Dziś jest: Poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli i Hilarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Wydarzenia dotyczące organizacji pozarządowych

W dniu 12 sierpnia 2015 r. odbyły się konsultacje społeczne w sprawie  analizy mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, a także celów obszary objętego działaniem LGD Stowarzyszenia "Lider Pojezierza". Spotkania z mieszkańcami są jedne z pierwszych, na naszym obszarze, które mają na celu precyzyjnego określenia  zadań jakie stoją przed Stowarzyszeniem w przyszłym okresie programowania 2014-2020.

Lokalna Strategia Rozwoju, nad którą teraz pracujemy, określić ma kierunki skierowania pomocy finansowej w ramach programów PROW i PO Rybactwo i Morze dla mieszkańców naszego obszaru. Pracujemy też nad pozyskaniem środków w ramach programu Europejski Fundusz Społeczny i INTERREG 5.  

W Gminie Lipiany oprócz spotkania ze stowarzyszeniami  i pracownikami sektora publicznego spotkaliśmy się z młodzieżą na ośrodku sportów wodnych. Było to wyjątkowe spotkanie. Uwagi młodych ludzi oraz ich ocena sytuacji, ich własnej małej Ojczyzny była pouczająca. Młodzież też zaproponowała ciekawe propozycje do LSR. Wszystkie cenne uwagi skrzętnie zanotowano.

W Przelewicach w  Pałacu Ogrodu Dendrologicznego  mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia przeanalizowali wyjątkowi uczestnicy spotkania. Sam Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk i gospodyni spotkania dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Beata Osińska, Właściciel Firmy "Irga" Ireneusz Jung, pracownicy gminy i przedstawiciele sektora społecznego. Problemów jest wiele ..., ale można je pokonać.

Zapraszamy na kolejne spotkania.


I Przegląd Talentów w Gminie Przelewice

14 lipca 2015 r. w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach rozbrzmiewał piękny śpiew i muzyka, a to za sprawą Przeglądu Talentów odbywającego się na terenie gminy Przelewice  po raz pierwszy. Celem Przeglądu była prezentacja zainteresowań, talentów, umiejętności i pasji mieszkańców oraz promowanie ich pozytywnych i wartościowych cech. Spotkanie było również prezentacją efektów wspólnej pracy podczas warsztatów wokalno-muzycznych prowadzonych w GCK-u. Organizatorem Przeglądu był Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury w Przelewicach.

Na scenie mogliśmy oglądać i podziwiać artystów z naszej gminy. Tegoroczny Przegląd Talentów podzielony był na trzy kategorie: wokalno-muzyczną, aktorską i szczególnych umiejętności. Najwięcej wykonawców postanowiło pokazać swój muzyczny talent i zaśpiewać. Byli i tacy, których pasją jest  gra na instrumentach i taniec oraz poezja. Zgromadzona widownia gromkimi brawami oklaskiwała każdy występ. Jury konkursowe, w składzie: Anna Garzyńska, Anna Roman, Sandra Żuk i Maciej Radomiak, miało nie lada problem, ponieważ konkurs stał na naprawdę na wysokim poziomie, a walczyło ze sobą 8 wykonawców. To wydarzenie kulturalne swoją obecnością uświetnili: Pan Wójt, rodzice i dzieci z przelewickiego przedszkola wraz z opiekunami oraz mieszkańcy naszej gminy i gminy Krzęcin.

Pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Wyszyńska, drugie przyznano Sandrze Dąbrowskiej, a trzecie Wiktorii Lewandowicz. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Krystyna Nawój, Weronika Brodzińska i Wiktoria Duk. Na zwycięzców Przeglądu Talentów czekały nagrody ufundowane przez Pana Wójta Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy i Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Każdy z wykonawców otrzymał od wójta Mieczysława Mularczyka dyplom uczestnictwa wraz z gratulacjami. Pan Wójt, będąc pod wrażeniem talentów drzemiących w naszej młodzieży, zaprosił wszystkich wykonawców, żeby zaprezentowali się podczas Gminnych Dożynek, które odbędą się 29 sierpnia 2015 r. w Przelewicach.

To niezwykłe wydarzenie przebiegało w miłej i pogodnej atmosferze. Swym pięknym śpiewem uświetnili je nasi goście z gminy Krzęcin: Sandra Żuk i Maciej Radomiak, za co serdecznie dziękujemy. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją imprezy był występ Emilki Rojek z przedszkola, która zachwyciła wszystkich swym czarującym głosem.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenie promujące talenty, pasje i uzdolnienia naszych mieszkańców. Życzymy artystom wytrwałości i entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów, pasji i zainteresowań!

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


VII Biesiada Przelewicka za nami

11 lipca 2015 r. odbyła się kolejna, już siódma edycja Biesiady Przelewickiej, zorganizowanej przez Radę Sołecką wraz ze Stowarzyszeniem „ Bo Jak Nie My To Kto”. Tradycyjnie impreza miała charakter charytatywny. W tym roku zbieraliśmy na rehabilitacje dla Pana Zdzisława Stasiaczyka. Biesiada zgromadziła dużo uczestników wśród których pojawili się m.in.: wójt Mieczysław Mularczyk, w-ice starosta Bartłomiej Królikowski, radny sejmiku Olgierd Kustosz oraz wielu radnych z terenu gminy i sołtysów. Impreza zaczęła się o godzinie 15:00, a otwarcia dokonał sołtys Przelewic Krzysztof Margiel. 

Następnie p. Krystyna Nawój zaprezentowała wiersz własnego autorstwa dla Pana Zdzisia. Wystąpił też zespół folklorystyczny „Jutrzenka”. W trakcie imprezy odbył się mecz pomiędzy naszą wioskową drużyną młodych talentów piłkarskich (Soccer Przelewice) a ich własnymi mamami z wynikiem końcowym 1:1.

Z kolei p. Maciej Prajzendanc, wraz z gośćmi ze Szczecińskiego Związku Kynologicznego, zabawiał uczestników imprezy pokazami psów i ich tresurą. W innej części folwarku odbywały się pokazy strażackie „mistrzów powiatu” jednostki OSP Przelewice. Kwadratowe Koło Teatralne przedstawiło nietypową interpretację bajki o Kopciuszku a dokładniej "O dziewczynce, która wypalała trzy paczki dziennie, przez co Kopciuszkiem ją zwano". W dalszym etapie wystąpiły dzieci z zespołu „Mali Giganci” z GCK-u, które przygotowała p. Anna Roman. Natomiast, kiedy pojawił się „Karol Strasburger”, goście mogli podziwiać zmagania radnych i sołtysów w popularnym teleturnieju "Familiada". Na scenie wystąpił również zespół „Bullet” a potem „STP-Szacunek To Podstawa”. Gwoździem programu była niespodzianka przygotowana przez "Stowarzyszenie "Bo Jak Nie My To Kto", czyli pokaz mody  „Kolekcja lato 2015”. 

Jak co roku podczas Biesiady rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszą posesję, zagrodę”. Główne trofeum zdobyli Danuta i Janusz Wójtowicz. Kolejne miejsca zajęli: Elżbieta i Marek Jarząb, Maria i Jerzy Ziarkowscy oraz Elżbieta i Henryk Nawój. Dokonano również wyboru zwycięzcy w corocznym plebiscycie „Zasłużony dla Przelewic”. Wśród nominowanych byli panowie Zdzisław Stasiaczyk i Jacek Kocanowski oraz  pani Maria Ziarkowska. Kapituła plebiscytu wybrała zwycięzcą – Panią Marię Ziarkowską.                                                                                                      

Podczas imprezy można było pomalować sobie włosy i twarz, dostać skręconego balonika, a także spróbować łapać bańki mydlane, a wszystko to dzięki „Urodzinowym Wróżkom” oraz p. Ewelinie Gąsiorowskiej i Oli Gołaszewskiej. Nie zabrakło również dmuchanego zamku, który zasponsorowali syn  Pana Zdzisława, Piotrek wraz z żoną. Ponadto dzieci, a nawet starsi, mogli przejechać się na quadach, ścigaczach czy harleyach. Przez całą Biesiadę trwała licytacja licznej ilości podarowanych rzeczy. Do wylicytowania były różne fanty, w tym: ostatnia koszulka Filipa Starzyńskiego z „Ruchu” Chorzów, piłka i koszulka „Wichra” Przelewice z napisem upamiętniającym VII Biesiadę, piłka z podpisami zawodników „Ruchu” Chorzów, bujane konie firmy "kołysanka", doniczkowe skalniaki oraz wiele innych. Hitem licytacji stała się koszulka Filipa, którą za 850 zł wylicytował p. Ryszard Kaczmarek, a następnie oddał ją do powtórnej licytacji, gdzie znalazła nabywcę za 350 zł. Łącznie uzyskano kwotę 1200 złotych. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Pchli Targ”, na którym można było znaleźć mnóstwo ciekawych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców. Podczas całej imprezy można było skosztować pysznej grochówki, bigosu i pajdy chleba przygotowanych przez grupę osób pod wodzą Zdzisia Stasiaczyk. Przy grillu tradycyjnie kiełbaskę i kaszankę opiekał Wojtek, a bardzo smaczne ciasto serwowała rodzina Zdzisia. Kapela "Bez Zagrychy" porywała do tańca, aż do 3 nad ranem!

Łącznie zebraliśmy 9.750 zł!!! Jest to rekordowa suma jaką udało nam się zebrać. Wszystkim, którzy przyczynili się, pośrednio i bezpośrednio, do tego sukcesu serdecznie dziękujemy!  Organizatorzy Biesiady mogą sobie pogratulować kolejnej udanej imprezy.                             

Do zobaczenia za rok!!!

Patrycja Wilczak

>>fotogaleria


VII BIESIADA PRZELEWICKA - serdecznie zachęcamy do udziału


Wyjdź z cienia! Pokaż nam swój talent!

Szanowni  Mieszkańcy,

przypominamy, że do 10 lipca br. można zgłaszać swój udział w „I Przeglądzie Talentów w Gminie Przelewice”, którego organizatorem jest Wójt Gminy Przelewice. Szczegółowy regulamin zasad uczestnictwa w Przeglądzie  wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na naszej stronie internetowej: https://www.przelewice.pl/aktualnosci/pokaz/2767.dhtml

 

Zachęcamy do wspierania talentów z terenu gminy i oczekujemy na Państwa zgłoszenia! Mamy nadzieję, że wśród naszych mieszkańców nie zabraknie entuzjastów dobrej muzyki i śpiewu, a także umiejętności aktorskich, co pozwoli nam spotkać się w bardzo licznym gronie.

Zapraszamy serdecznie do współzawodnictwa, zarówno tych, którzy uczestniczyli już w tego typu konkursach, jak również te osoby, które dotąd nie brały udziału, a miałyby ochotę sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Jesteśmy przekonani, że udział w Przeglądzie będzie dla każdego swego rodzaju atrakcją, możliwością zdobycia nowych doświadczeń i poznania ciekawych ludzi.


Serdecznie zapraszamy!


Nasze dzieci na basenie

W lipcu br. dzieci z UKS „SOCCER” PRZELEWICE mają zorganizowane cotygodniowe wyjazdy na basen. Pierwszy z nich odbył się 7 lipca. Dzieci na basenie pod opieką instruktora doskonaliły technikę pływania, a niektóre uczyły się jej od podstaw.

Wszyscy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach oraz dobrze się przy tym bawili. Czas spędzony w wodzie był wielką frajdą i przysporzył im wiele radości i przyjemnych wrażeń. W drodze powrotnej zaplanowali kolejny wyjazd, który odbędzie się już 14 lipca.

Dla chętnych dzieci z terenu gminy jest jeszcze możliwość zapisu u p. Karoliny Woźnickiej, z którą można uzgodnić warunki wyjazdów.  

Joanna Smolak-Benka

>>fotogaleria

 


Dzień Dziecka nad Jeziorem Płoń

Na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie, w dniu 6 czerwca 2015 r. nad Jeziorem Płoń w Żukowie, odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, podczas której dzieci mogły dać upust swojej energii poprzez  gry i zabawy na wesoło. Zabawom tym przyglądali się rodzice i dziadkowie. Odwiedzili nas również Maria Cabaj, przedstawicielka zarządu firmy „Karsko” sp. z o.o. i Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk.

Na ten szczególny dzień plażę pięknie uporządkowano i ubarwiono balonami, kamieniami i innymi ciekawymi ozdobami. Wykonali to zaangażowani mieszkańcy Żukowa wraz z  Radą Sołecką, a banery panie:  Iwona Fesner, Halina Struzik i Ewelina Rutz.

Korzystając z okazji warto dodać, że prace związane z porządkowaniem terenu przy naszym jeziorze rozpoczęli  w ubiegłym roku Seweryn Urbaniak i Stanisław Benka, a później włączyli się inni aktywni mieszkańcy i podmioty, w tym w szczególności: Józef Benka, firma „Karsko” Sp. z o.o. i Rada Sołecka. Stoły i ławki wykonał Tomasz Kalinowski przy wsparciu firma "Karsko".

W trakcie imprezy dzieci w radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy bawiły się podczas różnorodnych  gier i zabaw, które poprowadziły Anna Garzyńska i Barbara Brudek przy pomocy Pani Sołtys i strażaków z OSP Lubiatowo.  Dzieciom podobał się także pokaz gigantycznych baniek mydlanych, który wzbudził ich duże zainteresowanie. Na dzieci czekały też darmowe lody i wiele słodkości oraz poczęstunek przygotowany przez Organizatorów.

Dodatkowo uczestnicy imprezy mogli obejrzeć prace z warsztatów ceramiki artystycznej i  uczestniczyć w konkursach zorganizowanych w ramach projektu pn. „Warsztaty artystyczne promujące rękodzielnictwo i sztukę”, realizowanego przez Natalię Przybyłowicz ze środków budżetu Gminy Przelewice.

Było też wiele innych atrakcji m.in. gra na bębnach afrykańskich w wykonanu Pawła Sasina i jego grupy, klaun, w którego rolę wcieliła się Iwona Fesner. Dodatkowo Iwonka  wraz z Barbarą Brudek malowała dzieciom  twarze.

Organizatorem imprezy była Rada Sołecka w Żukowie na czele z panią sołtys  Mirelą Struzik przy finansowym wsparciu sponsorów: Katarzyny Struzik, Bartłomieja Litwinuk, Łukasza Mularczyka, firmy „Karsko” Sp. z o.o., Gminy Przelewice, Eugeniusza Turtonia, Joanny Chałupki  i  Proboszcza Parafii w Żukowie Mirosława Gębickiego. W sprawnej organizacji imprezy dopomogło też  wiele innych życzliwych osób, którzy postanowili pozostać anonimowi.  Serdecznie dziękujemy!

Pani Sołtys dziękując, zachęca zarazem do dalszej współpracy i ma nadzieję, że kolejne inicjatywy również spotkają się z podobnym zaangażowaniem ze strony mieszkańców.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Jonna Smolak-Benka


Gmina Przelewice na Targach "TILIA" w Trzcińsku-Zdroju

30 maja 2015 r. Gmina Przelewice zaprezentowała się na Targach „TILIA” w Trzcińsku-Zdroju. Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych to impreza cykliczna, organizowana od 2007 r. w gminach, będących członkami Stowarzyszenia „Lider Pojezierza". Od kilku lat tradycja ich organizacji jest związana z historią i walorami przyrodniczymi danej gminy.

Tegoroczna impreza nawiązywała do czasów średniowiecza i odbywała się w obrębie najlepiej zachowanych  murów w Polsce  z tego okresu. Stworzyło to dobrą atmosferę i  klimat tej epoki. Z naszej strony, aby promować Gminę Przelewice, przygotowaliśmy stoisko wystawowe, na którym prezentowaliśmy produkty i wyroby rękodzielnicze takie jak: mydełko przelewickie,  rośliny z Ogrodu Dendrologicznego, wyroby ceramiczne  wykonane przez uczestników warsztatów w pracowni ceramicznej Natalii Przybyłowicz w Żukowie, wydmuszki gęsie i strusie ozdobione techniką decoupage  Jolanty Wierzbickiej z Rosin oraz rękodzieło artystyczne: Katarzyny Kalinowskiej z Żukowa, Dawida Trzepizora z Płońska, Krystyny Dębowskiej z Przelewic,  obrazy wykonane haftem krzyżykowym, wianki z lnu i wyroby z origami Iwony Kostrzębskiej i Lucyny Surmy z Przelewic, Krystyny Podgórczyk z Ukiernicy oraz Elżbiety i Krzysztofa Kurkowiaków z Lubiatowa. Były też wyroby wędliniarskie Ireneusza Junga z Przelewic.

W części artystycznej imprezy zaprezentował się nasz zespół folklorystyczny „Jutrzenka”. W trakcie Targów odbyły się również konkursy: kulinarny, w którym uczestniczył Pan Jung, promując salceson przelewicki oraz konkurs 3 x S - Supersołtys i Supersołectwo, w którym dzielnie walczyła  drużyna  Sołectwa Ślazowo w składzie: Edyta Gajewska, Bożena Domagalska, Renata Dąbrowska, Grzegorz Grudzień, Aleksander Zagórski i Bartosz Waniak.

Pan Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przekazali swoje produkty i wyroby rękodzielnicze oraz zaangażowali się w przygotowanie stoiska promocyjnego Gminy Przelewice, a także tym, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach Targów TILIA.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria


Podziękowanie za udział w projekcie pn. "Dojrzałe partnerstwo. Model współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminnach wiejskich Euroregionu Pome


Kolejne szkolenie w Ogrodzie

20 maja br. w Ogrodzie Dendrologicznym odbyło się kolejne szkolenie w ramach „Międzysektorowych warsztatów z zakresu współpracy JST i NGO”, które prowadził Ryszard Ławicki, ekspert Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie.

Szkolenie realizowane było w ramach  projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Anna Garzyńska

 


Apel o udostępnienie dawnych zdjęć i dokumentów

Szanowni byli i obecni Mieszkańcy Gminy Przelewice!

Od wiosny do końca 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum realizują projekt edukacyjny o nazwie „Nasze młode lata – notacje. W ramach projektu realizowanego z budżetu Gminy Przelewice zbieramy relacje świadków historii – pierwszych mieszkańców i osadników na Ziemi Przelewickiej". Okazuje się, że o ile dzieje tych ziem aż do wybuchu II wojny są dobrze znane i udokumentowane, to o jej historii najnowszej wiemy niewiele. Chcielibyśmy więc zachować żywe jeszcze wspomnienia oraz relacje ludzi, którzy przybyli tu, jako jedni z pierwszych, z różnych stron Polski i świata i tu budowali nową Polskę.

 

W imieniu uczniów naszego gimnazjum zwracam się z prośbą o pomoc!

Prosimy bardzo o udostępnienie zdjęć z dawnych lat, które pomogą nam odtworzyć dawny wcześniejszy wygląd miejscowości Gminy Przelewice – zarówno pierwszych lat powojennych, ale również lat późniejszych – pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Prosimy również o udostepnienie nam w miarę możliwości zachowanych dokumentów, listów, wspomnień i pamiętników. Gwarantujemy, że po zeskanowaniu zdjęć, dokumentów i wszelkich materiałów pisanych zwrócimy je w stanie nienaruszonym.

Bardzo prosimy o kontakt Mieszkańców, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi wspomnieniami lub o wskazanie takich osób, do których jeszcze nie udało nam się dotrzeć.
 

Obiecujemy, że postaramy się być jak najmniej uciążliwi

i przyjedziemy wszędzie tam, gdzie będzie taka konieczność!

W ramach projektu zaplanowaliśmy nagranie filmu i wydanie publikacji z zarejestrowanymi wspomnieniami, archiwalnymi zdjęciami i dokumentami oraz publiczną prezentację naszej pracy.

Z wyrazami szacunku

Koordynator projektu
Dariusz Jałoszyński

Kontakt:

  • D. Jałoszyński - tel. 91/5643 574 e-mail: dariuszjaloszynski@wp.pl
  • Sekretariat Gimnazjum  w Przelewicach: – tel. 91/5643 160 lub 91/5643 500 e-mail: poczta@gimnazjumprzelewice.pl
  • Urząd Gminy w Przelewicach: A. Garzyńska – tel. 91/3913 832 e-mail: promocja@przelewice.pl

Ruszyły konsultacje społeczne projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO WZ 2014-2020

Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu dotyczącym konsultowania dokumentu o znaczeniu strategicznym dla NGO: projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych RPO WZ 2014-2020.

Planowny termin spotkania: 18.05.2015 r. godz. 17.00 w sali prelekcyjnej Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Jest to jednocześnie świetna okazja do omówienia innych kwestii związanych z działaniami sieci ZaFOS oraz do zwiedzenia Ogrodu w jego najpiękniejszym momencie.

Więcej szczgółów o dokumentach będących przedmiotem konsultacji:

http://www.zafos.pl/aktualnosci/218-ruszyly-konsultacje-spoleczne-projektu-szoopow-rpo-wz-2014-2020

http://www.zafos.pl/attachments/218_SZOOP%20RPO%20WZ%20-%20tylko%20NGO.pdf

 

Do pobrania:


ZAPRASZMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYBORACH DO RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Szanowni członkowie organizacji pozarządowych z terenu powiatu pyrzyckiego

Rusza nabór członków do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Pyrzycach (dalej RDPP). Niniejsza rada to gremium opiniodawczo-konsultacyjne, którego celem jest opiniowanie aktów prawa miejscowego dotyczących zadań sfery pożytku publicznego, doradztwo w sprawach dotyczących lokalnego III sektora oraz rozwiązywanie problemów i inicjowanie działań dla lokalnych organizacji pozarządowych. Rada jest miejscem bezpośredniej merytorycznej pracy na rzecz rozwoju lokalnego środowiska pozarządowego. Rada obraduje na posiedzeniach, gdzie spotykają się przedstawiciele samorządu i organizacji. Pyrzycka powiatowa RDPP będzie składała się z 14 członków, których stanowić będzie:

Więcej szczegółów na ten temat i formularz zgłoszeniowy >> TUTAJ


Szkolenie dla przedstawicieli jst i ngo w Ogrodzie

05 maja br. w Ogrodzie Dendrologicznym odbyło się darmowe szkolenie pn. „Międzysektorowe warsztaty z zakresu współpracy JST i NGO”, które prowadził Paweł Szczyrski, ekspert Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie. Dodatkowo w trakcie szkolenia  można było uzyskać fachową poradę z zakresu wzmacniania współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.

Szkolenie realizowane było w ramach realizacji projektu „Dojrzałe Partnerstwo. Model współpracy kluczem do sukcesu we współpracy gmin i organizacji pozarządowych w gminach wiejskich Euroregionu Pomerania” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 


FUNDUSZE EUROPEJSKIE W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020

MOŻLIWOŚCI SFINANSOWANIA OTWARCIA LUB ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery w Pyrzycach zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne Fundusze europejskie w nowej