboczych  od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące w/w oferty. Uwagi można zgłaszać do Anny Garzyńskiej – Pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych osobiście lub na adres: promocja@przelewice.pl


Przelewice, dnia 30.01.2011 r.                                                   

Wójt Gminy
Marek Kibała

Załącznik

 


Możliwość zgłaszania uwag do oferty

Na podstawie art. 19 a, ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) zamieszcza się na okres 7 dni roboczych w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na tablicy ogłoszeń ofertę na realizację zadania publicznego w 2011 r., z pominięciem otwartego konkursu ofert,  pn. „Organizacja zajęć sportowych dla mieszkańców gminy Przelewice - ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO”, złożoną przez Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” przy Publicznym Gimnazjum w Przelewicach.

Każdy, w terminie 7 dni roboczych  od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące w/w oferty. Uwagi można zgłaszać do Anny Garzyńskiej – Pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych osobiście lub na adres: promocja@przelewice.pl

 

Przelewice, dnia 11.01.2011 r.

     Wójt Gminy

    Marek Kibała

Załącznik

 


 

Ogłoszenie wyników I Otwartego Konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2011 r.

 

Zarządzenie nr 2/11 Wójta Gminy Przelewice z dnia 10 stycznia 2011 r. w sprawie wyboru podmiotów, które uzyskały dotację w ramach I Otwartego Konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2011 roku

 

Do pobrania: Zarządzenie Wójta Gminy

 


Możliwość zgłaszania uwag do oferty

 

Na podstawie art. 19 a, ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) zamieszcza się na okres 7 dni roboczych: w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Przelewicach oraz na tablicy ogłoszeń, ofertę na realizację zadania publicznego w 2011r.

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/553.dhtml

 

 

 


Powstało nowe stowarzyszenie

W naszej gminie powstała nowa inicjatywa społeczna. Spotkanie założycielskie odbyło się 15 grudnia 2010 r. w Laskowie. Nowo powstała organizacja nosi nazwę „Po sąsiedzku” i aktualnie liczy 24 osoby, a jej siedzibą będzie Świetlica wiejskia w Laskowie. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli: Joanna Mieszkowska – Prezes, Aneta Dąbek – Wiceprezes, Natalia Kibała – Sekretarz i Paweł Romańczyk –Członek.

 

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/538.dhtml


Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Dnia 14 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Przelewicach odbyło się spotkanie informacyjne w związku z ogłoszeniem otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w 2011 roku. Po przywitaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych p. Marek Kibała Wójt Gminy przedstawił zasady uczestnictwa w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych w 2011 r. przez organizacje pozarządowe z terenu naszej gminy.

 

 

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/537.dhtml

 


Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

 

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym Pan Wójt Gminy Przelewice ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w 2011 r. na terenie gminy Przelewice w zakresie:

 1. Integracji i reintegracji zawodowej oraz społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
 2. Ochrony środowiska i przyrody oraz edukacji ekologicznej.
 3. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
 4. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz turystyki.

W związku z powyższym zapraszamy Państwa na  spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dn. 14 grudnia 2010 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie zachęcamy do udziału w w/w spotkaniu, gdyż wraz ze zmianą ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie zmieniły się zasady otwartych konkursów ofert.

do pobrania:

>>Zarządzenie nr 130/10 Wójta Gminy Przelewice z dnia 09.12.2010 r.  w sprawie ogłoszenia I otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w 2011r.<<


>>Ogłoszenie Wójta Gminy Przelewice o I otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2011 r.  na terenie gminy Przelewice wraz ze wzorem druków<<

 


Zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowych

Wójt Gminy Przelewice zaprasza do zgłaszania reprezentantów swoich organizacji/ podmiotów do udziału w pracach komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert Gminy Przelewice.

W związku z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zapraszam organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania reprezentantów swoich organizacji/podmiotów do udziału w pracach komisji konkursowej w otwartych konkursach ofert Gminy Przelewice realizowanych w trybie ww. ustawy w latach 2010 i 2011.

Na obecnym etapie jest tworzona baza członków komisji konkursowych Gminy Przelewice, którzy są zainteresowani udziałem w komisjach konkursowych w latach 2010 i 201

 

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/512.dhtml

 


Podsumowanie PPWOW w Gminie Przelewice

12 października br. w Przelewicach odbyło się spotkanie dot. podsumowania działań realizowanych w ramach  PPWOW PIS w Gminie Przelewice.  W spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy p. Marek Kibała, Konsultant Regionalny PPWOW p. Krzysztof Musiatowicz, p. Malwina Kozera, pracownik Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie i przedstawiciele różnych grup społecznych. Była wśród nas też p. Agnieszka Odachowska Dyrektor LGD „Ziemia Pyrzycka”.

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/489.dhtml

 

 


Raport z przebiegu konsultacji społecznych

sporządzony w dniu 18.10.2010 r. z przeprowadzonych konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w przedmiocie projektu „Programu współpracy Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2011”.

 

 

 

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/494.dhtml

 


Budzimy aktywność i rozwijamy kompetencje

5 października br. w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych z terenu gmin: Przelewice, Pyrzyce i Dolice. Szkolenie otworzył i przywitał wszystkich uczestników p. Marek Kibała Wójt Gminy. W swym wystąpieniu podkreślił potrzebę organizacji tego typu szkoleń z uwagi na fakt, iż na terenie gminy Przelewice w ostatnim okresie coraz prężniej rozwijają się organizacje pozarządowe. Rozwija się też współpraca partnerska, co stwarza szansę na włączenie społeczności lokalnej do aktywnej współpracy w zakresie realizacji zadań publicznych.

 

Więcej informacji na stronie:

http://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/477.dhtml

 


 

 


Szkolenie dla organizacji pozarządowych

 

Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w szkoleniu, organizowanym w ramach projektu pn. „Regionalny Inkubator Ekonomii Społecznej w Policach”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach POKL w części dotyczącej Modułu II - kierowanego do osób chcących zapoznać się z zagadnieniami z zakresu ekonomii społecznej.
 

Szkolenie odbędzie się w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, w dniu 

05 października 2010 r. (wtorek), w godz. 15:00 – 20:00.

Prowadzącym szkolenie będzie p. Paweł Szczyrski – specjalista w dziedzinie współpracy sektora publicznego z organizacjami pozarządowymi.

Tematyka szkolenia dotyczyć będzie:

 • zmiany w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie - nowe procedury dotacyjne, w tym w  trybie konkursowym i bezkonkursowym, konsultacje społeczne,
 • inicjatywa lokalna, rady działalności pożytku publicznego oraz inne istotne zmiany ustawowe,
 • pozyskiwanie przez organizacje pozarządowe  funduszy na działalność,zasady tworzenia wniosków partnerskich przez organizacje pozarządowe.

Wójt Gminy
Marek Kibała


Zmiana terminu szkolenia dla organizacji pozarządowych

Szanowni Państwo,

ze względu na chorobę osoby prowadzącej, szkolenie dla organizacji pozarządowych w dniu 21.09.2010 r. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach nie odbędzie się. Nowy termin szkolenia ustalono na dzień 05.10.2010 r. (godz.15:00). 

Za zaistniałe zmiany serdecznie Państwa przepraszamy!

 

 

 

 

 


Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Dnia 02 września br.  w Przelewicach odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi z terenu gminy Przelewice i z okolic, które rozpoczął Pan Wójt Gminy. Po przywitaniu i zapoznaniu uczestników spotkania z programem, zachęcał do aktywnego uczestnictwa oraz do współpracy w zakresie wypracowania priorytetów na kolejny rok.

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/454.dhtml

 

 

 


Wolontariusz w akcji - siłą organizacji

  

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ze Szczecina zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Wolontariusz w akcji – siłą organizacji”.
Jeśli Twoja aktywność zawodowa lub społeczna jest związana z tematem wolontariatu – współpracujesz z wolontariuszami, organizujesz ich pracę lub dopiero zastanawiasz się nad tym, a przy tym chcesz:
- odkryć swoje mocne strony i rozwinąć własny potencjał
- nauczyć się zarządzać swoim czasem, poznać różne style pracy
- odkryć nowe możliwości rozwoju Twojej instytucji dzięki zaangażowaniu wolontariuszy
- dowiedzieć się jak efektywnie korzystać z potencjału wolontariuszy
- poznać metody efektywnego zarządzania, usprawnić pracę swoją i zespołu

 

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/451.dhtml
 

 


 

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE Z ZAKRESU WSPÓŁPRACY GMINY
Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI


02 września  godz.12:00
 

 – sala konferencyjna Urzędu Gminy w Przelewicach
 

Wójt Gminy Przelewice zaprasza na  szkolenie z zakresu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi. Celem szkolenia jest  m.in. ocena współpracy samorządu z organizacjami, wypracowanie priorytetów współpracy na kolejny rok, podsumowanie realizacji zadań gminy w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podejmowanie najbardziej aktualnych tematów i problemów organizacji pozarządowych.
 

Program spotkania:

 1. Podsumowanie działań w Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Przelewice oraz  wskazanie możliwości pozyskania przez organizacje pozarządowe środków finansowych w 2011 r. w ramach konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski i z różnych innych źródeł

- Iwona Klimowicz  - Doradca  ds. aktywnej integracji ROPS Szczecin.

 

2. Współpraca Gminy Przelewice z organizacjami pozarządowymi, z uwzględnieniem zmian wynikających z nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego.

- Anna Garzyńska– Pełnomocnik ds.  współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 


Regionalny Konkurs Grantowy

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2010” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

O dotacje do 7 000 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2011 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2011 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i miast do 20.000 mieszkańców.

 

Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat) z małych miejscowości.

Termin składania wniosków upływa 12 października 2010 r. Szczegółowe iinformacje dotyczące Konkursu znajdują się na stronie internetowej:

 

www.rownacszanse.pl

 


25-lecie KGW w Ukiernicy

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Ukiernicy w dn. 9 czerwca br. odbyła się uroczystość z okazji obchodów 25-lecia istnienia KGW. Panie z tej okazji przygotowały poczęstunek dla uczestników imprezy oraz wystawę swoich prac rękodzielniczych. W uroczystości udział wzięli: Pan Marek Kibała Wójt Gminy, Pani Agnieszka Odachowska Dyrektor LGD „Ziemia Pyrzycka”, Pan Andrzej Marczak Koordynator PPWOW w Dolicach i Pani Anna Garzyńska Koordynator PPWOW w Przelewicach oraz Pan Jan Kasprzak Sołtys Sołectwa i mieszkańcy Ukiernicy.

 

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/372.dhtml

 


Od pomysłu do projektu

W dniach 31 maja i 7 czerwca br. odbyły się w Przelewicach spotkania: sołtysów, rad sołeckich, stowarzyszeń, grup nieformalnych i wszystkich osób zainteresowanych działaniem na rzecz środowiska lokalnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warsztaty „Od pomysłu do projektu” prowadziły: Aleksandra Głodek i Agnieszka Odachowska, pracownik biura Stowarzyszenia LGD „Ziemia Pyrzycka”.

 

Celem spotkania było szczegółowe zapoznanie się z warunkami i kryteriami obowiązującymi beneficjenta tzw. „Małych Projektów”, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi. W dalszej części spotkania omówiono szczegółowo przygotowanie i pisanie wniosku o przyznanie pomocy, podając wiele ‘praktycznych’ porad i wskazówek przydatnych podczas wypełniania wniosku. Uczestnicy spotkania dyskutowali nad pomysłami na małe projekty oraz omawiali wszystkie trudne kwestie.

Autor:
Aleksandra Głodek

 


Zapraszamy do udziału w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów"

 

Zapraszamy Państwa do udziału w X edycji ogólnopolskiego konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", którego organizatorem jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Celem konkursu jest identyfikacja regionalnych produktów, ich promocja oraz przygotowanie producentów do ubiegania się o ochronę, zgodną z ustawodawstwem unijnym. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego jest koordynatorem pierwszego etapu regionalnego, który odbędzie się w dniu 10 lipca 2010 r. o godz. 10.00 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Produkty oceniane będą w następujących kategoriach:

 


 

Zaproszenie do uczestnictwa w warsztatach

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych bezpłatnych warsztatach, których celem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie przygotowywania projektów i pisania wniosków aplikacyjnych. Na warsztatach będzie omawiana tematyka małych projektów dla działań podejmowanych na obszarach wiejskich.

Ćwiczeniowa forma zajęć warsztatowych  pozwoli Państwu w praktyce na  wykorzystanie nabytych umiejętności przy składaniu wniosków aplikacyjnych do odpowiednich instytucji wdrażających.

Spotkanie odbędzie się 07.06.2010 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu, na które wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy!

 


Zaproszenie do uczestnictwa w warsztatach nt. budowania projektów i pisania wniosków

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, których celem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie przygotowywania projektów i pisania wniosków aplikacyjnych. Na warsztatach będzie omawiana tematyka małych projektów dla działań podejmowanych na obszarach wiejskich.

Ćwiczeniowa forma zajęć warsztatowych  pozwoli Państwu w praktyce na  wykorzystanie nabytych umiejętności przy składaniu wniosków aplikacyjnych do odpowiednich instytucji wdrażających.

Spotkanie odbędzie się 31.05.2010 (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu, na które wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy!

 


 

Fundusz Sołecki - warsztaty

W dniu 11 maja 2010 r. w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Przelewicach odbył się pierwszy cykl szkoleń w ramach aktywizacji lokalnych liderów ze środków Programu Integracji Społecznej. Szkolenie prowadzili: Szymon Osowski - ekspert prawny Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich oraz Agnieszka Odachowska – Dyrektor Biura Stowarzyszenia LGD „Ziemia Pyrzycka”, a uczestnikami byli liderzy z terenu gminy.

Celem spotkania było omówienie możliwości jakie otwierają się przed mieszkańcami poszczególnych sołectw w związku z wejściem w życie ustawy o Funduszu Sołeckim oraz przyjęciem przez Radę Gminy uchwały o wyodrębnieniu środków na Fundusz Sołecki z budżetu gminy.

Więcej informacji na stronie:

http://przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/338.dhtml

 


 

 Zapraszam na szkolenie z zakresu funduszu sołeckiego

 

Szanowni Państwo,

w dniu 11 maja 2010 r. o godz.17:00 w sali konferencyjnej tut. Urzędu odbędzie się szkolenie z funduszu sołeckiego dla sołtysów i rad sołeckich oraz lokalnych liderów. Warsztaty prowadzić będzie p. Szymon Osowski - Doradca w zakresie Funduszu Sołeckiego w programie Budżet Obywatelski oraz p. Agnieszka Odachowska – Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Pyrzycka”. Warsztaty realizowane są ze środków Programu Integracji Społecznej.

 

Zachęcam  Państwa  do  aktywnego  udziału  w  zajęciach warsztatowych i skorzystania z doradztwa eksperta w tej dziedzinie, by zwiększyć swe umiejętności w zakresie jak najlepszego wykorzystania środków w ramach funduszu sołeckiego.

Z poważaniem,
Wójt  Gminy
Marek Kibała

 


 

Szczecińskie Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI

Szanowni Państwo,

Biuro Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Szczecin już po raz dziewiąty organizuje Szczecińskie Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędą się w niedzielę w dniu 30 maja 2010 roku na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła w Szczecinie.

Spotkania są doskonałą okazją do zaprezentowania się działających na naszym terenie organizacji pozarządowych, poznania się przedstawicieli tych organizacji, wymiany doświadczeń, jak również nawiązania kontaktów będących początkiem realizacji wspólnych projektów. Podczas festynu zorganizowany zostanie Konkurs na najładniejsze stoisko organizacji pozarządowej, z nagrodą dla organizacji, ale też dla odwiedzających w tym dniu Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami".
Opłata za stoisko wynosi jedyne 30 zł. Termin zgłoszeń upływa 21 maja br. na podstawie załączonego zgłoszenia. Więcej informacji oraz regulamin spotkania znajdą Państwo na stronie http://www.platany.org/Platany/chapter_34000.asp.

Kontakt:
Magdalena Pieczyńska
Wydział Współpracy Społecznej
Urząd Marszałkowski WZ
tel. (91) 488 25 03
mpieczynska@wzp.pl

 


 

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty

W dniu 24.02.2010 r. o godz.17.00 w Urzędzie Miejskim  w Pyrzycach w sali 282 w ramach realizacji projektu ,,Jestem, więc zmieniam"  odbędą się warsztaty dla młodzieży, przedstawicieli organizacji pozarządowych  grup nieformalnych, Rad Sołeckich   pt. ,,Rola i zadania wolontariusza”.
Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą w prawidłowy sposób angażować się w działania wolontarystyczne. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie LGD Ziemia Pyrzycka.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 


 

I N F O R M A C J A

Wójta Gminy Przelewice  z  rozstrzygnięcia  otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2010 r.

 

 

Lp.

Podmiot

Nazwa zadania

Kwota przyznanej dotacji

 

 

Zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu

 

1.

Ludowy  Klub Sportowy  „WICHER” Przelewice, 74-210

 

Propagowanie uprawiania piłki nożnej

56.199.00 zł

2.

Ludowy  Klub Sportowy  „WICHER” Przelewice, 74-210

 

Propagowanie  tenisa stołowego

 

 6.438,00 zł

3.

Ludowy Zespół Sportowy  „Błyskawica” Kluki, 74-210 Przelewice

 

Propagowaniem uprawiania piłki nożnej

31.666,00 zł

4.

Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy szanse”, 74-210 Przelewice 95

Promocja sportu wśród dzieci i młodzieży (imprezy sportowo-rekreacyjne i plenerowe).

5.133,00 zł

5.

Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „Jesion”,  Jesionowo 87, 74-210 Przelewice

Promocja sportu wśród dzieci i młodzieży (imprezy sportowo-rekreacyjne i plenerowe).

2.200,00 zł

6.

Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy szanse”, 74-210 Przelewice 95

Propagowanie i organizacja zawodów sportowych dla szkół podstawowych, gimnazjum w różnych dyscyplinach

11.267,00  zł

 

 

 

Zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych

 

7.

Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy szanse”, 74-210 Przelewice 95

Wspieranie działań  w zakresie kształtowania aktywności społecznej i umiejętności spędzania wolnego czasu

 

7.000,00 zł

 

 

Zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony  dóbr kultury i tradycji

 

8.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Przelewice, Przelewice 76B/4, 74-210 Przelewice

 

Wspieranie i promocja zespołów artystycznych, rodzimego rękodzielnictwa, sztuki i folkloru.

6.210,00 zł

 

 

Zadania z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego

 

9.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, Pl. Kilińskiego 3, 70-965 Szczecin – Gminne Koło Pszczelarzy  w Przelewicach

Budowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Gminy Przelewice.

2.484,00 zł

 

 

 

Razem:

 

128.597,00  zł

 

 

Przelewice, dnia 08.01.2010 r.                                        

 

 Wójt Gminy

mgr Marek Kibała


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia