Dziś jest: Czwartek 09 lipca 2020, imieniny: Zenona i Weroniki
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2009-03-18 13:33:44

Wsparcie dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą

Celem w/w  Projektów jest aktywne inicjowanie powstawania nowych mikroprzedsiębiorstw i ich wspieranie w pierwszym etapie działalności. MÓJ BIZNES to odpowiedź na bariery, na jakie napotykają ludzie chcący pracować na własny rachunek.  To oferta kompleksowego pakietu szkoleniowego, doradztwa i finansowego, wsparcia skierowana do osób, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kwalifikacje.
Kryteria uczestnictwa w projektach
Projekty są skierowane do osób, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kwalifikacje, mieszkańców woj. zachodniopomorskiego, zamierzających w tymże regionie rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, pochodzących z jednej z poniższych grup:
 kobiet,
-  osób do 25 roku życia, 
-  osób niepełnosprawnych,
-  osób zamieszkujących w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz mieszkańców miast do 25 tys. mieszkańców zamierzających podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną/zwierzęcą.

Odbiorcami wsparcia na rzecz rozwoju przedsiębiorczości mogą być wszystkie osoby fizyczne zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej za wyjątkiem:
- osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu,
- osób zatrudnionych u Beneficjenta, partnera lub wykonawcy. Przez wykonawcę rozumie się podmiot świadczący wszelkie usługi w ramach realizowanego projektu, 
-  osób, które otrzymały w okresie co najmniej 3 lat poprzedzających dzień przystąpienia do projektu środków na podjęcie działalności gospodarczej pochodzących z funduszy publicznych,
- beneficjent pomocy w momencie przystąpienia do projektu nie może być uczestnikiem innego projektu realizowanego w ramach działania 6.2 POKL oraz brać udział w pozostałych działaniach finansowanych ze środków publicznych, których celem jest przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej.


Źródło: www.mojbiznes.univ.szczecin.pl

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia