Dziś jest: Czwartek 22 kwietnia 2021, imieniny: Leona i Łukasza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2020-12-11 13:00:13

APEL DO MIESZKAŃCÓW - Nie pal śmieci !

Drodzy Mieszkańcy,  związku z trwającym sezonem grzewczym informuję, że kategorycznie zakazane jest spalanie odpadów w domowych piecach. Działania takie zagrażają nam samym, naszym dzieciom i środowisku, w którym żyjemy oraz generują konsekwencje zdrowotne. Podczas spalania odpadów w domowych piecach lub jeszcze gorzej na terenie własnego podwórka, do atmosfery uwalniane są też inne groźne związki np. dwutlenek siarki, tlenki azotu, metale ciężkie. Naraża nas to na zwiększoną ilość zachorowani na choroby układu oddechowego, alergie, nowotwory. Ponadto palenie śmieci w piecu niszczy przewody kominowe poprzez odkładanie się tzw. mokrej sadzy w kominach i może być przyczyną pożaru budynku.

Gmina ma obowiązek odbioru od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilości odpadów komunalnych,   w ramach takiego samego poboru opłaty. Pozbywanie się śmieci na własną rękę wymaga dodatkowego trudu i stwarza ryzyko dotkliwych sankcji finansowych.

Apeluję abyśmy razem dbali  o czystość powietrza, którym oddychamy oraz środowiska, w którym żyjemy!

                                                                       Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia