Dziś jest: Wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Wiktora i Cezarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2009-03-23 12:30:20

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego


Dnia  20 marca 2009 r.  w pałacu przelewickiego  Ogrodu odbyła się uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.  Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubileusz „Złotych Godów” obchodziło siedem par z Gminy Przelewice: Państwo  Zofia i Józef Chrzanowscy, Państwo Marianna i Jan Drzałowie,  Państwo Teresa i Kazimierz Jaworscy,  Państwo Marianna i Stanisław Pakułowie,  Państwo Adela i Wincenty Piękosiowie,  Państwo Barbara i Jerzy Piotrowscy oraz Państwo  Janina i Eugeniusz Sawkowie. „Złotym Parom” towarzyszyły dzieci, wnuki i prawnuki.

Aktu uhonorowania Jubilatów medalami, nadanymi  przez Prezydenta RP,  dokonał  Wójt Gminy Marek Kibała.  Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczyli również   Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Pijewski i  Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Kędziora. Doceniając trwałość związków małżeńskich dostojnych Jubilatów złożyli im serdeczne gratulacje i  życzenia pomyślności  i szczęścia w życiu rodzinnym oraz dobrego zdrowia i sił  do świętowania kolejnych jubileuszy.

Wójt Gminy w słowach skierowanych do Jubilatów podziękował również za dawanie wzorców  społecznych, za to że przez swoje doświadczenia, które przez te wszystkie lata zdobywali, przekazują młodemu pokoleniu nabytą  mądrość życiową.

Uroczystość „Złotych Godów”  uświetnił występ młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach pod kierownictwem Waldemara Klemenskiego.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były  kwiaty, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Wójta  na wspólny poczęstunek oraz  chwilę wspomnień z ich lat młodości.

>>Galeria

Autor:
Anna Garzyńska
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia